SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Auto z zagranicy w leasingu - pytanie
Autor Wiadomość
jatko 

Wysłany: 2018-05-16, 22:10   

Panowie, jak wyglądają formalności przy wzięciu auta z zagranicy w leasing w pl - oczywiście auto w pełnym vacie za granicą? Przerabiał ktoś taką procedurę?

rangerek 

Wysłany: 2018-05-17, 22:36   

EFL sie chwalil kiedys Teslą ogarniętą przez nich

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2018-05-18, 07:37   

jatko napisał/a:
Panowie, jak wyglądają formalności przy wzięciu auta z zagranicy w leasing w pl - oczywiście auto w pełnym vacie za granicą? Przerabiał ktoś taką procedurę?

Jest to praktykowane i nie ma większego problemu. Samochód nowy?

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-05-18, 07:57   

Biorąc leasing, swego czasu sprowadzony samochód z USA a będący u handlarza w Warszawie, korespondencyjnie czyli bez oglądania, nie było problemu (2009r). Auto używane, EFL akurat, wysłał rzeczoznawcę z DECRy, wszystko załatwiane korespondencją mailami i telefonem.

Myślę, że nie ma problemu. W ko;cu Firma Leasingowa z tego żyje. Auto przyjechało na lawecie i OK

jatko 

Wysłany: 2018-05-18, 08:11   

Chodzi o auto używane, ale stojące za granicą, z tymi w kraju u handlarzy to wiem że nie ma problemu. W okolicach października planuje kupić Amperę i tak sobie rozważam różne opcje finansowania, a że w kraju wyboru praktycznie nie ma to zostaje wycieczka na zachód.

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2018-05-18, 10:43   

jatko napisał/a:
Chodzi o auto używane, ale stojące za granicą, z tymi w kraju u handlarzy to wiem że nie ma problemu. W okolicach października planuje kupić Amperę i tak sobie rozważam różne opcje finansowania, a że w kraju wyboru praktycznie nie ma to zostaje wycieczka na zachód.

Jak wspomniałem jest możliwość leasingu samochodu znajdującego się za granicą, w ramach procedury wewnątrzwspólnotowego nabycia. Jednak trochę to kosztuje i różnie z tym bywa - np.: dealerzy za granicą powinni na fakturze wskazać jako miejsce dostawy Polskę, a nie zawsze jest to możliwe. Więc temat generalnie do indywidualnego rozpatrzenia, ale nie ma problemu.

Niewykluczone, że taniej wyszłoby dogadanie się z jakimś importerem/komisem, który samochód by kupił, sprowadził, "odprawił" i sprzedał firmie leasingowej, a Ty wziąłbyś w leasing.
Jest też opcja leasingu zwrotnego (chyba najtańsza) - czyli kupujesz za gotówkę, sprawdzasz, płacisz akcyzę itd. i sprzedajesz firmie leasingowej i jesteś jednocześnie korzystającym. Wada jest taka, że trzeba mieć gotówkę do wyłożenia na zakup...

Pytałem o to, czy samochód nowy, czy używany, bo te koszty, o których wspomniałem w wewnątrzwspólnotowym nabyciu są generalnie stałe. Więc przy leasingu, np.: Tesli za kilkaset tysięcy złotych jest to w zasadzie nie odczuwalne i często praktykowane - wszelkie koszty są po prostu doliczane do leasingu.

Natomiast w przypadku samochodu, który kosztuje poniżej 100 tys. zł niekoniecznie ma to już sens ekonomiczny - bo te koszty stają się proporcjonalnie zbyt wysokie.

Odpowiedz do tematu