Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kia e-Niro
Autor Wiadomość
Ekolega 
BMW i3 94ah

Wysłany: 2020-03-11, 00:51   

Dlaczego soul nie ma pompy ciepla i nie da sie jej dodac za $$$ ?
Czemu zawsze jest pod gorke.. ?

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-03-11, 01:09   

W teslach tez nie ma pompy ciepla i co? nie ma problemu..

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-03-11, 06:08   

Bo Soul to tanie małe autko z niższego segmentu. Pisałem to kilka postów wcześniej - są różne elementy wyposażenia, których nie ma w Soulu nawet za dopłatą.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-03-11, 08:21   

vwir napisał/a:
Bo Soul to tanie małe autko z niższego segmentu. Pisałem to kilka postów wcześniej - są różne elementy wyposażenia, których nie ma w Soulu nawet za dopłatą.

A w nowym Niro (które niby nie jest małym autem z niższego segmentu) pompa ciepła jest, względnie można ją domówić?
Bo jakoś w jej cenniku takiej opcji nie widzę.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-03-11, 09:15   

Oczywiście, że jest. Nie jest w standardzie na każdym rynku (u nas trzeba za nią dopłacić a w Norwegii jest w standardzie) ale jest: https://elektrowoz.pl/auta/kia-e-niro-z-dostawami-za-6-miesiecy-wymiennik-ciepla-to-nie-pompa-ciepla/

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-03-11, 09:51   

vwir napisał/a:
Oczywiście, że jest. Nie jest w standardzie na każdym rynku (u nas trzeba za nią dopłacić

Jakiś link do dokumentu, w którym jest taka informacja?
Bo ja sprawdzałem i taka pompa nie figuruje obecnie ani w katalogu, ani w cenniku, ani w konfiguratorze e-Niro.

To że jest na innych rynkach o niczym nie świadczy.
E-soul również może mieć (na innych rynkach) pompę ciepła.
https://elektrowoz.pl/testy/kia-e-soul-2020-recenzja-evrevolution-wideo/

cyt:
"Testowana wersja została wyposażona w pompę ciepła, która jest szczególnie istotna w chłodniejszych klimatach – zużywa mniej energii do ogrzewania kabiny i baterii. Auto posiadało też mechanizm projekcji danych na ekran znajdujący się na podszybiu (HUD), czyli funkcję, w którą wyposażono Konę Electric, ale której nie da się dokupić w e-Niro."

Czyli to co piszesz o wyposażeniu nie do końca ma pokrycie w faktach.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-03-11, 09:59   

Bo na razie konfigurator jest kalką z innych rynków, gdzie pompa jest w standardzie. Skontaktuj się bezpośrednio z KIA i po problemie. Tak, jak to zrobił elektrowoz.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-03-11, 10:52   

vwir napisał/a:
Bo na razie konfigurator jest kalką z innych rynków, gdzie pompa jest w standardzie.

Cennik i katalog też?

vwir napisał/a:

Skontaktuj się bezpośrednio z KIA i po problemie. Tak, jak to zrobił elektrowoz.

BTW: czy gdzieś na linkowanej przez Ciebie stronie padła kwota tej dopłaty za pompę ciepła?
Bo ja nic takiego tam nie widzę, ale w komentarzach jest mowa o kosmicznej cenie.
Może przeglądarka mi szwankuje, bo nie widzę też nic o tym, że elektrowoz, uzgodnił z KMP dostępność i cenę tej opcji....

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-03-11, 11:53   

Cytat:
Jak dowiedzieliśmy się od Moniki Krzesak, PR Managera Kia Motors Polska, „[pompa ciepła] kosztuje dużo a w temperaturach 10-30 C wymiennik ciepła jest równie efektywny, jak pompa.”
...
Dobre jest natomiast to, że osoby zainteresowane pompą ciepłą będą mogły ją zamówić – oczywiście za dodatkową opłatą.

Nigdzie nie pisałem, że uzgadniali z Kia cenę pompy ciepła.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-03-11, 12:00   

vwir napisał/a:
Cytat:
Jak dowiedzieliśmy się od Moniki Krzesak, PR Managera Kia Motors Polska, „[pompa ciepła] kosztuje dużo a w temperaturach 10-30 C wymiennik ciepła jest równie efektywny, jak pompa.”
...
Dobre jest natomiast to, że osoby zainteresowane pompą ciepłą będą mogły ją zamówić – oczywiście za dodatkową opłatą.

