SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Tesla Shuttle

Poprzedni temat «» Następny temat
Taryfa G12as dla ładowania samochodu w nocy
Autor Wiadomość
jas_pik

Wysłany: 2018-12-23, 00:26   

rarek napisał/a:
lepiej zastosuj elektryczne ogrzwanie promiennikami i wstaw osuszacz powietrza zamiast marnowac czas i many na spalanie

Gdybym nie miał ograniczonego budżetu/ograniczonego czasu na remont/konkretnego terminu przeprowadzki/luźnych ekip instalacyjnych/gotowych elementów wykończenia których nie było sensu niszczyć to pewnie bym tak zrobił .
A o drobnym szczególe pod nazwą przydział mocy od Innogy już nie piszę bo od momentu zakupu staram się to zrobić a jak się okazało przyłącze kablowe jest na ich majątku i muszę odczekać swoje zanim zaprojektują i wykonają nowe . Chociaż papierkologie początkową szybko wykonałem to utknąłem.

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2018-12-31, 13:42   

Dobra wiadomość w ostatni dzień roku. Moja reklamacja w PGE została uznana, zobaczymy jak przyjdzie korekta faktury:
- - - - - -
W kwestii rozszacowania zużycia rozliczonego w fakturze 1xxR Operator Systemu Dystrybucyjnego przekazał zlecenia na wykonanie korekty, która zostanie przesłana odrębną korespondencją.
W kwestii zastosowanych stawek cenowych informuję, że dokonano weryfikacji zgłoszeń i odsłuchu rozmowy z dnia 21.05.2018 r. w zakresie zmiany taryfy oraz przyjęcia oferty antysmogowej. Z odsłuchu rozmowy wynika, że przyjął Pan wariant podstawowy oferty antysmogowej z dnia 29.01.2018 r. z gwarancja cen do końca 2018 r.
W świetle powyższego za okres od 15.06.2018 r. zostaną wykonane korekty rozliczeń w zakresie stawki cenowej dla energii czynnej. Korekty zostaną przesłane odrębną korespondencją.

Za zaistniałą sytuację w imieniu PGE Obrót S.A. serdecznie Pana przepraszam i wyrażam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia okażą się wystarczające w sprawie.
- - - - - -

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-12-31, 14:31   

A więc tak .... Po reklamacji uwzględnionej i przesunięciu przez nich przecinka . Tak by mi bylo lepiej miesiąc temu na na duszy :mrgreen:
Sam odczytując licznik Zuzyłem od 4 12.2018 do dzisiaj ..ok 2800 kwh
Dzień 1250
Noc 1550

I TO ZA MIESIAC nie dwa :-?

Automatycznie strona internetowa ENERGA24 obliczyla mi fakturę na ok 1270 zl

I nie wdając sie w szczególy o ile ta wstepna kalkulacja się potwierdzi , bo dokumentu jeszcze nie ma , to licząc orientacyjnie kWh L1-0,59 zł ; a noc L2- po 0,30 zł , jest taniej za o ok 440 zl a nawet trochę wiecej

Taniej gdyby cale zużycie liczyć po 0,59 zl

Czyli jesli tak bedzie dalej to warto , bo i tak bym tyle zuzył ale fakt jacuzzy dogrzewam noca i pranie i zmywarka też ale bez imperatywu , tylko gdy to nie jest upierdliwe.
Auto wiadomo ladowanie nocne .

PS O ile ten automat internetowy uwzglednia te wszystkie niuanse z zużyciem ponad stan z ub okresu ????? :?:

Bo może ??? Przyjdzie korekta za kilka lat z odsetkami w tym "Kraju węgla i stali , wódy i konwalii", wszytko możliwe .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-01, 21:44   

I faktura jest ale nie mogę dodać skanu, bo mam przekroczony limit? W ogóle tu fotki dziwnie wchodzą.

Ale wywaliłem kilka starzych zdjęć i ok

Chyba mi liczą w stosunku do zera za ub okres ???

