SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Miały być dopłaty a jednak ich niema.
Autor Wiadomość
jas_pik

Wysłany: 2020-01-26, 22:46   

marekp napisał/a:
jak sobie poradzisz z naprawa w ciagu miesiaca?

Nie wiem jak Apolonia ale ja w ciągu ostatnich 5 lat sprowadziłem klkia samochodów ( co prawda nigdy nie kupowałem rozbitków bo jak stwierdził mój syn robitekia trzeba szukać na bezludnej wyspie . Zazwyczaj od sprowadzenia ( fizycznego do Polski do zarejestrowania wystarczały mi 3 dni.

marekp napisał/a:
Bo sprowadzasz do Polski samochod. Placisz akcyze bo to jeszcze UE.

Od EV nie ma akcyzy. Jesli ściągasz samochód produkcji Japan/USA z UE to nie płacisz cła bo już zostało zapłacone.Jesli samochód sprwadzasz z kraju UE to nie płacisz cła . jedyne co potrzbujesz to tłumaczenie DR . Umowę zawsze sporządzam dwujezyczną z jezykiem podstawowym polskim tak że tego tłumaczyć nie trzeba . jesli od firmy kupuję to musze zrobić tłumaczenie faktury zakupu. Kwestia max 1 dnia .

marekp napisał/a:
I masz miesiac na zarejestrowanie! Mozesz wziac tablice tymczasowe na nastepny miesiac.

Oduczyłem się brać tablic tymczasowych - d razu rejestruję na docelowe . Pamiętaj ubezpiecznia tzw miesięczne w większości normalnych firm kosztują tyle ile 3 czy 6 miesięczne ubezpiecznie w normalnej .

marekp napisał/a:
Zmienilo sie prawo. Kiedys moglem dlugo miec samochod bez rejestracji. Np. moj XJ-S ponad rok to trwalo nim zalatwilem wszystko co trzeba. Np. opinie rzeczoznawcy ze to zabytek. Nie wiem jak teraz zmiescic sie w tym miesiacu. Ale kierunek jest chyba dobry. Nie licz na jakies darowizny bo to prowadzi do nikad.

Ja tez nigdy nie liczyłem na darowizny /dotacje i tez się przejechałem na kilku pojazdach z akcyzą czekając na zwolnienie ( ale to już opisywałm) . Dla przypomnienia Polska i Belgia złozyły identyczne wnioski o pomoc publiczna dotyczace EV . Wniosek Belgii został rozpatrzony po 14 dniach a ten z Polski po 11 miesiącach .

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-01-26, 23:06   

marekp napisał/a:
Powiedz mi Apolonia jak sobie poradzisz z naprawa w ciagu miesiaca? Bo sprowadzasz do Polski samochod. Placisz akcyze bo to jeszcze UE. I masz miesiac na zarejestrowanie! Mozesz wziac tablice tymczasowe na nastepny miesiac. Zmienilo sie prawo. Kiedys moglem dlugo miec samochod bez rejestracji. Np. moj XJ-S ponad rok to trwalo nim zalatwilem wszystko co trzeba. Np. opinie rzeczoznawcy ze to zabytek. Nie wiem jak teraz zmiescic sie w tym miesiacu. Ale kierunek jest chyba dobry. Nie licz na jakies darowizny bo to prowadzi do nikad.

MarekP

Bardzo prosto nikt nie mówi, że jeżeli kupisz cos za granicą musiz to przywieźć do kraju.
Auto możesz kupić i zaparkować w Berlinie, możesz sprzedać, możesz naprawić, możesz wszystko.
Możesz sprzedać żonie, żona Tobie i to wszystko jest legalne i tam nie ma PCC.
Dodatkowo ważny jest moment wprowadzenia do kraju nie data zakupu, ciężko sprawdzić.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-26, 23:07   

Ja musiałem mieć zaświadczenie z UCelnego ,ze samochód elektryczy jest elektryczny i zwolniony z acyzy choc Ustawa to oczywiscie gwarantuje . I WK rejestruje takowy jako elektryczny bo ma to w papierach , jesli nie ma karty pojazdu
Urzednik musi mieć ten kwit , ktory jest totalnie bez sensu , gdy nikt nic nie musi placić .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

marekp 

Wysłany: 2020-01-26, 23:50   

Miesiac na rejestracje to jest absurd. Jutro bede rejestrowal samochod z Francji. Tyle ze nie rozbity byl. W calosci - mam juz przeglad i oplacona akcyze. Popatrzcie jak to jest. To jest wewnatrz Unii to nie mozna cla naliczyc ale mozna podatek "widzi mi sie" czyli akcyze. Akcyze bo kupilem DS5 Hybrid. Wiec troche elektryczny ale malo. Prawo jest coraz bardziej bzdurne i tyle. Jak chcesz klasyka odbudowac w ciagu miesiaca? Poza tym jak kupie samochod to nie jest to rownoznaczne z chce jezdzic samochodem. Prawo jest debilne w obecnym ksztalcie.

