SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat 500e fabryczny modem GSM lokalizator GPS zdalne funkcje
Autor Wiadomość
Aranahav

Wysłany: 2020-10-29, 12:13   Fiat 500e fabryczny modem GSM lokalizator GPS zdalne funkcje

Każdy egzemplarz Fiata 500e ma pod deska rozdzielczą wbudowany modem GSM z kartą sim aktywowaną na okres 36 miesięcy od dnia sprzedaży. Właściciel samochodu może za jego pomocą zdalnie otwierać/zamykać auto, uruchamiać bez kluczyka, włączać klimatyzację/ogrzewanie, światła, sygnał dźwiękowy itp. Do tego jest funkcja lokalizatora GPS, nawigacja GPS dostępna z poziomu smartfona (po zalogowaniu na stronie uconnect). Aby wszystko tak ładnie działało trzeba znać nr PIN oraz hasło do konta na serwerze FIAT.

Vehicle Tracking Module (VTM) znajduje się głęboko ukryty pod deską rozdzielczą nad kolumną kierownicy.

Czy komuś udało się uruchomić te funkcje na terenie Polski? Serwis Fiat EU unika odpowiedzi na prośby zmiany danych na serwerze na nowego właściciela samochodu.... Oglądałem jak działają te funkcje powiązane z fabrycznym modemem GSM w Fiat 500e (na terenie USA). Warto powalczyć o to, czy ktoś ma jakiś pomysł lub kontakt z pracownikiem wsparcia serwisowego FIAT ???

Bardzo proszę o informacje sprawdzone i najlepiej od właścicieli Fiat 500e. Proszę nie zamieszczać informacji niezwiązanych z Fiat 500e.

Informacje, jak ktoś załatwił podobny temat u innego producenta samochodów elektrycznych nic tutaj nie wnosi. Dlatego proszę o informacje dotyczące Fiat 500e.

Szwajcarska firma produkuje rozwiązanie zastępcze opisane na stronie https://my500e.com
Jest to jednak moduł kosztowny w zakupie nie dający wszystkich możliwości które daje fabryczny moduł. Koszt od 350 USD w górę. Do tego coroczne opłaty za obsługę serwera.
Ostatnio zmieniony przez Aranahav 2020-10-29, 20:56, w całości zmieniany 4 razy  

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-10-29, 12:25   

A nie możesz po prostu uderzyć do fiata w USA? Mój znajomy kupił leafa I w DE. Rocznik 2014, który posiada Carwings (odpowiednik tego o czym piszesz), który to Carwings nie jest wspierany w PL. Dopiero nowsze systemy (NIssan Connect) mają wsparcie w PL. W związku z tym w PL nie było szans na zmianę właściciela i aktywację usługi, na zasadzie "nie bo nie wspieramy i koniec, a w ogóle to w PL to Panu nie zadziała". Uderzył więc mailowo do Nissana w DE i tam z uśmiechem na ustach zmienili mu właściciela i aktywowali usługę. Jedyny minus jest taki, że musi używać aplikacji po niemiecku, bo polska wersja nie łączy się z carwings.

Aranahav

Wysłany: 2020-11-15, 13:40   

Widzę, że wbudowany fabrycznie modem GSM w Fiat 500e to temat tabu .....
Na prawdę nikt w Polsce nie próbował ugryźć tego tematu?

Raptor 

Wysłany: 2020-11-28, 01:09   

nie wiem czy to zadziała - idzie to przez serwery w US

Sebuś

Wysłany: 2020-11-29, 17:58   

Mam akurat takiego fiacika na podwórku. Mam też WiTech, więc możemy coś bardziej pogrzebać. Mogę się dobrać do tego modemu. Tam jest zywkły SIM czy eSIM? Coś więcej wiesz w tym temacie?
W Fordzie bez problemu udało mi się zmienić adresy, vpn i podpinam Forda pod swój serwer w domu. Może z Fiatem tak samo się uda?

Jestem chętny do współpracy.

Aranahav

Wysłany: 2020-11-29, 18:16   

Witaj, powiało nadzieją :-)
Modem od 2016 roku jest już 3G, karta klasyczna SIM na szczęście, brak blokady na operatora. Nie wiem jedynie w jakim paśmie działa modem.
Z jakiego miasta jesteś? W razie potrzeby mogę też podstawić mojego Fiata.

Aranahav

Wysłany: 2020-12-02, 18:14   

Czy udało Ci się pogrzebać w Fiacie 500e? Jakieś wieści?

Odpowiedz do tematu