Nie wiem czy dobrze policzylem ale m/w wychodzi : L1 dzienna- 62 gr L2 nocna 32gr brutto za 1kWh

plus te 26zl opłat stalych brutto

Screenshot_20190101-222041_Gallery.jpg
Plik ściągnięto 40 raz(y) 934,97 KB

Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-04, 17:08   

Nic nie sugeruję ,ale : Materiał do przemyślenia jak niegdyś w serialu razieckim o kapitanie Sztyrlicu .."Siedemnascie mgnień wiosny".
Temat delikatny , aż się boję zapeszyć ,
Tyle tajemniczego wstepu. Piszę pro publico bono , bo może inni też tak mają
O ile się nie mylę ???

Mam licznik Norax3 , taryfę G12AS; rozliczenia rzeczywiste, gdzie sam podaję stany : dzienny i nocny na stronie EBOK i niemal od razu mam fakturę do ściągnięcia ze strony z odroczonym terminem platności.

Taryfa G12AS to dwie strefy: L1 kod 18,1 dzienna i ......L2 kod 18,2 nocna .

I co ?? Ano ładując w godzinach 13-15 nabija L2 czyli nocną . ( tak jak w zwykłej G12).

Gdy by szczytywali Oni licznik, to pomyślałbym - jest algorytm itp. Co te dwie godziny mnoży x2 ? O ile bym w ogóle tym się zainteresował ?

Mam na to swoją odpowiedź , a raczej bardziej sugestię lub domniemanie. Panowie z ENERGY założyli mi licznik liczący G12 po staremu i leją na te dwie godziny taniego południowego prądu.
Po prostu nie mieli odpowiedniego sprzętu , a ja ich atakowałem ponad pół roku, to dali co mieli.

Sprawdziłem przez przypadek . Najpierw myślałem ,że pomylili L1 w z L2 , czyli zamienili mi noc z dniem . Bo wskazania dzienne stały twardo constans , a nocna L2 nabijała za dnia.

Dopiero jak spojrzałem na zegarek to było pomiędzy 13.00-15.00.
i ??????? :idea:

Podłączyłem autko do ładowania po 15-tej i .....ruszyła L1 dzienna .

Czy to przejściowo ? . Czy ??? Itd . Sprawdźcie jeśli ktoś ma taką taryfę . W Bo to wartość dodana .

Miłe , ale może złudne me enuncjacje ?

Czyli polecam G12AS !!!: liczą mi w stosunku do zera czyli całe nocne zużycie to połowa dziennego
Jest taniej o kilka stówek w porównaniu gdybym zużywa w G11.
No i te dzienne ekstra dwie godziny jak G12 .

PS . Za zwiększenie mocy jest jednorazowa oplata i tyle

Ja udaje głupka , bo nawet mam wygląd, obym nim pozostał

:-D :-D

gienek333 

Wysłany: 2019-01-04, 17:53   

To jaka jest różnica między G12, a G12AS?

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-04, 18:27   

Było o tym wyzej ..
Ale w skrócie ..Teoretycznie i prawnie i ustawowo przepisowo itd itp i jak tam, nie powinienem mieć taniej od 13 do 15tej .

Nie ma w G12AS godzin dziennych oraz połowa ceny godzin nocnych ma być liczona od nadwyżki zużyte energii w analogicznym okresie poprzednim

Widocznie ten "analogiczny okres " dotyczy tych co miel G12 a nie G11 ??

A ja jej nie miałem, to liczą jak u dziewicy, całą nocną po połowie .

Czyli u mnie , też ekstra są te dwie dzienne godziny a ich w Umowie nie ma !

A różnica zasadnicza to że w G12 jest droższy prąd dzienny niż G11 w , tylko nocny tańszy o połowę od tego droszego za dnia .
A G12AS jest taki sam jak G11 w dzień i połowa tego w nocy
.... O ile nie polią tylko nadwyżki , gdy u kogoś taka była i to w odniesieniu do poprzedniego okresu

Tylko Polak Prawdziwy potrafi coś takiego wymyślić

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2019-01-04, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  

jas_pik

Wysłany: 2019-01-04, 18:37   

@gienek333 Wejdź na stronę swojego sprzedawcy oraz dystrybutora i zsumuj ceny w dzień i w nocy i porównaj z dowolną inną taryfą.
Zazwyczaj taryfa G12AS jest bardziej opłacalna niż standardowa G12.
Wszystko zależy też od dystrybutora i tego czy masz PV .
Ja i w domu i na hacjendzie mam PV ale mam róznych sprzedawców i dystrybutorów i tu czasami bywają jaja z rozliczeniami ( ale to zupełnie odrębny temat)
@Bronek sprawdź jaka taryfę wyświetla Ci licznik ( powinien to pokazywać w jakiej taryfie liczy)
U mnie w innogy licznik jest taki
I w którymś z przebiegów wyświetla aktualną taryfę

