SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Tesla Shuttle

Poprzedni temat «» Następny temat
Krótka ankieta
Autor Wiadomość
pytajnikk

Wysłany: 2019-03-25, 22:48   Krótka ankieta

Witam, jestem studentem energetyki, pracuje nad projektem dotyczącym stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, potrzebuje drobnej pomocy od osób, które użytkują takiego typu sprzęty na codzień. Zbieram informację o podstawowych rzeczach, tj. zasięg samochodu, ilość stacji w Waszej okolicy, itp. Stworzyłem bardzo krótką ankietę i mam gorącą prośbę o wypełnienie jej. Zajmie Wam to 2 minuty, a naprawdę bardzo mi się to przyda do pracy.

ankieta

Z góry dziękuje za pomoc :)

Jeśli wstawiłem to w złym dziale to przepraszam moderatora i proszę o przeniesienie, gdyż jestem nowy na forum.

krawcu 

Wysłany: 2019-03-26, 10:03   

Bardzo nieprecyzyjna ankieta... w większości pytań nie wiadomo czy pytanie dotyczy szybkich stacji ładowania czy punktów ładowania...

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-03-26, 11:15   Re: Krótka ankieta

Ja to rozumiem jednoznacznie:

pytajnikk napisał/a:
dotyczącym stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych

jas_pik

Wysłany: 2019-03-26, 11:44   

Jak zwykle student na prace semestralną ( bo jeśli na inżynierska z taka wiedza to tragedia)
określa czasy szybkiego ładowania w zakresach
<2h
>2h do <6h
>6h
To się kupy nie trzyma
I oczywiście jak zwykle przy każdej takiej prośbie nawet nie zaprezentuje wyników

Apolonia 

Wysłany: 2019-03-26, 12:17   

Skąd wiemy że link jest czysty?
Ja tego nie klepnę.

pytajnikk

Wysłany: 2019-03-26, 13:58   

mój błąd, link bez skrótu
link

Praca semestralna, po prostu to są takie podstawowe rzeczy, taka zwykła eksploatacja mnie interesuje, ile normalnie trwa takie ładowanie samochodu. Wiem, że istnieją stacje szybkiego ładowania, ale zdaje sobie sprawę z tego, że jest ich mało i nie każdy może mieć do niej dostęp, stąd taka rozbieżność z tymi godzinami.

Dziękuje za odpowiedzi, aktualnie 13 osób mi odpowiedziało, jeżeli jest ktoś zainteresowany wynikami ankiety, nie mam żadnego problemu, by je pod koniec zbierania danych zaprezentować.

Jeśli jesteście ciekawi na czym polega moje zaliczenie, również mogę przesłać ostateczną wersję.

Mam jeszcze dwie prośby, jeśli macie pomysły na pytania, które powinienem zadać, śmiało wypisujcie je w odpowiedziach. I oczywiście jeśli macie znajomych, którzy posiadają autko elektryczne to proszę o przekazanie linku, bardzo mi to pomoże :)

Apolonia 

Wysłany: 2019-03-26, 15:15   

Istotą posiadania auta elektrycznego dla wielu, jest ekologia, ale też i koszty użytkowania.
Ja o ekologii nie myślę, bo jest u nas wiele argumentów przeciw, np. prąd=węgiel.
O czym myślę? .... o kosztach przejazdu, a żeby było tanio, to należy ładować w domu
w taryfie nocnej lub z własnych źródeł. Ładowarki, o które pytasz mi się przydają tylko
jak jestem w trasie. Pytasz o czas ładowania i zasięg. Jako, że z racji przyszłego zawodu
powinieneś mieć świadomość działania EV pytania zdają się być bardzo powierzchowne.
Oto co jest istotne:
- pojemność baterii
- szybkość ładowarki pokładowej
- moc przyłącza prądu
- ilość kWh zużywanych przez pojazdu
Dlaczego?
Co z tego że podjadę na stację ładowania z mocą
11 kWh kiedy mogę przyjąć 64A 43kWh a bateria ma 41 kWh. czas 4 godziny zasięg 300 km
Jak podjadę na stację ładowania
22kWh z ładowarką 32A 22kWh i baterią 20 kWh czas 1 godzina zasięg 150 km
Można też odwrotnie, dalej już sobie sam policzysz.
Zakładam, że:
- nie mam zupełnie pusto
- nie ładuję na 100%
- jest umiarkowana temperatura
Dziś auta przyjmują ładowanie od ok. 3 kWh do ponad 150 kWh baterie też są różne.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-03-26, 16:26   

