SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kia e-Niro
Autor Wiadomość
Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-10-26, 07:49   

eSbek napisał/a:
Cav napisał/a:
eSbek napisał/a:
dzięki, trochę żałuję że nie poczekałem z zamówieniem, ponoć moja Kia już jest w kraju.

Ja bym poszedł negocjować nowe rabaty, przecież faktury jeszcze nie ma, więc mogą ich udzielić.
A jak masz zaliczkę wpłaconą, a nie zadatek, to wręcz anulowałbym zamówienie i kazał robić nowe, gdyby robili problemy.

próbowałem. to jest kaucja,

Nie ma czegoś takiego jak kaucja.
Formalnie jest albo zaliczka, albo zadatek.
Sprawdź co wpisano w zamówieniu.

Jeśli zaliczka - to jest do zwrotu, niezależnie od tego co sprzedawca o tym sądzi.

A jeśli wpłaciłeś tak gigantyczną zaliczkę, że po rabacie 10 tys+, zostaje Ci 2,5 tys, oraz robi problemy z udzieleniem rabatu, to w ogóle zrezygnowałbym z usług tego sprzedawcy i poszukał jakiegoś normalnego.

eSbek

Wysłany: 2020-10-26, 12:07   

- "kaucja" suma pieniężna złożona jako gwarancja dotrzymania zobowiązania i stanowiąca odszkodowanie w razie niedopełnienia zobowiązania.

w sumie mam tylko zamówienie ze słowem kaucja, ale chyba trzeba by iść do sądu i się sądzić o te kilka tysi by udowodnić iż kaucja nie jest zadatkiem który przepada a zaliczką. A różnica 2 tysi po stracie kaucji a rabatem w Eko drivers wynika nie z tego że zapłaciłem gigantyczną kaucję a z tego że dostałem rabat na samochód w kolorze white pearl taniej niż ze standardowym lakierem w konfiguratorze (o czym pisałem parę postów wcześniej). Więc za 2 tysie nie opłaca mi się robić gównoburzy i dodatkow czekać na nowy samochód. Dziwne tylko że KIA robi rabaty ale nie chce ich udzielić klientom którym jeszcze nie dostarczyła samochodu.
Podejrzewam że wynika to z tego jak KIA MOTORS traktuje swoich dilerów, ktorzy to są klientami KII i zrobią co im KIA każe i nie pójdzie na rękę dilerowi po fakcie zamowienia samochodu czyli Pacta sunt servanda - umów należy dotrzymywać.

Mógłbym jeszcze oddać swoją rezerwację komuś komu zależy na takim samochodzie w przeciągu najbliższego tygodnia...

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-10-26, 13:34   

eSbek napisał/a:
Więc za 2 tysie nie opłaca mi się robić gównoburzy

To prawda.
Choć na samochód pewnie nie musiałbyś czekać, chętnie sprzedaliby go Ci ponownie, po Twojej rezygnacji z pierwotnego zamówienia.

eSbek napisał/a:

i dodatkow czekać na nowy samochód. Dziwne tylko że KIA robi rabaty ale nie chce ich udzielić klientom którym jeszcze nie dostarczyła samochodu.
Podejrzewam że wynika to z tego jak KIA MOTORS traktuje swoich dilerów, ktorzy to są klientami KII i zrobią co im KIA każe i nie pójdzie na rękę dilerowi po fakcie zamowienia samochodu czyli Pacta sunt servanda - umów należy dotrzymywać.

Ale to może być też inicjatywa własna dealera.
Mój mi ze 3 razy powtarzał, że mam wpłacić zaliczkę, a nie zadatek.
Na zamówieniu też jak byk napisał "zaliczka" w pozycji faktury.

eSbek

Wysłany: 2020-10-26, 18:46   

w zamówieniu mam tekst "celem zabezpieczenia transakcji klient wpłaci kaucję w wysokości....", tak więc przepadłaby. Poza tym po kontakcie z KIA Motor Polska w jakiejkolwiek sprawie ci ostatni odsyłają do dilera, wiec nie pomogą.

jakosek 
e-Niro MY20

Wysłany: 2020-10-27, 17:14   

e-niro napisał/a:

Czy udało się znaleźć 12V przy lusterku? Domyślam się że do kamerki.

Finalnie nie szukałem, nie montowałem żadnej kamery.
Sądząc po pierwszym ujęciu z filmiku poniżej, to coś da się znaleźć :)
Openpilot in Kia e-Niro
Swoją drogą ktoś już to tutaj linkował, ciekawy patent.

spairo 

Wysłany: 2020-10-27, 19:11   

- będę montował w serwisie KIA kamerę przednią i tylną z adapterem ACC w czwartek, 29.10.2020
- zestaw kamer to 70mai A800 4k.
- po zakupie kamera miała oprogramowanie 1.01ww i na tym oprogramowaniu można było bez modułu ACC włączyć tryb parkingowy.(kamera była zasilana ze skrzynki bezpieczników poprzez dołączony zasilacz zapalniczki).
- aplikacja mai stwierdziła że jest nowe oprogramowanie kamery wersja 1.06ww i je zainstalowałem.
- teraz nie można włączyć opcji trybu parkingowego, żąda podłączenia modułu ACC.
- trudno, poczekam do czwartku a chciałem pomierzyć prąd w trybie parkingowym.

Paren1 

Wysłany: 2020-10-27, 20:57   

Kamera bez dobrego powerbanku potrafi dość szybko rozładować akumulator 12V.
Akumulator 12V i tak jest sporą bolączką w elektrykach Hyundai-Kia, nawet bez kamer.
Pilnuj poziomu naładowania SOC (można sprawdzić każdym Elm327).

Hermes 

Wysłany: 2020-10-27, 21:37   

...stąd w poprzednim spalinowym aucie stosowałem odpowiedni moduł. Ale i tak - plus czujniki parkowania działające w trybie "auto wyłączone" - po tygodniu potrafiły rozładować niedoładowany wcześniej aku.
Przy czym w Leafie 2 mam zagwozdkę, nawet częściowo po całkowitym przeczytaniu instrukcji obsługi, ponieważ jak byk pisze, że auto w każdym czasie może w razie potrzeby automatycznie(!) doładowywać aku 12 V z akumulatorów trakcyjnych. Czyli - o ile trakcyjne mamy w miarę naładowane - aku 12 V nie rozładuje się... nigdy? :roll:
Jak stałem ostatnio na lotnisku 8 dni, to trakcyjnym się praktycznie stan nie zmienił (67%), a ten zwykły aku pokazł potem po wejściu do auta (SpyPro) 11,84 V - 3,73 A a na ACC chwilę później 11,44 V - 17,71 A. Nie do końca rozeznałem co dokładnie te wartości pokazują i czym się różnią (chodzi o przyczyny), ale kamerę na taki długi postój (pierwszy) odłączyłem, bo nie byłem pewien, czy i co się stanie? Jak ktoś ma więcej wiedzy niż ja w tym temacie - to chętnie przyswoję. :-D

eSbek

Wysłany: 2020-10-28, 18:43   

a wiecie że KIA ma utiity mode czyli korzystanie z baterii zamiast z akumulatora do muzyki etc?
"Utility mode (if equipped) The high voltage battery is used instead of the 12V auxiliary battery for operating the convenient features of the vehicle. When driving is not necessary such as while camping or when stopping the vehicle for a long time, it is possible to use the electrical devices (audio, lights, etc.) for long hours."
Nie wiem jak wyglada menu polskie ale w angielskim pojawia się po uruchomieniu samochodu (pedał hamulca + ON): User Settings > Convenience > Utility Mode
Ciekawe tylko czy działa po wyłączeniu samochodu i jego zamknięciu.

Ja na razie moją Kie widziałem u dilera czeka na rejestrację. Ktoś pisał gdzieś, że zmienili opony, u mnie są Michelin Primacy 3.

KIA NIRO.jpeg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 247 KB

spairo 

Wysłany: 2020-10-28, 19:27   

- polska instrukcja , strona 5-49 tryb użytkowy
- tryb uzytkowy mozna wyłączyć poprzez przełączenie przycisku Power na pozycje Off.
- funkcja nie może byc wyłączona z poziomu User Settings (ustawienia uzytkownika).
- ale wiem, że eNiro2020svk na youtubie pokazywał jak to obejść z pomoca kluczyka mechanicznego, było mu to potrzebne do nagrywania video jak samochód się ładuje przez wiele minut.

spairo 

Wysłany: 2020-11-03, 17:14   

- zostałem dzisiaj poinformowany o serwisie przywoławczym (obowiązkowy) z serwisu KIA.
- będzie robiony upgrade ładowarki pokładowej.
- też dostaliście takie zawiadomienia czy tylko ja.

jakosek 
e-Niro MY20

Wysłany: 2020-11-03, 18:31   

u mnie już nie ma co aktualizować... ładowania nadal brak - nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?

e-niro 
Kia 64

Wysłany: 2020-11-03, 22:58   

spairo napisał/a:
- zostałem dzisiaj poinformowany o serwisie przywoławczym (obowiązkowy) z serwisu KIA.
- będzie robiony upgrade ładowarki pokładowej.
- też dostaliście takie zawiadomienia czy tylko ja.

Jeszcze nie dostałem-zapytam w serwisie. Na wszelki wypadek zamontowałem czujnik który wyłącza ładowanie gdy brakuje 1 fazy. P.S. Który rocznik Twojej Kii ?

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-11-04, 07:53   

jakosek napisał/a:
u mnie już nie ma co aktualizować... ładowania nadal brak - nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?

Auta nadal nie masz?
Dali jakieś zastępcze, czy wysłali na drzewo i radź sobie sam?

spairo 

Wysłany: 2020-11-04, 10:39   

@e-niro
- moja jest z MY2020.

Paren1 

Wysłany: 2020-11-04, 12:25   

Nie widzę możliwości domówienia pompy ciepła w nowym polskim cenniku E-NIRO listopad 2020.

Jest tylko to co było wcześniej "Dodatkowy wymiennik ciepła dla systemu ogrzewania kabiny" (seryjny w M, L, XL). Ale to nie jest pompa ciepła.

Natomiast pompa ciepła jest w polskim katalogu E-NIRO na oficjalnej witrynie:
Pompa ciepła: To sprytne rozwiązanie zapewnia komfort jazdy. Pomaga oszczędzać energię, a tym samym zwiększa zasięg pojazdu. Zwłaszcza przy temperaturach poniżej 10°C, gdy wskazane jest korzystanie z układu podgrzewania akumulatora wysokiego napięcia.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-11-04, 13:13   

Nie wiem jak wygląda jazda e-niro z pompą, ale jeśli masz możliwość to pojeździj i potestuj. Mam dwa leafy, jeden i drugi z pompą ciepła. Stary leaf (2013) ma tak zrobiony soft, że próbuje używać pompy ciepła za wszelką cenę, nawet gdy temperatury na zewnątrz są rzędu 5-6 stopni. W efekcie auto bardzo wolno się nagrzewa i jest zwyczajnie chłodno w środku. Muszę się ratować grzaniem foteli i kierownicy. Dopiero przy jeszcze niższych temperaturach (ok 3 stopnie) auto załącza grzałkę oporową i zaczyna być przyjemnie ciepło w aucie. Więc pompa nie zawsze jest taka znowu cudowna, jak się może wydawać. Problemu nie ma gdy na zewnątrz jest 10 stopni lub więcej, bo sama pompa spokojnie daje radę.

Na szczęście w nowym leafie (2018) już to poprawili i on znacznie wcześniej dołącza do pompy ciepła grzałkę oporową i jest ok.

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-11-04, 14:50   

Paren1 napisał/a:
Nie widzę możliwości domówienia pompy ciepła w nowym polskim cenniku E-NIRO listopad 2020.

W cenniku nie ma, ale domówić można.
5500 zł...

e-niro 
Kia 64

Wysłany: 2020-11-04, 19:16   

jakosek napisał/a:
Miałem nadzieję-czytając o Twoim problemie że Kia stanie na wysokości zadania i ogarnie szybko ten temat, zwłaszcza że pisałeś m.in. o wymianie baterii jeśli się nie mylę. A tu taki zonk. Nic ,zupełnie nic Ci nie proponują? Czym to uzasadniają oprócz niemania płaszcza oczywiście

jakosek 
e-Niro MY20

Wysłany: 2020-11-04, 21:54   

Cav napisał/a:
Auta nadal nie masz?

e-niro napisał/a:
Nic ,zupełnie nic Ci nie proponują?

A nie, nie zgodziłem się na zostawienie auta w serwisie. Mam auto, ładuję na GreenWay - ładowanie DC działa (tu swoją drogą ciekawe czemu mi chcieli baterię wymieniać?), poza brakiem ładowania AC wszystko działa normalnie.
Zaproponowali mi żebym zostawił auto w serwisie, w zastępstwie proponowali Venga. Podziękowałem.

Muszę tam wpaść osobiście i posłuchać pełnej argumentacji, bo przez telefon odnoszę wrażenie że nic nowego się nie dowiem.

Obserwuję temat i widzę, że w kolejnych krajach problem z przełączaniem 1-3f się pojawia. Na Norweskim forum jest info o aktualizacji oprogramowania ładowarki, która ma wejść lada dzień. Podejrzewam że u mnie już jest wgrana (poprzednia wizyta w serwisie), co z tego jak już elektrycznie coś tam umarło.

jas_pik

Wysłany: 2020-11-04, 22:51   

Ja na Twoim miejscu napisałbym pisma :
do powiatowego rzecznika konsumentów
Do UOKiK-u
Oraz do centrali KIA (EU) i kopia do wiadomości KIA(PL) z żądaniem natychmiastowego wydania pojazdu bez wad ( a jak masz dobrego prawnika to również o spore odszkodowanie)

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-11-05, 07:35   

jakosek napisał/a:
Cav napisał/a:
Auta nadal nie masz?

e-niro napisał/a:
Nic ,zupełnie nic Ci nie proponują?

A nie, nie zgodziłem się na zostawienie auta w serwisie. Mam auto, ładuję na GreenWay - ładowanie DC działa (tu swoją drogą ciekawe czemu mi chcieli baterię wymieniać?), poza brakiem ładowania AC wszystko działa normalnie.
Zaproponowali mi żebym zostawił auto w serwisie, w zastępstwie proponowali Venga.

Ale masz im zostawić w jakim celu, mają już tą baterię, lub ładowarkę na podmianę?
Jeśli nie są w stanie naprawić i nic się nie dzieje, a auto kupowałeś bezpośrednio, to wyślij im pismo z odstąpienie od umowy zakupu.
Działa cuda - w moim przypadku Renault w miesiąc naprawił problem z oprogramowaniem sterującym silnikiem (w dieslu), którego przez prawie rok nie byli w stanie ogarnąć, a wręcz bezczelnie twierdzili że go nie ma.
Do tego za wycofanie odstąpienia zaoferowali gratisy za kilka tys zł....

jakosek 
e-Niro MY20

Wysłany: 2020-11-05, 09:31   

Auto jest w leasingu, ale jakieś pismo im chyba złożę. Mówią że nie mają części, niedostępne nawet w fabryce. Ale spokojnie, temat będę drążył ale w przyszłym tygodniu, bo w tym nie mam nawet czasu do nich podjechać.

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-11-05, 09:44   

jakosek napisał/a:
Auto jest w leasingu,

No to gorzej, bo jesteś zdany na dobrą wolę leasingodawcy.

jakosek napisał/a:

ale jakieś pismo im chyba złożę. Mówią że nie mają części, niedostępne nawet w fabryce.

Niech Ci to co mówią, napiszą na piśmie.
Zawsze będziesz miał podkładkę w sądzie i przed leasingiem, w razie czego.

papamila2
papamila

Wysłany: 2020-11-05, 12:10   

Cytat:
No to gorzej, bo jesteś zdany na dobrą wolę leasingodawcy.

Cav
teraz już wiesz czemu nie napinam sie na VAT-y,
leasingi, i tym podobne.

przykład z ostatnich kilku dni:
telefon (markę pominę bo nie o tym)
kupiony "na firmę" wartośc ok 1500zł,
wg wyliczeń vat i dochodowy to jakies 450zł, fajnie brzmi, prawda? niezupełnie.
trlefon sie zawieszał, serwis pozorował działania,
ale nie naprawił, 3x odrzucał reklamacje jako bezzasadną. Finał: sprzedałem 2 miesieczny telefon w komisie za 700 zł.

Jak wszystko gra to jest cacy, jsk niedomaga to nie masz prawie żadnych praw,
ot, kolega co ma leafa już 3 miesiace w naprawie

Odpowiedz do tematu