SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla model 3
Autor Wiadomość
Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-11-30, 13:44   

:-D Ja Nie Bawię Się W Analizy . Po prostu przejechałem trasę jaka ostatnio często pokonuje i jest wg mnie i żony co najmniej o 1/3 lub nawet połowę ciszej !!! Niedopompowane bo 34 PSI w i ewidentnie ciszej a felgi zwykle nie na wypasie

20191130_133852-981x646.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 108,83 KB

Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2019-11-30, 14:30   

Ja też nie bawię się w analizy ale jeżeli są 2 identyczne auta przebieg
rocznik wyposażenie i różnica jest tylko opon to jadąc 500 km identyczna
trasa, da się zauważyć różnice. Mniejsza rekuperacja, wieksze zużycie
różnica szumu opon. Wniosek opony mają na to wplyw.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-11-30, 15:18   

Mnie zdziwiła ta różnica głośności . Myślałem , że Tesla tak ma . jest głośna i kwita a tu naprawdę jest różnica . jechałem swoje 120km/h z i niebo a ziemia dzień po dniu czyli jeszcze pamięć działa.

Az nie będzie się chciało wrócić do tych letnich
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2019-11-30, 17:37   

Jest wyjście kupić cichsze i nie używać całej mocy, bo bieżnik szybko
się skończy. Możesz szukac ponizej 70 dB i to ucho dobrze odczyta.
https://www.oponeo.pl/dan...r-s-c#276140367
Twoje obecne zimowe mają 71 dB, a znienawidzone francuzy mogą
mieć 68dB czyli te https://www.oponeo.pl/dan...l-fsl#277939753

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-11-30, 18:41   

Te Zimowe mają 70 I B na mokro
71 miał poprzedni model
teraz widzę , że jeszcze taniej
Nexen, Winguard Sport 2 , 235/45 R18 98V XL 4PR , RPB

Na te nasze jazdy , a zimy nie ma, jest tylko mokro , to fajnie trzymają a do tego mniej hałasu ją . Właściwie są ciche.
Ten sklep w którym kupowalem to jedyny co dobierał do marki TM3 bez dzwonienia i pytania felgi czujniki opony . czyli gdyby coś nie tak bylo jest zwrot . Oczywiście zgodnie z prawem zawsze jest zwrot przy takim kupowaniu . Jestem leniem , a do tego za identico chcieli mnie skrócić na 2 tys ponad w stacjonarnym warsztacie.
N

tempFileForShare_20191130-184648-800x498.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 87,97 KB

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2019-11-30, 20:26   

Niby jeden dB, a ucho cieszy. Mam w dwóch autach zimowe
72dB i 68dB, Hankook icept kontra Michelin Alpin. Dla ucha to
przepaść, jak mówi mój ojciec, mimo, że słuch już nie ten (70lat)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-11-30, 20:36   

A 3 dB to już 2x glosniej.
Odczucia to kwestia subiektywna , geny wiek i nastawienie .
Mieszkając w Szczecinie nad przystankiem tramwajowym, po czasie w ogóle tego faktu nie percepowałem . Natomiast goście moi tak, twierdzili czasem że to wkurza .

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-12-04, 18:12   

Cztery tygodnie mamy T3 i czwarta aktualizacja idzie ...Ale chyba wersja 2019.36.2.4
A nie jeszcze ta 2019.40..z agresywna zmiana pasa i wycieraczkami poprawionymi. ?
Dystrybucja na UE z jej fobiami i ograniczeniami jest frustrująca. Zawsze jakiś przewrazliwiony dupek niekumaty i zazdrosny musi się wcinać..

