SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Leaf I czy Kia Soul czy Renault Zoe
Autor Wiadomość
Hermes 

Wysłany: 2020-07-30, 14:53   

Cav napisał/a:
W przypadku śnieżnej zimy, po prostu nie zda egzaminu

Kurcze - no całe szczęście, że nie wiedziałem, bo bym przez te 5-6 nie dał chyba rady zimą przejeździć wieloma autami mnóstwa tysięcy kilometrów, w dużej mierze po górach. :lol: :lol: :mrgreen:
To mi przypomina teksty - a jakże! - że "Panie, elektrykiem to tylko po mieście". :lol: :lol:

Apolonia napisał/a:
CC są głośne latem

Nieprawda, a przynajmniej nie w tych rozmiarach, którymi jeździłem. Nie są najcichsze, bo 69 dB to więcej niż 68 dB GY 4S Gen2, ale są dalej z kategorii cichych. 8-)

Cav napisał/a:
Nie będę nic oglądał przez kilkanaście minut

Nam też przykro :mrgreen: Nauka kosztuje trochę wysiłku i czasu. :roll:

Cav napisał/a:
Wychodzi z tego, że poza śniegiem letnia wcale nie zachowuje się gorzej, nawet zimą

No nie - na deszczu przy +2 stopniach, nie... aaa ten no: świstak siedzi i zawija. :mrgreen: :lol:

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-07-30, 14:59   

Hermes napisał/a:
Nauka kosztuje trochę wysiłku i czasu.

No tak, tyle że jak ktoś miałby tu kogoś uczyć, to zapewne raczej ja Was, a nie Wy mnie.....
Zarówno jeśli chodzi o ilość samochodów, przejechanych km, zużytych opon, obejrzanych i przeczytanych testów itd.

Więc jeśli ktoś mi wciska banialuki, bo mu się coś wydaje, albo coś gdzieś usłyszał, to albo się podpiera konkretem, albo może sobie darować...

Hermes 

Wysłany: 2020-07-30, 15:10   

Cav napisał/a:
No tak, tyle że jak ktoś miałby tu kogoś uczyć, to zapewne raczej ja Was, a nie Wy mnie

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-30, 15:17   

Hermes napisał/a:
Nieprawda, a przynajmniej nie w tych rozmiarach, którymi jeździłem. Nie są najcichsze, bo 69 dB to więcej niż 68 dB GY 4S Gen2, ale są dalej z kategorii cichych.

Ja jeździłem w Zoe jeden po drugim i są latem głośniejsze niż E-V bez względu na to pisze producent (CC były bez +)
Pisałem o tym tu na forum już ze 2 lata temu np tu http://forum.samochodyele...opony&start=100
W E-V tez producent podaje 70 dB a dla ucha są cichsze niż 69. Są i inne przykłady takich przekłamań.
Ostatnio zmieniony przez Apolonia 2020-07-30, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  

Hermes 

Wysłany: 2020-07-30, 15:20   

Te same opony w różnych rozmiarach mają inną głośność oraz opory toczenia.
Poza tym - przecież czemu do mnie piszesz, skoro ja o E-V nic nie pisałem, a tylko o GY i CC/CC+. :roll:

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-30, 15:44   

Te same auto rok i opony jak i ich rozmiar.
Latem CC jest głośniejsze niż E-V mimo że tego nie widać w specyfikacji

Hermes 

Wysłany: 2020-07-30, 15:49   

Powtarzam, że nie znam czegoś, co nazywasz "E-V". I nie rozumiem, dlaczego wciskasz na siłę komuś coś, czego nie napisał.

A pisałem już, nie każdy się uczy...? :mrgreen:

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-07-30, 15:57   

Z kierunku rozwoju dyskusji wnioskuję, że jednak naprawdę energooszczędnych propozycji już nie będzie, więc muszę sugerować się tabelkami i tym co w nich wpisano....

Hermes 

Wysłany: 2020-07-30, 16:04   

A czy:

Cav napisał/a:

Wesprzesz się wynikami jakiegoś konkretnego testu? ;-)

:mrgreen:

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-07-30, 16:13   

Apolonia napisał/a:

Ogólnie to nie jest ważne co będzie napisane, bo kolega z Poznania,
dużo rozmawiał o Leaf, Kona, a kupił Zoe.

I co w związku z tym?
Analizowałem po prostu sensowność i opłacalność wszystkich opcji.
A o ZOE z Vozilli myślałem od kiedy tylko ogłosili, że będą się wyprzedawać - możesz sobie sprawdzić na forum.

Teraz po prostu uznałem, że w związku z brakiem postępów w funduszu, dopłaty na nowe auto mogę nigdy na oczy nie zobaczyć.
A że akurat to był moment kiedy te Zoe pojawiły się na rynku, w cenach zbliżonych do tych, które zakładałem pół roku temu, to nie mogłem takiej okazji zaprzepaścić.

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-07-30, 16:16   

Hermes napisał/a:
A czy:

Cav napisał/a:

Wesprzesz się wynikami jakiegoś konkretnego testu? ;-)

:mrgreen:

W jakiej konkretnie sprawie?
Prawdziwości klasyfikacji w tabelkach?
Niestety nie, dlatego nie chciałem się na nich opierać.

Ale same egzemplarze z tej trójki, która jest klasyfikowana jako B, były w niejednym teście.
Wypadały dobrze, albo bardzo dobrze.

