SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Update mapy do Nissan Leaf 2012 wersji amerykanskiej
Autor Wiadomość
qmekk

Wysłany: 2018-08-12, 17:58   Update mapy do Nissan Leaf 2012 wersji amerykanskiej

Witam,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Leafa 2012 z US. Samochod sprawuje się na prawdę dobrze, mam nadzieję, że będę zadowolony dłuzej.

Pytanko mam do Szanownych forumowiczy, czy wiecie może gdzie można kupić / jak zaktualizować mapę w Leaf ? Jest amerykańska, a chciałbym Europę. W serwisie spiewają 850, i prawdę mówiąc nie rozumiem dlaczeto ma to tyle kosztować.

Pytałem kilku sprzedawców map na allegro i nikt nic nie ma.

Z góry dziękuję za informacje !

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-08-13, 05:07   

Nie da się. Nawigacja w wersji USA jest inna niż europejska i nie można do niej wgrać europejskich map. No chyba, że wymienisz nawigację (razem z modułem carwings) na europejską.

qmekk

Wysłany: 2018-08-13, 07:01   

Tj. serwis też jest w błędzie? Czy to tyle kosztuje bo oni podmieniają i przeprogramowuja cały system?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-08-13, 07:04   

Jeśli chcą to za tyle zrobić to jest to okazja cenowa i jedź, niech robią. Ale sądzę, że nie zwrócili uwagi na to, że auto jest z USA i po prostu są w błędzie.

KilleR.racer 

Wysłany: 2018-08-13, 07:53   

Pytanie nie wiem po co .
Po co komu nawigacja w aucie która działa badziewnie bo system Nissana to jedno wielkie G....
Chodzi wonlo zawiesza się i informuje Cię o fotoradarach których dawno juz nie ma.
Kup porządny uchwyt do telefonu (masz mapy zawsze aktualne do tego masa apek jak Yanosick) a za resztę pieniędzy zabierz żonę, dziewczynę na kolacje. Wydanie kasy w serwisie to wyrzucenie pieniędzy w błoto.
Jak jesteś uparty to możesz podpytać Emk'a on wysyłał takie radio do jakiegoś Ukraińca albo Ruska na przerobienie go.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-08-13, 08:20   

Nawigacje fabryczne są na ogól jw...
Pełna zgoda . Yanosik w tle na zachodzie Waze.
Reszta do wyboru do koloru .
Raczej nie polecam dwóch na raz, bo maja czasem inne algorytmy i bywa śmiesznie czasem strasznie na skomplikowanym skrzyżowaniu . Jedna tak inna siak ..
Yanosik mi się sam uruchamia, jak tylko wyczuje samochód (telefon jest sparowany z autem). Do tego OBD2 itd( Yanosik connect) .
Ale nawigację ma taka sobie . Dlatego tylko w opcji ostrzegania . Na wierzchu różnie Gogle Automapa lub jakiaś inna ..
Wszystko w smartfonie . Czasy się zmieniły .

qmekk

Wysłany: 2018-08-13, 09:53   

Ok, dziękuje za informacje.

Ja myślałem, że taka nawigacja będzie w pewnym sensie zintegrowana z licznikiem zasięgu i będzie wspierać proces decyzyjny, czy jechać do stacji ladowania A, czy B, czy może do celu...tak sobie myślałem, że taki system mógłby być połączony z ładowarkami, żeby było wiadomo, która wolna, jaka kolejka na każdej, żeby podać najlepsze rozwiązanie :) Chyba jednak zbyt futurystyczne oczekiwania miałem.

Macie rację, zakładając, że ten samochód ma służyć do jazdy po mieście, gdzie zazwyczaj wiadomo co i jak, a jak nie, to można sprawdzić właśnie na mapach google, to olać, szkoda prądu na załatwianie tego kompletnie. 50 pln i holder do tel załatwi sprawę.

wodnik7

Wysłany: 2018-08-13, 10:46   

qmekk napisał/a:
Ok, dziękuje za informacje.

Ja myślałem, że taka nawigacja będzie w pewnym sensie zintegrowana z licznikiem zasięgu i będzie wspierać proces decyzyjny, czy jechać do stacji ladowania A, czy B, czy może do celu...tak sobie myślałem, że taki system mógłby być połączony z ładowarkami, żeby było wiadomo, która wolna, jaka kolejka na każdej, żeby podać najlepsze rozwiązanie :) Chyba jednak zbyt futurystyczne oczekiwania miałem.

