Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klima i wycieraczki
Autor Wiadomość
Hermes 

Wysłany: 2020-05-01, 13:59   Klima i wycieraczki

Bronek już pisał, że logika wycieraczek jest... nielogiczna. Rozumiem, że jakiejś opcji ustawień czułości wycieraczek nie ma nigdzie, tak? Czy ktoś znalazł jakiś sposób?
Druga sprawa - jak dzisiaj pada deszcz i jest mokro a w środku wilgotno, a jednocześnie da się grzanie na "auto", to klima się wyłącza (bo zimno) i... szyby parują. Rozumiem, że nie da się to obejść tylko w trybie manual, prawda?
Dziękuję za zrozumienie ;)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-01, 14:13   

Klikam grzanie i chłodzenie na raz czyli manual Wczesniej warto w przycisk "mode" , tak by wiało na szybę lub na szybę i nogi jednoczesnie - kwestia upodobań .
Do odparowania masz ekstra klawisz z symbolem szyby .. Ale wtedy dmucha mocno tylko na szybe - można zmniejszyc silę
Spokojnie ... To jest do indywidualnego rozkminienia . Co Cyryl to Metody .

Najlepszy czujnik wycieraczek miałem w badziewiatym Peugeocie chyba 307 SW ??? nie pamietam , wiem ,że mial wygodne fotele i wielka turbodziure w gównianym HDI a niby cudo dla wielu :mrgreen: . RESZTA AUT TAKIE SOBIE >

Ad Leaf i jego automat deszcowy - to jest kilka pozycji czułości i wiadomo start jest czasem opóxniony itd .. Zawsze można kliknac w " jednorazowe"
Tesla to dopiero lipa ... :mrgreen:

Mialem sporo samochodow z tym dodatkiem .. I jak wyżej kazdy lekko inaczej .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Hermes 

Wysłany: 2020-05-01, 14:21   

Mi też z innego Francuza (ale on był do kitu, mimo że w cenie Leafa - jako całość) brakuje prostej sprawy: automatycznego włączenia się świateł mijania, jak od 1-2 minuty działają wycieraczki. Mała rzecz a bardzo wygodna - przynajmniej nie jeździłoby tylu Januszy, co to jak jest ciemno, mokro, deszczowo, nic nie włączają poza dziennymi. Z tyłu takie auto w chwili opadów deszczu jest całkowicie niewidoczne.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-01, 15:15   

W Leafie to mam :!: ale wyłaczyłem bo w dzień niepotrzebnie przy kilku kroplach np wchodzil w tryb ...
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Hermes 

Wysłany: 2020-05-01, 15:17   

Znaczy się - co masz? I gdzie to jest w menu (jeśli mam)?

...ale poczekaj: pokrętło interwału wycieraczek - myślałem, że to jest do ręcznego interwału. A to chyba jest do regulacji tej czułości automatu. Dobrze myślę?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-01, 15:24   

No .. :mrgreen:
Recznie to pozycje . Nastepne I ; II

W menu gdzies ... Wiesz jak juz zapomnialem .. Sorry ale jeżdże i nieszczególnie zagłebiam sie w to auto .
jak zwykle mija mi po pewnym czasie .
jest w menu w opcji swiateł ???

Hermes 

Wysłany: 2020-05-01, 15:33   

W menu świateł mam tylko: czułość oraz "auto room lamp".

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-05-01, 16:00   Re: Klima i wycieraczki

Hermes napisał/a:

Druga sprawa - jak dzisiaj pada deszcz i jest mokro a w środku wilgotno, a jednocześnie da się grzanie na "auto", to klima się wyłącza (bo zimno) i... szyby parują.

W każdym aucie jak wyłączysz klimę to szyby będą parować przez jakiś czas.
Dlatego gdy nie jest potrzebna, to lepiej jej w ogóle nie uruchamiać.

Jak wydmucha całą zgromadzoną w układzie wilgoć, to szyby nie powinny parować, przynajmniej nie tak bardzo, sam nadmuch na szybę powinien sobie poradzić.

Hermes 

Wysłany: 2020-05-01, 16:03   

Ale w każdym innym aucie na "auto" klima chodzi cały czas (pomijając kwestię jak jest mróz, że tylko dioda świeci, ale na mrozie nic nie paruje).
Poza tym jak dam nadmuch na szybę, to się klima przecież włączy - nie rozumiem, o co chodzi dokładnie? A jak ręcznie nacisnę cokolwiek, to się na manual przestawi.
Z całym szacunkiem - nie o to pytałem. To wiem. 8-)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-01, 18:47   

Pójdę jako PiP-Ka ( Prowdziwy i Polak-Katolik) zobaczę .. :-D

Nie pamietam czy w menu auta czy SPY ???
Ale na pewno gdzies to jest , bo u mnie deszcz w jasnym dniu nie włącza wycieraczek .

