SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Miały być dopłaty a jednak ich niema.
Autor Wiadomość
Barca

Wysłany: 2020-01-24, 10:14   

Pytałem w salonie i powiedzieli, że wezmą w rozliczeniu, nie ma problemu. Wiadomo - wszystko rozbije się o ich wycenę.

Paren1 

Wysłany: 2020-01-24, 10:15   

do usunięcia...
Ostatnio zmieniony przez Paren1 2020-01-24, 10:28, w całości zmieniany 2 razy  

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-24, 10:21   

Też stanę przed takim dylematem za ponad 2 lata ( koniec leasingu) . Chyba "zajezdzenie na śmierć " takiego auta jest najbardziej rozsądne . O ile nie znajdzie sie kolejny zakręcony i kupi za cenę jaka by była w przypadku aut spalinowych .
Ale Nissany mają złą opinie ( nieslusznie), tylko laikowi tego nie wytlumaczysz . A chyba póki co Tesla trzyma cenę ??
Akurat u mnie nikczemne przebiegi pozwalaja mysleć ,że ten samochód przetrwa wiele lat bez istotnej utraty zasiegu . W swojej roli może w koncu się zamortyzuje .
Chyba dam dzieciakom ??
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-01-24, 10:59   

vwir napisał/a:
Nadal nie rozumiesz. Już nawet mi się nie chce tłumaczyć, bo niektórzy mają zbyt krótki horyzont. TEMAT JEST O DOPŁATACH DO ELEKTRYKÓW. Nie o czasach ładowania, wyższości jednego auta nad drugim, czy elektryki są idealne, czy co tam sobie jeszcze wymyślisz. Jesteś JEDYNĄ osobą, która w tym temacie znowu zaczyna wojenkę na temat wyższości jednego czy drugiego auta. Jedyną. Czyli właściwie prowadzisz wojenkę sam ze sobą. Ciekawe, kto zwycięży...

Vwir to Ty nie rozumiesz a ja powtórzę
Sam piszesz przemyślenia i oceny tematów w innych zakładkach.
Bądź precyzyjny i konsekwentny, zacznij od siebie, nie odbiegaj od
tematu, potem strofy innych i nie licz na to, że będą inni niż Ty.

Paren1 napisał/a:
do usunięcia...

Zgadzam się cały ten temat jest niepotrzebny bo mamy inny o tej tresci.
Ostatnio zmieniony przez Apolonia 2020-01-24, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  

Cav 

Wysłany: 2020-01-24, 11:43   

Barca napisał/a:

Wracając do tematu, ktoś zmieniający Leafa I na II rozważa oddanie Leafa I w rozliczeniu do salonu? To chyba zawsze jest niekorzystne w stosunku do próby samodzielnej sprzedaży czy też można liczyć na jakąś sensową wycenę?

Nie można.
Miesiąc temu (a nawet już 2 miesiące) zaproponowali mi u dealera 40 tys.

Sprzedałem go sam przez otomoto, bez problemu, za tyle za ile kupiłem (czyli 65).
A jeszcze dwóch oferentów licytowało czas na który opóźnią odbiór samochodu (żebym mógł doczekać dopłat na LeafaII).

jareckik

Wysłany: 2020-01-25, 22:24   

Na wysokie napięcie piszą że zastanawiają się nad tym, czy nie obniżyć limitu dopłat do elektryków. To byłby dopiero dramat...

Barca

Wysłany: 2020-01-25, 23:25   

Akcja z zakupem auta jeszcze się nie zaczęła a ja już mam powoli dość. 3 miesiące niedługo będzie trwał ten serial. Teraz się może okazać, że:
1) Adrian podpisze ustawę ale w ogóle nie uruchomią dopłat;
2) uruchomią dopłaty z pełną kwotą, składasz wniosek, nie łapiesz się na pierwszą edycję, potem łapiesz się na drugą edycję z obniżoną dopłatą;
3) uruchomią dopłaty z obniżoną kwotą.
W przypadku 2 i 3 lądujesz przed dylematem:
1) kupić z mniejszą dopłatą;
2) stracić zadatek (jeśli taki dałeś);
3) sądzić się z Nissanem o zwrot zaliczki (jeśli taką dałeś).
W przypadku pkt 3 polecam dobrze zachować ulotkę Nissana na której pokazywali cenę 83.000 - przyda się do rozmów z UOKiK i pozwu, w tym zbiorowego.