A co do cen to Polscy sprzedawcy i dystrybutorzy maja naprawdę niskie ceny.
Masz szczęście że nie jesteś przywiązany do niemieckiej firmy jak ja ( bo sprzedawcę mogę zmienić i zapewne to zrobię ) ale dystrybutora już nie mogę zmienić bo tu monopol został narzucony odgórnie . A tzw "niemieckie opcje rzadowe" dały niemieckim firmom energetycznym takie fory jak nikomu na świecie

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-04, 18:47   

G12. :mrgreen: o wyświetla ale jak zobaczysz na fakturze to jest AS . Nie ma drożej za dnia . I jw po obliczeniach wychodzi ,że ma ok 480 zł w kieszeni za to samo zużycie liczone w G11

Ale ten czasowy bonus mnie zastanawia ??

PS szukałem w kodach jakiś danych nawet trzeciej strefy by ją np zakwalifikować do tych dwóch godzin za dnia itd itp ale nie ma .
Te liczniki pewnie wymienia , a raczej bardziej pewne iż ta taryfa zniknie .

jas_pik

Wysłany: 2019-01-04, 19:26   

Podejrzewam że Twój dystrybutor/sprzedawca jeszcze nie przygotował odpowiedniego pliku wsadowego do licznika stąd na razie masz takie właśnie wyświetlenie. i liczenie ilości wg taryfy G12 - a tylko system rozliczniowy wykorzystuje te dane do wyliczenia faktury wg innych cen.
Nie wiem dokładnie jaki model jest u mnie ( bo został wymieniony niedawno na dwukierunkowy) ze względu na PV , montażyści dość długo szukali w swoich plikach wsadu z taryfą G12AS ale go w końcu wgrali i u mnie się wyświetla na liczniku taryfa G12AS.
W Innogy w odróżnieniu do innych firm energetycznych nie mam żadego dostepu do licznika ( jest zamkniety w szafce do którego klucz ma tylko Innogy i mogę popatrzeć na licznik przez malutkie okienko wilkości 5 złotówki i próbowac coś odczytać o ile się uda zobaczyć .
Ja zaś za to mam inne jaja z tą taryfą bo dostałem już fakturę rozliczeniową z atryfy G12As ale nastepne faktury tzw prognozy maja opis taryfy jako G12 . To już 2 z kolei taka reklamacja ( bo już jedną składałem 2 miesiące temu) ale to własnie jest Inne -ogy

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-04, 19:36   

No to mnie widocznie PB lubi choć dał mi rozum , by w Niego nie wierzyć. :mrgreen:

Sama procedura raportowania i tworzenia faktury jest taka szybka , iż chyba inaczej być nie może
Mam dostęp do wielu kodów klikając na przyciski licznika .
Ważne ,że data i godzina jest aktualna .

Podaję to co mi każą L1 i L2 , strona podaję im kwotę ... Zatwierdzam i za kilka godzin jest faktura.
Obowiązek podawania jest nie częściej niż co 10 dni i nie rzadziej jak co 60 ..( inaczej blokują usługę na12m-cy nieodwołalnie ).

Straszą tylko akcyzą bo ta ma się zmienić i mogą być korekty
Cytat:
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w dniu 1 stycznia 2019 roku wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, mająca na celu łagodzenie skutków podwyżek cen energii elektrycznej w roku 2019.
Ustawa obejmuje wszystkie grupy odbiorców w kraju.

Zapewniamy, że dochowujemy najwyższej staranności w realizacji obowiązków wynikających z przyjętej ustawy. Prowadzimy bardzo intensywne prace nad jak najszybszym wdrożeniem dostosowanej do wprowadzonych wymogów polityki cenowej.

