SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Taryfa G12as dla ładowania samochodu w nocy
Autor Wiadomość
wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-03-12, 18:06   

Trzymam kciuki! Wszystkie materialy i tak z Chin, a zdroworozsadkowo da sie ocenic, czy sa ok, czy nie. Dzis, w porownaniu do zeszlego roku, panele stanialy, ale jako ze "daja 5000", firmy chca wiecej, normalna sprawa. Poszukaj, a znajdziesz! Ogolnie pospiech teraz niepotrzebny, fajnie, ze ogolnie jestes za!

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-03-12, 18:49   

"Za", to ja zawsze byłem . Tylko to "za" jest podobnie jak w przypadku bycia za wszystkim, co warto mieć zgodnie z wiedzą i rozumem ... Ale wszystkiego nie można mieć na raz .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

jas_pik

Wysłany: 2020-03-12, 19:50   

Bronek.
Jak do tej pory dokonywałeś niezłych wyborów - pospiech jest wskazany przy łapaniu pcheł :)
Z tymi chińczykami to już nie jest tak do końca.
Dość dobre sa także panele z Wietnamu a sa zdecydowanie tańsze.
Zaś wszystkie urządzenia SoarEdge ( firma jest z Izraela) ale są produkowane na Węgrzech w fabryce Foxcoma

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-03-12, 19:58   

:lol: Jezu wietnamsko żydowski ponel o chińskim pochodzeniu będzie na moim dachu .
A do tego Inwerter z kraju gdzie sie Adolf urodził :!:
Jak nic mi na niego nasra , nasz Narodowy Bocian :oops:

Sytuacje jako tako ratuje . " Madzior Lendziel keto boro "
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

szkutnik 
Tesla S 85D 2015

Wysłany: 2020-03-12, 20:51   

Dobrze, że ja jestem daleko.(500km) Jak to wszystko jebnie to do mnie może nie doleci.

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-03-12, 21:02   

szkutnik, ja rozumiem, ze chcesz pomagac rodzinie i w ogole, ale dobrze polozona PV- obojetnie skad - sie nie rozleci. Naprawde..

apropos chinskie falowniki: sam mam ABB, ale patrzac na to, ile oni tego tluka, to mozna tez brac cos chinskiego, jesli ma dobra gwarancje. Ogolnie niedawno otwieralismy falownik Delty, i byl swietnie zrobiony. Ale ja lubie uzywki:)

jas_pik

Wysłany: 2020-03-12, 21:06   

A co ma tam wybuchnąć?
Jak będzie dobry kąt to i satelity oślepi :)
A jak będzie Solaredge z optymalizerami to nawet jak więcej bocianów tam narobi to i tak będzie produkcja szła :)
Może nawet okowity ( po to się bierze G12 czasami do garażu) bo i ona i cebula i czosnek to najlepsze środki antywirusowe

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-03-12, 21:16   

w końcu czegoś się dowiedziałem :kufel

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-03-12, 21:18   

dokladnie, jak jas_pik pisze! okowita, czosnek, cebula. Tylko efekty uboczne:))

@jas_pik: masz maila ode mnie:)

szkutnik 
Tesla S 85D 2015

Wysłany: 2020-03-12, 21:20   

Ja nie mam nic do chińskiej produkcji. Ja bardziej historycznie na to patrzę. Hitler, żydzi, chińczyki, polski narodowy bocian to może być mieszanka wybuchowa.

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-03-12, 21:21   

haha, no tak, teraz rozumiem:))

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-03-13, 10:01   

Bronek napisał/a:

Poprzednia z rok temu wycena była ok 46000 za niecałe 10 kw

Wycena u mnie, na mikroinverterach, to 28 tys za 5,6 kW.

Czy to co podajecie, czyli 3-4 tys za Solaredge, to już kwota z montażem i optymizerami?
Bo jeśli tak, to wychodziłoby to konkretnie taniej.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-03-13, 10:46   

10 kw to nie 5 kW . ale masz podobnie z 1 kw u mnie ok 4900 u Ciebie 5000 Drogo.

I powinno byc tak , jak zakup mieszkania im wieksze tym mniejsza cena m2.

Moim zdaniem roboty przy 10 kW a np 4 kW jest trochę wiecej . Nikt jakoś nie liczy pracy zusu itd zysku podatków .
tanio , tanio i najlepiej darmo z dotacją .. Tak sie nie da mieć pewności . Akcja inna jak robimy samemu tu bez komentarza , bo to optymalne rozwiazanie dla kogos kto che . Jego sprawa.

