Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza trasa Leafem 2
Autor Wiadomość
Hermes 

Wysłany: 2020-05-02, 16:08   Pierwsza trasa Leafem 2

Ja wiem, że to nie nowość, ale mało takich postów a nowi czasem się zastanawiają jak to jest w rzeczywistości.
Dzisiaj zrobiłem pierwszą trasę Leafem 2.
- 5 osób,
- odległość 320 km,
- cały czas 2-pasmówka: zwykła, ekspresówka oraz autostrada,
- prędkość na ICC tempomacie: 95 km/h,
- prędkość średnia 89 km/h,
- temp. 14-16'C, więc chyba idealna dla elektryka,
- zużycie energii 15,3 kWh/100 km. :!: :-D
Czasem przycisnąłem na chwilę do 120 km/h, a czasem chwilę jechałem za kimś ~80 km/h, ale ruch dość mały lub średni.
Ładowałem się 2x na Orlenie Chademo - pierwszy raz z musu od ~37-80%, a drugi raz z wyboru (bo w domu mam na razie tylko ze zwykłego gniazdka a Orlen za friko - na razie): od 45-72%, choć spokojnie bym dojechał i jeszcze by zostało ze 30-40 km zasięgu. Temperatura baterii zawsze była w normie, nic nie wzrastała.
Wyjeżdżałem ze stanem baterii 100%, a po powrocie 52%.

Szczerze mówiąc jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem i coraz bardziej zaczynam lubić to auto :)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-02, 18:59   

:mrgreen: Bo Ono da sie lubić :kufel
I juz masz większe doswiadczenie ode mnie .. Nigdy Leafa nie ladowałem Chademo . Bo albo nie było albo nie potrzebowalem
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Hermes 

Wysłany: 2020-05-02, 19:20   

Eee... tam :mrgreen:
Jak przejeżdżałem obok Orlenu, gdzie się wcześniej Chademo-wałem, wracając, to zrobiłem "ziut", wyprzedzając jakiegoś turbo-3.0-diesla spaliniaka, a potem obok mnie zrobiła "ziut-ziut" Tesla w pogoni do ładowarki (bo chwilę później tam ją widziałem). :lol: :mrgreen:
Ja generalnie nie planuję Chademo - albo planuję, ale tylko raczej na jakichś wyjazdach, bo to jedyna sensowna opcja. A w domu ~7 kW będę się ładował. Myślę, że to jest idealny kompromis pomiędzy jakimś sensownym czasem ładowania a jednocześnie dbaniem o kondycję akumulatorów.
Będę - bo na razie ciągnę "kap-kap" ze zwykłego gniazdka. Ale to już niedługo. :kufel

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-05-02, 20:23   

Gratuluje! Da sie jezdzic dzisiaj EV bardziej latwo niz kilka lat temu, po prostu to juz "normalne" samochody. Ja przy trasach czesto specjalnie zbaczam, by odwiedzic ladowarki (i zweryfikowac na PlugShare), przy okazji odnajdujac fajne i ciekawe miejsca.

Wlasnie to mi sie podoba, nie jazda z A do B, ale odwiedzanie po drodze. A wiele takich miejsc nieznanych w otstanich latach odkrylem, na blogu czesc opisalem.

https://www.teslanacodzie...adowalem-sie-w/

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-03, 08:40   

Cytat:
Wlasnie to mi sie podoba, nie jazda z A do B, ale odwiedzanie po drodze. A wiele takich miejsc nieznanych

To racja . Tak jest podobnie w karawaningu. Jedziesz i czesto stajesz tam gdzie byś nigdy planowo nie pojechal i nie zobaczył .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Hermes 

Wysłany: 2020-05-05, 18:57   

15 w trasie, a w mieście (bardziej wokoło, bo korków też nie ma) to potrafię nawet 25 kWh/100 km spalić. Bo jest radocha na razie nowości i tego "powera". :lol: :mrgreen: Ale wystarczy, że nie daję w palnik na każdych światłach, to od razu spada do 20 - na razie. Potem będę oszczędzał. Na razie staram się cieszyć. :-D
Dobrze, że to nie Leaf 1, bo bym co parę skrzyżowań ładowarki musiał szukać. :mrgreen:

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-05, 19:30   

Raczej nie będziesz oszczedzał w miescie ...Bo po co ? Trasa to co innego , ale miasto ?
Jedzie i sie normalnie , dynamicznie i bezpiecznie . :mrgreen:

Hermes 

Wysłany: 2020-05-05, 19:37   

Otóż to :mrgreen:
...ale z drugiej strony, jak będą korki, to siłą rzeczy będzie mało miejsc, gdzie można będzie "depnąć" i spalanie spadnie, myślę, że jeśli do 18-20, to będzie w sam raz albo super. ;)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-05, 20:19   

Są to takie " grosze" eksploatacyjne ,że oszczędzanie na tym jeszcze bardziej, wyglada jakby sie człowiek nie myl bo oszczedza na wodzie . :mrgreen:

Są pewnie tacy, co jak ten Baca, z oszczedności żryć owieckom nie dowoł, bo a nuż bez żorcia mliko dawać bedom ?

Ale gdybyś mnie spytał ile te elektryki moje palą , to nie wiem .. :roll:

Hermes 

Wysłany: 2020-05-05, 22:20   

- Ile ci pali to aut?
- Tyle, ile spali.
:mrgreen:

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-05, 22:32   

Podobnie bylo z benzyną czy dieslem . Ludzie twierdzili , że zawsze drozało !!!

Nie dla mnie !. Nigdy tego nie zauwazyłem

Zawsze tankowałem za stówę .

gienek333 

Wysłany: 2020-05-05, 23:08   

Nie wiem czym jeździłeś (a jestem młodszy), ale były czasy że za 100 mi się by do kredensa nie zmieściło (po denominacji paliwo było poniżej 2 zeta) :-/ .

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-05, 23:34   

Syrenka 104 z olejem Lux mieszanym w bance , Tak coś kojarzę cenę granicach 4,50?
Wcześniej był Komarek.
Oczywiście nie "żółta" a "niebieska"..
Ale jedno co było fajne to zapach .Teraz paliwa "walą " chemią " a nie paliwem
https://www.google.com/am...9025g/4%3famp=1

Odpowiedz do tematu