SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2008-06-22, 20:55
Przywitaj się z użytkownikami forum
Autor Wiadomość
MojaTesla 

Wysłany: 2015-06-26, 23:19   

Witaj, jaki masz silnik, wyposażenie?

Danziger 

Wysłany: 2015-07-12, 20:32   

Dobry Wieczór Panowie/Panie,

Byłem biernym użytkownikiem tego forum.
Podoba mi się przekrój osobowości i podejścia do tematu samochodów elektrycznych
na tym forum.
Pewne osoby znam pośrednio Highend-Przemek, Damian...

Od prawie roczku testuje Citroena C-Zero a tata go eksploatuje na co dzień w 3City (możliwość zaadoptowania reklamy, gdyby ktos był chętny ;]).

Jestem zapracowana osobą i 90% swojego czasu spędzam na projektach poza Polską, ale chętnie będę się udzielał jak rozwija się rynek EV na zachodzie.
PS. miesiąc temu byłem w Oslo <szok> na każdym skrzyżowaniu Tesla.

Szanuję wszystkich kolegów którzy biorą się za konwersję, ale czasu brak na wszystkie cele, które chce się zrealizować w życiu :)

Pozdrawiam Tomek

Malinka

Wysłany: 2015-08-16, 16:20   

Witam,

jak większość dłuższy czas czytam forum i stronę. Nadszedł czas na rejestrację, więc jestem.

pzdr

Jacky X

Wysłany: 2015-09-09, 15:37   

Witam

Interesuje mnie temat samochodów elektrycznych. Byłem zdziwiony,że jest poratl i forum na taki temat. Moje zainteresowanie zaczeło się na poważnie od info z onetu o Tesli. Myślałem o niej stereotypowo. Jakaś wydumka o niskim zasiegu. Tyle tylko,że dręczyło mnie pytanie dlaczego zdecydowało się ją kupić tylko kalifornijczyków i norwegów. Ze zdziwieniem odkryłem pracę Muska i potencjał Tesli.

Pozdrawiam Jacek

PS. Myślę ,że auta EV są słabo promowane.

molas3000

Wysłany: 2015-10-20, 19:00   

Również wszystkich witam. Jestem tu bo moim marzeniem jest zbudowanie własnego EV, szczegóły dam gdzie indziej ;)

mykos 

Wysłany: 2015-10-20, 21:55   

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

bebosz 

Wysłany: 2015-11-19, 18:30   

Witam wszystkich.
Mam na imie Sebastian mieszkam w Irlandii
Dzis przyszla poczta karta do obslugi publicznych stacji ladowania oraz zakupiony z chin obd kw902 (wyczytalem ze przyda sie a tani byl) oraz zainstalowano nam takze dzis przydomowa ladowarke do samochodow elektrycznych, w przyszlym tygodniu odbieramy naszego nissana leaf SVE 24KW + 6KW ladowanie.
Nie mamy nikogo ze znajomych czy tez sasiadow zeby cos sie dowiedziec na temat tych samochodow ale widzimy setki punktow ladowania i prawie 100 extra szybkich punktow ladowania (w 20min 80%) na ulicach wszedzie w Irlandii i sa darmowe jeszcze do maja 2016 a potem 16 euro za miesiac za uzytkowanie dowolne wszystkich ulicznych stacji ladowania. Wiemy ze DPF w dislach to masakra /mamy passata 2010 1.6 diesel)... postanowilismy wyprobowac samochod elektryczny. 24kw wystarczy choc za dodatkowe 2 tys proponuja baterie 30kw to jednak chyba wezniemy 24kw. bo zasieg 130km uwazam za wystarczajacy. co myslicie ?

-----------
EDIT
Dalsza część dyskusji w wydzielonym temacie:
:arrow: Lepiej kupić Nissana Leafa 24 czy 30 kWh? (Irlandia)
-----------
Ostatnio zmieniony przez RaveN 2015-11-19, 20:56, w całości zmieniany 2 razy  

palo

Wysłany: 2015-12-22, 10:20   

Jako że jestem tutaj nowy witam wszystkich (również z arbitra gdzie jestem od kilku lat).

roberto29 
roberto29

Wysłany: 2015-12-23, 22:18   

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

paskalex 

Wysłany: 2015-12-28, 10:21   

Witam.
Mam na imie Oleksii, mieszkam w Kijowie, jestem obywatelem Ukrainy.
Szukam ludzi tutaj, którzy budują samochody elektryczne, szczególnie "przebudowy w elektryczną".
Również bardzo interesujące Polskie prawo - jako w Polsce jest rejestracja samochodów elektrycznych(przebudowy)?
Pozdrawiam.