Ceny sa porównywalne w wycenach w pewnej klasie produktów i robione przez firmy z jakims tam stazem na rynku. Niemniej rozrzut bywa czasem jest m/w 1000 zł za 1 KW .
A przy inwestycji za 80 000- 90 000 zł 5 tys mniej czy wiecej to inny wymiar niż te 5 tys przy 20- 30 tysiacach za inwestycję .

"Rzeźbiarze" i domorosli twórcy instalacji zejda z ceny , a do tego panele ze źródeł tanich ( niekoniecznie musza byc złe) beda inaczej wyceniane.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-03-13, 11:35   

Dwa razy większa instalacja to z grubsza dwa razy więcej roboty. Dlatego liczy się od kW, niezależnie od wielkości instalacji. Przy dwóch instalacjach 5kW jest podobna ilość pracy co przy jednej 10kW. Jedynie robota naokoła inwertera jest wtedy jedna (a nie dwie, jak przy dwóch instalacjach 5kW). Ale to detal.

jas_pik

Wysłany: 2020-03-13, 12:22   

Opisywałem wczesniej standardowe ( detaliczne) ceny elementów ( najwyższe)
Oraz standardowe ceny za wykonawstwo.
A czy to my zakupimy i zlecimy montaż czy zrobi to ktoś kto tak naprawdę jest tylko naganiaczem ( zazwyczaj) to są niby szczegóły ( ale one pokazują to co zdarzyło sie na rynku po wprowadzeniu dopłat) .
Średnio cena całej instalacji ppodskoczyła własnie o wysokośc dopłat.
Jesli kogoś stać i chce dawać zarabiać pośrednikom ( tylko zawsze zadaję pytanie - jak jest wartośc dodana do usługi którą wnosi pośrednik?)
Zazwyczaj naweet gwarancja nie jest jego tylko jeśli już to wykonwacy .
To samo dotyczy gwarancji na panele i inwertery.
A dlaczego polecam Solaredge?
Bo nawet Tesla poleca tylko chyba tą jedną firmę .
Jesli chcecie na przyszłość ( być moze trzeba będzie tak zrobić za kilka lat ) załozyć własny magazyn energii - to wtedy od razu trzeba wybierać wersje StorEdge
Bo sama instalacja PowerWalla czy innego magazynu w podobnym standardzie 9 może też znacznie stanieją) będzie polegał na połączeniu kilku przewodów
https://www.solaredge.com...e_checklist.pdf

Ale pamiętajcie że sprawnośc takiego systemu nie jest rewelacyjna

szkutnik 
Tesla S 85D 2015

Wysłany: 2020-03-13, 12:27   

Wejdź na strony instalatorów z kalkulatorami. małe instalacje są po 8500zl/kW duże po3100zł/kW
Zamów instalację 50kW będziesz miał cenę 3100
Są koszty stałe jak dojazd transport towaru rozstawianie rusztowania/drabin.
Dwie instalacje to montaż dwóch falowników, więcej zabezpieczeń przeciw przepięciowych.
Dwa razy do urzędów....

Jak znajdziesz intalatora który za 5000zł zainstaluje 1kW na dachu z dachówką karpiówką w dwupiętrowym budynku i załatwi papiery to stawiam piwo
Mam na myśli instalatora który płaci podatki ma ubezpieczenie i uprawnienia

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-03-13, 12:58   

U mnie prosto . jako ,że moim zdaniem im wieksza robota tym wieksza mozliwość upustów itd .
Podejde do tego kwotowo/procentowo .
jest np oferta na 90 000 za 19 kW ale na dwóch instalacjach co jest upierdliwsze niz na jednej co daje m/w 4700 zł za Kw
Zaproponuje 75 000 co da 3900 z kw
i pewnie dogadamy sie na poziomie 4000 - 4200 ??? czyli w granicach do :-? 80000 tys

Tak bede gadal z kazdym raczej o forsie jak szczególach i wtedy tylko zostaje pilnować, by dali to co obiecali .
Każdy chce zarobić jak to rozumiem .
Dwa punkty dwie umowy, to mozna 2x 53000 ( wiadomo mniej ) od dochodu bo te gówniane 5 tys na waciki . tak sie zrobi faktury by pasowalo .

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-03-13, 16:52   

Zrobienie 10 kW a 5kW to nie sa podwojne koszta, roboty mniej: raz wchodzisz na dach, jeden kabel, jeden inwerter (skrzynka na scianie z bespiecznikami) itp. Czyli przy 20kWp powinno byc taniej, blizej 3000-3500.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-03-13, 17:11   

Na razie gadam SOLTECHENERGY http://soltechenergy.pl/

Zjechałem do 9,8 kW 28 paneli

PANELE Q.CELLS 350 W
(...)technologia ogniw półformatowych i 12 busbarów.
Większa wydajność z tej samej powierzchni. Aż 6 niezależnych sekcji jednym w panelu.