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-01-25, 23:29   

Link do wspomnianego artykułu:
https://wysokienapiecie.pl/26037-doplaty-samochodow-elektrycznych-beda-nizsze-rzad-weryfikuje-kwoty/

Zgodnie z informacją z artykułu gdyby przeznaczyć cały budżet FNT na dopłaty do elektryków, możnaby wesprzeć ok. 10000 aut. Ciekawe ile osób było zdecydowanych na skorzystanie z tej oferty.

Nasuwa mi się myśl, że niewątpliwie przy wspieraniu innych sfer działalności FNT (dofinansowanie budowy stacji ładowania czy transportu publicznego) można więcej "koniaczku" - Bareja miał profetyczne wizje https://youtu.be/a7DDCjg4M6Y?t=183

jareckik

Wysłany: 2020-01-26, 12:34   

Myślę że ciężko się będzie sądzić z Nissanem ale fakt jak się zmienia zasady to powinniśmy się ubiegac o zwrot pełnej zaliczki z powodu zmian gospodarczych. Nikt nie oczekiwał że dostaniesz dotacje ale jak nawet się nie będziesz mógł ubiegać o nią to powinni oddać kasę. Jak coś to ja jestem chętny na pozew zbiorowy. Ale tak nawiasem mówiąc cyrk straszny a tak na prawdę to tych leafow jest z 500 sztuk może więc kwota śmieszna nawet zakładając 30k od sztuki to wychodzi 15 mln więc to nawet nie 10% tego co mają w puli.

adam83 

Wysłany: 2020-01-26, 13:34   

Teoria spiskowa:
To wygląda mi na coś całkiem innego, mianowicie dopłaty miali zgarnąć klienci producentów którzy dziwnym trafem swoje samochody mieli wycenione ponizej progu 125 kpln. Nissan swoim zagraniem va banque popsuł ustawkę. Pozatym nie możemy doczekać się na id.3.... jak będzie id.3 będą dopłaty więc kwiecień / maj?
Koniec teorii spiskowej.
Coraz więcej na ten temat:
https://e.autokult.pl/36407,wysokosc-doplat-do-elektrykow-pod-znakiem-zapytania-zlecona-zostala-inwentaryzacja

Nieprofesjonalizm urzędników oraz wszech moc mnie poprostu wkurwia.

Cav 

Wysłany: 2020-01-26, 15:28   

adam83 napisał/a:

https://e.autokult.pl/36407,wysokosc-doplat-do-elektrykow-pod-znakiem-zapytania-zlecona-zostala-inwentaryzacja

To nie jest kwestia urzędników, tylko polityków.
Urzędnicy mieli wszystko gotowe na 11.12.2019.
I urzędnicy się nie zmienili, tylko politycy u żłoba, więc i zasady zmieniają w trakcie gry.
Typowe dla tej ekipy.

jareckik

Wysłany: 2020-01-26, 15:29   

Tez mi się wydaje, że Nissan popsuł zabawę VW i dlatego nie mamy dopłat do tej pory...

Cav napisał/a:
adam83 napisał/a:

I urzędnicy się nie zmienili, tylko politycy u żłoba, więc i zasady zmieniają w trakcie gry.
Typowe dla tej ekipy.

Jacy niby politycy się zmienili?

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-01-26, 16:35   

Szukacie usprawiedliwienia dla ludzi którzy rozgrywają narodem jak chcą.
Zawsze zaufanie do władzy i przepisow było marne, dziś osiąga szczyt.
Szczyt braku wyobraźni, kompetencji, bezczelności i arogancji, no ale .....
..... suweren tak chciał to tak ma.
O nissanie doplatach prawie przspisach należy tez myśleć przy urnie wyborczej.
Pozwijcie winnych złego powietrza, wzrostu cen energii, tworzenia błędnych przepisów.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-01-26, 17:34   

Apolonia napisał/a:
Szczyt braku wyobraźni, kompetencji, bezczelności i arogancji, no ale .....
..... suweren tak chciał to tak ma.
Oj myślę że jeszcze niejeden szczyt zobaczymy za swojego życia zdobyty :-)

jas_pik

Wysłany: 2020-01-26, 17:39   

ja takie szczyty widziałem przez ostatnich kilkadziesiąt lat bardzo dużo .

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-01-26, 18:15   

Osobiście wolę niziny i rozstrzyganie spraw na korzyść suwerena.
Wówczas jest jasne, że jak władza robi błędy, to za nie płaci.

adam83 

Wysłany: 2020-01-26, 18:27   

Cav napisał/a:
adam83 napisał/a:

Typowe dla tej ekipy.