Informujemy również, że ze względów technicznych w początkowym okresie roku 2019 mogą otrzymać Państwo faktury opiewające na kwoty wynikające z wcześniej zawartych umów. Te faktury zostaną skorygowane ze skutkiem na dzień 1 stycznia 2019 roku w pierwszym kwartale roku 2019 w sposób zgodny z przyjętą ustawą.

tempFileForShare_20190104-194023_crop_947x534.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 142,92 KB

Ostatnio zmieniony przez Bronek 2019-01-04, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  

tomekmisio 

Wysłany: 2019-01-04, 20:45   

Bronek napisał/a:

Widocznie ten "analogiczny okres " dotyczy tych co miel G12 a nie G11 ??

A ja jej nie miałem, to liczą jak u dziewicy, całą nocną po połowie .

No i dokładnie tak jest więc dla tych co mieli już G12 czy G12W piec elektryczny i ładowanie samochodu w nocy to tak szumnie zwana antysmogowa czyli G12AS to pic na wodę to tylko debil mógł coś takiego wymyślić i tak jak mi mówili w zakładzie energetycznym bo musieliśmy coś zrobić bo urzędasy coś se wymyślili.

g12as.jpg
A G12AS to ściema no chyba że nie było korzystane z licznika 2 taryfowego lub nowy przyłącz
Plik ściągnięto 34 raz(y) 497,79 KB

g11 i g12,w.jpg
A tu jest to co dostałem od PGE więc jak dal mnie to G12 jest ok
Plik ściągnięto 31 raz(y) 589,74 KB

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-06, 15:28   

Potwierdziłem 100% liczy taniej od 13tej do 15 tej . Ładowałem Leafa z Mocą 20A i przwidywalem że ok 9 z hakiem kWh poleci .
I Fakt że oczywiście wszystko w domu działało normalnie , obiadek itd ... W sumie z prasowaniem poszło prawie 12 kWh .
Licznik liczył L2 czyli Noc :mrgreen:

.............
I z mojego punktu widzenia , jest to dobra taryfa, pomijając inne koszty . A porównując do G11.
nawet gdyby nie było tego przypadkowego bonusu , to w porównaniu z G12 w innych odmianach , akurat dla takiej sytuacji w jakiej ja się znalazłem , to jest OK .
I OBY tego nie zmienili ! !!!

A czy mnie nie trafili lekko przy wymianie licznika , bo wzrost był trzykrotny , to się okaże . Fakt szalelismy z wanną ogrodowa a temperatura otoczenia spadła .
Ale stawiam Grubą Kreskę czyli od 1 szego grudnia 2018 liczę sam.

Sprawa nie o sknerwo idzie a o uczciwe zasady i pomiary . Generalnie jestem zadowolony z komunikacji i że strony EBok , to na dzień dzisiejszy.

Idę teraz zwiększać moc i oby to tylko była formalność , bez zmiany licznika , gdyż ten mi się bardzo podoba :mrgreen: :roll: :mrgreen: :mrgreen:

Piencu

Wysłany: 2019-01-06, 18:52   

Hej,
Ja walcze z PGE.
Mialem taryfe G11 i przeszedlem na G12AS.
Niestety nie jest tak ladnie jak sie rozpisujecie. U mnie PGE cale zuzycie G11 zakwalifikowalo do L2 :( Niezla matematyka... 24h(G11) upchneli w 8h (L2-G12).
Przepycham sie z nimi listownie, ale Oni ciagle mi przysylaja odwolania do regulaminu, z ktorego nie wynika nic, ze robia poprawnie. Nawet do rozpiski URE mnie odeslali, z ktorej tez nie wynika cos takiego.

Posiadacie gdzies jakies wytlumaczenie papierowe, ze moj PGE liczy zle...

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-06, 19:38   

To jak ?? W L2 noc Ci liczą w stosunku do L1 z jakiego okresu ??? Ub rok Ci podzielili na 12 m-cy czy jak ??? Całe zużycie G11 ,to ta wartość odniesienia?? I od tego Ci liczą taniej tylko nadwyżkę ??
To się nie da !!! Musiał byś przeprowadzić się do Australi w zabrać ich licznik .

Jeszcze jakby proporcje zrobili Ale to też lipa , bo to domniemanie ??? Nie poparte żadnymi warunkami .
Gdybyś miał G12 , to rozumiem wtedy jest do czego się odnieść licząc nadwyżki . Tu to się nie da.

pomijam ,że konstrukcja przepisów jest do kitu .
Kwestia chyba woli dystrybutora, czyli kto tam siedzi za biurkiem .