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2019-12-04, 20:10   

Ach Bronek ja nie jestem zazdrosny. Hehehe

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-12-04, 20:13   

A ja tak ....to auto zony :cry:

Jest ta aktualizacja 36.4 ...i wydaje się stabilna wersja poprzedniej . ponieważ mam jak wielu ustawienie pozwalające na ściąganie wersji testowych , to najpierw wchodzą wersję pierwotne .
Większość czeka na 2019.40... Gdzie Autopilot jedzie od zera, pasy sama zmienia ( ale są jeszcze babole) i wycieraczki są jak powieki czyli oparte o sieć neuronową ( cokolwiek to oznacza). :-/

Komórka moja ma mniej "updatów" i jest zabawa . Za kilka lat stanie się to normalne a teraz wygląda to , jak za czasów gdy GSM wchodziło . Miałem telefon ale ten u nas nie miał zasięgu .pamiętam jak obserwowałem z utęsknieniem budowę nadajnika . W Elektrykamijest podobnie , intrygują póki co , lecz to co teraz bawi , za jakiś stanie się normalne . Połączno kilka kręcacych ludzi technologii i pasji :motoryzcje , media , komunikację i rozrywkę ...

Ten samochod nie śpi , cały czas coś tam bulgocze przy aktualizacji były jakieś sztuki , szumy . Chyba tyko kilka razy nic nie słyszałem . Zawsze coś szumi itd ... Mam psa z zaburzeniami trawienia i cukrzycą , ma podobnie , jak brzuszne rewolucje . Oboje też nie pierdzą . Tesla głośno pies smierdząco

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-12-06, 20:45   

Oto dzisiaj fajne zdjęcie z okolicy Kołobrzegu . jest takie od kilku miesięcy pewnie zniknie jak Google odświeży mapy Odwozilem Szanowną na spotkanie ...Ulica Wylotowa - nomen omen- :mrgreen: kierunek Muszelkowa a nad nami ... :mrgreen:

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2019-12-07, 08:54   

Pochyliłeś glowę i spojrzałeś w niebo? Hehe

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-12-07, 10:08   

Ten dopiero kopci . Dobrze , że kibla nie wylewa.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2019-12-07, 18:45   

Bronek napisał/a:
Ten dopiero kopci .
Nic nie kopci - to tylko para wodna :-)

Bronek napisał/a:
Dobrze , że kibla nie wylewa.
Pewien jesteś?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-12-07, 19:00   

Para nie para ale na czymś się kondensuje .
Co do kibla to jestem pewien , przynajmniej teoretycznie... :-o

Cytat:
naukowcy zajmujący się badaniem atmosfery twierdzą, że sektor lotniczy ma więcej na sumieniu niż sam dwutlenek węgla powstający przy spalaniu paliwa. Do pełnego obrazu trzeba dodać emisję tlenków azotu i siarki, sadzę oraz parę wodną, które mają właściwości zmieniające atmosferę. Co więcej, przelatujące na dużych wysokościach samoloty tworzą chmury pierzaste (cirrusy), które zwłaszcza nocą dają efekty podgrzewający.....W związku z powyższym uznaje się, że sektor lotniczy jest odpowiedzialny za około 5% globalnego ocieplenia powodowanego przez ludzkość.

https://www.green-project...-na-srodowisko/

http://ziemianarozdrozu.p...m-czy-samolotem

Ps ale mnie to ...tylko dlaczego na moje niebo "wlata"?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-12-11, 14:09   

Gdyby ktoś chcial wiedzieć , to grubo ponad 4 tyś odpisujemy od dochodu (amortyzacja) co miesiąc , do tego te oponki z felgami . Więc wprowadzenie elektryka kupinego za gotówkę w Firmę troche ulgi przynosi. Zawsze to coś tym bardziej ,że limit jest 225 tyś .
To pewna alternatywa dla leasingu . Nie liczyłem co jest bardziej opłacalne . czy odpis czyszu czy amortyzacji . Różnica istotna wiadoma- leasing pozwala mieć bez kasy na całość ...
Jest też swoista niekonsekwencja z limitami dopłat do elektryków, gdyby te doplaty obejmowaly zakup firmowy i byly takie np. jak odpis amortyzacyjny rynek by sie ruszył.

krawcu 

Wysłany: 2019-12-11, 14:13   

Dopłaty na samochody dla firm mają ruszyć w drugiej kolejności. Ale limit ma być ten sam z tym że netto.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-12-11, 14:46   

Wiem ... Wszystko ma być . Tak czytam od dwoch lat ... I dobrze ,że miałem to w dup...e , i te obiecanki producentów i te pierdoły Premiera itd ...
Jak Nissan wyskoczył z Leafem 40 , co i komfort i zasieg ma w miaę dobre .. ( nie wiem dlaczego się go wszyscy czepiają ?? I to Ci co g...mają )- to kupilem (leasing) . Potem jak Tesla z trójką weszła do Europy to od razu się koło niej zacząłem kręcić .

