Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf nie laduje się
Autor Wiadomość
RadekNet 
Nissan Leaf 24kW

Wysłany: 2020-06-10, 01:00   Nissan Leaf nie laduje się

Czesc!
Taka mała przygoda z dziś - moja żona podłączyła samochód w pracy do ładowark (nie pytajcie co to za typ) i i ... nie naładował się. W domu podpięliśmy go do oryginalnego EVSE Nissana na 230V i też problem - przekażniki w EVSE "cykają", niebieska dioda (jedna z trzech) w samochodzie miga, a bateria się nie ładuje. W końcu podłączylem do wallboxa i ładowanie ruszyło za drugim wpięciem kabla. Macie pomysły co to może być?
Jutro będę się kontaktować z Nissanem (40 dni do końca gwarancji i 5 dni do serwisu, który chciałem olać hehe), ale miło by było wiedzieć czego mogę się spodziewać.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-10, 06:53   

Która z trzech niebieskich diod migała?

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-10, 07:58   Re: Nissan Leaf nie laduje się

RadekNet napisał/a:

W końcu podłączylem do wallboxa i ładowanie ruszyło za drugim wpięciem kabla. Macie pomysły co to może być?

Zastanawia mnie to drugie wpięcie kabla...
Może na evse też już ładowanie ruszyło, bo coś się odblokowało?

P.S.
Timer sprawdzałeś?

Barca

Wysłany: 2020-06-10, 09:32   

Ja miałem taką przygodę - http://forum.samochodyele...opic.php?t=2995
Pierwsze pytanie - co LeafSpy mówi?

Ekolega 
BMW i3 94ah

Wysłany: 2020-06-10, 10:07   

A nie nastawiles opoznionego ladowania ?

RadekNet 
Nissan Leaf 24kW

Wysłany: 2020-06-10, 11:06   

Tmera / opóźnionego ładowania nie używam.
Migała lewa dioda (patrząc od przodu na szybę, czyli prawa strona auta), ale szybciej niż normalnie.
Na LefSpy, jesli dobrze widzę, brak blędow - https://photos.app.goo.gl/aUyxDDgYFLsKrUhz5

Dziwna sprawa, bo dziś z EVSE (na 230V) ruszyło bez problemu, na domowym wallboxie naładował się przez noc do pełna i na miejskim słupku (ale innym niż wczoraj pod pracą) też bez problemu właczyło się ładowanie.

Barca

Wysłany: 2020-06-10, 11:15   

Przecież Ci posiało błędami. Z tego ten pierwszy VC-98 w Googlach od razu wyskakuje przy moim problemie z diodą - https://mynissanleaf.com/viewtopic.php?t=20071 Może Ci już siada.
Polecam zacząć od zapisania sobie błędów na boku i skasować je LeafSpy. Przy powtórce problemów pogooglać numery błędów na mynissanleaf.com i czytać.

RadekNet 
Nissan Leaf 24kW

Wysłany: 2020-06-10, 11:39   

Pomroczność jasna...wydawalo mi się, że to wcześniejsza linijka przeniesiona, a zaczynajaca się od "OK none" ;)

Czyli biorę się za egzekwowanie gwarancji w Nissanie.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-10, 12:04   

No co tego co widać to możesz mieć problem z ładowarką pokładową. Ja bym nie czyścił błędów nissan spy-em, bo jeśli problem nie wróci w ciągu najbliższych dni to w Nissanie nie będą mieli czego naprawiać. A gdy ładowarka zupełnie padnie po gwarancji to już będzie mniej śmiesznie.

RadekNet 
Nissan Leaf 24kW

Wysłany: 2020-06-10, 12:32   

Tak jest, nie kasuję błędów, niech dochodzą co jest grane. Ale bardzo dziekuje, za podpowiedzi, bo doświadczenie uczy, że trzeba byc przygotowanym na wizytę w autoryzowanym serwisie ;)

Jesli to problem z ładowarką, to czy (jesliby padła całkiem) naładuję auto z Chademo?

Barca

Wysłany: 2020-06-10, 12:39   

Dlatego mówiłem żeby sobie logi spisał na boku. Ale faktycznie, skoro ma gwarancję to nie ma żadnej potrzeby kombinacji.
Tak, naładujesz na Chademo bez żadnego problemu. Ja mając rozwaloną diodę w ładowarce mogłem się ładować na Chademo (bo wtedy pokładowa ładowarka w aucie w ogóle nie ma nic do roboty) i L1 ("cegle", domowym przenośnym EVSE). Nie działało ładowanie na L2 (wallbox) bo tam jest wymagane zachowanie pełnej komunikacji, której uszkodzona ładowarka nie była w stanie zapewnić.

RadekNet 
Nissan Leaf 24kW

Wysłany: 2020-06-16, 15:52   

Mam wrażenie, że bez kombinacji się nie obejdzie, bo gwarancja się kończy za miesiąc, a serwis:
- wykasowali błędy i po kilku podpinanaich auta nowe się nie pokazują, czyli nie ma czego naprawiać
- "moze to wina kabla?"
- "czasem jakiś pik napięcia robi takie numery" (i może chodzić tu o baterie 12V, bo w Nissanach z systemem start/stop czaem się dzieją dziwne rzeczy i nie potrafią tego zdiagnozować)
- maja przeprowadzić "investigation" z centralą Nissana
Czyli typowe "jeździć, obserowować" ;)

Może sie komuś do porównania przyda - klocki hamulcowe przod 8mm, tył 7mm przy prawie 50 tyś przebiegu (14mm dla nowych).

PS
Czy Wasze serwisy autoryzowane też NIE SPRAWDZAJĄ geometrii?? Zgłosiłem, że szybko i nierówno zdziera mi mi opony (przód 30 tyś, tył 45 tyś) i powiedzieli mi, że oni tego nie robią. Byłem przekonany, że to standard za te 25-30 tyś km przebiegu.

Hermes 

Wysłany: 2020-06-16, 19:41   

Formalnie należy zgłosić usterkę w okresie trwania gwarancji - i nawet jeśli ten okres minie, to usterkę gwarant ma obowiązek usunąć już po tym czasie.
Sprawdzane w praktyce wielokrotnie, choć często nie było łatwo: najważniejsze to upewnić drugą stronę, że nie odpuścimy.
A tak swoją drogą, nie wiem czy nie możesz jeszcze nabyć rozszerzonej gwarancji, czasem warto się nad tym zastanowić ;)

Odpowiedz do tematu