SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Taryfa G12as dla ładowania samochodu w nocy
Autor Wiadomość
wojtek9300 

Wysłany: 2018-08-18, 07:38   

Wczoraj dostałem list od PGE Obrót, że zgodnie z jakimś punktem z powodów niezależnych mogą przysłać fakturę PO 31 lipca. Może to być 4 kwartał tego roku. Sugerują jeszcze wpłacanie jakiejś kasy żeby potem nie było szoku. Całkowite ciapciaki! Rok im zajmuje zaprogramowanie nowej taryfy w systemie do rozliczania. Podpisałem w umowie rozczanie miesięczne a pierwszą fakturę zobaczę pół roku po zmianie taryfy. Równie dobrze mogą mi tą fakturę przysłać za dwa lata. Porażka i wstyd. Na moje wcześniejsze reklamacje, że znają zużycia i ceny jednostkowe, mają totalnie wywalone. Jak zwykle słabo idzie wdrażanie czegoś nowego w naszym kraju.

karolkus 

Wysłany: 2018-08-18, 07:43   

vwir napisał/a:

Nie bądź takim optymistą - nie masz pompy ciepła więc zimą zrobisz znacznie mniej niż 160km (może trochę ponad 100km) ale to i tak nie zrujnuje budżetu ;)

Tak to fakt narazie nie miałem przyjemnosci (bądz nie :) jezdzic nim w ziemie. A jest to wersja na hawaje wiec nie ma grzanej kierownicy i foteli :) moze cos takiego sobie doloze.
100km to i tak bedzie dobry wynik. Na szczescie w lodzi w centrum jest darmowa ładowarka szybka wiec jezdzac po miescie nie bedzie problemu z grzaniem. pozatym on ma chyba opcje włączania grzania podczas ładowania jak jest podlaczony czyli rano juz powinno byc w nim napalone z pradu ale to juz raczej w cenie zwyklej (jak g11) a nie obniżonej (chyba zebym o 6 rano ruszał :)
Bronek napisał/a:
U mnie wogóle się nie odezwali. A Panienka w Energi odesłała do konsultanta,. Po czym cisza. Na skargę w eboku nieodpowiadają.

ja jak podjechalem do bok pge to tez zrobilo sie zamieszanie ale pani sobie wydrukowala materialy i ogarnela to jakos - co prawda przygotowanie umowy i jej podpisanie odbylo sie pod koniec dnia wiec musialem drugi raz tam jechac ale sie udalo.
Wracajac do g12as zastanawia mnie takie cos jakby zerwac umowe i nowa podpisac na np żone to czy tez punktem odniesienia zeszłorocznego zużycia byloby 0kw??...

krawcu 

Wysłany: 2018-08-18, 09:23   

To nie chodzi o umowę tylko o przyłącze energetyczne a to będzie to samo.
Jak masz osobny garaż to może tam możesz założyć nowy licznik i będziesz miał wszystko w nocy taniej... ale skoro samochód jest od niedawna więc to nie ma sensu bo i tak masz większe zużycie dopiero teraz.

karolkus 

Wysłany: 2018-08-18, 16:08   

krawcu napisał/a:
To nie chodzi o umowę tylko o przyłącze energetyczne a to będzie to samo.
Jak masz osobny garaż to może tam możesz założyć nowy licznik i będziesz miał wszystko w nocy taniej... ale skoro samochód jest od niedawna więc to nie ma sensu bo i tak masz większe zużycie dopiero teraz.

Tak z garazem to wiem ze w moim przypadku nie ma to znaczenia. Jesli proces sprawdzania ubiegłorocznego zuzycia nie jest powiazane z umowa a z przyłączem to jak ktos kupił dom po kims przyłącze zostaje a zmienia sie umowa to wtedy policza zuzycie poprzednich mieszkanców jako pkt odniesienia?? to byłoby dziwne troche...

krawcu 

Wysłany: 2018-08-18, 18:41   

I tak i nie. Nowa taryfa ma na celu zachęcić ludzi do ogrzewania domów prądem i do jazdy samochodami elektrycznymi... niemniej nie wiem jak to by było w takim przypadku.