zeeltom 

Wysłany: 2015-12-28, 12:26   

Widzę, że trafiłeś ;)

paskalex 

Wysłany: 2015-12-28, 13:20   

zeeltom napisał/a:
Widzę, że trafiłeś ;)
Tak, teraz studiuje forum. :roll:

ogrdiablo 

Wysłany: 2015-12-28, 23:51   

Witam wszystkich maniaków EV

Mam na imię Rafał.Jak wielu z was wpadłem na pomysł konwersji pojazdu, a w związku z tym że jestem absolutnie zielony z tego tematu (można przyjąć że jestem piekarzem albo szewcem) , po zapoznaniu się z całością pewnie będę zadawał pytania.
przeglądam strony od kilku tygodni jednak nie wszystkie informacje są dla mnie zrozumiałe, jestem z Warszawy ale jeżeli jest tu jakiś MEGA CIERPLIWY maniak który mógłby mi wytłumaczyć w 4 oczy wszystko od podstaw to wsiądę w spalinowy (na razie) środek transportu i przybędę na miejsce.
Potrzebna mi wiedza absolutnie od podstaw , aktualna bo widziałem że trochę się zmieniło i zmienia.
POTRZEBUJĘ ZROBIĆ E -Pojazd Renault Kangoo, zasięg 160 km, przy -20+30 i ładowności 500kg, dużo górek i zakrętów, odzyskiwanie energii...

zeeltom 

Wysłany: 2015-12-29, 05:46   

Taniej będzie kupić jakąś używkę, niż zaczynać od zera. Takie jest moje zdanie, tym bardziej, że chcesz zaczynać od podstaw ;)

ogrdiablo 

Wysłany: 2015-12-29, 09:36   

Chcę się nauczyć , absolutnie od podstaw
... i przyznam szczerze ze liczę na waszą pomoc :)

muszą być sposoby aby zoptymalizować koszty takiej budowy,
jak nie w Polsce to za granicą,
pojedynczo jesteśmy słabi ale w grupie będziemy poważniejszym partnerem
musimy tylko pominąć pośredników i ludzi którzy coś wiedzą i za drobną opłatą się podzielą,

Irek73 

Wysłany: 2016-01-06, 16:05   

Witam, wszystkich użytkowników forum!

wodnik7

Wysłany: 2016-01-19, 12:55   

Witam wszystkim,

pragne sie przedstawic: Michal.

Nie mam (jeszcze) elektryka, acz przymierzalem sie latem - dlaczego? Otoz dziennie wykonuje 110-120k (do i z pracy), wiec chcialem oszczedzic na paliwie, tym bardziej, ze kilkaset m ode mnie darmowa stoi ladowarka 22kW type2. Kolo pracy niestety nie ma nic.. Niestety, jedyne, co by podchodzilo, to ZOE, a cena jakby zaporowa na takie male cos. Podobal mi sie rowniez Fleunce, ale niestety to wolne ladowanie.. Leaf jakos zbyt duzo kosztuje, no i nie ma szybkiego type2.. Dlatego zdecydowalismy sie na auto, o ktorym juz dluzej marzylismy, w dieslu.

Mam nadzieje, ze stac mnie kiedys bedzie na tesle, bo im dluzej ja ogladam, tym wiecej sensownych (i gadzeciarkskich tez..:) rozwiazan w niej widze, choc dopiero w niej siedzialem (nie mialem okazji jechac). Mam nadzieje, ze za kilka tyg. sie uda.. tylko nie wiem jeszcze tylko, jak po takiej jezdzie tesla wrocic do normalnosci.. no coz.

Tyle w skrocie w ramach przedstawienia sie.

Pozdrawiam!

chal 

Wysłany: 2016-01-21, 23:13   

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy :)

bebosz 

Wysłany: 2016-01-25, 01:28   

wodnik7 napisał/a:
Witam wszystkim,

pragne sie przedstawic: Michal.