Jesli chodzi o sprzedawanie zonie to chyba tez 2% podatku sie placi od transakcji?

Mniejsza o to. Nie wiem jaki bedzie los tych doplat. Jesli chodzi o wniosek do KE to zapewne nie byl identyczny stad moze wynikac roznica w czasie. Czytales oba wnioski?

MarekP

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-01-27, 08:10   

marekp napisał/a:
chodzi o sprzedawanie zonie to chyba tez 2% podatku sie placi od transakcji?

Nie ma takiego prawa, jeżeli miejsce sprzedaży to np Niemcy, a i przedmiot zagraniczny.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-27, 08:13   

Darujemy samochody itp rodzinie bezpodatkowo ale ze zgloszeniem US.
zawsze po zakończeniu leasingu , czy wypisaniu z ewidencji srodkow trwalych .
dalej wiadomo Syn czy matka , babcia wnuczek sprzedaje ...jesli chce lub musi. :-D
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Barca

Wysłany: 2020-01-27, 09:26   

"Wspaniałe" informacje z dzisiejszej rozmowy telefonicznej z NFOŚiGW:
1) artykuł na wysokienapiecie.pl był autoryzowany przez NFOŚiGW
2) obniżka dopłat z pewnością nastąpi - nie chciano powiedzieć o ile
3) rozporządzenie będzie nowelizowane
4) pierwszy nabór zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale, ale raczej marzec niż luty.

adam83 

Wysłany: 2020-01-27, 09:37   

Barca napisał/a:
"Wspaniałe" informacje z dzisiejszej rozmowy telefonicznej z NFOŚiGW:
1) artykuł na wysokienapiecie.pl był autoryzowany przez NFOŚiGW
2) obniżka dopłat z pewnością nastąpi - nie chciano powiedzieć o ile
3) rozporządzenie będzie nowelizowane
4) pierwszy nabór zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale, ale raczej marzec niż luty.

Czyli czekamy na ID.3 VW .... To jest jakaś masakra...

martii 
martii

Wysłany: 2020-01-27, 09:46   

https://www.prawo.pl/bizn...sci,497115.html

Z tego wynika, że póki co czekamy na decyzję KE.

spairo 

Wysłany: 2020-01-27, 09:53   

Cytat:

Darujemy samochody itp rodzinie bezpodatkowo ale ze zgloszeniem US.
zawsze po zakończeniu leasingu , czy wypisaniu z ewidencji srodkow trwalych .
dalej wiadomo Syn czy matka , babcia wnuczek sprzedaje ...jesli chce lub musi.

- ale dopiero po 6 miesiącach, wcześniejsza sprzedaż to musimy zapłacic podatek i to duży.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-27, 10:04   

Wiadomo ... ale to lepsze niż w sumie 6 lat od wywalenia z ewidencji środków trwałych.

Nissana mam jeszcze na strych zasadach...Ale zostaje . Syn chatę buduje i już od razu bierzemydużą moc na wejściu, tak aby ładować elektryki. Do jazdy Jamno/Koszalin/Kołobrzeg przy obecnej S6 jest to idealne auto.

Dlatego te dopłaty bym brał pod uwagę ale raczej jako ewentualny bonus i poszukał innych źródeł finansowania np. rodzina , bank itd . Bo raczej taniej nie będzie. Ulżyć można wsadzając to koszta, czy jako leasing czy jako amortyzacja??

Bo można wpaść na lekką minę , nie dość ,że kupić z dotacją na styk finansowy , to jeszcze w konfiguracji nie zadowalającej . Vide te słabe ładowarki pokładowe 3,6 KW !!! Dla mnie byłoby to spore utrudnienie gdyby to miał być jedyny samochód. Dotacja na takim poziomie to w sumie ochlap rzucony dla poklasku. Oderwany od realiów. będzie tworzyć posiadaczy niezadowolonych.

Nic nikomu nie narzucam , tylko przedstawiam swój pkt. widzenia .
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2020-01-27, 10:20, w całości zmieniany 1 raz  

kuba9449

Wysłany: 2020-01-27, 10:19   

marekp napisał/a:
Miesiac na rejestracje to jest absurd. Jutro bede rejestrowal samochod z Francji. Tyle ze nie rozbity byl. W calosci - mam juz przeglad i oplacona akcyze. Popatrzcie jak to jest. To jest wewnatrz Unii to nie mozna cla naliczyc ale mozna podatek "widzi mi sie" czyli akcyze. Akcyze bo kupilem DS5 Hybrid. Wiec troche elektryczny ale malo. Prawo jest coraz bardziej bzdurne i tyle. Jak chcesz klasyka odbudowac w ciagu miesiaca? Poza tym jak kupie samochod to nie jest to rownoznaczne z chce jezdzic samochodem. Prawo jest debilne w obecnym ksztalcie.

Jesli chodzi o sprzedawanie zonie to chyba tez 2% podatku sie placi od transakcji?

Mniejsza o to. Nie wiem jaki bedzie los tych doplat. Jesli chodzi o wniosek do KE to zapewne nie byl identyczny stad moze wynikac roznica w czasie. Czytales oba wnioski?

MarekP

Zgodnie z ustawą zarejestrować musisz tylko samochody z poza Kraju, te zarejestrowane w kraju wystarczy zgłosić w ciągu 30 dni.

adam83 

Wysłany: 2020-01-27, 12:21   

martii napisał/a:
https://www.prawo.pl/biznes/od-kiedy-beda-doplaty-do-elektrykow-i-w-jakiej-wysokosci,497115.html

Chwila chwila pierw wprowadzamy podatek celowy a później pytamy się KE o możliwość wykorzystania zgromadzonych funduszy? Brakuje mi tu logiki

jareckik

Wysłany: 2020-01-27, 14:07   

adam83 napisał/a:
martii napisał/a:
https://www.prawo.pl/biznes/od-kiedy-beda-doplaty-do-elektrykow-i-w-jakiej-wysokosci,497115.html

Chwila chwila pierw wprowadzamy podatek celowy a później pytamy się KE o możliwość wykorzystania zgromadzonych funduszy? Brakuje mi tu logiki

No ale to jest artykuł o dofinanowaniach dla przedsiębiorców, dlatego KE musi się zgodzić i to moze jeszcze pare miesięcy trwać. Natomiast mówiono, że dla osob fizycznych to uruchomią najpierw. Ciekawe też czy zrobią limit dopłat, np 5tys zlotych, bo tutaj chyba nie musieli by zmieniać ustawy. Tam jest napisane chyba ze maksymalnie 30% i max auto ma kosztować 125k. Wiec w teorii fundusz moze sobie zrobic limit dotacji swój a więc kwota auta zostaje na 125 a max dofinansowanie 5k albo załóżmy 25k, tutaj piszą o kwocie niższej o ten podatek co zaoszczędzili nowelizacją ustawy.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-01-27, 14:20   

Skoro tak to po ch... była nowelizacja i czekanie. Dla nas wyszło by na jedno. No może z dokładnością do stawki podatku.

Barca

Wysłany: 2020-01-27, 14:29   

W aż taką niekompetencję nie wierzę, że to się wszystko dzieje "na żywca" (że nagle ktoś odkrył że trzeba zwolnić z PIT a potem ktoś odkrył, że to za duży bodziec do zakupów i trzeba to zneutralizować obniżeniem kwot doładowania). Albo chodziło o przedłużenie tematu na kolejny rok budżetowy albo o brak konkurencji na rynku EV albo po prostu faktycznie mamy brak jakiejkolwiek spójne wizji dopłat połączony ze zmianą w Radzie Ministrów i reorganizacją ministerstw (powstanie Ministerstwa Aktywów Państwowych).
Moim zdaniem przedłużenie tematu na kolejny rok budżetowy jest mało prawdopodobne bo z tym się NIE wiąże zagadnienie zwolnienia z PIT bo to przepis na korzyść podatnika więc sobie mógł spokojnie wejść w życie później. Mało tego, po co czekać z dopłatami na ustawę o PIT? No weźcie mi wyjaśnijcie? Przecież już dawno możnaby otworzyć nabór, zbierać wnioski, co najwyżej wypłata dopłat byłaby po wejściu w życie nowelizacji ustawy o PIT.

