SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla zakup w Polsce
Autor Wiadomość
Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-08-26, 18:43   Tesla zakup w Polsce

Jak pewnie wiecie jest już kulawy konfigurator dla naszego Kraju Węgla i Stali Wódy i Konwali.
2000euro i czekamy do 2020. Kulawy bo po angielsku, a cena w Euro i to pewnie Narodowcom kochającym USA się nie spodoba. Jak procedura zakupu będzie przebiegać, gdzie odbiór itd Cena, vat ?

Noszę się z zamiarem kupna T3, Long Range, koła 18", biała (żona chce) z pakietem autopilota.

Ps.
Pytanie czy ta Evse 32A typ drugi z Leafa się nada?

No i drugie pytanie:
Czy może jest chętny na przejęcie leasingu mojego Leafa z rozsądnym odostępnym?
Oczywiście, ten Leaf z nikczemny przebiegiem 7 tys, może zostać wtedy będziemy mieli same elektryki (WranglerSahara pójdzie na sprzedaż}
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

jakosek 
elektronik amator

Wysłany: 2019-08-26, 22:06   

Pożyjemy, zobaczymy. Ja cały czas planuję SR+ Ale rynek jest dynamiczny i ma wiele zmiennych. Np. Jak by jakiegoś ID udało się na firmę z dotacją złapać... to pewnie TM3 bym odłożył na kilka lat... Tylko ja coś będę kupował w połowie 2020 i wszystko się może jeszcze pozmieniać.
Sam konfigurator już pociesza, nie jesteśmy 3 światem, detale dopracują :)

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2019-08-26, 22:43   

Bronek napisał/a:
Pytanie czy ta Evse 32A typ drugi z Leafa się nada?
Jak najbardziej - jeśli dobrze pamiętam jest trójfazowa, więc 17kW / 3x25A Tesla pociągnie z siły, w 5h powinna się naładować od zera do pełna.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-08-26, 23:07   

Dzięki, mam po 40A na fazie. Ale też logistyka będzie wymagana, bo są też inne prądożerne urządzenia.
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

bro

Wysłany: 2019-08-27, 09:45   

możesz zamówić też przez pośrednika, bez czekania do 2020.

teraz nie ma opcji zakupu bez AP.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-08-27, 10:36   

bro napisał/a:

To ja wiem, że można ale chciałem jak "biały człowiek".

Nie mam ciśnienia, bo Leaf jest OK i to bardzo Ok . A do tego w Leasingu. Tesla chyba już za gotówkę?
Było by miło, gdyby można kupić za naszą walutę. Byłem już o krok od kliknięcia ORDER.

Ale w dalszym ciągu czuje się jak palant z kraju trzeciego . Może mi przejdzie ? A do tego Euro kwitnie. w grudniu i lutym kupowałem po 4,15. np. 20 groszy więcej przy takich kwotach to ponad 12,000 zl

tomusy
O-PHEV, BMW i3 94Ah

Wysłany: 2019-08-27, 15:33   

Bronek napisał/a:

To ja wiem, że można ale chciałem jak "biały człowiek".

Nie mam ciśnienia, bo Leaf jest OK i to bardzo Ok . A do tego w Leasingu. Tesla chyba już za gotówkę?
Było by miło, gdyby można kupić za naszą walutę. Byłem już o krok od kliknięcia ORDER.

Ale w dalszym ciągu czuje się jak palant z kraju trzeciego . Może mi przejdzie ? A do tego Euro kwitnie. w grudniu i lutym kupowałem po 4,15. np. 20 groszy więcej przy takich kwotach to ponad 12,000 zl

Również mam pewien niedosyt.
W PL ceny dla klienta mają być podawane brutto z VAT w walucie PLN.
Tesla jak na razie nie przejmuje się naszym lokalnym prawem :(

Co do EURo maiłem powiadomienie z Revolut, gdzieś w połowie lipca 2019 jak EURo około g.13 było po 4,16 (akurat szedłem na lody więc pamiętam porę dnia, przełom czerwiec/lipiec okolice 4,25). Niestety dołek trwał około godziny. Wzrost EUR do 4,37 PLN to efekt ostatnich tygodni. Gdy ogląda się historyczne notowania dzienne to takich dołków nie widać.