INWERTER SOLAR EDGE SE10K WiFi
SolarEdge to wyższe o nawet 25% uzyski energii w warunkach częściowego
zacienienia dzięki dodatkowym optymalizatorom pracy paneli, które umożliwiają niezależną
pracę każdego panela. gwarancja- aż 12 lat.

Cena 52.700zł

Jest drogo ale jeszcze zwiekszamy w drugim domu ze wzgledów esletycznych bo tam bylo 13 paneli i to sie kobietom nie podoba .

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-03-13, 17:49   

z solar edge jestes juz na pewno na dobrej drodze! 13 paneli faktycznie troche nieladnie. ja mam 21 na dachu, w 3 rzedach wyglada ladniej:)

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-03-13, 18:20   

wodnik7 napisał/a:
13 paneli faktycznie troche nieladnie. ja mam 21 na dachu, w 3 rzedach wyglada ladniej:)

U nas jest 14 w jednym rzędzie i tak jest IMO ładnie :-D

szkutnik 
Tesla S 85D 2015

Wysłany: 2020-03-13, 18:26   

Bronek napisał/a:
Aż 6 niezależnych sekcji jednym w panelu.

Typowe pranie mózgu.
panele typu "half cat" wszystkich producentów mają taką budowę.
Pewnie maja też specjalną ramę ze stopu Glinu.
Zaawansowaną technologicznie folię EVA firmy 3M
Mogą też mieć przewody DC i do tego osobno+ a osobno -

Ja widziałem ogłoszenie o sprzedaży jachtu żaglowego. Jako osobliwość podkreślono,
że jacht wyposażony jest w ster!!!
(dla niewtajemniczonych: każdy jacht żaglowy ma ster)

Będę sprzedawał samochód (muszę kupić szybko mieszkanie dla córki)
Dość specjalny bo ma aż cztery pary kół: ma dwa przednie dwa tylne, dwa lewe i dwa prawe

jas_pik

Wysłany: 2020-03-13, 18:46   

Uważaj na pewien trik w ofertach bo napisałeś
Bronek napisał/a:

PANELE Q.CELLS 350 W

Pisałem nie wierz w zapewnienia - sam sprawdzaj informacje.
A jakie sa produkowane przez tego producenta sprawdź na strnie producenta .
Mam nadzieję że wyjasni jakie on produkuje https://www.q-cells.com/e...idential01.html

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-03-13, 20:11   

szkutnik napisał/a:

Będę sprzedawał samochód (muszę kupić szybko mieszkanie dla córki)
Dość specjalny bo ma aż cztery pary kół: ma dwa przednie dwa tylne, dwa lewe i dwa prawe

Gdybyś miał jeszcze zapasowe, to byłoby większe pole do popisu :-)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-03-13, 21:30   

:mrgreen: Podoba mi sie ...ta dyskusja .dzieki

Q.CELLS Q.PEAK DUO G8.0.1 V 350 MONO BLACK
ujdzie cena m/w 700zl - 750...

Może takie https://allegro.pl/oferta/panel-fotowoltaiczny-q-cells-q-peak-duo-g8-350w-8015003777

Dyskusja zaczyna przypominac wszystkie dyskusje , gdzie jest wybór a oferta jest szeroka Nissan Leaf czy Kona ?? itd .Audi czy Mercedes a moze Dacia???
Niestety Bóg nas pokarał prawem do wyboru ! :idea:
Mnie interesuje ;
Firma , której znikniecie z rynku jest w miare maloprawdopodobne ..
Panele mono , firmy lekko znanej , o paramerach okolo 19-20 % sprawności i ubytku nie więcej niz 2-3% na rok mocy
3Fazy z inwereterm podobnie jak z panelami znanym i odpowiednio dobranym .
Bajery jak wifi mam w nosie ale sie nie obrażę- bo to i tak bedzie jak z rejestratorem w aucie . Włącz i zapomnij..
Cena z 1 kW w okolicy 4000-5000 bo takie sa na rynku dzisiaj i tyle .
Na jednym dachu od frontu ma byc symetrycznie i pasujaco Moc powyze 4 kw a pewnie bedzie ok 7 ??
U mnie moga byc krzywo i byle jak bo od ogrodu i mnie to wisi. Ale na podzielone na sekcje z optymizerami bo sa drzewa .
Urwę z tego dodatcje 2x odliczenie 53 tyś . od przychodu . Będzie miesiąc lżej. Pozwoli zapomnieć :mrgreen: , bo wydluzy to moje oczekiwanie na Cybertrucka/ lub M3 Performance ... o ile dozyję.??
To ma byc " ulga" w rachunkach a nie elektrownia..

Odpowiedz do tematu