SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Tesla Shuttle

Poprzedni temat «» Następny temat
AMA - Odebrałem Teslę Model 3 ponad miesiąc temu - AMA
Autor Wiadomość
dandanio

Wysłany: 2019-01-11, 05:15   AMA - Odebrałem Teslę Model 3 ponad miesiąc temu - AMA

Fajnie, że Was znalazłem! Mój pierwszy post. :)

Odebrałem swoją TM3 ponad miesiąc temu, jeżeli macie jakieś pytania odnośnie użytkowania tego samochodu, prośby o zdjęcia/filmiki, dajcie znać, jeżeli się wahacie przed zamówieniem, albo po prostu macie jakieś pytania odnośnie samochodu. :)

Tutaj udzieliłem wywiadu jednemu z portali.

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2019-01-11, 05:19   

Gratulacje! Tez lubie M3:)

dandanio

Wysłany: 2019-01-11, 05:37   

wodnik7 napisał/a:
Ja też bardzo lubię, to fakt. Ale mógłbym lubić bardziej. Ten samochód nie jest bez wad. :)

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2019-01-11, 07:36   

Chyba nie ma samochodow bez wad:) jezdze S. Od prawie 3 lat, i jakos nie czuje, zebym chcial sie przesiasc na nie-tesle:)

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-01-11, 07:46   

wodnik7 napisał/a:
Chyba nie ma samochodow bez wad:) jezdze S. Od prawie 3 lat, i jakos nie czuje, zebym chcial sie przesiasc na nie-tesle:)

I to racja . Marka i satysfakcja , pozwala wybaczać . To nie zarzut a fakt .
Tak jest np w spalinowych . Miałem tak z Geleną , żona Z Mini a teraz z Wranglerem . Pewnym markom się wybacza , ża styl , charakter i to coś ?????

Nissanowi nie wybacz :mrgreen: jego tylko napęd i bajery ratują reszta to milczenie ...
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-01-11, 09:33   

dandanio napisał/a:
wodnik7 napisał/a:
Ja też bardzo lubię, to fakt. Ale mógłbym lubić bardziej. Ten samochód nie jest bez wad. :)

W jakim klimacie go używasz?
Jak z jakością spasowania i wykonania?
Jakie zauważyłeś wady?

wojto 
Leaf 30kWh

Wysłany: 2019-01-11, 16:21   

Jak jest z wsiadaniem/pozycją siedzącą w modelu 3 np. w porównaniu do takiego Nissana Leafa czy innego współczesnego kompaktu? Przez lata jazdy Qashqaiem i teraz Leafem jednak przyzwyczaiłem się do wygodnego wsiadania i dość wysokiej pozycji siedzącej za kierownicą. Tyczy się to też ludzi starszych, którzy mogą mieć problem z wsiadaniem/wysiadaniem (a chyba nie ma uchwytu do złapania od wewnątrz nad szybą po stronie pasażera). Czasem zdarza mi się przewozić starszą osobę jako pasażera. Widząc że tesla jest niższa, zastanawiam się na ile wygodnie się do niej wsiada i czy nie ma się "tyłka tuż nad asfaltem" i pozycji półleżącej?

dandanio

Wysłany: 2019-01-11, 17:08   

vwir napisał/a:

W jakim klimacie go używasz?

Mieszkam na północno-wschodnim wybrzeżu USA, gdzie klimat jest bardzo podobny do polskiego, może odrobinę wilgotniejszy (bliskość oceanu). Zimy w tym roku nie mamy, ciężko mi jeszcze powiedzieć, jak będzie się spisywał. Samochód jest trzymany w ogrzewanym garażu, więc ciężko będzie się odnieść do przymarzających klamek, okien czy klapki na wtyczkę. Do tej pory byłęm z samochodem raz na myjni - bez kłopotu. Słyszałem opowieści jak z horroru o nowych Alfach na myjni i nie powiem, przypomniały mi się, jak wjeżdżałem. Ale bez kłopotu.
vwir napisał/a:

Jak z jakością spasowania i wykonania?

No właśnie, myślałem, że będzie gorzej. W sumie to mogę wyjąć suwmiarkę i zacząć mierzyć, ale na oko (i to nie tylko moje), widać, że szpary są niewielkie i tej samej szerokości po obu stronach. Nawet spasowanie szkła, czego się obawiałem, jest b. dobre - nie mogę się do niczego przyczepić. Wiatr jest chyba bardziej słyszalny w TM3 niż np. w poprzednich BMW, ale bez przesady - zależy też skąd wieje. Ta strona sprzedaje jakiś kit anty-wiatrowy, ale nie czuję potrzeby kupowania. :) Nie przeszkadza mi w ogóle...
vwir napisał/a:

Jakie zauważyłeś wady?