Ogólnie off topic - polecam Revolut do wymiany walut. Można ustawić parametry autowymiany i wymienić w dołku. Ewentualnie same powiadomienia.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-08-27, 16:26   

Kupowałem kampera ub roku za trochę większą kasę to byłem ha bieżąco, wymieniałen RDiller RFBank teraz Paribas, też z ustawieniami, orderami, itd. Konkurencyjny spreed, groszowy.
To było wygodniejsze, bo oba konta w jednym banku.
Revolut jest ok, dla bbbbbbardzo oszczędnych, i do drobnych teanzakcji. Tu do 300 tyś potrzeba mi Banku a nie pośrednika.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-08-28, 06:58   

bro napisał/a:

Tylko krowa zdania nie zmienia, więc przez przypadek trafiłem na YT na lekko promocyjny filmik o T3 i pośrednik ze Świnoujścia.
Pięknie, tylko kontakt przez stronę w/w handlowca jest niemożliwy. Wywala błąd, a do tego znajomy mówi, iż nie odbiera telefonów.
Chciałem zmienić to zdanie, bo temat kasy mam prawie ogarnięty, czyli można przejść do punktu B... I za rozsądne wynagrodzenie "zrobić sobie dobrze". Napisałem maila zewnętrznym programem pocztowym.

https://youtu.be/12eIYSUdCyk

Innych nie szukałem

tomusy
O-PHEV, BMW i3 94Ah

Wysłany: 2019-08-28, 08:45   

Bronek napisał/a:
Tu do 300 tyś potrzeba mi Banku a nie pośrednika.

dokładnie, ewentualnie w Revolut na zakup auta można wymieniać z dwóch kont - mąż/żona i na przełomie miesięcy wtedy bez prowizji można wymienić 20 000 EUR ( o ile się nie mylę limit 5000 Eur na osobę na miesiąc)... ale oczywiście kto co woli.

Apolonia 

Wysłany: 2019-08-28, 16:54   

Pośrednika ze Świnoujścia poznałem osobiście na Tour de 3 w Szczecinie.
Był z przedstawicielem Tesli (mam namiary - mówi po polsku), z którym współpracują.
Ogólnie człowiek zabiegany jest i możliwe, że ciężko mu się skomunikować.
Sam posiada też TM3 i zapewne chętnie Ci ją Bronku zaprezentuje.
Materiał nagrany w Szczecinie tuż przed moją przejażdżką.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-08-28, 17:23   

Apolonia napisał/a:
Pośrednika ze Świnoujścia poznałem osobiście na Tour de 3 w Szczecinie.
Był z przedstawicielem Tesli (mam namiary - mówi po polsku), z którym współpracują.
Ogólnie człowiek zabiegany jest i możliwe, że ciężko mu się skomunikować.
Sam posiada też TM3 i zapewne chętnie Ci ją Bronku zaprezentuje.
Materiał nagrany w Szczecinie tuż przed moją przejażdżką.

Dzięki, to pozytywnie mnie nastraja.
:mrgreen: Wpłaciłem zaliczkę. Fakt jest komunikatywny, konkretny. A ja też nie lubię zawracać głowy. Procedura zajęła nam dwie krótkie rozmowy telefoniczne i kilka maili.
Zaakceptowałem warunki, bo 6150 brutto za całokształt usługi itp. jest ok. Biała Dual motorLR FSD 18" czarne wnętrze.... Ja chciałem czerwoną :cry: żona :evil: a to dla niej. :oops: ( zaznaczam, że jest starsza ode mnie :mrgreen: ) Młodszej bym kupił Bentleya

Cena po opłatach z w/w prowizją itp brutto 283 tys z haczykiem Przy kursie euro 4,37

wycena_t3_lr_18cali_fsd_biaa_wew_czarna_198.jpg
Plik ściągnięto 565 raz(y) 20,16 KB

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2019-08-28, 17:58   

Cholercia, to jednak trochę więcej niż 200k trzeba mieć na tą Trójkę...

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-08-28, 18:09   

PatrykS napisał/a:
Cholercia, to jednak trochę więcej niż 200k trzeba mieć na tą Trójkę...

Ciut ciut... :-? Standard prawie prawie się łapie , ale mając Leafa to by była porażka logistyczna " zamienił stryjek, siekierkę na kijek" .
Co innego gdy to pierwszy elektryk, wtedy Standard jest super.

Kurs Euro! Vat...brak dotacji "robi" cenę.

