SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2008-06-22, 20:55
Przywitaj się z użytkownikami forum
Autor Wiadomość
Losten 

Wysłany: 2008-06-22, 19:55   Przywitaj się z użytkownikami forum

Cześć,
stronka zapowiada sie ciekawie
polecam jeszcze zapoznać sie z watkiem
http://forum.oilpeak.pl/about1033-0-asc-0.html

Po za tym przydałoby sie tutaj jeszcze kilka kategorii stworzyć do np takich postów jak ten bo nie miałem gdzie go napisac :lol:
Pozdr
Losten
Ostatnio zmieniony przez RaveN 2013-02-28, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2008-06-22, 21:00   

Również witam!

Nowy dział na ogólne rozmowy już jest. Temat na tamtym forum całkiem długi i ciekawy.

agrafek 

Wysłany: 2008-08-01, 08:50   

Witam

Wpadłem tutaj sam nie wiem jak, pamiętam że RaveN pisałeś na maila w sprawie ogniw Li-ION.

Temat porzuciłem jakiś czas po umieszczeniu posta na elektrodzie ze względu na chwycenie się dość zajmującej pracy, stąd też nie udzielałem się.

Moje prace skończyły się na zakupieniu bazy (Fiat Panda) oraz przygotowaniu listy do zakupienia sprzętu, ugadania się w sprawie transportu z firmami produkującymi ten sprzęt.

A więc odpowiadam od razu na Twoje pytanie odnośnie ogniw.:

12V/200Ah:USD2000.00/pc
72V/200Ah:USD9000.00/pc

(pc- piece - sztuka nie wliczając transportu)

Minimalne zamówienie 2 sztuki.

Odnośnie silnika co ciekawe wczoraj jedna z firm przysłała mi "ulotkę"

Cena silnika 800$ + SHC za sztukę firma nie podaje limitów zamówień, czas realizacji 25 dni

Wkrótce powinienem otrzymać ceny odnośnie silników specjalnie przystosowanych do montażu w kołach 13".

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2008-08-10, 19:40   

Litowo-jonowe akumulatory do auta odradzam, radzę litowo-polimerowe, są dużo mniej wybuchowe.
1,5 tygodnia temu zapaliły nam się samoczynnie w warsztacie litowo-jonowe (komplet rowerowy). Gdyby to było w aucie, to straty były by olbrzymie.

Powyższy silnik raczej do auta się nie nadaje.

yarross 
Przekonany

Wysłany: 2008-08-20, 20:39   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Litowo-jonowe akumulatory do auta odradzam, radzę litowo-polimerowe, są dużo mniej wybuchowe.
1,5 tygodnia temu zapaliły nam się samoczynnie w warsztacie litowo-jonowe (komplet rowerowy). Gdyby to było w aucie, to straty były by olbrzymie.

Panie Zbyszku, te aku co Pan zastosował w swoim samochodzie (na marginesie, ile to kosztowało?) też nie sa bezpieczne. Mają elektrolit w postaci zżelowanego jakims plastykiem organicznego rozpuszczalnika. który nadal jest palny, a patrząc po napięciach to są LiPo kobaltowe (może tez manganowe). Jedyne aku litowe które są bezpieczne "z zasady" (a nie z pilnującej ich elektroniki) to LiFePO4.
Ten pożar o którym Pan pisze to pewnie nawalił BMS w tych aku.

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Powyższy silnik raczej do auta się nie nadaje.

Trochę dziwna teza, bo ZTCW są specjalnie dla potrzeb EV zaprojektowane, wliczając przekładnię i dyferencjał.

tomasz_kombi 

Wysłany: 2009-09-02, 09:28   Witam!

Serdecznie witam wszystkich już "zgromadzonych" oraz tych co się jeszcze (w przyszłości) dołączą !!

Jestem osobą zdecydowanie z zerowym doświadczeniem w zakresie budowy pojazdów elektrycznych ale mam nadzieję z pomocą niniejszego forum nabyć co-nieco wiedzy w tym zakresie.
Najbardziej jednak liczę na bliższy kontakt z osobami z tej "branży" gdyż jestem przekonany (jak zapewne większość z Was), że wprowadzenie napędów elektrycznych na szeroką skalę, po pierwsze zmieni oblicze motoryzacji (i świata) a po drugie, że jest to kwestią najbliższej przyszłości której mam nadzieję doczekać i móc mieć jakiś swój skromny udział w jej tworzeniu.