Przede wszystkim wypadałoby uściślić (albo rodzielić na dwie części): czy pytasz o ładowarki AC czy DC? Większośc ludzi przez szybkie ładowarki rozumie ładowarki DC. Czy o takie chodzi w tej ankiecie?

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2019-03-26, 17:20   

Apolonia napisał/a:
Dziś auta przyjmują ładowanie od ok. 3 kWh do ponad 150 kWh baterie też są różne.
3-150kW miałeś chyba na myśli?

pytajnikk

Wysłany: 2019-04-02, 11:29   

w załączniku wrzucam link z odpowiedziami ankiety i moimi spostrzeżeniami. Słyszałem, że autorzy się nie chcą tym dzielić, a że ja nie widzę w tym problemu to dla zainteresowanych udostępniam

krawcu 

Wysłany: 2019-04-02, 12:13   

W Polsce obecnie jest zarejestrowanych ponad 3tyś EV. Ostatnio takie dane były podawane w mediach.

jas_pik

Wysłany: 2019-04-02, 13:45   

Ale blisko 1000 EV ( zarejestrowanych) to są w rożnych systemach carsharingu - a to zupełne zakłóca obraz rynku jako takiego.
Statystyka często bardzo rozmywa sie z rzeczywistością .
Wiesz to tak jak z tym słynnym :
Ze skoro ja codziennie jem schabowego a mój sąsiad kapustę z ryżem to statystycznie obaj codziennie jemy gołąbki - tak ?

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-04-02, 15:09   

:shock: To jakiś propaganda sukcesu?
Dlaczego jest tak dobrze jak jest tak źle?
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

pytajnikk

Wysłany: 2019-04-07, 07:30   

informacja o zarejestrowanych autach pochodzi z danych z 2018r. podanych przez PSPA na ostatnim szkoleniu, które przechodziłem w ubiegłym miesiącu. To jest niewiele znaczący projekt tworzony na zaliczenie przedmiotu, jeżeli coś bardzo odbiega od rzeczywistości to chętnie wysłucham waszych spostrzeżeń

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-04-07, 07:42   

Nie chodzi o suche dane, bo te to statystyka.
Skoro ankieta sięga do użytkowników to... Co mają te oficjalne dane do tej ankiety?
I po co?
Np. Co nam mówi statystyka np : w Warszawie będzie kilkaset ładowarek, a w Słupsku zero.
Czyli jeśli 20 ankietowanych będzie z W- wy i jej okolic, a jeden czy dwóch że Słupska - o wynik huraaa optymistyczny . O kant części ciała takie badanie wtedy rozbić .
Trzeba zawsze przed napisaniem takiej ankiety, przewidzieć parametry i ustawić cel. Chyba, że to sztuka dla sztuki, lub na poparcie pewnej tezy, ale i tak wymaga to planowania.

Nie rób nieznaczących projektów, szkoda czasu. A przynajmniej tak tego nie oceniaj, bo ktoś to jednak przeczyta.
To tak jakbyś zrobił "nieznaczącec schody kiepskie i wadliwe , zawsze komuś może to zrobić kuku .....
Nigdy nie rób czegoś no odwal, szkoda życia. :kufel innych też i czasu.
Bylejakości mamy i tak wiele.
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

Odpowiedz do tematu