SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Taryfa G12as dla ładowania samochodu w nocy
Autor Wiadomość
jas_pik

Wysłany: 2020-03-13, 22:25   

To nie moje ogłoszenie tylko tak w jakich cenach można juz kupić w Polsce

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-03-13, 22:59   

OK .. Tylko ja tego nie kupie .

Niestety nie jestem od kupowania kontenera paneli itp .

I mała dygresja z życia wzieta : Przychodzi do mnie kobitka , nowa i nie znana mi , prosi o recepte . Jest na wczasach i zapomniała wziąć z sobą leków .
Badam dla przyzwoitości, wypisuję co trzeba .

Mówie , że ma to w promocji , a kosztuje wizyta niewiele, bo 50 zł ..
Co ?? za wypisanie kwitka !, odpowiada kobita !!
Ja się nie prosilam by mnie badać . Ja chcialam tylko receptę.
A to Pana nic przeciżz nie kosztuje . Kawalek papieru i chwilkę jedną aby wypisać lek .
Ot co , tu podobnie - wyszło by mi taniej jakbym miał fabryke paneli i wujka instalatora..
.
Wracajac do tematu ... kontenera nie kupie . I nie mam nic do tego, ile kto zarabia . Ceny końcowe fajek i gorzały , benzyny itd zawsze są inne ew detalu . Gdybym ćpał to pewnie bym w ogródku posadził maryche ale jeszcze bardziej prawdopodobnie bym płacił 30 zł za torebkę ??

Był tu temat o cenach samochodów i frajerach, co je kupują zamiast czekać, czekać czekać na okazję lub spadek cen. :-D I nie być frajerem, tylko wiecznie oczekującym ;-)

Badam rynek i Firmy biorą m/w podobnie .
Są też monterzy po taniości , nie mówię że źli ale mnie to nie interesuje, bo nie chce analizować tematu sprawdzać kto i co , a go zakończyć i zapomnieć ...
A to co tu radzicie jest pomocne w negocjacjach . Bo faktem jest ,że rozmawia sie na ogól wstepnie z naganiaczami a dopiero przed podpisaniem umowy można doprecyzować szczegóły z fachowcem .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2020-03-14, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  

szkutnik 
Tesla S 85D 2015

Wysłany: 2020-03-14, 11:51   

lookash_c napisał/a:
szkutnik napisał/a:

Będę sprzedawał samochód (muszę kupić szybko mieszkanie dla córki)
Dość specjalny bo ma aż cztery pary kół: ma dwa przednie dwa tylne, dwa lewe i dwa prawe

Gdybyś miał jeszcze zapasowe, to byłoby większe pole do popisu :-)

Mam coś znacznie lepszego niż przestarzałe koło zapasowe.
Mam semiautomatic air refilling system. (to taka puszka ze sprężoną mieszanką gazów)
co jak się podłączy do koła i naciśnie czerwona głowicę to te gazy automatycznie przepłyną do koła

szkutnik 
Tesla S 85D 2015

Wysłany: 2020-03-14, 13:21   

Przed chwilą chmury się rozeszły i panele dały 9,55kW ( 99,48%mocy) przy zainstalowanej 9,6kW
To chyba dobrze świadczy o producencie podzespołów
Ostatnio zmieniony przez szkutnik 2020-03-14, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  

papamila2
papamila

Wysłany: 2020-03-14, 17:14   

dzień ma sie ku końcowi i spojrzałem na swoją instalacje,
7,44 kW dało dziś 30 kWh-
dzień był raczej słoneczny, temp. 3-4st. C
chyba dobrze?

a odnośnie cen paneli to z zachodu miałem już
oferte paneli MOQ/315 za 0,20€ netto za 1W mocy

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-03-14, 18:25   

Ja mam dach na 240W. 315W za te cene jest swietne, nie ma co przeplacac za 350W, w moim przekonaniu, chyba ze nie ma miejsca na jeden panel wiecej..:)

Ja 8 marca mialem 31,5kWh z niecalych 8kWp (na uzywanych panelach, z czego 12 sztuk slaby kat, bo taras).

Pozdrawiam:)

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-03-14, 19:47   

papamila2 napisał/a:
dzień ma sie ku końcowi i spojrzałem na swoją instalacje,
7,44 kW dało dziś 30 kWh-
dzień był raczej słoneczny, temp. 3-4st. C
chyba dobrze?

Tak sobie.
U mnie było 14,45 kWh z 3 kW.

Ale może pogoda była inna - u mnie dzień był bardzo słoneczny, praktycznie bezchmurny.
Ale z kolei panele przez pierwszą część dnia są całkowicie zacienione.

szkutnik 
Tesla S 85D 2015

Wysłany: 2020-03-14, 20:35   

Ciekawe czy kiedyś przebiją moc znamionową?
I zobaczę 9,7kW mocy szczytowej

gienek333 

Wysłany: 2020-03-14, 21:05   

Jak będzie -20°C ;) .

