SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf 2015r. - doświadczenia z CarWings
Autor Wiadomość
rafmat

Wysłany: 2018-10-01, 16:33   Nissan Leaf 2015r. - doświadczenia z CarWings

Czy ktoś z kolegów posiada Nissana Leafa z systemem CarWings - oczywiście mam na myśli tutaj w pełni działającą wersję EU. Czy ktoś ma ten system uruchomiony w Polsce? Wiem, że młodsze roczniki mają NissanConnect i to działa w Polsce natomiast interesuje mnie CarWings. Na infolinii Nissana chciałem zarejestrować auto z Francji z systemem CarWings w Polsce i przekazano mi, że oni mogą usunąć poprzedniego właściciela z bazy tak abym mógł się zarejestrować ale i tak nie zrobię tego z polskich serwerów i w ogóle, że ten system nie działa w Polsce. Czy ktoś ma w tej materii doświadczenia? Widzę, że apki nie można ściągnąć i zainstalować w Polsce ale jest do pobrania z innych źródeł niż Google Play Store i wtedy można zainstalować. Czy rzeczywiście Nissan wycofał się z supportu w Polsce CarWings (jeśli kiedykolwiek w ogóle była taka obsługa) na rzecz nowszego NissanConnect? Czy ma ktoś jeszcze auto z CarWings i może napisać czy to w ogóle jeszcze działa?

rafmat

Wysłany: 2018-10-03, 14:26   

Znaczy nikt w Polsce nie używa CarWings'a?

wojto 
Leaf 30kWh

Wysłany: 2018-10-03, 15:50   

Mi się właśnie dopiero co udało uruchomić NissanConnect EV w moim Leafie (rocznik 2016 z Francji). Na początku musiałem zadzwonić na infolinię Nissan Polska aby usunęli poprzedniego właściciela samochodu z Francji i żebym mógł go dodać do swojego garażu na stronie youplus.nissan.pl. Po dodaniu samochodu po numerze VIN trzeba było aktywować swój samochód (potwierdzić że jest się właścicielem). Do tego trzeba było włączyć na chwilę samochód i rozpocząć próbę połączenia z samochodem na stronie. Niestety okazało się że samochód nie ma łączności z siecią (ikonka przekreślonego samochodziku). Żeby to naprawić udałem się do serwisu Nissana gdzie aktywowali ten moduł gsm i ikonka łączności w samochodzie w końcu się pojawiła. Wtedy w końcu można było potwierdzić że jest się właścicielem samochodu i można było na stronie aktywować subskrypcję usługi Nissan Connect EV (darmowa przez 36miesięcy). Niestety subskrypcja przez stronę nie działała. Po kontakcie z Nissan Polska przełączyli rynek samochodu z Francji na Polskę i po tej operacji subskrypcja się udała i mogłem zobaczyć na stronie lub w aplikacji dane przesłane przez samochód. Szczerze mówiąc sam już straciłem nadzieję że to zadziała ale jak widać wytrwałość została nagrodzona :) Niestety nie wiem jak to się ma do starszego systemu Carwings ale może to się komuś przyda.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-10-03, 16:20   

Zawsze można wrzucić OVMS: https://www.fasttech.com/...dule-eu-edition

Ja wiem, że trzeba trochę zapłacić, ale przynajmniej nie będzie problemu jak w oryginalnym Carwings/Nissan Connect, że jest darmowe tylko przez ograniczony czas.

Drobny

Wysłany: 2018-10-04, 15:56   

Gdzieś czytałem że dla Volta nie jest oferowana pełna obsługa protokołu CAn dla OVMS. Czy to prawda? może ktoś już posiada takie urządzenie na forum?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-10-04, 16:04   

Tak, takie jest przynajmniej oficjalne stanowisko. Aczkolwiek nie wdawałem się w szczegóły, więc nie wiem, jaki jest powód.

artlion

Wysłany: 2019-03-14, 10:37   

wojto napisał/a:
Mi się właśnie dopiero co udało uruchomić NissanConnect EV w moim Leafie (rocznik 2016 z Francji). Na początku musiałem zadzwonić na infolinię Nissan Polska aby usunęli poprzedniego właściciela samochodu z Francji i żebym mógł go dodać do swojego garażu na stronie youplus.nissan.pl. Po dodaniu samochodu po numerze VIN trzeba było aktywować swój samochód (potwierdzić że jest się właścicielem). Do tego trzeba było włączyć na chwilę samochód i rozpocząć próbę połączenia z samochodem na stronie. Niestety okazało się że samochód nie ma łączności z siecią (ikonka przekreślonego samochodziku). Żeby to naprawić udałem się do serwisu Nissana gdzie aktywowali ten moduł gsm i ikonka łączności w samochodzie w końcu się pojawiła. Wtedy w końcu można było potwierdzić że jest się właścicielem samochodu i można było na stronie aktywować subskrypcję usługi Nissan Connect EV (darmowa przez 36miesięcy). Niestety subskrypcja przez stronę nie działała. Po kontakcie z Nissan Polska przełączyli rynek samochodu z Francji na Polskę i po tej operacji subskrypcja się udała i mogłem zobaczyć na stronie lub w aplikacji dane przesłane przez samochód. Szczerze mówiąc sam już straciłem nadzieję że to zadziała ale jak widać wytrwałość została nagrodzona :) Niestety nie wiem jak to się ma do starszego systemu Carwings ale może to się komuś przyda.

Cześć - walczę z tym samym problemem i jak na razie 4 litery :( Kupiłem Leaf z Francji 2015 rocznik.
Udało mi się bez problemu wypisać poprzedniego właściciela i zarejestrować na naszej stronie w MyPlusNissan, ale zalogować już się nie można oraz samochód się nie rejestruje - pomimo tego, że ikonka mryga i próbuje się połączyć. Zgodnie z Twoim postem zadzwoniłem do Nissan Polska z prośbą o przepięcie strefy auta na Polskę i okazało się, że za pierwszym razem uprzejma Pani to zrobiła - skasowała poprzedniego właściciela i przepięła auto do Polski.

Hm. No to jeszcze jeden telefon do Nissan Polska co dalej i tutaj niespodzianka. Powiedzieli mi, że ja nie mam Nissan Connect tylko i wyłącznie starszy Carwings, który w Polsce nie chodzi :( Zgłupiałem kompletnie :-/

Ktoś to pokonał ?

P.S. Taki mały "ficzer", który odkryłem - po przestawieniu na język polski nie działała mi obsługa głosowa, ale po zmianie na angielski wróciła bez problemu

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-03-14, 13:39   

Cytat:
. Taki mały "ficzer", który odkryłem - po przestawieniu na język polski nie działała mi obsługa głosowa, ale po zmianie na angielski wróciła bez problemu

Tak jest też w Nissanie II.
Tylko Asystent Android Auto da się wywołać gdy wybrany jest język.

Jesteśmy dumnym Narodem i nie będzie nam tu Japończyk mieszkał w mowie narodowej.
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

krawcu 

Wysłany: 2019-03-14, 21:17   

Carwings i Nissan Connect to dwie różne rzeczy. Ten pierwszy w Polsce nie działa a ten drugi tak.

Odpowiedz do tematu