Nie mam (jeszcze) elektryka, acz przymierzalem sie latem - dlaczego? Otoz dziennie wykonuje 110-120k (do i z pracy), wiec chcialem oszczedzic na paliwie, tym bardziej, ze kilkaset m ode mnie darmowa stoi ladowarka 22kW type2. Kolo pracy niestety nie ma nic.. Niestety, jedyne, co by podchodzilo, to ZOE, a cena jakby zaporowa na takie male cos. Podobal mi sie rowniez Fleunce, ale niestety to wolne ladowanie.. Leaf jakos zbyt duzo kosztuje, no i nie ma szybkiego type2.. Dlatego zdecydowalismy sie na auto, o ktorym juz dluzej marzylismy, w dieslu.

Mam nadzieje, ze stac mnie kiedys bedzie na tesle, bo im dluzej ja ogladam, tym wiecej sensownych (i gadzeciarkskich tez..:) rozwiazan w niej widze, choc dopiero w niej siedzialem (nie mialem okazji jechac). Mam nadzieje, ze za kilka tyg. sie uda.. tylko nie wiem jeszcze tylko, jak po takiej jezdzie tesla wrocic do normalnosci.. no coz.

Tyle w skrocie w ramach przedstawienia sie.

Pozdrawiam!

Witay Michal
Wiec Wyglada na to ze Leaf ma type 2 i zasieg 200km

Pozdrawiam

wodnik7

Wysłany: 2016-01-28, 21:48   

bebosz napisał/a:

Witay Michal

Pozdrawiam

No wlasnie, ze ladowarke w type2 to leaf ale wolna niestety ma! do 2014 to 3,3kW, w nowszych za doplata to maks. 6,6kW, czyli jednak wolno (jak fluence). A ze zadnych Chademo kolo mnie nie ma, to klops (jest za to niedaleko 22kW type2)
A zasieg 200km to chyba nie zima, przy mrozach.. a ja do pracy musze codziennie jezdzic, tez jak mrozno.. z roznych informacjach na roznych forach bardziej blisko mu do 160km, i to oczywiscie tez nie zima..:(

a tu na forum, w innym watku, highend napisal tak: "a wiecie, że z ogrzewaniem zużywa dwa razy więcej prądu? masakra (...)". Zuzycie mial na poziomie 300kW!

slowem: klops!;((

bebosz 

Wysłany: 2016-01-30, 02:41   

wodnik7 napisał/a:
bebosz napisał/a:

Witay Michal

Pozdrawiam

No wlasnie, ze ladowarke w type2 to leaf ale wolna niestety ma! do 2014 to 3,3kW, w nowszych za doplata to maks. 6,6kW, czyli jednak wolno (jak fluence). A ze zadnych Chademo kolo mnie nie ma, to klops (jest za to niedaleko 22kW type2)
A zasieg 200km to chyba nie zima, przy mrozach.. a ja do pracy musze codziennie jezdzic, tez jak mrozno.. z roznych informacjach na roznych forach bardziej blisko mu do 160km, i to oczywiscie tez nie zima..:(

a tu na forum, w innym watku, highend napisal tak: "a wiecie, że z ogrzewaniem zużywa dwa razy więcej prądu? masakra (...)". Zuzycie mial na poziomie 300kW!

slowem: klops!;((

Wiec zgodze sie z toba iz zima ten zasieg moze byc taki jak podales ale ogrzewanie lub raczej problem z ogrzewaniem czyli jego pradozernosc juz zostal rozwiazany kompleksowo poprzez wprowadzenie pompy ciepla ktora dziala znakomicie, natychmiast i nie pozera praktycznie w ogole pradu tzn bez znaczacego wplywu na zasieg km (pompa ciepla zabiera okolo jednego moze dwuch kilometrow z zasiegu) przykro mi zw w PL sa takie problemy z dostepem do wtyczek ale wtyczka domowa na 6,6kw naladuje ci bakterje w srednio 6h do fula w taryfie nocnej to zadne koszty i na dzien uzydkowania starczy. Mimo wszystko bede polecal autka elektryczne i mam wiecej aggumentow za niz przeciw. Pozdrawiam.

Piast 

Wysłany: 2016-01-30, 14:06   

Cześć :)

kresok 

Wysłany: 2016-03-14, 23:30   

Witam wszystkich użytkowników tego forum. Jestem fanem samochodów elektrycznych!

Pir-serwis 

Wysłany: 2016-03-15, 22:36   

Witamy, witamy.
Ostatnio mało wariatów-pasjonatów przybywa.
:)

Saxo 4os 5D Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique
P106 4os 5D Electrique

stefan900 
stefan

Wysłany: 2016-04-22, 22:58   

Witam wszystkich! Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu