SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podróżowanie rozstawnymi końmi - czyli jak oszczędzać paliwo
Autor Wiadomość
PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-10-09, 00:28   Podróżowanie rozstawnymi końmi - czyli jak oszczędzać paliwo

W miniony weekend wybrałem się z rodziną na wycieczkę do Berlina. Z Gdańska do hotelu blisko centrum miałem 499km krótszą spokojniejszą trasą północną, z tego 165km pokonałem na prądzie i to z tylko jednym ledwie godzinnym postojem w Jajo w Białogardzie (poprawiałem tam stację - ograniczyłem ją do 20A tak jak mają bezpieczniki, do których jest podłączona). W Berlinie nie spaliłem ani kropli paliwa mimo 80km tam przejechanych (plus wjazd do niego i wyjazd z niego) - dzięki wodnik7'owi, który zapewnił mi dostęp do obficie tam występujących stacji, jeszcze raz dzięki! :-) W drodze powrotnej półgodzinny postój na Greenwayu w Kołbaskowie, wyszło razem 150km na prądzie. Na całej trasie tam i z powrotem spaliłem ok. 41l paliwa, czyli średnio 4,1l/100km.

Jak udało mi się naładować Amperę dwa razy w 10 minut od zera do pełna w okolicach Słupska? To proste - tyle trwało przełożenie bagaży z mojej Ampery do Ampery bodix'a i vice versa :-) Po wtorkowej wyprawie po Złote Runo zamieniliśmy się samochodami. W piątek z rodziną ruszylem bodix'a Amperą do Słupska, tam przepakowaliśmy się do mojej i w długą, w drodze powrotnej analogiczna zmiana. Zmniejszyło to trochę ból spowodowany spalaniem paliwa - zrobiliśmy co się w podróży z rodziną zrobić dało. bodix - jeszcze raz wielkie dzięki!

PS
W Berlinie ładowarek masa, w zasadzie przy każdej odwiedzanej przez nas atrakcji nie było do ładowarki dalej niż 500m. Jedną ze stacji zastaliśmy zablokowaną Smartem spalinowym - 14m kabel Type 2 -> Type 1 pozwolił mi stanąć na zakazie po drugiej stronie szerokiej, ale ślepej teraz przez remont ulicy (link do stacji poniżej), zagadnięty patrol Policji nie miał obiekcji. Widziałem sporo i3, parę Tesli, jednego Leafa i jedno Twizzy. Z wodnik7'iem odwiedziłem salon i serwis Tesli - kilkadziesiąt ich tam stało zaparkowanych na drodze wśród pól, w tym na polskich i ukraińskich rejestracjach.
https://www.plugshare.com/location/36617

EVgarage 

Wysłany: 2018-10-09, 20:00   

Niezła akcja ze zmianą aut! Jak w Formula-e ;)

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-10-10, 16:34   

EVgarage napisał/a:
Niezła akcja ze zmianą aut! Jak w Formula-e
Ano :-)

Odpowiedz do tematu