Piwoslaw 
Wszyscy się gapią

Wysłany: 2010-03-27, 07:51   

Witam wszystkich:)
Nie jestem posiadaczem samochodu elektrycznego, jednak moje zainteresowania mają z nimi wspólny mianownik. Mianowicie jestem fanem zwiększania wydajności, przeciwnikiem marnowania (energii, zasobów, itp.). Wiem, że właścicielom elektryków zależy na niskim zużyciu energii m.in. poprzez redukcję opórów, dlatego chciałbym wszystkich zaprosić by odwiedzili forum EcoModder (z powodu m.in. walki ze spammerami trzeba się zarejestrować aby oglądać zdjęcia i linki). Jest to kopalnia wiedzy o zmniejszeniu zużycia paliwa, zarówno poprzez zmiany w prowadzeniu, jak i przez zmiany mechaniczne i aerodynamiczne. Wbrew powszechnym przekonaniom, aerodynamika odgrywa zauważalną rolę nawet przy prędkościach miejskich, o czym wie każdy kto próbował dłużej utrzymać prędkość 40km/h na rowerze.

EcoModder.com ma też spory dział dla samochodów elektrycznych, polecam wątek Project Forkenswift. Jest też mnóstwo informacji o budowaniu własnych kontrolerów i ładowarek. Gdyby ktoś z Was poświęcił chwilkę na zamieszczenie tam opisu własnej konwersji, byłoby to bardzo miło przyjęte.

Aby nie być gołosłownym, przedstawię moje dotychczasowe osiągi. Dzięki wiedzy zdobytej na EcoModderze przede wszystkim udało mi się odkryć lepszą technikę prowadzenia, co pozwoliło mi obniżyć spalanie o ok.15%. Kolejnym krokiem były modyfikacje aerodynamiczne, m.in. przedłużenie dachu (t.zw. Kammback) i zakrycie tylnych kół. W miarę dokładne testy pokazały, że poprawiona aerodynamika zmniejsza moje spalanie o 7% przy stałej prędkości 70km/h, i o 8% przy 100km/h. Mój samochód nie jest najwdzięczniejszym obiektem jeśli chodzi o opory (Cd=0,33, za wysoki i prawie 1,5 tony), ale ma jeden z oszczędniejszych silników, turbodiesel 1,6HDi. Średnie spalanie podane przez fabykę to 5,6 l/100km, moje średnia z ostatnich 3 tankowań (zima!!) to 4,4. Szczegóły na w moim wątku na EcoModderze.

zeeltom 

Wysłany: 2010-03-27, 08:36   

Każda pliszka swój ogonek chwali, ale za nick należy się pochwała :)
Sami swoi :D
Ostatnio zmieniony przez zeeltom 2011-05-12, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  

actyvny 
Fan e-bików

Wysłany: 2012-03-08, 16:51   

Witajcie fani elektryków :D Super że trafiłem na to forum, gdyż nie dość że mogę poczytać o moim zamiłowaniu - do rowerów elektrycznych, to także o samochodach! A przy obecnych cenach benzyny samochody elektryczne powinny wchodzić na rynek masowo! Pozdrawiam:)

zeeltom 

Wysłany: 2012-03-09, 09:31   

Żeby jeszcze kosztowały tyle, co normalny samochód i była by rozwinięta sieć ładowania, to czemu nie? ;)

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2012-03-09, 12:05   

Normalny samochód, to elektryczny samochód.
Spalinowiec to truciciel porządnych ludzi i w cenie nawet nie uwzględnia ani paliwa, ani tłumików, ani napraw pomp, ani wymian zbiorników, ani napraw chlodnic, ani wielu innych.

Pir-serwis 

Wysłany: 2012-03-09, 14:46   

Ale elektryk uwzglednia wymianę silnika, bądz szczotek, wymianę baterii, bądz regenerację, wymianę sterownika, ładowarki, bądz czegos tam-choć to mniej optymistyczne warianty.

Ogólnie to piękna sprawa-wyciągamy wtyczkę rano,wciskamy bieg, naciskamy gaz i jazda-bez martwienia się i zabawą ze sprzęgłem.Koszta jazdy znikome-jeśli baterie posłużą co najmniej 30tyś km-to bedzie juz opłacalne.Poniżej to tak średnio-powyżej to juz duży sukces.

