SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
REAKTYWUJMY serwis SamochodyElektryczne.org ZANIM PADNIE
Autor Wiadomość
Uran

Wysłany: 2018-10-07, 21:48   REAKTYWUJMY serwis SamochodyElektryczne.org ZANIM PADNIE

Szanowni Państwo,
Nie czas rozpaczać i żywić nadzieję, że jakimś cudem strona dalej będzie żyła.
MUSIMY SIĘ SKRZYKNĄĆ I ZAPEWNIĆ JEJ DALSZE MOŻLIWOŚCI DZIAŁANIA.
1.Na pewno znajdą się wśród nas redaktorzy skłonni do pracy pro bono na odpowiednim poziomie.
2.Musimy zdobyć środki by pokryć wszelkie uboczne koszty. Proponuję uruchomienie projektu crowdfundingowego na jednym z popularnych serwisów. Były już takie zrzutki dla mniej popularnych stron i zakończyły się powodzeniem. Ja też miałem 3 zrzutki na Polak Potrafi i dwie z nich zakończyły się powodzeniem. Chętnie pomogę przy utworzeniu i prowadzeniu kolejnej.
3.Trzeba założyć odpowiednie tematy na naszym forum.

Pozdrawiam

Andrzej Urbański

Uran

Wysłany: 2018-10-07, 23:44   

Uważam, że trzeba zacząć od jednorazowej zrzutki na konto RaveN i powtarzać ją w dłuższych odstępach czasu i kiedy tylko okaże się potrzebna.
Przykładem, że potencjał rynku w dziedzinie mediów jest ogromny daje projekt https://polakpotrafi.pl/projekt/secret-service reaktywacji czasopisma dla graczy, który wsparło 3688 chętnych głównie na prenumeratę dając 284 110 PLN tj. trzykrotnie więcej niż wydawcy oczekiwali. Jestem pewien, że RaveN da się namówić na firmowanie przedsięwzięcia i uniknie się nieporozumienia, które wynikło przy reaktywacji wspomnianego czasopisma.
Kluczem do skuteczności jest nie tylko trwanie i dalszy rozwój darmowego serwisu i forum, ale też dodatkowe bonusy-nagrody rzeczowe dla wpłacających, które powinny być tak skonstruowane, że dla RaveNa będą niekosztowne czasowo i finansowo, a praktycznie nieosiągalne w inny sposób.

Uran

Wysłany: 2018-10-07, 23:59   

Pisałem w artykule na stronie głównej:
Cytat:
Mac, Hiroshima, Stan i inni, którzy demonstrujecie, że strona nie jest Wam obojętna.

Uważam Waszą ocenę sytuacji za zbyt optymistyczna. Bez również Waszego zaangażowania ta strona w taki czy inny sposób umrze. Tylko działając możemy TO zmienić. Kontynuujmy dyskusję na forum, gdzie proponuję działania, które mogą ją nie tylko uratować, ale też rozwinąć się by sprostała rosnącym wymaganiom http://forum.samochodyele...opic.php?t=2586

Uran

Wysłany: 2018-10-08, 00:02   

Czy taka jest Wasza postawa?:
Uran napisał/a:
Komentarze (4)
uran
2018-10-07 22:56:36
No i okazało się, że to mój niepokój był uzasadniony, a nie wasze zgryźliwe komentarze.
Hiroshima
2018-10-07 09:50:21
Się loguje, ino mu się pewnie nie chce, leniuchowi :)
Malinka
2018-10-03 16:19:53
Chyba się obraził, bo za mało komentarzy piszemy pod jego postami :(
uran
2018-10-03 15:24:30
Co się stało z autorem serwisu?
Nie ma go już od dwóch tygodni :(

bodix

Wysłany: 2018-10-08, 06:45   

Dzięki tej stronie, a zwłaszcza forum odważyłem się na zakup EV. Wydawało się, że to pełnia motoryzacyjnego szczęścia, nie bo tak naprawdę jest na tym portalu cała masa wspaniałych ludzi entuzjastów, którzy tworzą niesamowitą społeczność i to dopiero jest wartością, mocą tworzącą SE.org. Jestem gotów na wsparcie finansowe portalu.
BODIX

krawcu 

Wysłany: 2018-10-08, 07:50   

Z mojego punktu widzenia najważniejsze jest forum bo tu zaglądam najczęściej.

Sama strona pomimo tego że wpisy były w mojej ocenie najbardziej szczegółowe i merytoryczne (porównując do konkurencyjnych serwisów) nie przyciągała mojej uwagi tak często jak forum.