O wadach będzie we wpisie poniżej, bo mam parę zastrzeżeń do procesu wsiadania/wysiadania. A poza tym:
Na update'y czeka się koszmarnie długo - poprzedni (48.2) dostałem 2 tygodnie po wypuszczeniu. Obecny (50) dostałem na drugi dzień, tylko dlatego, że zarobiłem to na referralach.
Aplikacja (przynajmniej na iPhone'a) jest... taka sobie, nie zawsze potrafi się połączyć z samochodem - czasem trzeba ją zrestartować, bo tkwi w takiej dziwnej pętli, gdzie czeka na obudzenie się samochodu. Zdarza się to może raz na 30 odpalenia appki.
Punkty mocowania tablicy rejestracyjnej są bardzo miękkie i użycie iinych śrub niż załączone powoduje, że zaczynają się kręcić ze śrubą. A wtedy ani w te ani we wte. Zdecydowanie trzeba na to zwrócic uwagę.
Jest kilka mniejszych bolączek, ale nie warto ich opisywać (konsola centralna to typowy "fingerprint magnet", czekam aż się ociepli, żeby to okleić. :(). Za to samochód jest cudowny. :)

dandanio

Wysłany: 2019-01-11, 17:23   

wojto napisał/a:
Jak jest z wsiadaniem/pozycją siedzącą w modelu 3 np. w porównaniu do takiego Nissana Leafa czy innego współczesnego kompaktu?

Opisuję to z pozycji (nomen omen) osób wysokich - ja mam 194 cm wzrostu, długi tułów, żona ma 180 cm, długie nogi - żonie wsiada się, wysiada i siedzi wygodnie - dużo wygodniej niż na przykład w Modelu S, gdzie ciężko jej było wyciągnąć nogi (lol!) na zewnątrz...
Dla mnie - wsiada się tak na 6/10 - to chyba największy minus dla mnie tego samochodu. Po prostu z długim tułowiem muszę bardzo zginać głowę, żeby wejść do samochodu - zdaję sobie sprawę, że to chyba trochę pokracznie wygląda, bo najpierw sadzam pupę, później wchodzi głowa i tułów a później robię zwrot o 90 stopni, żeby zająć bardzo wygodne miejsce za kierownicą. Ten pois wygląda na bardzo dramatyczny, ale taki nie jest - może odzwyczaiłem się od jeżdżenia sedanami? :) Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Samochód mam dopiero miesiąc i nie co dzień nim jeżdżę. :)
Sama pozycja za kierownicą jest świetna, niewielka i przypominająca te z BMW M3, kierownica jest regulowana we wszystkich plaszczyznach i do tego ma teleskopowanie (czego nie ma na przykład w nowym Leafie - przez co kierownicę miałem w okolicy kolan), przy dłuższych wypadach nie męczy. Wsparcie lędźwiowe daje radę - czasem aż za bardzo, trzeba to wyregulować i zapisać. :) Siedzi się niewiele wyżej niż w współczesnym kompakcie, niżej niż w SUVie (ale to chyba normalne). Wejście i wyjście, otwory drzwiowe są zdecydowanie dużo większe i wygodniejsze niż w Modelu S (zresztą, to był jeden z powodów, dla których wybrałem TM3). Tu nie ma kompromisów.
Cytat:
(a chyba nie ma uchwytu do złapania od wewnątrz nad szybą po stronie pasażera).

Nie, nie ma. Nie ma też HSH - Holy Sh*t Handle - tej nad bocznym oknem, żonie to przeszkadza, ja nie zwracam na takie głupoty uwagi. :)
Cytat:
zastanawiam się na ile wygodnie się do niej wsiada i czy nie ma się "tyłka tuż nad asfaltem" i pozycji półleżącej?

Nie, pozycja tyłka jest zdecydowanie wyżej, to nie jest auto wyścigowe i takim się nie czuje. Jeździ się wygodnie, wszystko widać dookoła i nie mam wrażenia bycia "wciśniętego w fotel".

Pytałeś o łatwość podróżowania osób starszych - jeżeli TMX oceniłbym na 9/10, a TMS na 4/10, to TM3 wypada tak na 7.5/10 - siedzi się niżej i nie ma uchwytów, ale otwory są duże, drzwi otwierają się szeroko, a tylna kanapa jest wygodna. Myślę, że nie będziesz miał problemu.

Mam nadzieję, że odpowiedziami zadowoliłem Was, jak to mówią - keep them coming. :) Postaram się odpowiedzieć. :)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-01-11, 22:29   

Dzięki. Jak słusznie zauważyłeś - nie chodzi o bieganie z suwmiarką dookoła auta. Jeśli wizualnie jest ok to jest ok i tyle. Mam wrażenie, że TM3 już wychodzi z fazy chorób wieku dziecięcego. Interesuje mnie zachowanie w zimie, ale takiej Polskiej zimy to masz tam niewiele.

Odpowiedz do tematu