SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na nowy projekt
Autor Wiadomość
marcindyka 
Marcin Dyka

Wysłany: 2019-06-25, 21:43   Pomysł na nowy projekt

Jestem nowym użytkownikiem więc na początek chciałem się przywitać.
A teraz do rzeczy. Został mi w garażu Suzuki Samurai bez silnika i skrzyni i pojawił się pomysł na zbudowanie małej zabawki z zasięgiem około 100 km. Z przeliczeń wyszło mi że potrzebuję silnik który kręci się do 10.000 obrotów żeby podłączyć go bezpośrednio do reduktora. W moim przypadku 10.000 obrotów równa się prędkość 100km/h. Waga samochodu bez silnika, skrzyni, i wszystkich pochodnych spalinowymi to 600 kg. Jeśli chodzi o zasilanie mam w garażu 100 ogniw lifePo4 3,2 24Ah jak to się ładnie mówi zdobyte na Niemcy 😀. I teraz pytanie jaki silnik byście polecili i jaki sterownik do niego. Budżet na silnik i sterownik to ok 5.000 zl

Apolonia 

Wysłany: 2019-06-25, 22:12   

Ktos przerabial Vitare na EV czyli wszystko mozna skopiować.

EVgarage 

Wysłany: 2019-06-25, 22:33   

Ja robię Vitarę. Na Samuraja też mam chęć, świetne auta do konwersji.

W takim budżecie nie ma szans na silnik, który kręci się do 10krpm. Generalnie nie ma szans na żaden napęd o przyzwoitej jakości...
W dziale ogłoszenia jest moje ogłoszenie z działającym zestawem napędowym zawierającym silnik Leafa i jego obroty maksymalne to akurat jest 10krpm.

Pytanie jakie się nasuwa czy nie lepiej zmienić rozmiar opon, przełożenie główne albo coś pomiędzy bo jazda na maksymalnych obrotach silnika to taka średnia opcja. Zwłaszcza pod względem efektywności i zachowania napędu przy niskim stanie naładowania aku.

Energia zgromadzona akumulatorów, którymi dysponujesz jest za mała na zasięg 100km, tak gdzieś o połowę.

marcindyka 
Marcin Dyka

Wysłany: 2019-06-26, 08:33   

Jeśli chodzi o przełożenie to jest najmniejszy problem ponieważ liczone było przy zapiętym reduktorze. generalnie wychodzi tak: koło 205/70/16 robi 765 obr na minutę przy prędkości 100 km/h przełożenia w mostach to 3,7 czyli prędkość obrotowa wałów między reduktorem a mostami to 2830 obr/ min mamy jeszcze reduktor który ma 2 przełożenia 1,2 obroty na wejściu 3396 drugie przełożenie to też 3.7 czyli obroty na wejściu reduktora to 10471. Wiadomo że prędkość 100km/h to chwilowa... Jeśli chodzi o zasilanie to jest jeszcze możliwość dokupić trochę tych ogniw w przyzwoitych pieniądzach.
Ps. Śledzę projekt gitary 😀

EVgarage 

Wysłany: 2019-06-26, 22:36   

Fajnie ;)

Obliczenia mają jak najbardziej sens. Nie wiedziałem, że mosty Samuraja mają tak długie przełożenie.

Jeśli chciałbyś iść w kierunku napędu Leafa to optymalny pakiet to byłoby 2P108S tych ogniw LFP, które masz.

Odpowiedz do tematu