SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Najtańszy używany elektryk/hybryda
Autor Wiadomość
Nikt 

Wysłany: 2020-07-13, 10:42   Najtańszy używany elektryk/hybryda

Jako, że jestem tutaj nowy - witam wszystkich.
Sprawa wygląda następująco. Rozglądam się za samochodem, najlepiej elektrycznym. W ostateczności hybrydowym. Mowa tutaj raczej o czymś używanym, stąd kilka pytań z mojej strony. Przede wszystkim - da radę wyhaczyć coś w okolicach powiedzmy 50tys zł? Z tego, co się rozglądałem, to wygląda na to, że Leaf by się kwalifikował, ale jako że w temacie nie jestem do końca obeznany, nie wiem na co zwracać uwagę przy przeglądaniu ofert, tzn. nie wiem "gdzie może być haczyk". W oko wpadł mi też Renault Zoe. Tutaj mam jednak zagwozdkę, bo naprawdę nie wiem, czy faktycznie jest szansa dostać ten samochód w okolicach 50 tys. Oferty są bardzo różne i szczerze mówiąc trochę zgłupiałem. Warto brać pod uwagę Zoego pochodzącego zza granicy, czy raczej szukać modeli z polski? Jaki przebieg warto jeszcze brać pod uwagę i jakiego % degradacji baterii można się spodziewać? Mógłbym ewentualnie zostawić linki do jakichś ofert, ale nie wiem czy jest to tutaj dozwolone, więc na razie się wstrzymam.

evholic 

Wysłany: 2020-07-13, 11:18   

w tej cenie dostaniesz Opla Amperę. Elektryk, który ma spalinowy generator prądu. Jak robisz dziennie koło 60-80km to rozwiązanie idealne.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-07-13, 12:00   

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Hybryda ma sens gdy jest to jedyne auto w rodzinie i chcesz jeździć w dalsze trasy. Wtedy elektryk jest słabym wyborem, bo musisz się ładować co 100-150km. Z kolei elektryk ma ogromne plusy, których nie ma hybryda. Nie masz silnika spalinowego z całym osprzętem, nie wymieniasz oleju, nie wymieszasz filtrów, nie masz sprzęgła, wydechu, układu wtryskowego i wszystkiego tego, co może się zepsuć. No i masz przywileje w postaci parkowania za darmo i jazdy po buspasach, czego nie masz w hybrydach.

Jak duże auto Cię interesuje? Jeśli chodzi o segment C to w tym budżecie kupisz właściwie tylko leafa. Ale już całkiem ładnego - za tyle to ja kupiłem ponad 3 lata temu mojego z 2013 roku. Teraz to bez problemu znajdziesz albo młodszy albo tańszy egzemplarz. Jeśli chodzi o segment B to można próbować ZOE, ale raczej w tej cenie to łatwo nie będzie. Pamiętaj, że ZOE standardowo były sprzedawane bez baterii (z baterią w leasingu). Później mogła ona zostać przez kogoś wykupiona na własność, ale tutaj sporo jest naciągaczy i trzeba być ostrożnym. W młodszych rocznikach już bez problemu można było kupić auto z baterią na własność, ale te roczniki raczej jeszcze nie staniały do 50 tys. Z najmniejszych aut można jeszcze rozważyć trojaczki, ale to już malutkie czteroosobowe auta. Do miasta może być to nienajgorsza opcja. Są też rzadziej spotykane auta, jak elektryczny smart, kia soul, e-golf, fiat 500e, ford focus, ale to wszystko pojawia się na tyle rzadko w ogłoszeniach, że ciężko jednoznacznie powiedzieć czy się łapie w budżecie czy nie.

Podeślij linki, ocenimy.