W rozporządzeniu jest napisane nowe miejsce dostarczania energii elektrycznej dla odbiorcy.

http://prawo.sejm.gov.pl/...O/D20172500.pdf

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-09-07, 21:42   

Odezwali się, a ponieważ faktury przychodzą na żonę, ze mną nie chcieli gadać.
Wciskała panienka ubezpieczenie i różne cuda.
Po kategorycznym stwierdzeniu, że nie chcemy garnków i odkurzacza.... itd Panienka powiedziała, że umowa przyjdzie mailem mamy podpisać i foto i im elektronicznie odesłać..
Można wyczuć, iż dystrybutorzy raczej niechętni są tej taryfie

Piencu

Wysłany: 2018-09-08, 22:40   

Cieżko powiedzieć jak to będzie z ta taryfa...
Mnie w marcu przełączyli na g12as.
Wcześniej miałem g11.
Zastanawiam sie, jak oni to wszystko sobie policzą...
Oczywiście tez dostałem pisemko, ze nie sa w stanie narazie policzyć mi zużycia i sugerują zrobić przedpłatę, by mi za duzo nie wyszło... ;)

Slawek 

Wysłany: 2018-09-09, 08:09   

Będziesz zadowolony, ja już dostałem fakturę. Wychodzi 22 grosze brutto za 1kWh w nocy, co daje przy oszczędnej jeździe bez klimatyzacji i ogrzewania 3zł brutto za 100 km.

Piencu

Wysłany: 2018-09-09, 19:19   

22 gr to rewelacyjna sprawa, bardziej interesuje mnie jednak ile mi policzą (nocy) za poprzedni rok, jak miałem g11

jas_pik

Wysłany: 2018-09-09, 19:38   

Slawek napisał/a:
Wychodzi 22 grosze brutto za 1kWh w nocy, co daje przy oszczędnej jeździe bez klimatyzacji i ogrzewania 3zł brutto za 100 km.

To zalezy jeszcze od dystrybutora i sprzedawcy, dlatego podając taki koszt muszisz podać sprzedawcę i dystrybutora.
Ja w Warszawie nie mam zbyt wielkiego wyboru. Cena w Innogy w taryfie G12as jest wysoka zaś inni na terenie działania Innogy nie oferują tej taryfy

krawcu 

Wysłany: 2018-09-10, 07:35   

Pod Warszawą jest PGE. Według cennika 1kWh kosztuje 19,5 grosza brutto. Rachunku jeszcze nie dostałem...

gienek333 

Wysłany: 2018-09-10, 08:02   

Czy ceny podajecie pełne (z przesyłami opłatami jakościowymi itd.)?

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-09-10, 08:16   

Obecnie np w taryfie G11 przyjąłem 59groszy brutto czyli za wszystko - ENERGA.
I tak z grubsza aplikacja oblicza mi koszty.

Jestem ciekaw tej "karkołomnej" metodologii rozliczania.
Podejdę do tego prosto, czyli ładując samochód i grzejąc jakuzzy w godzinach "tanich" zobaczę czy m/w mniej "mi wyjdzie" za podobne zużycie. Mam rachunki z kilku lat. Czyli bardziej empirycznie no oko, niż dokładna analiza.

Dostaliśmy maila
Cytat:
Szanowna Pani,
W odpowiedzi na zgłoszenie informujemy, że Pani wniosek o zawarcie umowy z ofertą antysmogową, został zarejestrowany pod sygnatura zgłoszenia ZDU............ . Aktualnie zgłoszenie jest w trakcie realizacji.
Po sporządzeniu, umowa z ofertą antysmogową, zostanie przesłana na adres email: .......@......
Dołożymy wszelkich starań, by w możliwie najkrótszym terminie zrealizować zgłoszenie.

krawcu 

Wysłany: 2018-09-10, 09:01   

To co podałem to jest z uwzględnieniem wszystkich opłat jakościowych i dystrybucyjnych. Z tego co się orientuję to PGE ma najtańszą ofertę antysmogową.

@Bronek

Antysmogowa działa tak że taniej masz energię którą zużywasz pomiędzy 22 a 6 rano i jest to energia "dodatkowa" ponad zużycie z analogicznego okresu poprzedniego roku. Oba te warunki musza być spełnione.
W skrócie: jak wcześniej grzałeś jakuzzy to teraz taniej nie będzie.
Samochodu wcześniej nie miałeś więc teraz będzie to dodatkowe zużycie - po taniości.