Przecież podobno nie mieli gotowej strony w grudniu ... no proszę pełen profesjonalizm. Minister jest urzędnikiem no chyba że coś się zmieniło.

Czy czasem ustawa nie mówi o dofinansowaniu wynoszącym 30%... To o co chodzi? Zmiana a ustawy ? I znowu czekamy o ponad miesiąc?

Do naszych rządzących pasuje zdanie: czego się dotkną to spieprzą. Podobno jak się nic nie robi to się nie zepsuje ale.... to.sie za często powtarza.

Mam takie szczęście że moja umowa z nissanem wygasła 15 stycznia, w umowie zawarłem klauzurę w której to zawarłem zbawienny zapis .... W przypadku gdy nie zostaną uruchomione doplaty, zadatek zostaje zwrócony.....

Mam ograniczone zaufanie do władzy i bardzo słusznie.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-26, 19:04   

Jak słyszę , że cos ma być dla Obywatela ; Konsumenta; Pacjenta czy Wszystkich Ludzi , to od razu przeczuwam lipę, podstęp i wyrachowanie lub kłamstwo.

Jeden czy dwóch nawiedzonych , obiecuje wszystko wszystkim , a w sumie daje tylko tym którzy w swej masie mu zapewnią dalsze prawo do obiecywania . :roll:

Tym co nie da , to powie ,że to przez tych co musiał im dać .

A tym co da, opowie, że dał by jeszcze o wiele więcej, ale i tak są wybrańcami , bo nie wszyscy przecież dostali :evil: ...

I tak dzieląc i manipulując , dalej trwa, rozdając nadzieję . :!:

Jedni dostają i chwalą -bo dostali .Drudzy, Ci chyba naiwniejsi wierzą, że w końcu dostaną , bo inni przecież dostali . :-?
A i jedni i drudzy , mają pokazaną na wszelki wypadek jeszcze trzecią grupę, przez którą to, nie można było dać dużo i to wszystkim . To są Ci n"ie nasi" - to "TAMCI" . m.in Hitler tak działał , Stalin itp .....

A nie lepiej wziąść sprawy w swoje ręce i mieć w dupie te obietnice ? Albo, nie pragnąć czegoś, co jest zależne od kaprysu jakiegoś dupka w krawacie ? Poszukać innych możliwości, bardziej zależnych od naszych decyzji a nie od kogoś?
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

marekp 

Wysłany: 2020-01-26, 19:46   

Juz od starozytnosci - divide et impera. Po lacinie ale znaczy - dziel i rzadz. Nic nowego pod sloncem. Nihil novi sub sole.... nie wiem czemu mi sie przyslowia lacinskie nasuwaja na mysl.

Szkoda ze jest tak.

MarekP

adam83 

Wysłany: 2020-01-26, 20:41   

marekp napisał/a:
Juz od starozytnosci - divide et impera. Po lacinie ale znaczy - dziel i rzadz. Nic nowego pod sloncem. Nihil novi sub sole.... nie wiem czemu mi sie przyslowia lacinskie nasuwaja na mysl.

Szkoda ze jest tak.

MarekP

Mi się inna łacina nasuwa na usta taka kuchenna :) może dlatego że jestem prosty chłop z Podkarpacia.
Dziel i rzadź to jest chińska maksyma?

Bronek słusznie ! Jak umiesz liczyć to licz na siebie! Swego czasu założyłem temat "jaki samochód" gdzie to pisałem.ze na samochód mam około 40tys. Przeliczyłem kasę z skarpetek udało się wyciągnąć troszkę jeszcze ... Pozostala kwota w kredycie.
O tym że kupię samochód za prawie 2x większa sumę niż początkowo planowałem decydowały następujące czynniki:
1. Samochód nowy (wkoncu nowy samochód po 15 latach pracy w tym cudownym kraju, chociaż zbliżam się do wypłat które otrzymywałem za granicą.... Co nie zmienia faktu że chyba bylem idiotą, jak podejmowałem decyzję o powrocie (zachciało mi się edukować i takie tam sprawy prywatne) )
2. Większa bateria niż leaf I
3. Leaf II wygląda jak samochód nie jak dziwoląg leaf I
4. Gwarancja i i takie tam
5. Było coś za darmo z dopłatą .... I rzuciłem się na promocję jak emeryt na karpia za 9,99/kg ( przykre to jest z drugiej strony)
Słusznie już wtedy założyłem że z dofinansowaniem może być problem, z drugiej strony stwierdziłem o wkoncu coś " dostanę" od państwa .... Hurrrraaaa
Teraz pytanie o ile będą mniejsze dofinansowania i czy będzie mnie stać na taki samochód?... Żałuję że się zawahałem jak tuż przed podpisaniem umowy pojawił się leaf II na otomoto porysowany z dwóch stron w wersji n-conecta z propilotem w cenie samochodu z dofinansowaniem, łudziłem się z dofinansowaniem... Głupek że mnie 😁