Apolonia 

Wysłany: 2019-08-29, 11:45   

Bronek i o to chodzi, ten EV-pomysł rozwija się w Twoim gospodarstwie.
Gratulacje za podjęcie tej decyzji, ja jeszcze się waham, bo postanowiłem
inne EV sprzedać, a i kurs Euro nie przekonuje.
Ustawodawca powinien przewidzieć dopłatę bez limitu, dla osób,
które sprzedają poprzedni i nabywają kolejny EV
Ostatnio zmieniony przez Apolonia 2019-08-29, 13:30, w całości zmieniany 1 raz  

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-08-29, 13:26   

Mam trzy hulajnogi, trzy ebike,.... I dwa samochody na prąd, solary na kamperze
No coś śmiesznego Efoy em zwane :mrgreen: gdzie z gorzały prąd się robi. :oops:

Na domu nie zakładam, no to ściema jak się samemu nie zrobi a mi się nie chce... Póki co!
Ściema w sensie ekonomicznym, nie ekologicznym.

Nissan jest bo jest. Ale gdy ktoś się znajdzie, to przekażę leasing z małym odostępnym.

Jadę właśnie na przegląd, aktualizacje itp. ( 530zł z filtrem). Przebieg nikczemny 7/8 tyś km. W ogóle jakoś ten Diller Koszaliński jest kiepski. Bo raz, że nie powiadomił, dwa były 2x akcje serwisowe (duperele) i próbował mnie skasować na prawie 700! Po zdziwieniu mym, za co? Zaczął bulgotać i żal dziada mi się zrobiło, przystalem na pińcset
:lol:

bro

Wysłany: 2019-09-02, 12:07   

Bronek napisał/a:

Na domu nie zakładam, no to ściema jak się samemu nie zrobi a mi się nie chce... Póki co!
Ściema w sensie ekonomicznym, nie ekologicznym.

Bronek, dlaczego tak uważasz? Są zniesione cła, jest dopłata 5 tysięcy do instalacji, resztę odliczasz od podatku, a silną konkurencja sprawia że firmy muszą się trzymać na baczności..

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-09-02, 12:31   

Kalkulacja, czysta. Eko zostawmy. Aby dostać te 50 tys musisz się zakwalifikować, zrobić i dopiero o to występować. Itd
Dach jak pisałem z dachówką nie do dostania. Jak coś pójdzie nie tak nam problem. Do tego drzewa. I stopa zwrotu plus czas amortyzacji inwestycji jest dla mnie nieakceptowzlny.
Przy mojej obecnie G12as na dzień dzisiejszy za słabo panel fv konkurują. Cena 27gr kWh i w nocy i :!: nawet 2h w dzień póki co daje sporo. Np. Jeżdżę tak jak dawniej 10x taniej i zamiast 600zł wydaję ok 40 zł za identyczne korzystanie z auta

Ale jak mówię tylko krowa zdania nie zmienia... Pożyjemy zobaczymy. Teraz to lipa.

Teraz bym zaoszczędził kwotowo 1600 do 1800 zł/rok, tyle mi naprodukuje maymalnie ta dopuszczalna moc paneli . Wystarczy poczytać o tym komu i ile te panele dają. Bez sensu nie mam o co walczyć przy obecnej taryfie i cenie. My nie Grecja i Kołobrzeg nie Ateny.
To ściema mniejsza alę jednak ściema, podobnie niż ta cała elektromobilności narodowa.

Gdybym mógł TESLĘ i Leafa zrobić bankiem energii, to pewnie bym to zrobił panele nawet na ziemi. (ziemia to23%vat, vat na chacie 8%, paranoja). Kraj Węgla i Stali Wódy i Konwalii... tylko udaje że wspiera..

No i moje życie nie opiera się na exelu, a to jest upierdliwe. Pogadamy za 20 lat jak rekuperacja, pompy itd zaczną się sypać.. Wiem bo klnę na wiele rzeczy, które uległy naturalnej degradacji itd...

krawcu 

Wysłany: 2019-09-02, 12:47   

Bronek napisał/a:
Przy mojej obecnie G12as na dzień dzisiejszy za słabo. 27gr kWh i w nocy i nawet 2h w dzień póki co.

Jak zaczną Ci poprawnie liczyć tą taryfę to nie będziesz miał tak pięknie.
Teraz przy dopłacie 5tyś możesz mieć instalację z lepszym falownikiem który pomimo częściowego zaciemnienia będzie wyciskał maksymalnie to co się da z instalacji.
Dodatkowo od przyszłego roku ceny pójdą w górę więc czas zwrotu się zmniejszy.
Uważam że teraz jest NAJLEPSZY moment na instalację PV.