Saxo 4os 5D Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique
P106 4os 5D Electrique

actyvny 
Fan e-bików

Wysłany: 2012-03-09, 16:12   

Zeeltom powiem Ci że "coś tu śmierdzi" , bo jak wyjasnić że jeszcze nie ma tej sieci rozbudowanej i masówki produkcyjnej? Czytałem kiedyś że niektóre firmy wypuszczały już takie samochody ale w dziwnych okolicznościach kończyły produkcję...

zeeltom 

Wysłany: 2012-03-13, 11:00   

Toż to proste... jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... no o co? :-D

actyvny 
Fan e-bików

Wysłany: 2012-03-14, 23:38   

Nie wiem czy już było, ale jeśli nie to polecam: http://sporek.com/blog/?p=279

fencek

Wysłany: 2012-04-11, 19:20   

Witam, wszystkich użytkowników forum!
Od kilku dni analizuję dyskusję i rozwarzania toczone tu przez lata, starając się pozyskać wskazówki dotyczące budowy ev. Mam nadzieję, że nie bedziecie mieć mi za złe pytań które od czasu do czasu będę zadawał.
Pozdrawiam Łukasz

Pir-serwis 

Wysłany: 2012-04-11, 20:58   

Im więcej będziesz czytał-tym mniej pytań będziesz zadawał.
To taka logika chyba.
Sam powoli zaczniesz dochodzić do pewnych kwestii.
Ale dobrze,że od razu nie rzucasz tysiąca pytań w podstawowych kwestiach, tak pytania będa powalać od razu :mrgreen:

Saxo 4os 5D Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique
P106 4os 5D Electrique

fencek

Wysłany: 2012-04-11, 21:10   

Narazie czytam, pytania będą później... ;)

VRC46 

Wysłany: 2012-10-19, 16:24   

Witam wszystkich forumowiczów jako że jestem tutaj nowy i w temacie napędów elektrycznych zupełnie zielony :roll: mimo skończonej dawno kopy lat ale myślę nad konstrukcją 2osobowego toczydełka elektrycznego do miasta pozdrawiam

Wszystkich Marian

Pir-serwis 

Wysłany: 2012-10-20, 21:49   

Witamy, witamy oczywiście.
Miło,że grono EV-maniaków się poszerza.
Miałbym prośbę-jeśli to nie koliduje z waszymi poglądami o dodawanie gniazdek na ECOMOTO, wciąż czekam na nowe by gdzieś uderzyć a tu brak...

Saxo 4os 5D Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique
P106 4os 5D Electrique

camilos 

Wysłany: 2012-10-20, 22:24   

Każde może się przydać. To dziwne, na ecomoto jest 81 gniazdek, a tutaj użytkowników ponad 500.

Leśnowóz 
Oida ouden eidos

Wysłany: 2012-11-09, 09:05   

Witam wszystkich wszystkich fascynatów elektropojazdów, mam na imię Jarek,
interesuję się bardzo ogólnie ujmując, starą motoryzacją, jeżeli ktoś bywa na forach związanych ze starą motoryzacją to może mnie kojarzyć :)

Od jakiegoś czasu fascynują mnie wszelkiego rodzaju napędy alternatywne do tych wymagających ropy naftowej, stąd moje zainteresowania LPG, holzgazem silnikami parowymi a ostatnio pojazdami elektrycznymi.

Te ostatnie zainteresowały mnie po tym jak zobaczyłem zdjęcia elektrycznego samochodu Sovel VR z 1941, a następnie dotarło do mnie, że samochody elektryczne są tak stare jak stara jest motoryzacja.

Przyznaję, że chodzi mi po głowie elektryczny Volkswagen Garbus, ale to raczej odległa przyszłość :)

Pozdrawiam
Jarek vel Leśnowóz

cobra76 
cobra76

Wysłany: 2013-01-29, 16:21   

Witam,
mam na imię Marcin i to jest mój pierwszy post na tym forum.
Od lat siedzę w motoryzacji tradycyjnej ale kilka lat temu ukierunkowałem moje zainteresowanie w napędy alternatywne. Poczyniłem nawet kroki by samemu zaprojektować trochę inny od standardowego napęd elektryczny, coś, co zdecydowanie wydłuży dystanse jakie ograniczają na przykład baterie a który to zastosuję do mojego Lanosa sedan.
To na razie tyle, pozdrawiam.

tomasz_kombi 

Wysłany: 2013-01-29, 20:43   

Witaj :-D

ogor 

Wysłany: 2013-02-12, 22:16   

Witam :) Jestem tu nowy. Piotr z Warszawy:)

Odpowiedz do tematu