Chętnie dorzucę się do utrzymania przynajmniej forum przy życiu.

jas_pik

Wysłany: 2018-10-08, 08:43   

Przyłączam się :)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-10-08, 09:02   

Brałem już udział w podobnej zrzutce na innym forum i nie mam żadnego problemu w tym, żeby powtórzyć to tutaj. Fajnie byłoby znać orientacyjne roczne koszty serwera/domeny/wynagrodzeń, żeby nie było niepotrzebnych nieporozumień.
Jeśli chodzi o artykuły na stronie to na pewno znajdzie się kilka osób, które by to uzupełniały. Tylko dobrze byłoby utrzymać wysoki poziom (to może być najtrudniejsze).

jatko 

Wysłany: 2018-10-08, 09:02   

Je niestety mimo szczerych chęci pomóc w rozwoju strony nie mogę, słowo pisane słabo mi wychodzi, a i z czasem też różowo nie jest co by chociaż tłumaczenia z zagranicy robić.

Jeżeli natomiast o forum chodzi to przyłączam się do przedmówców i zgłaszam chęć wsparcia. Jak by nie patrzeć 9 lat mojego życia, masa inspiracji i poznanych wiele ciekawych osób.

wodnik7

Wysłany: 2018-10-08, 10:03   

Jesli chodzilo by o finanse, rozniez bylbym gotow, praca redakcyjna niestety odpada - nie mam po prostu niestety wolnego czasu:(

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-10-08, 10:27   

Ja też deklaruję wsparcie finansowe. Zdefiniowanie przelewu stałego w banku to minuta, później już żadnej obsługi nie wymaga, gdyby każda z osób w tym wątku to deklarujących tak zrobiła na kwotę 10zł miesięcznie to pewnie koszty funkcjonowania by pokryło. Trudniej może być znaleźć chętnego do moderacji i utrzymywania, tutaj niestety nie pomogę.

highend 

Wysłany: 2018-10-09, 08:10   

i ja.
dopiero teraz zobaczyłem co się dzieje....

ElektroWoz.pl

Wysłany: 2018-10-09, 08:12   Re: REAKTYWUJMY serwis SamochodyElektryczne.org ZANIM PADNIE

Uran napisał/a:
Szanowni Państwo,
Nie czas rozpaczać i żywić nadzieję, że jakimś cudem strona dalej będzie żyła.
MUSIMY SIĘ SKRZYKNĄĆ I ZAPEWNIĆ JEJ DALSZE MOŻLIWOŚCI DZIAŁANIA.
1.Na pewno znajdą się wśród nas redaktorzy skłonni do pracy pro bono na odpowiednim poziomie.
2.Musimy zdobyć środki by pokryć wszelkie uboczne koszty. Proponuję uruchomienie projektu crowdfundingowego na jednym z popularnych serwisów. Były już takie zrzutki dla mniej popularnych stron i zakończyły się powodzeniem. Ja też miałem 3 zrzutki na Polak Potrafi i dwie z nich zakończyły się powodzeniem. Chętnie pomogę przy utworzeniu i prowadzeniu kolejnej.
3.Trzeba założyć odpowiednie tematy na naszym forum.

Pozdrawiam

Andrzej Urbański

Szanowni Państwo.

Bardzo cieszy mnie ten wątek i cieszy mnie to, że witryna ma tylu oddanych Czytelników. Również jestem za utrzymaniem serwisu w jego obecnej formie, choć jestem najtwardszą z możliwych konkurencją. Ze swej strony wyrażam gotowość do wsparcia na miarę moich sił i możliwości.

Z poważaniem
Łukasz, redakcja@wiadomoco ;)

Apolonia 

Wysłany: 2018-10-09, 16:58   

No to jak konkurencja, to nie zastanawiaj się
tylko dogadaj szczegóły z właścicielem i przejmuj portal.
Kto jak nie Ty wie najlepiej jak to poprowadzić?
Ja też wesprę, na takich przedsięwzięciach się nie znam,
zapewne jest sporo detali technicznych do ogarnięcia.

ElektroWoz.pl

Wysłany: 2018-10-09, 22:26   

Apolonia napisał/a:
No to jak konkurencja, to nie zastanawiaj się
tylko dogadaj szczegóły z właścicielem i przejmuj portal.
Kto jak nie Ty wie najlepiej jak to poprowadzić?
Ja też wesprę, na takich przedsięwzięciach się nie znam,
zapewne jest sporo detali technicznych do ogarnięcia.

