SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MIA Electric L
Autor Wiadomość
jas_pik

Wysłany: 2018-02-18, 13:34   

@wik6
Baterie w MIA mają inną chemię niż NICD i nie wytwarzają tyle ciepła .

jas_pik

Wysłany: 2018-02-26, 09:23   

@Maxxc
A jak przy obecnych mrozach - udaje się ładować i jeździć?
Masz ogrzewane siedzenia?
Bo na Amazonie jest ciekawa propozycja w sumie dośc tania ( nieco droższa od biedronkowej czy lidlowej)

Link do sklepu Amazona

Maxxc 
MIA Electric L

Wysłany: 2018-03-09, 17:22   

Witam,

cóż, najwyraźniej przegapiłem wpis Kolegi.
Zatem odpowiadam po czasie:

- jeździć się da, z ładowaniem różnie. Poniżej uszczegółowienie.

- przy -5 st. C można nagrzać baterię po kilkunastu km dynamicznej jazdy. Ciekawostka - przejazd 8 km podniósł temperaturę baterii z -5 st. C. na -1 st. C.. Po 2h postoju temperatura baterii się utrzymała (-1 st. C.), kolejne 6km jazdy podniosło do +1 st. C (załączyła się regeneracja i możliwość ładowania). Po kolejnych kilku km jazdy temperatura wzrosła do +5 st. C..

- przy niższych temperaturach otoczenia (poniżej -10 st. C.) w jednym dniu wjechałem samochodem na halę w pracy - bateria nagrzała się na tyle i utrzymała ciepło, że zdołałem wrócić z pracy do domu i podłączyć bez problemu do ładowania.

- podgrzewanych foteli brak. Sprawdza się za to ubranie 602/MON (ubranie czołgisty, tzw. "czarnuch", w wersji zimowej). Używałem je w zimie, jeżdżąc rowerem do pracy. W MIA sprawdza się równie dobrze.

- używanie ogrzewania mija się z celem. Nie nagrzeje się łatwo całości przy temperaturach otoczenia poniżej -10 st. C., a prądu szkoda. A może też nie mam cierpliwości, żeby czekać całe 10 minut cyklu grzania, patrząc na amperomierz i "uciekającą" energię z baterii.
Włączałem ciepły nawiew tylko po to, żeby usunąć zamarzającą od wewnątrz na szybie parę wodną (co kilka minut na kilkadziesiąt sekund).

- realny zasięg w niskich temperaturach (brak regeneracji, używanie ogrzewania) spada co najmniej o połowę (50-60km). Jest to mniej więcej zgodne z opisem w instrukcji (poniżej 0 st. C. - 60% energii dostępne, poniżej -10 st. C. - 50% energii dostępne, poniżej -20 st. C. - 0% energii dostępne (nie pojedziemy)).

- parowanie szyb zmniejszyłem znacznie, wożąc materiałową maskotkę - w postaci węża - wypełnioną 4 litrami żwirku silikonowego dla kota - położoną na przednim podszybiu. Sprawdza się rewelacyjnie. Co tydzień kładę ją na grzejnik, żeby oddała wilgoć i można używać dalej.

- dodatkowo - do chwili obecnej nie znalazłem warsztatu, który by się podjął montażu kocy grzejnych do baterii. Jakoś wszyscy się boją, mimo tego, że chcę brać udział w demontażu/montażu i wziąć odpowiedzialność za część elektryczną. :)

Pozdrawiam
Maxxc

PS. Podgrzewanie foteli ciekawe, może zaryzykuję zakup, ale już podobno wiosna idzie. :-P

Slawek 

Wysłany: 2018-03-09, 18:07   

Na parujące szyby antypara w spray jest OK

Maxxc 
MIA Electric L

Wysłany: 2018-03-09, 18:23   

Witam,

@Slawek, fakt.
Tylko mam odruch przecierania szyb częściej, niż potrzeba, więc ciągle musiałbym na nowo nanosić kolejną warstwę.
Nie mając takiego czegoś pod ręką, najpierw użyłem znanych wszystkim doskonale cukierków firm "Silica Gel" i "Do Not Eat". :)
Stwierdziłem, że to rozwiązanie się sprawdza, więc zainwestowałem w silikonowy żwirek dla kota. Sprawdza się jeszcze lepiej, bo nie muszę zbierać woreczków z całego podszybia, tylko mam jeden długi "woreczek" w postaci węża.

Pozdrawiam
Maxxc

Odpowiedz do tematu