SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf S rocznik 2016 Kanada
Autor Wiadomość
Torres 
Prezesik

Wysłany: 2017-10-31, 21:39   Nissan Leaf S rocznik 2016 Kanada

Serdecznie witam wszystkich posiadaczy elektryków i nie tylko.
Od ponad tygodnia jestem posiadaczem pięknego Nissana Leav i jestem oczarowany !
Zawsze chciałem mieć elektryczne auto i w końcu się udało !
Samochód sprawuje się genialnie, prowadzi bezszelestnie i ogólne wrażenia z jazdy są niesamowite!
Mam nadzieję, że baterie nie dostały w kość w Kanadzie. Wszak auto było tam tylko rok, może nie cały. Przebieg 15000km. Po naładowaniu pokazuje 12 pasków i 100% lecz chcę je sprawdzić przez LeavSpy.
Rozczarowanie pojawiło się kiedy chciałem się zarejestrować na NISSANCONNECT :(
Nie przyjmuje numeru VIN a po rozmowie z Panią w Nissanie dowiedziałem się, że aut z USA i Kanady nie mogą zarejestrować w Polsce.System NissanConnect EV pozwala na zarządzanie Nissanem LEAF przy użyciu komputera lub telefonu komórkowego. Można sprawdzić poziom naładowania, rozpocząć ładowanie, zobaczyć, kiedy ładowanie się zakończy, regulować poziom klimatyzacji oraz sprawdzić szacowany zasięg. System NissanConnect EV pozwala na analizę parametrów jazdy, sprawiając, że podróż i ładowanie są wyjątkowo łatwe i wydajne.
Aplikacja NissanConnect EV jest dostępna do pobrania zarówno w wersji na system iOS, jak i Android.
Więc nici z programowania ładowania, włączania ogrzewania itp. :( Czy można to jakoś obejść i korzystać choć w połowie z tych funkcji w aplikacji na smartfona? Ktoś może już z tym walczył ?
Dziękuję za wszelkie wskazówki.
Ostatnio zmieniony przez RaveN 2018-03-14, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-11-01, 08:37   

Poczytaj o ovms: http://www.arachnon.de/wb...n-leaf/ovms.php
Generalnie daje wszystko to co nissan connect. Warto poczekać na jego nową wersję (V3), która będzie wspierała kilka szyn CAN. Hardware jest już gotowy i trwają prace programistyczne. Do końca roku powinno być skończone.

Torres 
Prezesik

Wysłany: 2017-11-01, 13:53   

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Poczytałem sobie i widzę, że to jednak trochę skomplikowana sprawa. Trza kupić OVMS Car Module v3 400$ plus kabelek, plus PICKIT 2 Compatible Programmer/Debugger, wszystko to razem podłączyć, zaprogramować, poprzestawiać jakieś kody
przeflaszować, zalogować do serwera i jak wszystko dobrze pójdzie to i może zadziała :) ...
hmmm Powiem tak. Dałbym te 1000zł jeśli ktoś mądry by mi to wszystko posklejał i zagwarantował, że zadziała. Może ktoś w Polsce już to przećwiczył?
Nie mniej jednak dzięki za info w temacie.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-11-01, 15:46   

Skąd Ty wydarłeś tą cenę? V2 kosztował 100$ ( https://m.fasttech.com/products/1080/10000001/1000300-ovms-car-module-v2 ) a V3 jest w trakcie robienia i jak na razie było dostępnych jedynie kilka prototypów. Za jakiś miesiąc pojawią się produkcyjne wersje. Dla V3 nie będzie już potrzebny programator, bo będzie można wrzucać soft bezpośrednio z karty SD.

Torres 
Prezesik

Wysłany: 2017-11-01, 16:34   

Upss. Faktycznie ! To 99$ ! Czyli około 400 zł. Mój błąd.
No jeśli faktycznie jest tak jak piszesz, to warto poczekać na wersję 3.0
Bardzo by mi się przydało to urządzenie i może samemu sobie z tym poradzę i w miarę w prosty sposób podłączę do mojego Leafa.

Mmisiu 

Wysłany: 2018-03-14, 12:51   

Witam. Bardzo ciekawy temat, mój Leaf jest fabrycznie ze zwykłym radiem bez nawigacji więc takie ustrojstwo było by super. Czy ktoś wie jużcoś na temat wersji 3.0?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-03-14, 13:04   

http://forum.samochodyele...opic.php?t=2305

Popatrz na linki w ostatnich postach.

Torres 
Prezesik

Wysłany: 2018-03-14, 13:18   

Wszystko masz tu
http://forum.samochodyele...opic.php?t=2305

Mmisiu 

Wysłany: 2018-03-14, 14:20   

vwir napisał/a:
http://forum.samochodyelektryczne.org/viewtopic.php?t=2305

Popatrz na linki w ostatnich postach.

Pomysł super, ale ja głównie zainteresowany jestem zdalnym podglądem stanu naładowania baterii i czy w danym momencie rzeczywiście jest ładowana.
Zdalne włączanie ogrzewania czy klimy to super sprawa, ale nie jest dla mnie warte takiego zachodu, bo nie mam nawet podstawowej wiedzy o rzeczach o których tutaj przeczytałem, to znaczy wiem co to telefon komórkowy i pewnie ze dwa w szufladzie zbędne znajdę.
Niestety z mojego punktu widzenia nawet ovms w wersji 3.1 nie wygląda jeszcze na coś w rodzaju Plug and Play.
Dzięki panowie, ale ja muszę jeszcze poczekać, temat będę śledził z wielkim zainteresowaniem.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-03-14, 14:41   

Tak, pierwsze wersje ovms są dla osób biegłych technicznie, bo mogą występować z nimi problemy. Dam znać gdy pojawią się już wersje stabilne.

Odpowiedz do tematu