SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla X -zakup w Leasing a darmowe ładowanie.
Autor Wiadomość
Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-10-15, 20:16   

Bufor jest i rekuperuje, ale inaczej
słabiej jak przyzwyczaiła kierowcę.

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-10-15, 20:30   

Czyli nie działa tak, jak oczekiwałby użytkownik...
Doceniam w Tesli (firmie) i w Teslach wiele rzeczy, ale generalnie to nie trawię marketingu w stylu Apple'a, czyli że firma potrafi zrobić taką otoczkę, że ludzie mają poczucie bycia "wybrańcami", których zły, głupi świat nie rozumie ;-)

aviator 
i3 94Ah rex

Wysłany: 2020-10-15, 21:24   

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa u mnie w i3 ale e-pedał działa zawsze tak samo niezależnie od poziomu naładowania akumulatora. Zawiechy dostaje jedynie na dziurach czy przy uślizgu kol na mokrych dylatacjach np na mostach ... wtedy hamowanie rekuperacja równa się zero i można się bardzo mocno zdziwić.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-10-15, 21:57   

Ludzie mają tak dziwnie ze sie czepiają. :mrgreen: A tu wystarczy zrozumieć specyfikę tego napędu , no poczuć jak to jest w realu . A i nie było wyimaginowanych obietnic !
.
Po za jedną że nie bedzie potrzeba kierowcy. 8-)
Nikt nie obiecywał hamowania czy rekuperacji zawsze . To jest ale nie musi być . Priorytet w Tesli to bateria aby marudy nie martwily sie o degradację. W Nissanie widocznie mają to w dupie lub dodają hamulce ?.
Bufor ? OK ale szkoda zasiegu gdy jest za duży .
A rekuperacja to nie jakieś marne 10A i w zimnie by potrzeba go sporo Tym samym do uzyskania wlasciwej temperatury hamujemy normalnie.
Następna sprawa to zgubne dzialanie na lodzie. Tym samym jest ustawienie jej sily i jazdy/ruszania na śliskim.
Bodajże pierwsze Tesle miały kłopot takimi uślizgami po odjęciu gazu
Byłem wnerwiony gdy nie bylo Hold jak w Nissanie. Dopiero po m/w 2 miesiącach Tesla to wprowadziła. To ta zaleta że zawsze można liczyć na zmiany w starym samochodzie. No i do tego Świat jest różnorodny i nie każdy musi robić to tak samo
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-10-16, 06:46   

Bronek napisał/a:
Tego np w Nissanie nie obserwuję i nie wiem czy On nie robi tego? Czy zamiast rekuperacji działa hamulcami???
Podobnie tzw EPedal działa i w lecie i w zimie. ( W końcu Tesla była z tym hamowaniem do zatrzymania po Nissanie)

Chwila... U mnie w nissanie bardzo mocno to widać przy naładowaniu do 100%. Wtedy jest zero rekuperacji. Najlepiej to widać bez e-pedal.

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-10-16, 06:51   

Czyli oczywiste i normalne w każdym EV.
W Tesli bez względu na marketing rekupetacja jest mniejsza
przy pełnym aku i moc mniejsza przy ponizej 20%
aviator napisał/a:
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa u mnie w i3 ale e-pedał działa zawsze tak samo niezależnie od poziomu naładowania akumulatora. Zawiechy dostaje jedynie na dziurach czy przy uślizgu kol na mokrych dylatacjach np na mostach ... wtedy hamowanie rekuperacja równa się zero i można się bardzo mocno zdziwić.

Na autopilocie oba pedały działają zawsze.

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-10-16, 09:20   

Ustawiłem wykres energii na ekran główny i jest na nim info o którym pisał Bronek związane z redukcją odzysku przy niskich temperaturach.Po przejechaniu 15 km,ubyło 1,5 kreski.

info o braku odzysku.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 21,64 KB

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-10-19, 17:57   

Jakiś pomysł na pozbycie się tej "biedy"?Tył jest ok.

https://youtu.be/a7fbJeCN2Is

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-10-19, 18:38   

Henryczek napisał/a:
Jakiś pomysł na pozbycie się tej "biedy"?Tył jest ok.
https://youtu.be/a7fbJeCN2Is

Nie otwierać! :-)

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-10-19, 18:39   

Użyj wosku na ręcznej, a nie osuszacza.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-10-19, 19:12   

Za czysto i sucho.
Spróbuj antyfog
Kiedyś był w aptekach - silol. Moze Balsam Szostkowskiego. To polimer na wrzody żołądka
Nie ma filmu na szybie.
A moze olej do elektrycznych maszynek do golenia - wzdłuz listew gumowych?