O ile ....nie dostanę korekty , bo wty Kraju Węgla i Stali....wszystko mozliwe, to jak wyżej jestem zadowolony .
Nadzieja ,że te nowe kwiatki z tym dopłatami są Jeszce bardziej porabane , że te nasze AS to pikuś

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-06, 19:52   

Drugi post by jaśniej Z PGE !
Cytat:
Obniżona stawka obowiązuje w odniesieniu do ilości energii elektrycznej przewyższającej ilość energii zużytej w danym punkcie poboru w analogicznym okresie rozliczeniowym w roku poprzednim. Wobec pozostałej części energii stosuje się stawkę dzienną tj. 0,2989 zł / kWh brutto (0,2430 zł / kWh netto).

:!: I to cholera można rozumieć jako całkowitą ilość ZUŻYTĄ w danym punkcie :!:

Taka interpretacja się nasuwa niestety . Nie ma nic od tym "okresie" , czy to dotyczy "analogicznych godzin" ??? Czy całości okresu czyli miesięcy np.??? I pewnie liczą po całości ???
..........................

A Energy Tak napisali
Cytat:
Klient posiadający taryfę G11 płaci obecnie w każdej godzinie doby 0,5787 PLN/kWh (brutto). Jest to opłata łączna za energię i za usługi dystrybucyjne. W nowej ofercie opartej na taryfie G12AS w godzinach nocnych klient zapłaci 0,208 PLN/kWh. W pozostałych godzinach doby będą obowiązywały stawki jak w dotychczasowej taryfie G11.

Czyli bez odniesienia itd . I to by się sprawdzał . Czyli poszli dalej by sobie nie komplikować rozliczeń ??? Mam taką nadzieję

Na zdjęciu masz stanowisko Twojego dystrybutora https://enerad.pl/rynek-energii/prad-dla-domu/taryfa-antysmogowa-g12as/

U Mnie w ENERGA i Jeszce nie wtedy nie wiedzieli . Jak walczyłem o tą taryfę to też nik nie był kumaty . Mam jak mam i oby tak było .

tempFileForShare_20190106-200932-1024x564.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 132,3 KB

Piencu

Wysłany: 2019-01-07, 00:22   

Jak podpisywałem umowę, to tłumaczono mi dokładnie jak piszą w Energa. Nawet na infolinii tak tłumacza teraz. Niestety na piśmie jak odpisują mi na reklamacje juz interpretują na moja niekorzyść.
Postawiłem im teraz ostateczne ultimatum i idę od uokik, bo jest to interpretacja siłowa gdzie słowo analogiczny porównuje sie do równania 24h = 8h ;/

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-07, 07:17   

UOKiK pewnie odeśle Cię do Departamentu Regulacji Energetyki Cieplnej, czy jakoś tak? A tam Pan czy Pani pogada z Tobą podobnie jak ze mną i tyle, ale walcz.

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2019-01-07, 09:54   

Piencu napisał/a:
Hej,
Ja walcze z PGE.
Mialem taryfe G11 i przeszedlem na G12AS.

Dokładnie to samo u mnie.
Wszystko dzienne i nocne policzyli mi po 24 grosze netto, a nocna (ponad zużycie) powinna być po 12 grosze, a nigdzie takiej ceny nie miałem. Moją fakturę masz stronę wcześniej.

Pierwsze odwołanie - PGE Obrót uznał za niezasadne odsyłając mnie do PGE Dystrybucja.

Do dystrybucji nic nie pisałem, zadzwoniłem i trafiłem do miłej Pani w Pruszkowie, gdzie Pani przejęła się sprawdziła i na drugi dzień oddzwoniła. Podyktowała mi kolejne odwołanie jakie miałem złożyć do PGE Obrót. Ogólnie chodziło o to, że PGE Obrót nie wprowadził do systemu stawek G12As.

Odpowiedź z PGE Obrót w ostatni dzień roku 2018 - reklamacja uznana za zasadną. Czekam na korektę faktur.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-07, 10:06   

Taka dygresja , czy możecie sami podawać i jest EBok w PGE ??