Nigdzie nie pisałem, że uzgadniali z Kia cenę pompy ciepła.

Czyli dobrze widzę że ceny nie podali, a ludzie komentują cenę pewnie z innych rynków?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-03-11, 12:32   

Możesz mi pokazać, gdzie tam ludzie komentują cenę pompy ciepła? Jedyny przykład jaki widzę jest z e-golfa.

spairo 

Wysłany: 2020-03-11, 12:36   

- pytałem się dzisiaj w KIA Długołęka, nie można zamówić pompę ciepła za dopłatą, nie ma kodu na taki element.
- a jak nie ma kodu , to nie można zamówić, proste jak budowa cepa.
- moze oni nie do końca wiedzą co to pompa ciepła.
- pod biurem postawiono słupek ładowania 2 x typ 2 gniazdo, na moją krytykę a gdzie CCS-2 i Chademo, odpowiedzią było milczenie.

Apolonia 

Wysłany: 2020-03-11, 12:44   

tak jak vwir podał w linku, wymiennik ciepła na nasz rynek, pompa istnieje ale na inne rynki
możliwe że na indywidualne zamówienie przerzucili by coś miedzy rynkami, próbować
Tesla Model 3 też ma wymiennik nie pompę i wszyscy sobie chwalą, bateria jet ciepła przy okazji

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-03-11, 12:49   

vwir napisał/a:
Możesz mi pokazać, gdzie tam ludzie komentują cenę pompy ciepła? Jedyny przykład jaki widzę jest z e-golfa.

Cyt:
"Ta cena pompy ciepła jest z kosmosu.
W e-Golfie pompa ciepła kosztuje 4000 złotych."

Wygląda że artykuł był edytowany:

cyt:
"To w takim razie ją usunę, bo to nie jest oficjalna informacja. Mnie się tak zdaje, ale nie wiem na jakiej podstawie :) "

Reasumując - na rynku polskim pompa ciepła nie występuje w ogóle, więc nie ma znaczenia, czy to e-niro czy e-soul.
Co za tym idzie - specjalnych różnic w możliwym wyposażeniu nie ma, są tylko minimalne różnice w wyposażeniu standardowym podstawowej wersji e-soula.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-03-11, 13:00   

Przy odpowiedniej wielkości baterii brak pompy ciepła to nie jest jakiś znowu straszny dramat. Ba - pompa ciepła potrafi też mieć swoje minusy. Leaf I za wszelką cenę próbuje używać tylko pompy ciepła (nie załącza grzałki elektrycznej) i w efekcie przy temperaturach na zewnatrz w okolicach 4-6 stopni w aucie jest zimno, mimo ustawienia ogrzewania na 21 stopni. Trzeba podkręcać ogrzewanie na 24 stopnie, żeby wymusić w aucie załączenie grzałki elektrycznej, albo wspomagać się podgrzewanymi siedzeniami i kierownicą.

W Leafie II już to poprawili i ciężko zauważyć moment, gdy jest używana tylko pompa a kiedy załącza się ogrzewanie oporowe. Jest to zdecydowanie bardziej płynne niż w starszym leafie.

Apolonia 

Wysłany: 2020-03-11, 14:08   

a przy mrozie pompa ciepła już sobie słabo radzi
przy -14 używałem i robiła jeden wielki huk
pracowała non-stop na max i brała 3 kW

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-03-11, 14:29   

Przy mrozie leaf od razu załącza grzałkę oporową więc wszystko jest ok. Problem jest tylko na granicy, gdy jeszcze nie załącza grzałki i za wszelką cenę próbuje sobie radzić pompą ciepła. Przy temperaturach rzędu 10 stopni też jest ok, bo pompa spokojnie daje radę.