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2018-09-10, 09:43   

Piencu napisał/a:
22 gr to rewelacyjna sprawa, bardziej interesuje mnie jednak ile mi policzą (nocy) za poprzedni rok, jak miałem g11

Pani na infolinii powiedziała mi, że w takim przypadku przyjmują zużycie w nocy równe ZERO.
Czyli przechodząc z G11 na G12 AS wszystko w nocy (22-6) masz liczone po niższej cenie ( u mnie wychodziło 15 gr za 1 kWh + 2 gr dystrybucja - nie wiem czy to netto czy brutto, jak doliczą VAT to i ta cena bardzo dobra)

Potwierdzę jak dostanę pierwszy rachunek. Pod koniec maja 2018 przechodziłem na G12AS, ale niestety przez pierwsze 1,5 miesiąca nowy licznik dwustrefowy nie zliczał taryfy nocnej. Zgłosiłem - przyjechał Pan, przeprogramował i już liczy. Podobno mają rozliczyć ten okres proporcjonalnie tak jak im wyjdzie przy pierwszym poprawnym okresie liczenia.

krawcu 

Wysłany: 2018-09-10, 10:01   

tomusy napisał/a:
Pani na infolinii powiedziała mi, że w takim przypadku przyjmują zużycie w nocy równe ZERO.

Obawiam się że Pani wprowadziła Cię w błąd (miejmy nadzieję że nieświadomie).
Przechodząc z G11 na G12as porównują zużycie całościowe z zeszłego roku i z tego. Więc zakładając że w tym roku zużyłeś o 1000kWh więcej niż w poprzednim roku i to zużycie było pomiędzy 22 a 6 rano to wtedy będzie taniej.
Tak więc to co powiedziała Pani na infolinii może być prawdą tylko w przypadku jeśli pomiędzy 6 a 22 zużyjesz tyle co wcześniej zużywałeś przez cała dobę.

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2018-09-10, 10:42   

krawcu napisał/a:
Tak więc to co powiedziała Pani na infolinii może być prawdą tylko w przypadku jeśli pomiędzy 6 a 22 zużyjesz tyle co wcześniej zużywałeś przez cała dobę.

Średnio miesięcznie miałem 200 kWh (2400 kWh rocznie).
W dzień nic nie zmieniam to wyjdzie podobny pobór kWh.
W nocy ładowanie auta 7-9 kWh na noc. Czyli miesięcznie dochodzi kolejne ponad 200 kWh, które są w nocy i policzą za to ok. 20 gr./kWh
Dla mnie OK.

Piencu

Wysłany: 2018-09-10, 11:31   

Wszystko fajnie z ta G12as, ale wlasnie maja mi zakladac panel PV i lipa... bede musial zmienic taryfe na G11 :(

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-09-10, 11:46   

Oby znowu nie pojawił się horror, zmywarka, pralka i ładowanie wibratora w godzinach tanich... :oops:

Dobrze, że ciemno jest w nocy a nie w dzień :-P to przynajmniej sobie kilka żarówek więcej zapalę

wojtek9300 

Wysłany: 2018-09-10, 11:51   

Piencu napisał/a:
Wszystko fajnie z ta G12as, ale wlasnie maja mi zakladac panel PV i lipa... bede musial zmienic taryfe na G11 :(

To nie ma opcji produkcji prądu w taryfie G12AS?? Czyżby dalej ciemnogród i "nieprzystosowanie systemu"....ehhh

wodnik7

Wysłany: 2018-09-10, 12:47   

Piencu napisał/a:

To przejdz na G12 lub G12W i tez bedzie taniej..

krawcu 

Wysłany: 2018-09-10, 12:58   

Nie można mieć G12as i być prosumentem jednocześnie - niestety...

jas_pik

Wysłany: 2018-09-10, 13:04   

A dlaczego ? Znalazłeś gdzieś w jakimkolwiek regulaminie zakaz tego ?
Ja nie .
A że miałem przez długi czas na hacjendzie G12 i fotowoltaike , i okazałao się że wtedy musiałem sporo dopłacać ze względu na zuzycie nocne a w dzień miałem nadprodukcję której nie zużywałem przeszedłem na standardową calodzienną G11 i płace jakieś grosze za opłaty stałe .
EDYTA miało być G12
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2018-09-10, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-09-10, 13:07   

Czekaj, chyba pomieszałeś. G11 to właśnie standardowa całodzienna.

A opłaty przesyłowe? Zdaje się, że je nadal musisz płacić (nie tylko opłaty stałe).

krawcu 

Wysłany: 2018-09-10, 13:24   

jas_pik napisał/a:
A że miałem przez długi czas na hacjendzie G12 i fotowoltaike , i okazałao się że wtedy musiałem sporo dopłacać ze względu na zuzycie nocne a w dzień miałem nadprodukcję której nie zużywałem przeszedłem na standardową calodzienną G11 i płace jakieś grosze za opłaty stałe .

W różnych częściach kraju jest z tym różnie.
Poniżej zdjęcie z rozliczenia gdzie nadwyżki z dnia są odejmowane ze zużycia nocnego:

Odpowiedz do tematu