Te wszystkie oczekiwania nie sa futurystyczne, tesla to 2012 roku ma... (ok, o zajetosci ladowarek info doszlo bodajze w 2016, ale ladowarki i nawigacje przez nie, to juz zawsze:)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-08-13, 13:05   

W nissanie też (przy niskim stanie akumulatora pyta, czy ma znaleźć najbliższą ładowarkę i do niej prowadzić).

wodnik7

Wysłany: 2018-08-13, 19:12   

Ale jak mozna na tych ladowarkach polegac? Czy tez takie w serwisach nissana, zamykane na klodke na noc lub szlaban?

Powinien cala droge opierac w nawigacji o znane punkty ladowania (i czynne!), kalkulujac na zywo ruch na tradie..

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-08-13, 19:22   

U mnie najbliżej pokazuje na Bornholmie :mrgreen:
Chyba tylko Tesla jako tako u nas da się wykorzystać do w miarę płynnej jazdy na dłuższych trasach.
Dlatego nawet nie podejmuję próby wykorzystania Leafa do takich eskapad.
Nie ta bajka w tym zaścianku.

Mam w końcu połączenie gsm. Teraz to rozkminiam i próbuję walczyć bezskutecznie z weryfikacją aby korzystać z aplikacji.
Co do ładowarek jest ich trochę pokazanych w info Nissana, ale szału nie ma.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-08-14, 08:45   

Bronek napisał/a:
Dlatego nawet nie podejmuję próby wykorzystania Leafa do takich eskapad.
Nie ta bajka w tym zaścianku.
Tylko bez kompleksów - rzuć okiem na PlugShare i pomarańczowymi punktami dojedziesz już z Warszawy do Niemiec i Czech. Nad morze jeszcze nie, ale za rok będziesz miał tam do wyboru do koloru od Greenwaya, Lotosu i Orlenu, za jakiś czas pewnie też Shella i BP, że o Lidlach i Kauflandach nie wspomnę.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-08-14, 09:21   

Tylko krowa zdania nie zmienia . A ja nie jestem krowa :mrgreen:

karolkus 

Wysłany: 2018-08-17, 18:09   

witajcie,
tez mam taki problem z nawigacja w leafie - zatrzymała się w californi gdzie miał przesiadkę w drodze z hawajów.
znalazlem strone nissana:
https://www.navigation.co.../NissanEMEA/EUR
niestety kaza ta podac pare danych z radia i u mnie wychodzi ze nieprawidłowy numer. Cena 209EUR czyli mozna powiedziec ze jakies 900... sprawdz czy na twoich numerach przejdzie.

emek 

Wysłany: 2018-08-21, 20:54   Leaf USA 2011-2017 przestrojenie radio odblokowanie navi

Radio z Leaf USA da radę przestroić na tak zwane polskie częstotliwości oraz zdjąć blokadę na nawigacje tak żeby działało w Europie i da radę wgrać na SD najnowsze mapy europy z PL włącznie niezależnie od rocznika auta jedynie starsze roczniki 2011-2012 będą miały starsze mapy na rok 2013 i to tyle w temacie. Co lepsze radio z rynku USA można też podmieniać pomiędzy autami co w wersjach EU jest już lekko problematyczne ale możliwe ;)
Jeżeli ktoś jest zainteresowany usługą proszę na prv.

PS. cena będzie lepsza niż oficjalna na necie.

emek 

Wysłany: 2018-08-22, 17:10   

Ponieważ przyszło sporo zapytań o cenę informuję że nie jest to tania usługa bo za wszystko 400 USD nie robię tego ja tylko ludki z Rosji pokrętną drogą przez Estonię :) ale mam już przetarte szlaki ;)
Mogę potwierdzić że wszystko działa po takiej przeróbce bo sam używam i jeszcze dwa radia od Leaf też działają.
Nawigacji praktycznie nie używam bo faktycznie te Nissanowe navi to jak dla mnie bardacha ;)
Pewnie będzie taniej ale trzeba czekać jak więcej ludków będzie świadczyć taką usługę jak na razie tylko o nich wiem.

Odpowiedz do tematu