Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Leaf2 - wymiana głośników
Autor Wiadomość
Hermes 

Wysłany: 2020-04-09, 21:50   Leaf2 - wymiana głośników

Kogo pytam, każdy wzrusza ramionami, że "nie ma takiego auta w katalogach" - i że "nie ma dystansów do tego auta".
Koledzy, pomóżcie:
Chcę wymienić głośniki: z przodu w drzwiach i gwizdki w słupkach no i do tyłu dać dwudrożne do drzwi.
1) Czy ktoś wie gdzie się rozdziela kabel głośnikowy na słupek (gwizdek) i do drzwi? Bo w tym miejscu trzeba byłoby wsadzić zwrotnicę?
2) Pobieżne oględziny wykazały, że z przodu są głośniki 165 mm (6,5 cala), a z tyłu... w sumie nie do końca jestem pewien: ze zdjęcia wynika, że (w wersji z Bose) na adapterach w miejscu dla 165 jest włożony głośnik 135 mm. Wszystko się zgadza czy się mylę - przodu jestem pewien, ale tyłu nie do końca (poza tym, że faktycznie jest tam głośnik 5 calowy, ale nie jestem pewien tego co pod spodem)? Zamawiać 165 czy 135 dla tyłu?
3) I wreszcie: jak dobrać dystanse dla przodu i tyłu, skoro wszyscy umywają ręce? Ktoś przerabiał ten temat?

Będę wdzięczny za pomoc. ;)

frobek 

Wysłany: 2020-05-10, 11:15   

Robiłem update audio w Leafie 1 włącznie ze zmianą radia.

http://forum.samochodyele...opic.php?t=2791

Obstawiam, że rozwiązania mechaniczne będą tu podobne. Dystanse powinny pasować od dzuka i kaszkaja :) . Rozważ jeszcze raz te głośniki z tyłu, bo poprawnie zrobiony zestaw przedni w zupełności wystarcza, a tył raczej psuje odbiór niż poprawia. Konieczne jest wytłumienie drzwi, żeby zrobić wooferom odpowiednią komorę. Co do kabli, to polecam wstawić nowe. jednakowoż, znając fabryczne rozwiązania, to kabel do tweetera jest podłączony do kabla woofera bez żadnej zwrotnicy, a kondensator blokujący jest zamontowany na oryginalnym tweeterze.

Hermes 

Wysłany: 2020-05-10, 11:27   

Ja już zrobiłem, ale dzięki :)
Tył gra ciszej, z przodu raczej mało słyszalny. Faktycznie pasują dystanse z obecnego modelu Kaszkaja.
Drzwi wytłumione, jeszcze wytłumię bagażnik, bo tam jest goła blacha.

Odpowiedz do tematu