Bo może ten mój"myk" z samodzielnym odczytem i podawaniem via internet pozbawił ENERGę możliwości kombinacji ??

Z drugiej strony każda Firma ma prawo odliczać po swojemu o ile jest to korzystniejsze dla obywatela od minimum ustawowego .
Ale takie postępowanie też nie może Firmy narażać na straty w postaci mniejszych zysków (podatki)
Prawo mamy ciekawe :-?

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2019-01-07, 16:16   

Bronek napisał/a:
Taka dygresja , czy możecie sami podawać i jest EBok w PGE

Nie wiem, nie korzystałem. Do tej pory w G11 miałem odczyt co 6 miesięcy + prognoza.
W G12AS nie mam pojęcia jak to będzie, pewnie tak samo.

Edit: ....a może to było co 3 - miesiące.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-07, 16:39   

Podobnie jak ja .... do momentu jak mi wymienili licznik i skoczyło 3x od ostatniej faktury .A sprawa tej G12AS była niejasna .

Też żyłem w błogiej nieświadomości .

Ale patrząc retrospektywnie nigdy nie były niskie rachunki .
Doszły dwa energochłonne urządzenia jakuzy ogrodowe i Nissan .

I dobrze mogę raz na te 60 dni zajrzeć do skrzynki , jak się okazuje warto.
Albo głupi ma szczęście ? :mrgreen:

Piencu

Wysłany: 2019-01-07, 18:59   

Do URE juz wczesniej dzwonilem, ale musze poczekac na oficjalne ostateczne stanowisko ugody jakie im zaproponowalem, czyli liczenie uczciwie, czyli zuzycie dziennego jako dziennego, a nocnego jako nocnego.
W moim przypadku do tej pory nie mieszkalem w domu gdzie mam G12as, wiec nocnego zuzycia nie mam. Za to trwal tam remont i pracowaly nagrzewnice by osuszyc budynek i wygenerowly spory rachunek. :( Dlatego od tego roku jak uzywam auta + pompy ciepla w G12as nie jestem w stanie podniesc rachunku ponad poprzednie zużycie :(

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-07, 19:31   

Na zdrowy rozum , nie da się w żaden sposób uczciwy i rzetelny ustalić "nocnego poboru" jako odniesienia w taryfie G11.
Jedynie szacunkowo i to nie wiadomo w jaki sposób . Czy całe zużycie z ostatnich 12 mcy w G11 podzielone na dni w roku i potem dzienne dzielone na 24h x 8h niby nocnych ??? Ale to jest nieuczciwe ..

Cała ta ustawa jest idiotyczna , niepercyzyjna i pod publikę . Jeśli Energa zrobiła świadomie tak jak ja mam , to aż dziwne :shock: Nie chce mi się wierzyć ,że w tych czasach ktoś może tak prokonsumencko zinterpretować w przepisy
Obym się nie obudził z tego snu !
:)

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2019-01-07, 21:03   

Piencu napisał/a:
Dlatego od tego roku jak uzywam auta + pompy ciepla w G12as nie jestem w stanie podniesc rachunku ponad poprzednie zużycie :(

To faktycznie polubownie będzie ciężko w tej taryfie załatwić. W tej sytuacji można przemyśleć
a) powrót do G11 i założenie fotowoltaiki
b) taryfa G12W (weekend) - droższa cena za dnia, a mniejsza cena w nocy plus cały weekend.

Ewentualnie z G12W połączyć baterię z Priusa Plug-In (4kW za 1500 PLN) z falownikiem (1500 PLN) i zbudować sobie minimagazyn nocnej energii, którą byś używał w dzień, a w nocy ładował. No i chyba jakiś prostownik do tego, żeby ładować.

https://allegro.pl/bateria-akumulator-toyota-prius-plus-2015r-i7643154006.html

o nawet jest bateria za 1100 PLN
https://allegro.pl/oferta/bateria-hybrid-prius-plus-modul-prius-g9280-47191-7187212862

Nie wiem ile w ciągu dnia zużyjesz. Jeśli masz pompe ciepła to w zimie może być ciężko z 4kW na dzień, wtedy większa bateria ale to może się już nie opłacać (zbyt droga inwestycja)

Odpowiedz do tematu