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-03-14, 21:09   

To by musiało być -20 stopni w środku lata. Z mojego doświadczenia najwyższe w chwilowe wartości pojawiają się gdy jest wietrznie, pochmurno, a nagle zza chmur wyjdzie słońce. Najlepiej w maju lub czerwcu.

gienek333 

Wysłany: 2020-03-14, 21:37   

Można chłodzić panele. Masz zbiornik z wodą, zimą pompa ciepła go zamraża, a latem go odmrażasz chłodząc panele (dawałem linka w temacie PC), a tak bardziej po taniości, to można polewać panele wodą (przynajmniej ja nad tym bardzo intensywnie myślę), zwłaszcza jak mieszka się w mieście o dużym zanieczyszczeniu powietrza. Wracając do cudu, to cudów nie ma :-( , ogniwa PV podobnie jak i inne półprzewodniki mają ujemny współczynnik temperaturowy (z wzrostem temperatury napięcie spada). Moc jest podawana dla 25°C i promieniowania 1000W/m² (tu ma znaczenie kąt pochylenia paneli).

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-03-14, 22:14   

vwir napisał/a:
To by musiało być -20 stopni w środku lata. Z mojego doświadczenia najwyższe w chwilowe wartości pojawiają się gdy jest wietrznie, pochmurno, a nagle zza chmur wyjdzie słońce. Najlepiej w maju lub czerwcu.

Dokladnie tak samo zauwazylem: panele przez chmury sa wzglednie chlodne, slonce wychodzi: pikuje w gore, pobijajac rekordy. Gdy caly dzien jest slonecznie, jest za cieplo, i nie ma w peaku najwyzszych mocy.

Jesli chodzi o polewanie woda, daje to cos, acz na krotko tylko, przy tych temperaturach letnich panele bardzo szybko znow sie grzeja (fizyki nie oszukasz, ciemne sa..)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-03-14, 22:16   

Gdzies kiedys ...widziałem w sieci układ kolektorow i paneli Fv . Oczywiście jest to np Glikol i wymiennik . Wtedy dwa grzyby w barszczu . Zwiekszenie sprawności i wstepne podgrzanie wody uzytkowej .
Oczywiscie cały system sterujacy , plus dodatkowa mozliwośc dogrzewania itp . Drogo ale ciekawie .

Były dywagacje aby mniej skomplikowane układy zrobic do kamperów , bo tam liczy sie kazdy kilowat.

PS Istnieje chyba lekko naciagana teoria ,że z racji jasniejszego odcienia paneli polikrystalicznych , mniej sie one nagrzewaja i pomimo mniejszej sprawności wstepnej wynikającej z technologii , per saldo bedą lepsze .
:?:
Wątpię w ta teorię , bo w pełnym słońcu po czasie wszystko jest goraca nawet biala powierzchnia
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-03-14, 22:19   

Mam fajny link http://forum.samochodyele...opic.php?t=2718

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-03-14, 22:44   

gienek333 napisał/a:
tu ma znaczenie kąt pochylenia paneli
I pora roku/dnia - w zenicie słońce ma do pokonania kilka km gęstej atmosfery, bliżej wschodu/zachodu czy zimą to i kilkaset pewnie.

gienek333 

Wysłany: 2020-03-14, 22:55   

PatrykS napisał/a:
gienek333 napisał/a:
I pora roku/dnia - w zenicie słońce ma do pokonania kilka km gęstej atmosfery, bliżej wschodu/zachodu czy zimą to i kilkaset pewnie.
, to jednak bardziej od tych "kilometrów" zależy od tego czym sąsiad pali w piecu ;)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-03-14, 23:00   

Apolonia napisał/a:
Mam fajny link http://forum.samochodyele...opic.php?t=2718

W W/w watku napisalem
:mrgreen:
Bronek napisał/a:

Dzięki taryfie ( O CZYM TEN WĄTEK :mrgreen: ) G12 AS, płace tyle samo niemal co przedtem mając dwa dodatkowe urządzenia prądożerne .
Ja to akceptuję , ale na dzień dzisiejszy . :!:

Gdy okoliczności się zmienia, nie wkluczam powrotu do tematu . Tylko krowa zdania nie zmienia .

Okoliczności uległy zmianie

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-03-15, 01:08   

gienek333 napisał/a:
PatrykS napisał/a:
gienek333 napisał/a:
, to jednak bardziej od tych "kilometrów" zależy od tego czym sąsiad pali w piecu ;)
O ile jakiś sąsiad jest, i to palący :-)

szkutnik 
Tesla S 85D 2015

Wysłany: 2020-03-15, 09:03   

Bronek napisał/a:
Tylko krowa zdania nie zmienia .