Cav 

Wysłany: 2020-01-27, 14:31   

vwir napisał/a:
Skoro tak to po ch... była nowelizacja i czekanie. Dla nas wyszło by na jedno. No może z dokładnością do stawki podatku.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o to że chcą nas wydymać.
Tu nie może być przypadku, aż takimi idiotami nie są.

P.S.
Albo nawet ja nie doceniam ich skali i jednak są.....

jareckik

Wysłany: 2020-01-27, 14:59   

Myślę że te pieniądze już zostały dawno wydane gdzieś indziej i po prostu są wkurwieni na nissana. No bo proszę was co w tej cenie można sensownego dostać. Ja dopóki nie zobaczyłem oferty nissana to nawet na te dopłaty nie patrzyłem. No dobra jest jeszcze Zoe ale jedzilem w vozilli i Nissanem i Zoe i wybieram bez dwóch zdań pierwszego. Ale to może kwestia gustów.

EDIT:
https://wysokienapiecie.pl/26125-rzad-tnie-doplaty-samochodow-elektrycznych/
No i ch... bombki strzelil, ucieli 18k zostalo 19.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-01-27, 15:41   

Czyli nie chodziło wcale o podatek. Bo ucieli blisko 50%, a nie 19% czy 32%.

jareckik

Wysłany: 2020-01-27, 16:15   

Ciekawe czy przy takiej zmianie jest jakaś szansa na odzyskanie tego zadatku.

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-01-27, 16:21   

Bronek można trzymac cene.

Paren1 

Wysłany: 2020-01-27, 17:26   

Miał być milion polskich aut elektrycznych, a jednak ich nie ma...
Tak jak dopłat... w dodatku dopłaty dla firm mają się całkiem zmienić.

Zamiast hucznie zapowiedzianego polskiego miliona aut elektrycznych, Chorwaci bez żadnych rządowych obietnic już produkują auto elektryczne za milion - milion euro (Rimac). Oraz napęd dla Aston Martin, Koenigsegg, Pininfarina, Mercedes AMG....

jas_pik

Wysłany: 2020-01-27, 17:58   

Tak. Masz w pełni rację .
Ale w Polsce produkowaliśmy kompletny napęd do Renault Zoe (Continental) ale Renault woli jednak napęd produkowany we Francji przez siebie o znacznie gorszych parmametrach.
Produkujemy kontrolery napędu elektrycznego ( kiedyś nawet wrzuciłem zdjęcie) .
A teraz produkujemy baterie do tego miliona EV (Wrocław) .
Produkujemy najlepsze skutery elektryczne na rynku już od klkunastu lat ( Vectrix) ale mało ich widać na drogach bo cena nas zabija. http://www.shop.vectrixparts.com/category/new
Ae powoli się bogacimy może będzie nas stać na więcej :)
Nieprawdaż .
Nie rozumiem najeżdzania bez przerwy na nasz kraj.

Cav 

Wysłany: 2020-01-27, 18:01   

jareckik napisał/a:

No i ch... bombki strzelil, ucieli 18k zostalo 19.

Czyli jednak ktoś słusznie podejrzewał, że chodziło o dofinansowanie VW.
Takie Citigo straci dużo mniej od zakładanej wcześniej dotacji.

Przy takiej dotacji, Leaf za ponad 100 tys już nie wydaje się taką sensowną opcją jak wcześniej.

Zwłaszcza że w Niemczech sami producenci poopuszczali ceny i auta też już tyle kosztują, nawet bez państwowych dotacji.
A mocno spadły przy okazji również ceny lepszych aut, z większymi zasięgami (np. Kona czy Niro)....

Cav 

Wysłany: 2020-01-27, 18:02   

jas_pik napisał/a:
Tak. Masz w pełni rację .
Ale w Polsce produkowaliśmy kompletny napęd do Renault Zoe (Continental) ale Renault woli jednak napęd produkowany we Francji przez siebie o znacznie gorszych parmametrach.
Produkujemy kontrolery napędu elektrycznego ( kiedyś nawet wrzuciłem zdjęcie) .
A teraz produkujemy baterie do tego miliona EV (Wrocław) .
Produkujemy najlepsze skutery elektryczne na rynku już od klkunastu lat ( Vectrix) ale mało ich widać na drogach bo cena nas zabija. http://www.shop.vectrixparts.com/category/new
Ae powoli się bogacimy może będzie nas stać na więcej :)
Nieprawdaż .
Nie rozumiem najeżdzania bez przerwy na nasz kraj.

I znowu przekaz dnia rodem z TVP....

Odpowiedz do tematu