SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Volt - dwa różne zegary
Autor Wiadomość
jatko 
jatko

Wysłany: 2019-05-06, 11:35   Volt - dwa różne zegary

Wyciągnąłem wątek z tematu Ampery, dla potomnych
wojtek9300 napisał/a:
YES, YES, YEESS.
Zwalczyłem temat ładowania z opóźnieniem w moim Volcie. W wyniku obserwacji doszedłem do wniosku, że moje autko dalej "jeździ w USA" :mrgreen: . Wg moich wyliczeń przesuniecie jest 9 godzinne do tyłu. Czyli jeśli chcę mieć autko gotowe na 6 rano to ustawiam na 21 (czyli 9 godzin wstecz). Ustawiłem z zapasem autko na 19 i dziś o 6.30 miałem autko naładowane całkowicie (z ładowaniem w nocy).
Wiem, że można użyć zwykły wyłącznik czasowy. Jak jeden cyfrowy rozkręciłem, to i owszem przekaźnik w środku był nawet na 40A, ale kabelki bardzo lichutkie. Nie chciałem się przekonać o lichości wyłącznika po pierwszym pożarze w garażu. Autko ma fajną funkcjonalność czasową to potrzeba ją używać.

Mam tak samo, już myślałem że kupiłem bubla, ale coś mi świtało że gdzieś o tym czytałem.

Na zagramanicznych forach piszą, że to wina ustawień systemu OnStar i że przeprogramowanie któregoś z modułów powinno pomóc, z racji tego że nie bardzo mam gdzie to przeprogramować i koszt pewnie by wyniósł miliony monet, postanowiłem zastosować tańsze rozwiązanie - poćwiczyć dodawanie liczby 9 do wskazań komputera

Chyba że komuś udało się zwalczyć ten temat

Odpowiedz do tematu