Okoliczności uległy zmianie[/quote]

I tu mamy dowód, że Bronek nie jest krową.
Co do innych to pewności nie ma.
Może by jakieś testy ustalić.
Chociaż krowa nie jest tak groźna jak stado baranów.
Przepraszam jak ktoś poczuł się urażony. Ja tak ogólnie się zamyśliłem.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-03-15, 09:34   

szkutnik napisał/a:
. Ja tak ogólnie się zamyśliłem

:mrgreen: Krowie zazdroszczę 5 żolądków i że się najpierw nawpierd..a potem se kurde leży i żując ma czas na przemyślenia .
Człowiek to robi na/za żadko(rzadko) lub odwrotnie :oops:

Krowy sa gorsze od diesli, a ludzie od krów bo je hodują
Co innego taka krowa na smyczy i na spacerze lub w łóżku z włascicielem jak pies ...... :oops: itd.
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2020-03-15, 09:38, w całości zmieniany 2 razy  

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-03-15, 09:36   

Bronek napisał/a:
Okoliczności uległy zmianie

U mnie w tygodniu spisali licznik i czekam na rachunek.
Do dziś 30 gr kWh jest akceptowalne. Mieszkam na trzy
domy to nie wiem gdzie produkcja miała by sens.
Mam w głowie modernizację i zmianę sposobu użytkowania
poniemiskiego obiektu przemyslowego z płaskim dachem.
Tam mam chęć wrzucić panele i dać prąd na powierzchnie
wspólne plus ładowarki przed budynek dla lokatorów chętnie
50kW DC.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-03-15, 09:55   

To kwestia priorytetów i mozliwości . Gdy celem jest dom sam w sobie i życie ekonomiczne i pewnego rodzaju polisa , to warto nawet na krechę .
Dla ludzi bogatych czasem w ogóle nie istnieje takie myślenie - wiem bo znam takich . Nie ma świadomości ekologicznej i ekonomicznej . Np hotelarze - placą kary Sanepidowi zamiast poprawić/naprawić . Bo po co - klient końcowy pokryje koszty . Podobnie za ogrzewanie i media . kapiacy kran czinne marnotrastwo . Brak segregacji smieci , bo kara jest do przyjecia itd ....

U mnie po podwyżkach i zlikwidowaniu "kiełbasinej" i korzystnej taryfy G12AS , przekroczyłem magiczne 500zł miesięcznie z prąd. Więc patrząc nie na zasoby ale nasze przyszłe emerytury , warto to rozważyć widząc nas za 7-10 lat .

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-03-15, 10:33   

Dlatego też o tym myślę przy inwestycji, ale chce z tego zrobić dobro wspólne.
Ogrzewanie ciepłej wody, powierzchni wspólnych klatka schodowa i ladowanie.
Może to zachęci, nabywców lokali, do EV, jak nie to ja sam przy Typ2 Luc CCS.

szkutnik 
Tesla S 85D 2015

Wysłany: 2020-03-15, 10:52   

papamila2 napisał/a:

a odnośnie cen paneli to z zachodu miałem już
oferte paneli MOQ/315 za 0,20€ netto za 1W mocy

MOQ/315 a co to znaczy?
MOQ to minimalna wielkość zamówienia a /315 to czego? sztuk, palet czy kontenerów?

Moja córka może ci sprzedać panele poli krystaliczneo mocy 330Wp w cenie 0.20€/1W netto + tansport. To jeśli zamówisz cały kontener.
A jak zamówisz dwa to transport gratis ale to już wydatek rzędu 500tys/zł i prawie 100tys. Vatu do odebrania ze skarbowego to i 100% pewności kontroli skarbowej = kłopoty ,mafia vatowska,wi ęzienie. Ale wszystko dla ludzi. Czego się nie robi dla ekologii i OZE.
Zapraszam do współpracy.

papamila2
papamila

Wysłany: 2020-03-15, 11:45   

315 to moc w W,
w kregu moich zainteresowan sa panele elastyczne,
z uwagi na ich wagę do zastosowan w turystyce, karawaningu i żeglarstwie
a to była przykladowa pozycja z ich oferty.
Aha, i nie jestem klientem kontenerowym,
wolumen zakupu to min 20-25szt,
Co do VAT, to musisz zapłacic, ale przy tej cenie co podałem wychodzi taniej niż podałeś
*odniosłem sie jedynie do ceny, nie porównuje jakości paneli, bo anim specjalista anim praktyk.
Tym niemniej handluje z nimi juz 4 lata (panele elastyczne)
i jak do tej pory reklamacji nie miałem.
Ale już o najtańszych ofertach z aliex to mogę dużo złego powiedzieć

Odpowiedz do tematu