Nikt 

Wysłany: 2020-07-13, 16:16   

Te 60-80km wystarczyło by mi spokojnie. Z tym, że z tego co rozumiem, Ampera jest hybrydą, więc na razie bym się wstrzymał, o ile nie znajdzie się nic innego w elektrykach. Tak jak zostało powiedziane, brak tego całego bałaganu związanego z silnikiem spalinowym to dla mnie naprawdę spora zaleta.
Jak duże? Zoe jest tutaj dobrym wyznacznikiem tego, czego szukam, więc myślę, że coś w okolicach segmentu B. Raczej do jeżdżenia po mieście i okolicach niż na jakieś dalsze wypady. Tak więc nie musi być duży.
Tak, zdaję sobie sprawę, że baterie w Zoe były w leasingu. Stąd między innymi pomysł, żeby założyć ten temat, ktoś tutaj na pewno będzie się lepiej orientował w jakim roczniku/przedziale cenowym można się spodziewać faktycznej baterii na własność, a gdzie raczej śmierdzi przekrętem.

Ogólnie z ofert, które mi się rzuciły w oczy, to na przykład:
https://www.otomoto.pl/of...html#525a72c839
https://www.otomoto.pl/of...html#308e00f436

Oba w podobnej cenie, z podobnym przebiegiem i podobno bateria na własność.

https://www.otomoto.pl/of...html#6d5c526250

O tym w sumie nie wiem co myśleć. Sam fakt, że jest to model z francji trochę mnie zbija z tropu. Ktoś mi powiedział, żeby szukać raczej egzemplarzy z polski, ale nie wiem dlaczego.

Nikt 

Wysłany: 2020-07-16, 10:03   

Abstrahując od tego Zoe, trafiłem na takie ogłoszenie:

https://www.otomoto.pl/of...html#a068b23cd9

Nie mam pojęcia jak to auto wygląda cenowo, więc może ktoś się wypowie i coś podpowie. Jest w ogóle sens się interesować tym ogłoszeniem?

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-16, 12:08   

To Zoe z Mszany jest z Dani, z bateria napewno własną, bo tylko takie były w tej wypożyczalni.
Długo stoi, że 2 lata, bo każdy kto kuma Zoe, wie że kokpit w 2016 roku u góry powinien być czarny.
Jest niestety beżowy, czyli z lat 2013-5 co sugeruje strzał poduszek i pasów.
(Były one w latach 2015-6 klientom w słonecznym klimacie wymieniane na czarne, bo odbijały światło w szybie)
To jeszcze nie jest problem, ale jeżeli ktoś tak naprawiał auto, to może mieć inne niespodzianki
których nie widać.
Francuz ma swoje lata i przebieg, może nie jest bity, ale będzie poobijany .
Wersja ładna, bo Zen, uszkodzenia to klapka ładowania - włamania i kierownicą wytarta.
Nie kupuj wersji Life, czyli ogląda, bez kamery i keyless, tylko Intens lub
Zen. Zen tylko 2013-5 od 2016 okroili go z wyposażenia

Nikt 

Wysłany: 2020-07-17, 12:30   

Może ten? Wersja Zen, 2013, przebieg o połowę mniejszy niż we francuzie wyżej. Zdjęć tylko brak, ale o nie oczywiście będę pytał (albo czekał na ich aktualizację w ogłoszeniu), jeśli by się okazało, że w ogóle warto brać to ogłoszenie pod uwagę. Taka relacja ceny do deklarowanego wyposażenia, przebiegu, rocznika itd. jest w ogóle wiarygodna?

https://www.otomoto.pl/of...html#60c57a730e

Z drugiej strony, tak teraz myślę - może warto zainteresować się tym egzemplarzem z Mszany Dolnej. Jeśli bateria rzeczywiście jest na własność, a sam samochód ma fabryczną gwarancję do 2024, to może nie być zła opcja. Zależy też, jakich to "innych niespodzianek
których nie widać" można się potencjalnie spodziewać.

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-17, 14:40   

Ten link co pokazałeś, to będzie moje auto, czekam na nie.
Obecnie stoi u dealera, czeka na papiery z banku i wykup baterii.
Auto z Mszany na pewno nie ma gwarancji do 2024, ale do 2021
i tylko na zespół napędowy, o ile nie był uszkodzony.
Ma mały przebieg, dla kogoś kto zrobi nim 30 tyś rocznie warto je kupić,
pod warunkiem, że pokaże fotki z przed naprawy i cena będzie max 50 tyś.
Bo wymiana deski na prawidłową to jakieś 3000 zł plus ewentualne poprawki

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-07-17, 15:00   

Dodam tylko, że ta stara deska jest dość irytująca. Odbija się w szybie i gdy słońce jest nisko to mało co widać w przedniej szybie.

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-17, 16:34   

vwir napisał/a:
Dodam tylko, że ta stara deska jest dość irytująca. Odbija się w szybie i gdy słońce jest nisko to mało co widać w przedniej szybie.

Odbija sie gdy słońce jest w południu z nisko nie ma problemu mniej światła inny kąt.
Dlatego ją wymieniano na życzenie klienta, a od końca 2015 zrezygnowano z jej montażu.
Źródło auta z Myszany jest jak poniższe okazy:
https://www.otomoto.pl/of...html#fabd88e2b5
https://www.otomoto.pl/of...html#fabd88e2b5
tylko ze 2 lata temu były po 30 tys netto, oglądałem wszystkie.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-07-17, 16:44   

Wszystko zależy od tego na jakiej wysokości się ma głowę ;) Nie wiedziałem, że w starych modelach ją wymieniali. Była na to jakaś akcja serwisowa, czy trzeba było sobie samemu zapłacić?

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-17, 16:46   

Robili to gratis w Hiszpanii, Włoszech i Francji na życzenie.
Co nie dziwi, bo tam ostre słońce z zasady jest i było mocne odbicie.
Dla upierdliwych również w niemiecko języcznych i innych krajach.
W Polsce nie.
Zawsze było to odnotowane w historii serwisowej auta.

marcin.elektro 

Wysłany: 2020-07-17, 20:12   

Jak Ci wystarczy 50-70 km to ampera .one być, bo w niej jest możliwa tylko jazda w trybie elektryka. Można jeździć jak elektrykiem ,a w trasie odpali nam spalinowka ,ktora jesr jak generator i laduje nam baterię.,ale ciągle korzystamy z momentu elektryka.

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-07-17, 20:48   

A może "trojaczki" - iMiev / iOn / C-zero?

jas_pik

Wysłany: 2020-07-17, 22:10   

Jeśli coś małego czyli trojaczek albo smart to własnie podjęliśmy rodzinne decyzje o sprzedaży e . Ogłoszeń jeszcze nigdzie nie dawałem ale jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam

Nikt 

Wysłany: 2020-07-18, 21:52   

Zobaczymy, co będzie z tym z Mszany. Jeśli rzeczywiście mógł być po takich przygodach jak te z linków, to trochę kiepsko. To samo z gwarancją krótszą, niż deklarowana. Deskę można jakoś przeżyć, ewentualnie kiedyś w przyszłości wymienić, choć dobrze wiedzieć, że jasna może być tutaj problematyczna. Na razie może odłożę tę ofertę "do rezerwy", może uda się znaleźć coś lepszego.
Ampere mam cały czas z tyłu głowy. Te 50-70km powinno na moje potrzeby wystarczyć. Tak właśnie myślałem, żeby ewentualnie kupić hybrydę i jeździć głównie na prądzie. Na razie jeszcze staram się szukać w elektrykach.
Na trojaczki raczej nie patrzę. Najzwyczajniej w świecie mi się nie podobają. Ale mimo wszystko dzięki za propozycję.

Kolejny Zoe. Wiem, że to wersja Life, ale jakoś zafixowałem się na Zoego. Na pewno trzeba by dopytać o więcej zdjęć. No i bateria 22kWh. Na jaki zasięg to się mniej więcej przekłada?

https://www.otomoto.pl/of...html#0f73fc7c62

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-18, 22:11   

Wygląda dobrze, prebieg zachęcający, warto sprawdzić historie,
czy deska nowa z powodu akcji, czy wystrzalu poduszki.
No i status baterii do weryfikacji LEAS RCI czy BUY CUSTOMER.
Dla Intens kryteria wyszukiwania to
Alufelgi
Czujniki parkowania tył
Dodatkowo:
Kamera cofania
Elektryczne szyby tyl
Czujnik deszczu zmierzch
I
Wolne ręce plus
Skórzana kierownica
sporo funkcji oprogramowania

Nikt 

Wysłany: 2020-07-20, 10:28   

Dzwoniłem wczoraj rano, podobno w sobotę wieczorem już ktoś zdążył sobie zaklepać ten egzemplarz. Mówi się, trudno. Trzeba szukać dalej w takim razie.