Cała ta sytuacja mocno zniechęca do zakupu elektryka, mam nadzieję że wszystko pójdzie po naszej myśli bo już rozmawiałem z żonka że trzeba opracować plan b.

Rozważalem zakup Zoe a nawet ściągnięcie z zagranicy delikatnie pyknietego ... Tylko na każdym rogu czyhają cwaniaczki które ci chcą wepchnąć baterie w leasingu jako wykupiona na własność ... Za leafem przemawia bagażnik co przy małym dzieciaczku się przydaje i to bardzo.

Tylko wiadro pomyj jak się wylewa na rządzących to przytomnieja, chociaż... To chyba nawet teraz nie działa....

marekp 

Wysłany: 2020-01-26, 21:15   

To rzymska zasada. Chinczycy byli mniej ekspansywni. Polecam https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziel_i_rz%C4%85d%C5%BA
Tam jest opisana historia i inne takie.

Za darmo to nawet w pysk nie chca dac tak naprawde.

MarekP

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-01-26, 21:45   

adam83 napisał/a:
opracować plan b.

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?action=parkItem&id=277239611
Masz tu plan B, rzetelnie opisany, wszystko pokazane

Cav 

Wysłany: 2020-01-26, 21:48   

jareckik napisał/a:
Tez mi się wydaje, że Nissan popsuł zabawę VW i dlatego nie mamy dopłat do tej pory...

Cav napisał/a:

Typowe dla tej ekipy.

Jacy niby politycy się zmienili?

Szefowie ministerstwa zarządzającego dopłatami.
A dokładniej to samo ministerstwo też.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-26, 21:55   

Miło slyszeć kogoś z Podkarpacia , co nie jest ślepo zadowolony .

Jako w czopku urodzony mialem farta , raz z tymi premiami Nissana , dwa z kursem Euro gdy nabywalem Teslę . Akurat prawie przypadkowo , tanio kupiłem Euro itd ....

Jak Ci nasi u władzy nawywijają jeszcze bardziej , to kasa z UE się zmniejszy i będzie krucho z pierdołami , za jakie uważa się tą elektromobilność.
Oby tylko Euro nie wzrosło , bo tego nikt z dilerów przewidzieć nie może i czas działa na niekorzyść . Euro rośnie na ogól na wiosnę . Póki co jest zł w miarę jest mocny i nawet przeszacowany , ale spowolnienie gospodarki zapowiada wielu ??? Odejście UK z UE chyba nam nie zaszkodzi ?

Nie lubie dymu , bo żyje mi sie spokojnie . A tu taki syf jakbym czasy Gobelsa nastały . Szuka sie wrogów by zyskać popleczników , kupuje się ludzi za srebrniki itd . Nacjonalizm nie tylko u nas narasta . ITD ..

Dlatego aż żal tej energii jak bije od elektromobilności i FV ... Wszystko stanie sie nieważne gdy zostaniemy na aucie Europy . Bedzie bida jak na Węgrzech .

marekp 

Wysłany: 2020-01-26, 22:08   

Powiedz mi Apolonia jak sobie poradzisz z naprawa w ciagu miesiaca? Bo sprowadzasz do Polski samochod. Placisz akcyze bo to jeszcze UE. I masz miesiac na zarejestrowanie! Mozesz wziac tablice tymczasowe na nastepny miesiac. Zmienilo sie prawo. Kiedys moglem dlugo miec samochod bez rejestracji. Np. moj XJ-S ponad rok to trwalo nim zalatwilem wszystko co trzeba. Np. opinie rzeczoznawcy ze to zabytek. Nie wiem jak teraz zmiescic sie w tym miesiacu. Ale kierunek jest chyba dobry. Nie licz na jakies darowizny bo to prowadzi do nikad.

MarekP

Odpowiedz do tematu