Uważam ,że nie ma co liczyć i czekać na cuda ze strony władzy . Branie na siłę tylko dlatego ,że tanio jest dyskusyjne . Można żałować .
Ja choć jestem zadowolony z Nissana , to teraz po pewnym czasie użytkowania i nabycia doswiadczenia , szedłbym na calość i brał dwie Tesle. Póki co nic innego mnie nie rajcuje i niczego nie ma na tym poziomie , cena a parametry .

Dlatego jeśli z tych dopłat nic nie wyjdzie, to nie ma czego żałować gdy samochód jest tylko kupowany bo tanio . Wielu się rozczaruje. Może być jak z butami co były w promocji .

Nissan jest na tyle dobry i był "tani" ,że szkoda go sie pozbyć , ale gdy wsiądę w Teslę to żal dupe ściska iż nie mam takich dwóch ... Wiem że to zabrzmi ... jak popisówa ale takie są fakty . APETYT ROŚNIE W MIARE JEDZENIA .

krawcu 

Wysłany: 2019-12-11, 15:03   

"Tani" to pojęcie względne.
Gdyby Tesle były faktycznie takie tanie jak piszesz to by ich zarejestrowano w Polsce więcej niż 180 sztuk w tym roku.
Kupiłeś, super, bardzo się cieszę Twoim szczęściem i piszę to bez przekory. Niestety nie jesteś typowym przedstawicielem większości obywateli pod względem zamożności.

Jak widać w naszych realiach Nissan po dopłatach jest dopiero tani bo 200 sztuk rozeszło się w ciągu kilkunastu dni.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-12-11, 15:38   

Tanio to w porownaniu do aut premium . Zobacz ile tego jezdzi w cenie tesli3 To nie sa jakies super fury . Za 300 tyś , niewiele jest supersamochodów a wlasciwie to nie ma .
O to mi chodzi o relatywizm cenowy .
W cenie TM3 jeździ masa diesli i to z drugiej reki za pół bani. ...
Ilu Ludzi przy kasie, kupuje drogie samochody w dieslu bo mniej palą, ilu przerabia limuzyny na gaz bo taniej ..
To dlaczego nie kupują nawet drogich ale stosunkowo tańszych elektryków , gdzie eksploatacja jest śmieszna .????
To mentalność.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-12-11, 20:46   

No i wykrakałem . Sa zawirowania z dopłatami . Normalka .

A tu mi kolejna aktualizacja idzie Po kilku tygodniach od amerykańskiej premiery 2019.40.1.2 poprawa wycierczek , zdecydowane wyprzedzanie i zmiana pasa itd .. Przyjemnie jest czekać na kolejne akualizacje. Niezła zabawa . taki samochód się poźniej znudzi.

szkutnik 
Tesla S 85D 2015

Wysłany: 2019-12-12, 12:45   

Bronek napisał/a:
W końcu po dwóch tygodniach na moja interwencję mailową uruchomili konto, czyli przypisali samochód do konta, a to pozwala na korzystanie z aplikacji i "superchargerow".
Niestety tego nie da się zrobić przez konto jako Inna Europa . Dodanie karty kredytowej itd . robiłem przez niemiecką .

Pełna inwigilacja . Tesla nie dla "maciarewiczopodobnych". Do przypisania Monice jej T"eofili" , trzeba podać dane osobowe z adresem, telefon i mail podany do konta Tesli ten oraz VIN i skany kolorowe Prawa Jazdy , DR..