LUDWIK! Skoro go hydraulicy używają :roll:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-10-19, 21:05   

No to nawet zabawne w jakimś sensie jest, że w aucie za wiadro pieniędzy skrzypią elektryczne szyby i rozwiązaniem ma być smarowanie glidexem (polecam do zastosowań hydraulicznych). Jakoś inni producenci, również marek budżetowych, nie mają z tym problemu od wielu lat, więc ja bym zadzwonił/napisał do ASO i zapytał :-P

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-10-19, 21:21   

Nie wysmiewaj bo to moze byc bląd ludzki.
Miałem lokatorkę ktora parownica wymyła okucia okien.
Następnie fronty szafek w kuchni i schody. Efekt? okna
przestały się płynnie otwierać, okleina frontow odeszła
stopnie schodów do lakierowania, szkody na 5000 zl.
Henryczek jak myłeś ostatnio auto?

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-10-19, 21:44   

Ad. foliowanych frontów - musiały być niezbyt dobrej jakości. Podobnie lakier na schodach - porządny parkietowy lakier powinien bezboleśnie przeżyć czyszczenie parownicą.
Chyba, że pani była nader dokładna i niezmiernie długo parowała wszystko, to może... ale nie jestem sobie w stanie tego wybrazić.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-10-19, 21:47   

No to Kolega obsmiewajacy nie znósl by purchli pod lakierem u Merca za pińset plus, po roku uzytkowania itd...
To piszczy szkło, w amerykańcach czesto jak ktoś wymyje a nie nabłyszczy. Chłopaki od powloki polecieli tez pewnie po szybach.
Ja myje na automatycznej pianowej ale zawsze woskuję czy jak to sie tam zwie : "konserwacja lakieru" czy jakos tak?
Jeszcze raz powtórzę
; przelec szyby z obu stron rozcieńczonym Ludwikiem na czystej szmacie. Szkody nie bedzie a piski powinny ustąpić

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-10-20, 07:40   

Cytat:
Henryczek jak myłeś ostatnio auto?

Myjnia ręczna, nie zaglądałem co i jak.Mam wosk w płynie, liznę ranty, zobaczymy.

Idzie 2020.40.8

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-10-20, 09:42   

Jeżeli sam robiłeś ręczną to ostatnia faza osuszać za dużo.
Spryskaj w trybie wosk i będzie OK.

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-10-20, 12:56   

Cytat:
Idzie 2020.40.8

U mnie nic nowego.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-10-22, 06:23   

tez mam. Ciągłe poprawki. Komendy juz sa po polsku. Brakuje kamery tylnej

Olądałeś walke autopilota we Wrocławiu. Trójka ale to podobnie. https://youtu.be/oB7X64--VAc

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-10-22, 11:57   

W ruchu miejskim nie korzystam z wynalazków, te ciągłe komunikaty i znaki tonażowe jako ograniczenia prędkości mnie wk.....
Autopilot na obwodnicach i autostradach tak, chociaż komfortu czasem brak, a w zasadzie to trzeciego pasa, bo albo tir, albo ktoś na zderzaku i mruga, trudno utrzymać stałą dozwoloną prędkość.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-10-23, 16:19   

Ja korzystam , ale jako dawca informacji .Faktycznie o ile tempomat ok to FSD do bani

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-11-27, 22:52   

Idzie 2020.44.25

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-12-01, 22:43   

Henryczek napisał/a:
Idzie 2020.44.25

Tez mam

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-12-02, 10:25   

Poza poprawą wybierania głosowego, nic innego nie zauważyłem.

Dzisiaj mamy -8 st i na odcinku 50 km różnica wskazań przejechanych km wyszła 35%

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-12-02, 11:11   

Henryczek napisał/a:
Poza poprawą wybierania głosowego, nic innego nie zauważyłem.

Dzisiaj mamy -8 st i na odcinku 50 km różnica wskazań przejechanych km wyszła 35%

Mnie wkurza brak komendy do tylnej kamery. gdy powiem cos z "cofania" to cofa np utwór lub stacje. Słowo "Kamera" uruchamia historie połaczeń .
Jak pisałem, to dziwne, bo nie wynika z błędnego czytania - idealnie pisze na ekranie, to co wypowiadam. Błąd jest w interpretacji lub w jej braku.
U nas plus 2-4 C.
W spalinowych tez kilka literków robiło sie więcej. jeszce opon nie zmieniłem, jakoś tak z lenistwa. Żałuje że nie dalem wielosezonowych, przy naszym stylu jazdy i klimacie idealne. Jak zetre te nowe od Tesli, tak zrobie a felgi z zimówkami opchne tanio.

Odpowiedz do tematu