SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2018-02-23, 18:40
Magazyn energii z akumulatorów od samochodu elektrycznego
Autor Wiadomość
Tomass

Wysłany: 2018-02-23, 16:53   Magazyn energii z akumulatorów od samochodu elektrycznego

Witam,
Czy ktoś z forum skonstruował magazyn energii na przykład z akumulatorów od samochodu elektrycznego (które można relatywnie w miarę tanio zakupić) lub ma namiar na taką osobę.
Sprawa wygląda tak że do instalacji fotowoltaicznej o mocy 10kW chciałbym dołożyć magazyn energii, ale przykładowo LG Chem RESU 10H, bądź Mercedes-Benz Storage Home 10.0 o pojemności około 10kWh to wydatek około 20 tysięcy złotych, gdyby ktoś się podjął zbudowania takiego magazynu i końcowa cena magazynu byłaby o połowę tańsza niż wyżej wymienione produkty to byłaby to ciekawa oferta. Takie urządzenie także powinno mieć możliwość legalnego wpięcia do sieci energetycznej, jak i możliwość współpracy z hybrydowymi inwerterami fotowoltaicznymi. Zainteresowany jestem kontaktem z osobami które już wcześniej tworzyły takie urządzenia.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-02-23, 17:11   

Temat poruszany wielokrotnie (zabrzmiałem trochę jak admin na elektrodzie). Są nawet urządzenia, które wpinasz w chademo i wykorzystają leafa do tego celu. Tyle tylko, że to i tak nie ma sensu, bo bardziej się opłaca po prostu podpisać umowę z zakładem energetycznym i odbierać sobie te 80% oddanej energii. To i tak więcej, niż straty na ładowaniu/rozładowywaniu akumulatorów.

Tomass

Wysłany: 2018-02-23, 17:41   

Wiem że temat był poruszany wiele razy na forum, ale niestety posty do których dotarłem zazwyczaj kończyły się informacjami że to nie ma sensu i że to jest drogie.
Odbierać 70%/80% wyprodukowanej energii może osoba fizyczna, firmy nie mają takich przywilejów.
Wiem także że straty są nieuniknionym czynnikiem przy tego typu magazynach energii, a co do Leafa i Chademo to nie chce uziemiać samochodu, ale gdybyś mógł podrzucić jakieś odnośniki do takich urządzeń to chętnie bym się z nimi zapoznał.
Pomimo wysokiej ceny i tak jestem zainteresowany magazynem energii, raz że więcej energii odnawialnej będzie wtedy wykorzystywanej, dwa że przez kilka godzin przy zanikach prądu w sieci w firmie by urządzenia z małym poborem mocy mogły funkcjonować.

gienek333 

Wysłany: 2018-02-23, 20:25   

Dzisiaj ogniwa litowe można bez problemu nabyć w cenie 500zł/kWh, szukając okazji można taniej (ja ostatnio kupowałem ok 250zł/kWh). Do takiego czegoś mogą być ogniwa o większej RW. Jest kwestia napięcia pakietu. Ponieważ mam kilka pojazdów (i ciągle planuję samochód) zamierzam wykonać pakiety mobilne o napięciu 24 V (7S), lub 48V (14S) i o masie do 30 kg. Normalnie mogą pracować w "ścianie", a jak którymś pojazdem będę potrzebował pojechać dalej to je wypinam ze ściany i wtykam do pojazdu, o napięciu będącym wielokrotnością (skłaniam się do 48V) więc 96, 144, 192,...384 V. Pakiety 48V nie są niebezpieczne dla życia (no chyba że komuś spadnie na głowę :-( ).

jas_pik

Wysłany: 2018-02-23, 20:30   

jak chcesz na ten temat wiedzieć coś więcej niż pisałem to możesz się ze mną skontaktować.
Ja musiałem i miałem przez prawie 3 lata powerbank o pojemności nominalnej 60 kWh , użytecznej z tego max 48 kWh zestaw akumulatorów ( 2x 48V x 625 Ah) inwertery 2 x 3,3 kWh .
I szczerze mówiąc nie jeśli nie masz innego wyjścia to nie polecam takiego rozwiązania.
Finansowo tym bardziej

gienek333 

Wysłany: 2018-02-23, 20:40   

Ołów, a lit to dwa różne światy. Lit trzymasz wewnątrz, jest bezobslugowy, a samorozładowanie pomijalne.

Odpowiedz do tematu