Barca

Wysłany: 2020-03-11, 14:41   

Ja to w ogóle nie rozumiem po co komu ogrzewanie do +5 stopni Celsjusza temperatury zewnętrznej. Ja używam tylko tyle żeby szyby nie parowały a tak to wystarcza grzana kierownica i fotele. Najniższa temperatura w jakiej jechałem to było -8 stopni w tym roku i wtedy faktycznie trzeba się już było dogrzewać. Natomiast zawsze rano zaczynam z nagrzanego "z kabla" auta. Więc ja swojej pompy ciepła praktycznie nie używam. Jako zimnolubny chyba jestem stworzony do BEV :)

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-03-11, 15:12   

Naprawde sie rozpisaliscie o tej pc:) lubie cieplo, ale nawet w mrozach w tesli ogrzewanie rzadko przekracza 1kW. Jesli pc mialaby byc powaznym punktem wyboru auta, to musialaby znacznie obnizac srednia. Albo owe auto ma mini mala baterie. Nie ma o co kruszyc kopii..

spairo 

Wysłany: 2020-03-13, 14:12   

- cały czas mam dylemat e-Soul czy tez e-Niro ?
- róznica cen to 7.000 zł, e-Soul ma ekran przezierny, Niro tego nie ma.
- w zestawieniach sprzedażowych e-soul jest niżej, czyli lepiej ale to dane z 2019 roku.
- szkoda że w salonach we Wrocławiu, jak na razie, nie ma jednego i drugiego tak do porówniania.

agresivity.PNG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 253,24 KB

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-03-13, 14:58   

spairo napisał/a:
- cały czas mam dylemat e-Soul czy tez e-Niro ?

Jeśli nieco mniejsze gabaryty w Soulu (szczególnie bagażnik) nie robią Ci problemu, to ja bym brał Soula.
Ale pewnie jestem nieobiektywny, bo ten model zawsze mi się podobał, już nawet raz podchodziłem do jego zakupu (ale już nie było dostępnych egzemplarzy z danego rocznika).
Niro jest dokładnie na odwrotnej szali - bardziej bylejakiego wizualnie auta Kia dawno nie oferowała.

Z testami może być problem, bo Soul III nie występuje w innej wersji na naszym rynku, a nie wiadomo kiedy eSoule będą u dealerów.
Trzeba by się za granicę wybrać.

W każdym razie 200 konny eSoul, z większą baterią, najlepiej używany, to jest model, na jaki będę patrzył w przyszłości na pewno (w sensie jak odpowiednio stanieje).
A na razie - jakby była duża dotacja jednak, to też bym go kupił, ale z mniejszą baterią, z którą łapie się na limit dla firm.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2020-03-13, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-03-13, 16:55   

ja sie powtorze, zawsze wybralbym eSoula :)

KilleR.racer 

Wysłany: 2020-03-19, 11:30   

E-Soul mi tez się podoba stylistycznie , ale musisz mieć świadomość że e-soul będzie zużywał więcej kwh . Jest mniej efficient :) Zachęcam do zapoznania się z lektura BJORNA na YT lub w akrkuszach google. Jak nie znajdziesz daj info wrzuce tu linka.
E-NIRO jest dużo większym autem ale stylistycznie jest mocno stonowane. Kto co lubi. Dla mnie też jest ok. Podstawa to jak chcesz używać auta w trasie nie kupuj !!! tańszej wersji 39kwh bo ładuje się nędznie z racji obniżonego napięcia pakietu HV. Będzie lipa na stacjach DC no i dopłać do ładowarki AC 11kw

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-03-19, 12:35   

KilleR.racer napisał/a:

Podstawa to jak chcesz używać auta w trasie nie kupuj !!! tańszej wersji 39kwh bo ładuje się nędznie z racji obniżonego napięcia pakietu HV.

Czyli co, nawet do 80% będzie ładować się wolniej?
Dużo wolniej?
Na jaką szybkość można liczyć i jak to się ma do wersji 62 kWh?

Ekolega 
BMW i3 94ah

Wysłany: 2020-03-19, 14:30   

Z tego co czytalem to wersja 64kW laduje sie do 100kW realnie ok 80-85kWkw
A wersja z mniejszym aku to max 50kW

Dodatkowo ladowarka AC domyslnie chyba ma miec 6,6kW a mozna dokupic szybsza 11kW ?

Odpowiedz do tematu