SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Tesla Shuttle

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowe ładowanie w Tesli
Autor Wiadomość
kalex 

Wysłany: 2019-01-18, 17:13   

rafmat napisał/a:
Czy jak Tesla podjeżdża pod Chademo z przejściówką Tesla/Chademo to też jest kradzież?

Co Ty gadasz :?: Co ma ładowanie za frajer do podpinania się do Chademo.

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2019-01-18, 19:18   

Rafmat, ja chyba juz sie nie wypowiem. Przykro, ze dajesz przyzwolenie na kradziez. A czemu nikt filmow nie usuwa? Ze ktos zrobil film, to znaczy, ze tak wolno? Ze raperzy mowia co chwile k* to znaczy, ze tak wszyscy maja mowic?

rafmat

Wysłany: 2019-01-18, 19:25   

Nigdzie nie napisałem, że daje przyzwolenie na ten proceder i że to popieram, napisałem też jaką Teslą jeżdżę, chciałem ludzi uświadomić przede wszystkim co się dzieje w naszym kraju bo pójdzie jeden z drugim do takiego kombinatora i kupi takie auto a później płacz i zgrzytanie zębów. Nie było moim celem namawianie kogoś by tak robił i ani trochę tego nie popieram, jeśli ktoś to odebrał inaczej to trudno...

rafmat

Wysłany: 2019-01-18, 20:28   

kalex napisał/a:
rafmat napisał/a:
Czy jak Tesla podjeżdża pod Chademo z przejściówką Tesla/Chademo to też jest kradzież?

Co Ty gadasz :?: Co ma ładowanie za frajer do podpinania się do Chademo.

A czy to jest ok czy nie? Jak sądzisz... kalex to tak trochę jak z moralnością... nie uważasz
https://www.youtube.com/watch?v=LK2GwouF2nY

Chademo za free ale tesla zrootowana USA wersja i odblokowany SC...

Pokręcone to wszystko zgodzisz się ze mną...

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2019-01-18, 21:30   

Chademo to standard ladowania, a nie siec „firmy chademo”, z ktorej uzytkownicy „za free” kradna prad. Jesli ktos stawia te ladowarki, to po to, by sie ktos ladowal (np. Greenway to robi, czy fastned) i by ewentualnie zarabiac na sprzedanym pradzie.

Filmik apropos zalosny, nie rozumiem, kazdemu outlanderowi, imievowi, nissanowi wolno sie ladowac, a tesli nie?? Energa zdecydowala, by darmo oddawac prad, pewnie to kiedys zmieni, wiec na legalu kazdy kto moze bierze.

bro

Wysłany: 2019-01-19, 11:10   

rafmat napisał/a:
Podobno konwertery superchargerów USA <=> EU są oficjalnie produkowane przez Tesle i niektóre serwisy oficjalnie je posiadają w Europie czy to też jest kradzież?

czy jak mam zrootowaną kartę bankową i podjeżdżam pod bankomat żeby naładować walizkę pieniędzmi to też jest kradzież? przecież bankomat służy do wypłacania pieniędzy

rafmat napisał/a:

to trochę inny przypadek. Superchargery są przeznaczone wyłącznego korzystania przez Właścicieli Tesli z danego rynku. jest to apanaż, który stanowi o przewadze konkurencyjnej. ChaDeMo przeważnie nie są wystawione przez VW, BMW czy Nissana, tylko przez zewnętrzne sieci, tortem zależy żeby zdobyć jak najwięcej klientów i sesji ładowania przez właścicieli wszystkich marek - obojętnie czy Nissan czy Mistubishi, Tesla czy inne..

To tak jak chciałbyś z biletem klasy ekonomicznej dostać się przez zamykające się drzwi do saloniku biznesowego najeść siedzą darmo ciastek i kanapek..

Drobny

Wysłany: 2019-02-06, 14:39   

Rafmat
...może i nic nie robi....A może zbiera materiały do walki sądowej? Ja już widziałem takie zagrywki. Niby nic, niby firma ma to w d..pie ale nagle pojawia się oficjalne stanowisko o pozwie użytkowników którzy za pomocą nie autoryzowanego sprzętu "kradli" prąd ze stacji SC
I tu właściwie kolega z YT może już czuć zaciskającą się pętlę na szyji bo tesla raczej nie popuści.

Z tym płaceniem 30% za usługi tesli to jak w ogóle z kupowaniem egzotycznych aut. Idziesz do salonu Ferrari i świadomie płacisz 30% (jak nie więcej) za znaczek na masce. A w środku znajdujesz przełączniki w kolumnie kierownicy prosto z Punto. i całą resztę zaporzyczoną z włoskiej motoryzacji. ale jest prestiż i +50% do własnego EGO.
Więc dobrze napisałeś. Jak już decydujesz się na zakup takiego auta to miej świadomość że przepłacisz i sie z tym pogódź.

jogur 
EV-redy

Wysłany: 2019-02-06, 14:57   

wodnik7 napisał/a:
rafmat: ja od lat pisze, czemu nie polecam kupowac dzwonow z Europy/USA. Nie mowiac o tym, ze to omijanie regulaminow jest (innych slow nie uzyje).

tutaj oficjalny PDF quick-guide-for-ownership-experience-grey-market-grey-vehicles_NA.pdf i wzmianka, że gray vehicle in core market może być wspierany w ramach możliwości (pewnie prosta rzecz - nie mają części, to nie wymienią na gwarancji za darmochę)
ale moim zdaniem, nie wyklucza to supportu, tylko trzeba naciskać dany serwis, żeby się wypowiedzieli - co mogą zrobić a co nie.
ten dokument to krótki wyciąg z polityki całej Tesli jako firmy a nie tylko oddziału EU.

Odpowiedz do tematu