Podziękowania dla Bronka za pomoc w przypisaniu Tesli do konta.
U mnie poszło szubciej. Zgłosiłem w poniedziałek rano a we wtorek o 13 samochód już przypisany.. Dzięki też za wskazówkę dotyczącą dopisania kart kredytowej do konta

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-12-12, 13:47   

Ja eksperymentowałem naiwnie myśląc ,że mieszkam w cywilizacji ...
:mrgreen: Trza się trzymać w "kupie" .
Ale też mieć na uwadze i wiedziec ,że nie każdy jest bratem kto nas z tej kupy wyciąga ...
To cytat z wróbelka co go lis chcial wydobyc z szamba . :mrgreen:
Tak mi sie nasunęło
:mrgreen:
PS Nowa aktualizacja pozwala zatrzymać na autopilocie samochód i ruszyc od zera . nie spotkalem takie sytuacji w zadnym tempomacie . Najniżej to było 30 km/h

https://youtu.be/AK4sBfaY7BE

Niestety tempomat sam w sobie jest do kitu . Nie przywraca predkości i nawet na tym filmiku czyta 90km/h wziete z kosmosu bo wolno 50 !!! Trzeba recznie zmieniać

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-12-14, 20:04   

Zrobilem dzisiaj trase Kolobrzeg -Reda Cmentarz ( pogrzebik) potem - Matarnia Gdańsk (ladowanie -css combo (z godzinke ok 50 kwh za 116 zł). I z powrotem.
Pogoda akurat podczas jazdy fatalna : mżawka , ciemno , odblaski od asfaltu , brudne słupki ,sświatła samochodow kolumny z na przeciwka . , generalnie do kitu jak to na naszych drogach bywa - wszyscy zapierd.... jakby sie paliło .
....
I tu ..Po analizie czy prawdopodobienstwo śmierci przy jezdzie manualnej jest większe czy mniejsze od jazdy autonomicznej.. ???? Zdecydowalem : iż powierzę swoje życie , plus życie żony i jej siostry Tesli .
I ponad 80% drogi przejechalismy na autopilocie , czasem tylko na samym tempomacie aktywnym kilka% .
Samochód tylko 1x zahamowal lekko pod oświetlonym wiaduktem i gdy z lewej wyprzedzał nas Bus ,, Z 2x na zjazdach zwolnił, ale gdy drogi nie było jeszcze na Google maps (S6) , chciał autopilot skierować nas na starą trasę .

Jestem mega zadowolony , wysepki , zakręty i w ciemnocie i paskudnej dla człowieka widoczności idealnie pokonywała . Nawet ostre . slupki robot drogowych spokojnie omija i sygnalizuje . :shock: G..no widac , prowadzil bym na intuicje a Tesla jak Obi Van Kenobi ...HGW jak to robi ale to jest fascynujace. No i w gacie mozna narobić czasem . Oczywiście aby nie bylo zgiełku babskiego w aucie , nie chwaliłem sie ,że to nie ja prowadze a system :mrgreen:

Zero sytuacji niebezpiecznych, przy sporym sobotnim ruchu , ekstra wspomaganie przy złych warunkach . W ramach przepisowej predkości system na naszych niekonsekwentnie oznakowanych drogach, daje radę . Owszem nalezy uwazac , ale wg mnie ta jazda była bezpieczniejsza gdy kierowalismy we dwoje . Ja rozumem , Tesla mocą .. Dgy nie widac byl linii , pobocza Tesla jechala jak po sznurku ... Nissan tego nie potrafi . Inna Liga.

Tempomat z Autopilotem niestety odczytuje prędkość z map co wkurza innych ... Gdy jade za wolno . Sam tempomat juz nie .

PS to tylko opis dzisiejszej eskapady , jeśli nas nie zabije , będzie może więcej obserwacji :oops:
Pozdrowienia dla Jarka "papamili2" ładowałem sie po nim ,przynajmniej meldowałem . :mrgreen: Na PlugShare

gienek333 

Wysłany: 2019-12-14, 22:56   

50 kWh za 116 zł to lichwa :-( .

Odpowiedz do tematu