Powiedzmy, że... złożyłem pewną propozycję. :) Natomiast moim zdaniem nie powinienem być jedyny - stanowicie Państwo świetne wsparcie, dlatego dobrze by było, żeby obecny wydawca miał więcej niż jedną opcję do wyboru. Rozwiązań, wbrew pozorom, jest całkiem sporo.

Trzymam kciuki, żeby się poukładało.

MOTORASTA

Wysłany: 2018-10-09, 22:41   

Osobiście też "wesprę" Ravena w końcu to jego "dziecko" - zresztą dzięki SamochodyElektryczne.org się "zaraziłem" i kupiłem pierwsze autko.

PatrykS napisał/a:
Ja też deklaruję wsparcie finansowe. Zdefiniowanie przelewu stałego w banku to minuta, później już żadnej obsługi nie wymaga, gdyby każda z osób w tym wątku to deklarujących tak zrobiła na kwotę 10zł miesięcznie to pewnie koszty funkcjonowania by pokryło. Trudniej może być znaleźć chętnego do moderacji i utrzymywania, tutaj niestety nie pomogę.

Patryk zaproponował coś jak "prenumerata" - popieram :kufel
Mógłby Raven napisać czy to by coś pomogło

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-10-18, 20:54   

Raven? Czas pewnie biegnie, a my nie chcemy zostać sierotami.

Maras 
AMPERA / VOLT

Wysłany: 2018-10-21, 08:46   SIŁA SamochodyElektryczne.org

Ja też dzięki temu portalowi kupiłem pierwszego elektryka.
Nie chcę by umarł... Mam dość bylejakości naszej rzeczywistości... a tu znajdowałem odskocznię i merytorykę. Normalne rozmowy i trudne dyskusje niezależnie od tego kim jesteśmy i skąd sie wywyodzimy. Wbrew pozorom stanowimy już pewną wartość dodoaną tego zakręconego wokół sporów społeczeństwa.
Deklaruję wsparcie w formie abonamentu. Jak będziecie mieli inne pomysły to też chcę w nich w miarę możliwości uczestniczyć.
Dziękuję prowadzącemu i forumowiczom za wszystko co zrobili by zmienić po części mój świat.

Jestem z Wami i nadal was potrzebuję.... by odnajdywać swoją rolę w dzisiejszych czasach

Maras

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-10-21, 20:52   

Raven - zabierzesz głos?

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2018-10-21, 21:11   

Serdecznie dziękuję za miłe słowa, wyrazy wsparcia, a nawet próby pomocy w kwestii utrzymania SEorg.

Kto wie, może jakiś cud się jeszcze zdarzy.

jatko napisał/a:
Raven? Czas pewnie biegnie, a my nie chcemy zostać sierotami.

Stan jest taki, że nie powstaje nowa treść na stronie. Niczego nie wyłączam (jeżeli tak by się miało kiedyś stać to będę zastanawiał jak nie skrzywdzić forumowiczów).

Odnośnie komentarzy. Chciałbym zauważyć, że utrzymanie SEorg w stanie aktywnym to masa pracy, z czego większość osób sobie nie zdaje sprawy. Nawet przy przetarciu pewnych szlaków, pasji i automatyzacji, są to godziny dziennie. Jest to dla jednej osoby zbyt wiele, a jednocześnie za mało żeby pozostawać w kursie przy rozrastającej się branży. Dlatego mimo, że tematyka dotyczyła tylko EV, to i tak trzeba było stopniowo rezygnować z pewnych tematów, a z każdym miesiącem rzeczy ważnych do poruszenia jest więcej. Przed laty strona dostarczała treść w tempie największych zagranicznych serwisów komercyjnych, wielokrotnie je wyprzedzała, a nawet była źródłem dla nich (cytowania/kontakty z innymi serwisami).

Nie ma fizycznej możliwości zrobienia przeglądu treści (dziesiątek, czy nawet trzycyfrowej liczby stron do odwiedzenia), pobrania materiałów, przerobienia ich/wyciągnięcia esencji, obejrzenia nagrań (chociażby pobieżnie), wygrania ilustracji, napisania wpisów, przejrzenia forum, administracji gdy coś nie działa, korespondencji mailowej, zajęcia się innymi sprawami, dysponując paroma roboczogodzinami. Nawet gdyby się dało dziś, to wskazany jest rozwój strony (promocja, ulepszenia informatyczne, chociażby wyszukiwanie po markach/modelach, prawne, szukanie reklamodawców, rozwijanie o testy aut/infrastruktury) itd.