Chyba ,ze pomylilem samochody ??? :oops:

Ad klima zawsze cały rok chodzi w roznej postaci . W Leafie czasem w automatycznym trybi e wiadomo sie nie wlącza . Dlatego ja czesto odpalam , aby nie zaśmierdła .

Hermes 

Wysłany: 2020-05-01, 20:25   

No nie wiem, w Spy nie szukałem specjalnie, ale nic takiego mi się nie rzuciło w oczy. Nie widzę żadnej opcji, żeby włączył automatycznie mijania, jak idą dłużej wycieraczki...
A hak masz w Leafie? Bo ja szukam i szukam i chyba nie mam - ktoś gdzieś zgubił. A zaślepka z przodu jest do wkręcania haka...

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-01, 20:46   

Masz racje nie ma . haka nie mam i nie ma opcji DR

Hermes 

Wysłany: 2020-05-01, 22:26   

O! Nie masz haka? W tym schowku z lewej strony też nie ma?
To jak załadować auto na lawetę?
Albo inaczej - pod zaślepką jest, jak w instrukcji pisze, gwint do wkręcenia haka czy... no właśnie: co jest? Ktoś sprawdzał?

Bronek. Nie mam Tesli, choć nienawidząc jej plastików, jednocześnie chylę czoła przed Teslą. I też uważam, że to auto idealne na trasy (długie) ale do miasta już niekoniecznie.
Ale Leaf mi odpowiada: dzisiaj potestowałem inteligentny tempomat, bo ja mam bieda-wersję Acenta, która... aż taka biedna nie jest. Fajnie to działa - no i naprawdę działa.
Auto przed sprzedażą było ładowane 4 razy wolno i 1 raz szybko.
Jak auto przyjechało z ASO, to SOH 98,8% - auto z produkcji z lipca 2019.

...poważnie też nie masz haka? Nigdzie...? :shock:

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-01, 23:12   

Mowiłem o haku nie oczku do holowania .
hak jest z tyłu wymaga wpisu DR . Homologacji auta do holowania itd ....

Leaf tez uważam za fajne auto do jazdy . jest ,że tak powiem , mniej chropowate w jeździe od
Tesli

A plastiki są OK . To nie jest poziom S klasy , ale Leaf też jest średni .
Leaf jest wewnatrz jak spaliniak , wiekszośc jak nim jedzie czuje sie pewnie . W Tesli maja stracha . :mrgreen:
Troche też w całości Nissan to spaliniak , nic go nie wyróżnia . Nawet z nawyku pewnie, ta komora silnika przypomina auto spalinowe .
Inne czasy inna koncepcja .
Niemniej to samochód z tradycja i sprawdzony .
Jak zwykle Ci co nie maja maja najwiecej uwag ,.

Hermes 

Wysłany: 2020-05-02, 08:30   

Czyli to oczko do holowania masz, tak? A gdzie ono się znajduje oryginalnie: w tym schowku z po lewej stronie bagażnika? Może źle szukam...?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-02, 09:05   

Musze Ci serdecznie podziekować , bo zajrzałem do tego tajemnego miejsca :mrgreen:
I tak ; Jest tam kompresorek z szuwaksem do kitowania dziur. czyli zapasu nie przewidziano .
I to oczko w pokrowczyku .

Ps. Jest to samochód dla mnie lokalny i w razie dziury w oponie wzywam Asisstance .
Od 1978r jezdże samochodami motocyklami i miałem z cztery razy flaka.

Hermes 

Wysłany: 2020-05-02, 09:11   

A widzisz - a u mnie tylko kompresor i flaszka.
Swoją drogą - ile razy można wzywać Assistance, jak się bateria rozładuje? Do znudzenia?

A ten schowek, to powiem Ci, całkiem pojemny jest: ja planuję wywalić ten kompresor z auta, bo w Toyocie woziłem 9 lat i... i co: też nie używam. Nie wiem na co to komu - tylko aby sobie problem zrobić.
A w wolne miejsce wejdzie gaśnica i parę (dużo) innych "drobiazgów"... :mrgreen:

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-02, 09:23   

Mam kumpli z lawetami itd to czasem lepsze od Ass.. ...Rozładowania baterii sie nie boję . raz tylko przyjechałem ze Słupska na 4 % i spoko jeszcze by pewnie z 30 km pojechał .
Ja wożę powietrze to mi wszystko jedno. Miejsca jest az nadto.

Oczko jes w czarnym "kondomie" dłu ok 30 cm . moze lezy na dnie . Ale to chyba typowy gwint i mozna za grosze dokupic

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-05-02, 10:50   

Bronek napisał/a:
Ale to chyba typowy gwint i mozna za grosze dokupic
Między Leafem a Amperą jest różnica.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-02, 11:07   

:-| ciekawe czy w ramach Marki też do każdego modelu inaczej ?

Odpowiedz do tematu