Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf I/II domykanie szyb
Autor Wiadomość
vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-19, 11:44   Nissan Leaf I/II domykanie szyb

Ostatnio się nieco zdziwiłem, gdy podszedłem na parkingu do mojego auta i okazało się, ża mam otwartą szybę. Po odebraniu bilecika parkingowego przy wysiadaniu zapomniałem ją zasunąć. Po tym gdy już 20 lat temu miałem taki bajer w seacie spodziewałem się, że takie rzeczy jak automatyczne zamykanie szyb gdy zamykamy auto to standard. No nie - nissan takich zbytków nie dorzuca w gratisie ;) Znalazłem rozwiązanie, może kogoś zainteresuje: https://www.aliexpress.com/item/4000606676458.html

Podpina się to do przycisków zamykania szyb, wtyczki pasują plug'n'play. Jeszcze mi to nie przyszło, więc nie zdam relacji jak działa, ale na filmach wyglada na to, że jest ok.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-19, 16:04   

W ogóle ergonomia Nissana to jest wg kodeksu bushido czy jakos tak ? Toz to do niedawna kaseciaki były.
taka sinusoida , kilka super rzeczy i zaraz pare baboli . Kompletnie nie zrozumiałych .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-19, 16:56   

Zgadzam się. Tylko wydaje mi się, że to raczej według kodeksu bullshitu. Mają kilka takich kwiatków, że ręce opadają. Ciekawe jak wyglądało korporacyjne spotkanie, na którym stwierdzili, że taki podłokietnik jest zajebisty i właśnie tak ma wyglądać. Chciałbym zobaczyć, co wtedy pili.

Teraz kombinuję i zastanawiam się, jak obejść ten babol, że w czasie deszczu nie załączają się automatycznie światła mijania. Zjebali to do kwadratu - auto wie kiedy jest deszcz, potrafi samo włączyć światła, ale połączenie tych dwóch faktów przerosło konstruktorów nissana.

Hermes 

Wysłany: 2020-06-19, 21:36   

No niestety - jak większość marek przerósł ten deszcz. Przy całym braku szacunku dla Citröena - to akurat już dawno ogarnęli. Bo to proste i funkcja stricte softowa.
Podłokietnik - a wystarczyło, aby się przesuwał do przodu.
No i jeszcze to "rozcięcie do wewnątrz do przodu" tego tunela środkowego: na trasie trochę przeszkadza. A to tylko "dizajn", bo żadnej funkcji nie spełnia. Żeby chociaż schowków było więcej, a tak w tunelu (po rozebraniu) jest pustka, powietrze - tak jak w 90% tunela tylnego: tam taki "schowek" dziwny jest pod klapką. Większość to powietrze. Bez sensu.

...przy czym podłączać to domykanie szyb trochę bym się bał. Bo to już nie jest - jak kiedyś - prosto rozwiązane, że zwieramy zasilanie i szyba działa, tylko przez CAN idzie zwykle. A z CAN to tak jest, że o ile - nie wiem jak tutaj, ale w Chińczyka mocno wątpię - nie jest zaprogramowane pod konkretne CAN konkretnego auta, to.... ja bym się trochę bał.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-19, 22:27   

Przecież to jest właśnie zaprojektowane konkretnie pod CAN nissana, a nie coś uniwersalnego. A właściwie pod przyciski nissana, które wywołają oryginalne komendy CAN z oryginalnego modułu zamykania szyb. U mnie na początek pójdzie w ramach testu do leafa I. Jeśli wszystko będzie ok to kupię drugi moduł do nowego leafa

Hermes 

Wysłany: 2020-06-19, 23:02   

Nie mówię, że nie będzie działać - po prostu bałbym się... jako pierwszy ;)
Ale ciekaw jestem, jak już przyjedzie do Ciebie :)

...a tak swoją drogą: jeszcze jakieś ciekawostki do Leafa masz lub zamierzasz mieć?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-07-07, 10:46   

Moduł zamontowany w starym leafie. Wszystko bardzo ładnie działa, zamontowanie to jakieś 30min pracy. Teraz zamawiam drugi do nowego leafa.

Odpowiedz do tematu