SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa używane BMW i3 REx - który wybrać?
Autor Wiadomość
cablejungleman

Wysłany: 2019-02-15, 01:34   Dwa używane BMW i3 REx - który wybrać?

Witam forumowiczów.

Zdecydowałem się na zakup używanego BMW i3 z REXem. Choruę na i3 od dłuższego czasu, w zasadzie gdy pierwszy raz je zobaczyłem w 2014 roku, wiedziałem, że chcę go mieć. Pojeździłem sporo i3 w car-sharingu DriveNow, co dodatowo utwierdziło mnie w moim zamierzeniu.

Wracając do sprawy, obejżałem kilka sztuk, przejżałem ofertę rynkową - z braku czasu ostatecznie zdecydowałem się pójść pewniejszą drogą i zakupić używane auto od lokalnego dealera BMW, gdzie sprzdawcy przynajmniej znają temat tych samochodów. To też mi daje spokojną głowę, dealer daje 3 miesiące gwarancji, robią nowy przegląd i auto jest doprowadzone do stanu pełnej używalności.

Mój dylemat wyborze pomiędzy dwoma autami, oba to wersje 60Ah Rex

Auto 1.
- rocznik: 2016, pierwsza rejestracja 06.2016
- przebieg: 15000 mil
- wyposażenie: otwierany dach, felgi standard, pakiet zimowy (podgrzewane siedzenia)
- kolor: srebrno/czarny
- cena: 18000 funtów

Auto 2:
- rocznik: 2015, pierwsza rejestracja 12.2015
- przebieg: 25000 mil
- wyposażenie: otwierany dach, felgi 428 turbine, pakiet zimowy (podgrzewane siedzenia), zestaw multimedialny (większy ekran), elementy drewniane, eko-skora, kamera cofania
- kolor: czerwono/czarny
- cena: 18500 funtów

Ceny bardzo podobne - i tu moja zagwozdka, dlaczego Auto 2 z dodatkami wartymi przynajmniej 3000 funtów i zaledwie 6 miesięcy starsze od 1go ma tak podobną cenę? To budzi moje podejżenia i przez to bardziej skłaniam się w stronę tego 1go. Ale dodatkowe wyposażenie 1-go kusi, szczególnie te felgi (które osobno kosztują sporo), czy kamera cofania.

Oczywiście spytam o to sprzedawcę, ale jestem ciekawy co powiecie.

Tak czy inaczej jest wielce prawdopodobne, że jedno z nich kupię, ostateczna decyzja które, zapadnie już w sobotę.

Jak myślicie, skąd jeszcze może wynikać tak mała różnica w cenie tak bardzo różnie wyposażonych aut?

Screenshot 2019-02-15 at 00.22.38.jpg
Auto 2
Plik ściągnięto 25 raz(y) 149,25 KB

Screenshot 2019-02-15 at 00.23.03.jpg
Auto 1
Plik ściągnięto 24 raz(y) 78,47 KB

krawcu 

Wysłany: 2019-02-15, 10:06   

Rożnica nieduża pewnie dlatego że auto 2 jest starsze i ma większy przebieg pomimo lepszego wyposażenia.
Jeśli nie jeździsz bardzo dużo to pewnie bym brał drugie auto.

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2019-02-15, 11:43   

Za wygląd zewnętrzny plus leci dla czerwonego czy jak to BMW określa chyba Orange czyli 2016 rocznik.

Za wyposażenie wnętrza plus dla białego z 2015.

Pytanie na czym Ci bardziej zależy: na wyglądzie zewnętrznym czy wyposażeniu wnętrza.

cablejungleman

Wysłany: 2019-02-15, 12:28   

tomusy napisał/a:
Za wygląd zewnętrzny plus leci dla czerwonego czy jak to BMW określa chyba Orange czyli 2016 rocznik.

Za wyposażenie wnętrza plus dla białego z 2015.

Pytanie na czym Ci bardziej zależy: na wyglądzie zewnętrznym czy wyposażeniu wnętrza.

Odwrotnie, Organge to rocznik 2015 i zarowno z zewnatrz jak i wewnatrz jego wyposazenie jest lepsze od tego z rocznika 2016, ma natomiast wiekszy przebieg i jest pol roku starszy
Bialy (lub srebrny) ma mniejszy przebieg i rocznik to jego zasadniczy atut.

Zalezy mi na mozliwie malym przebiegu, wyglad jest na drugim miejscu.

cablejungleman

Wysłany: 2019-02-15, 12:31   

krawcu napisał/a:

Jeśli nie jeździsz bardzo dużo to pewnie bym brał drugie auto.

Raczej nie duzo, glownie po miescie i okolicach i do klientow.

Mysle ze za rok auto sprzedam i zamienie na cos nowszego - zalezaloby mi na mozliwie latwej pozniejszej sprzedazy.

krawcu 

Wysłany: 2019-02-15, 16:00   

cablejungleman napisał/a:
zalezaloby mi na mozliwie latwej pozniejszej sprzedazy.

Kupuje się samochód po to by nim jeździć a nie sprzedawać (chyba że zarobkowo handlujesz). Jak mało jeździsz to w rok niedużo podskoczy przebieg. Starsze samochody łatwiej się sprzedaje jak mają lepsze wyposażenie....
Oczywiście realia rynku na wyspach (bo chyba tam kupujesz) mogą być inne niż w Polsce.

aviator 
i3 94Ah rex

Wysłany: 2019-02-16, 00:37   

Musisz mieć rexa skoro mało jeździsz i po mieście? Wożę go dla świetego spokoju i praktycznie nie korzystam - zamiast elektryka mam hybrydę :evil:

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-02-16, 05:55   

Dygresja :Moja koleżanka, wróg motoryzacji, prezent ślubny - samochód i zarejestrowala na siebie, na wszelki wypadek przed ślubem, gdyby doszło do rozwodu. :mrgreen:

Też uważam, że pełny elektryk jest lepszy do jazdy lokalnej. Hybryda bo takim autem jest i3 rex, to dla kogoś kto przejeżdża dziennie dystans w okolicach zasięgu "czystego" I3 i się napalił, bo akurat takie auto mu się podoba.

To już bym brał normalną hybrydę plugin.
Mnie to Forum i podobne uratowały przed zakupem tej Bemki z REXem. Natomiast do końca wahałem się czyczyste BMW I3 czy Nissan.
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

cablejungleman

Wysłany: 2019-02-16, 21:08   

Bronek napisał/a:
To już bym brał normalną hybrydę plugin.

Kto wie, moze dojde do tego samego wniosku po jakims czasie, w tej cenie nie widze dobrej alternatywy dla i3 nawet w normalych hybrydach, chyba zeby brac pod uwage aspekty tylko praktyczne. Przy baterii 60Ah wydaje mi sie, ze bez Rexa jest jednak spore ryzyko, ale codzienne uzytkowanie zweryfikuje. Intuicja mi podpowiada, ze jednak sie przyda.

Bylem u dealera i zdecydowalem sie na wersje Orange czyli ten z lepszym wyposazeniem. I jak wszystko pojdzie sprawnie to we wtorek odbior!

cablejungleman

Wysłany: 2019-02-26, 14:44   

kontynuacja na blogu http://forum.samochodyele...p?p=43062#43062

Odpowiedz do tematu