Nie widzę możliwości pociągnięcia tego dalej tak jak jest. Nie widzę jak sytuację miałoby zmienić zaoferowane (za co oczywiście dziękuję) wsparcie w postaci dosyłanych wpisów (które trzeba też jakoś porządnie zrobić, poprawić/dostosować), czy zasilenia konta niewielkimi kwotami typu 10 użytkowników czy 20 użytkowników przeznaczy np. 200 albo 500 zł raz na miesiąc. Fundamentalnie niewiele się zmieni i nadal wymaga to zbyt wiele poświęcenia ode mnie.

Wydaje mi się, że Polski i Polaków nie stać na taką stronę. Mnie jednoosobowo również. Tyle ile było możliwe, zostało zrobione. EV to była i jest moja pasja, ale fizyki nie oszukasz.
Taka strona, gdy branża wchodzi na wyższe obroty (sprzedaż w wielu krajach powyżej 1% rynku) ma sens komercyjny, jeśli ktoś czuje się inwestorem, biznesmenem, promotorem, ma kontakty itd. Ja tylko skromnie dodaję treści, a polska branża (samochodowa, terminalowa, akumulatorowa, energetyczna) nie była zainteresowana. Nawet zdarzyło się, że na targi Poznań Motor Show trzeba było zapłacić bo nie warto było dać akredytacji dla SEorg. Użytkownicy nie kwapili się - jak ktoś trafnie zauważył w komentarzu - do komentowania wpisów na stronie, bo to może wymagałoby chwili na logowanie. Strona tętniłaby wtedy życiem, może mogła przyciągać nowych czytelników oraz reklamodawców. Może.
Nie bez znaczenia miało też pewnie powstanie serwisu Elektrowóz, którego ludzie chętnie odwiedzali, komentowali wpisy, podsyłali linki na tym forum żeby wchodzić tam :P . Być może należy stanąć w prawdzie i przyznać, że to jest po prostu forma pożądana przez czytelników?

Maras napisał/a:
Mam dość bylejakości naszej rzeczywistości... a tu znajdowałem odskocznię i merytorykę.

Tak wiele osób mówi, ale efekty, statystyki i pieniądze mówią coś innego. Gdyby ludzie chcieli spokojnych merytorycznych stron, to by takie miały szansę istnieć, a jednak widać jakie są serwisy informacyjne w Internecie, także te branżowe. Copywriterzy, komunikaty prasowe, artykuły sponsorowane, oczojebne reklamy, itd.

Przykładowo kanał Fully Charged otrzymuje od ponad 2.900 widzów miesięcznie $12.621 (46.700 zł) plus sporo darmowych przelotów, wejść na wydarzenia, a i tak wiele materiałów jest formą sponsorowanej prezentacji produktu oraz opowiada tylko o wybranych rzeczach. Z jakim budżetem i liczbą roboczogodzin ma istnieć SEorg?

Tak więc podsumowując. Ja swoje zrobiłem, od Polski nie otrzymałem praktycznie nic aby to dzieło powstało/istniało. Poznałem trochę spoko ludzi i im dziękuję że czasem chociaż dobrym słowem wsparli. Odpoczywam i mam się dobrze. Bez nowego właściciela, który sobie to skomercjalizuje nie widzę przyszłości, ale propozycje o wartości paru miesięcy pracy copywritera sobie podaruję. 8-)

Don't panic!

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-10-21, 21:15   

Gorzkie słowa. :-?
Wałczmy o Forum.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-10-21, 21:23   

Zdecydowanie - forum to jest bardzo cenne.

jatko 

Wysłany: 2018-10-21, 21:40   

RaveN napisał/a:
Don't panic!

Staramy się, ale ...
PatrykS napisał/a:
Zdecydowanie - forum to jest bardzo cenne.

gdybyś jednak chciał zgasić światło to chętnie przejmę hosting/ serwer co by utrzymać forum... o domenie nie mówię, bo to jednak marka sama w sobie

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2018-10-21, 22:52   

jatko napisał/a:
gdybyś jednak chciał zgasić światło to chętnie przejmę hosting/ serwer co by utrzymać forum... o domenie nie mówię, bo to jednak marka sama w sobie

Forum będzie działać. Jakby co to będę pamiętał, że jest opcja.

zeeltom 

Wysłany: 2018-10-22, 06:26   

A mnie się wydaje, że strona nie jest konieczna. Dużo bardziej wartościowe jest forum, gdzie można wymieniać między sobą pomysły i doświadczenia.
Nowości w tej dziedzinie każdy sobie sam wygoogluje, a forum, to podstawa branży.
Ja bym nie rozpaczał, że strona wygaśnie. Ważniejsze jest forum i to trzeba ciągnąć do końca świata i jeden dzień dłużej ;)

Odpowiedz do tematu