mmazi
1xEV i 1xPHEV

Wysłany: 2019-09-02, 13:03   

Bronek, dlaczego mówisz że maksymalnie dostępna moc paneli i tylko 1600 - 1800zł ?
Maksymalnie możesz 10kWp (średnia 4500zł za kWp na 8%) gdzie założenia są 1000kWh na 1kWp.
Więc powinieneś "wyprodukować" prądu przy średniej 0.47gr (dzień/noc - średnia), za 4700zł .
Mam instalację co prawda uruchomioną od 1 maja , ale widzę, że przy instalacji 8,55kWp (niestety tyle mi weszło na dach wiaty- dodatkowe w panele i łącznie 610W leży mi w garażu - może je kiedyś domontuję) produkcja wygląda tak :
Maj : 928kWh
Czerwiec: 1396kWh
Lipiec: 1146kWh
Sierpień : 1098kWh

Czy to dużo czy mało ? Nie wiem. Pewno wyjdzie po pełnym roku używania instalacji. Ale ja mam duże zużycie - wszystko na prąd i dodatkowo przychodzi mi tylko rachunek za wywóz śmieci i podatki - ale to płatne raz w roku więc płacę i zapominam.

Apolonia 

Wysłany: 2019-09-02, 13:23   

Bronek napisał/a:
Przy mojej obecnie G12as na dzień dzisiejszy za słabo panel fv konkurują.
Cena 27gr kWh i w nocy i nawet 2h w dzień póki co daje sporo. Np. Jeżdżę tak jak dawniej 10x taniej
i zamiast 600zł wydaję ok 40 zł za identyczne korzystanie z auta

Mam identycznie, jest tanio i mi tak pasuje, ładuje dwa EV dziennie i chwilowo panele,
to wydatek dla mnie nie opłacalny. Możliwe, że nowe ceny prądu do mnie przemówią,
ale na to mam plan przejściowy, podpierać się gratisowymi ładowaniami Orlen lub DDR

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-09-02, 13:42   

krawcu napisał/a:
Maj : 928kWh
Czerwiec: 1396kWh
Lipiec: 1146kWh
Sierpień : 1098kWh

Policz średnią z roku nie lata.. Ale ok niech będzie te nax 8000 rocznie (a tak nie zawsze bywa! i pomnóż no nie jak u mnie 0,27 zł za kWh (2200plnl) tyle nocnej, ale nawet niech już będzie cena np, 0,35zł w opcji mieszanej.. tak tylko 2800pln), polepszenia strony zwolenników, to i tak jak dla mnie jest na "waciki". Wystarczy że lutowania puszczą i inne awarie, grad spadnie syf i malaria...i robota za te niezwrócone jeszcze pieniądze.

Za mały zysk przy takich kłopotach i kombinacjach.
Gdybym nowy dom budował,.... No może? I miał 30 lat i był ufny jak dziecko... Ale wiem gdzie są konfitury a tu ich póki co nie ma :mrgreen:

Oczywiście sprawy są dynamiczne. Np co zauwazyliśmy jako karawnihgowcy. Jakość paneli spada, są co raz to częstsze awarię. Co prawda sprawność lekko wzrasta i dylemat, poły, mono, czy dysmorficzne itd... Temat teoretycznie i na poziomie użytkowania mam ogarnięty, tylko nie te prądy i innnny magazyn.

mmazi
1xEV i 1xPHEV

Wysłany: 2019-09-02, 13:54   

Tak, wiem. Policzę z roku, w maju 2020.
No każdy liczyć tu potrafi. Więc wierzę, że póki co, wam się nie opłaca ale nie mówicie ostatecznie nie.

Ja obecnie jestem zadowolony. Podliczę po roku jak wyszło. Do tej pory dom zużył mi w 2018r : 8840kWh przy średniej 0.50zł /kWh. Zobaczymy teraz jak to wyjdzie.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-09-02, 14:03   

Każdy ma inaczej, choćby położenie itd...
My zużyliśmy w miesiącu sierpniu
302 kWh dziennej za ok 0,60 gr ( netto 0,2414)
606kwh nocnej za dokładnie brutto 0,27 gr (netto 0,1490)
Płacąc 370 zł.
czyli 908 KWH
Wyliczenia są kompletne bo sam odczytuję i podaję. ( kity do wglądu :mrgreen: )

Gdy ta instalacja kosztuje ok 40 000 zł to policz za ile zacznie mi zarabiać?,

Będę w Domu Starców lub na Majorce :lol:

PS temat zboczył z Tesli na jej panele oferowane https://www.tesla.com/en_EU/energy?redirect=no

https://www.tesla.com/en_EU/powerwall

czerwonyszlak

Wysłany: 2019-09-03, 05:11   

https://www.gramwzielone....fotowoltaicznym

Dwa w jednym :)

Odpowiedz do tematu