Nikt 

Wysłany: 2020-07-23, 08:35   

Na razie czekam na informację o potencjalnej nowej ofercie na Zoego, więc w międzyczasie zapytam o alternatywy. Wiem, że Leaf, że trojaczki i tak dalej, ale mam tutaj na myśli hybrydy. Jak dotąd wspomniany był tylko Opel Ampera. Są jakieś inne, warte uwagi hybrydy w podobnym zakresie cenowym?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-07-23, 10:07   

Bliźniak ampery, czyli chevrolet volt. W okolicach 50tys pln nie kojarzę niczego innego co by miało sens.

jatko 
jatko

Wysłany: 2020-07-23, 12:43   

Jeśli chodzi o hybrydy ich zasięgi to Ampera/Volt potem długo długo nic i Outlander.
Volta polecam z czystym sumieniem, ma kilka wad w stosunku do Ampery ale da się z tym żyć i jest to bezpieczne auto. Prawie rok używane w rodzinie 2+1(w sumie rok i 3mc), zamiennie z Nissan Quaskai 2018, wbrew pozorom Quaskai pomieści mniej bagażu. Jest to też dobry entry level do świata elektryków, bez spiny że prądu zabraknie. Ja nie wyobrażam teraz powrotu do świata spaliniaków, chociaż na jakiś czas muszę.

Nikt 

Wysłany: 2020-07-27, 11:29   

No dobra, trochę przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że na ten moment jednak lepsza będzie hybryda. Na razie, na "okres przejściowy". W przyszłości pomyśli się o czystym elektryku, mam nadzieję, że do tego czasu będzie już więcej punktów ładowania w mojej okolicy. Oszczędzę sobie trochę stresu związanego z zasięgiem.
Przez chwilę myślałem nad hybrydową Toyotą Yaris. Cenowo wygląda w sumie całkiem nie najgorzej, ale jak zobaczyłem ten powalający zasięg na pełnej baterii, to aż spadłem z fotela :mrgreen:
Wygląda więc na to, że w tej cenie rzeczywiście zostają tylko Volt i Ampera. Ale nie ma tego złego, oba auta zdają się być całkiem przyzwoite. Jakieś rady dotyczące rocznika, przebiegu, ceny?

Trafiłem na taką ofertę. Ktoś coś?

https://www.otomoto.pl/of...html#240b432eb6

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-27, 11:37   

tylko ładuj ją z gniazdka w domu nie na stacji, aż nie będzie ich więcej.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-07-27, 12:15   

Jeśli masz niedaleko to podjedź i obejrzyj. Ja byłem mocno napalony na volta II dopóki nie zobaczyłem go na żywo. W przypadku volta I może Ci przeszkadzać na przykład to, że jest czteroosobowy. Albo to, że bagażnik jest długi i szeroki, ale bardzo płytki (dlatego też opel/chevrolet nie daje 'normalnej' pokrywy nad bagażami, tylko taką szmatkę). Jeśli takie rzeczy to dla Ciebie nie problem i jeśli kupujesz to jako główne/jedyne auto w rodzinie to może być całkiem niezły wybór.

evholic 

Wysłany: 2020-07-27, 12:50   

Ten Volt to jest wersja Europejska (w Holandii ja sprzedawali). Przebieg niewielki jak na ten samochód, sprzedawca uczciwy, sam od niego kupiłem pół roku temu i jestem bardzo zadowolony!

Volt 1 dużo lepiej wygląda w rzeczywistości niż na zdjęciach. A tutaj jeszcze ten czarny dach jest mega :) Jak bedziesz miał jakieś pyt odnośnie tego samochodu to pisz, albo zaglądaj na mojego youtube :) https://www.youtube.com/c...Oyflhw/featured

Odpowiedz do tematu