Aczkolwiek to testy sprzed kilkulat, więc udział w nich brały inne modele, toteż nie do końca musi się to przekładać na stan obecny.
Ceny są zbliżone (różnią się 20 zł za sztukę).

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-07-30, 16:22   

Cav napisał/a:
No tak, tyle że jak ktoś miałby tu kogoś uczyć, to zapewne raczej ja Was, a nie Wy mnie.....
Zarówno jeśli chodzi o ilość samochodów, przejechanych km, zużytych opon, obejrzanych i przeczytanych testów itd.

Więc jeśli ktoś mi wciska banialuki, bo mu się coś wydaje, albo coś gdzieś usłyszał, to albo się podpiera konkretem, albo może sobie darować...

Zapytam więc filozoficznie - po co pytasz? Bo z powyższego można odnieść wrażenie, że wiesz najlepiej z tu obecnych :-)

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-30, 16:25   

Cav napisał/a:
Zoe pojawiły się na rynku, w cenach zbliżonych do tych, które zakładałem pół roku temu, to nie mogłem takiej okazji zaprzepaścić.

Te Zoe były by okazją, bo uważam, że Q90 ma sens, ale nie w tej wersji,
w Intens już tak, wówczas i ja bym kupił
lookash_c napisał/a:
Zapytam więc filozoficznie - po co pytasz?

Dodam filozoficznie, bo tak lubi. Zapytać i udowodnić, że nikt nie ma racji.

Podobnie robi 6-latek Leon, wpada żeby pajacować, to mu mówię, że jak będziemy
chcieli show, to sobie TV odpalimy, a jego cyrki, kończą się zazwyczaj płaczem.
Ostatnio zmieniony przez Apolonia 2020-07-30, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  

Hermes 

Wysłany: 2020-07-30, 16:39   

No to płacz, waść - tylko długo i rzewnie. :lol: :lol: :lol:

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-30, 17:03   

Kilometry można przejechać w Tirze, setki tysiecy z tachografem ...I mieć super wiedzę o jeździe TIRem
A samochdów można mieć dużo, bo pracodawca codziennie wsadza gościa w inny autobus lub inna taryfę.

Dlatego ilość nie ma nic do rzeczy i same km przejechane też nie świadczą o tym czy ktoś potrafi dobrze prowadzić . Ma czasem tylko szczesliwie przejechane km i tyle .

Czy moich x aut głównie nowych i x motocykli o czymś świadczą ? Nie sądzę . :roll:
Niemneij to że nikomu nie zrobiłem kuku a tylko 2x po pijaku rozbiłem auta 2x ( inne czasy 50zł kolegium i miesiąc zakazu)- oznacza tylko , że miałem okres szczęsliwie zakończonej głupoty.

Nie ma opon idealnie dobranych , nawet w F1 nie zawsze potrafią optymalnie dobrać

Gdyby były idealne opony jedne jedyne i idealny lek na kaca to by był na rynku tylko jeden taki produkt. Widocznie nie ma .
Nikt tu Ci nie ma nic do polecenia , a do tego każdy ma inny samochód , inaczej jeździ i ma swoje preferencje i portfel.
Zawsze kupwałem premium za kupe kasy a do Tesli jakieś mam budżetowe za 4000 - 5000 zimówki i o dziwo są ciche. Jak by było w zimie ? Nie wiem, bo zimy nie było . :cry:
Czyli akurat te tanie - przypadkowo kupione -sie sprawdziły - jest tanio , cicho i Ok . Tylko po co je zmieniałem ?? Winna temu pogoda.

W Nissanie wymienilem nówki orginalne na polecane wielosezonowe aby mi mniej buksował i niby mniej to robi . Niby ? Ale tego nie jestem tak pewny . Może gdy byly z kolcami ? Tak chamsko ruszam , że widocznie nie ma dla mnie opon ?
Opon do Nissana

Jest tyle tego na rynku i tylu ludzi tego używa ,ze widocznie albo wszystkie są dobre albo wszyscy sie mylą.
Szukaj , znajdź i naucz nas jak to sie robi.
Ja jestem tak gupi ,że po ok 40 latach jazdy raczej kilka razy znalałem do dupy ale ani razu idealnych. :-P
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Ekolega 
BMW i3 94ah

Wysłany: 2020-07-30, 18:07   

Czemu opony do tesli sa po 1000.- za sztuke ? jaki tam jest kurde rozmiar ?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-30, 18:48   

Z felgami :mrgreen:
Juz to pisałem w watku o tesla 3 i nie chce mi sie nty raz
Wtedy to jedyna firma co po kliknieciu na TESLA m# od razu wyszukala z TMS w zestawie

Znalalem fv

Marka, profil i wymiar: Koło kompletne do TESLA Model 3 003, '19 - , electric 4x4, 0 cmc, 153 KW / 208

PS ,Year:11/2019 Felge: DEZENT RE 8 x 18 (LK 5/114.3, 71.60, ET 40) srebrny Reifen: Nexen Winguard Sport
2 235/45 R18 98V XL 4PR , RPB
Sztuk: 4
Cena za sztukę netto: 808.46 zl (994.41 zl brutto)
----------------------------------------

-----------------------------------------
Suma końcowa: 4173.64 zl
===================================

PS Zamówione z samochodem zimowki z felgami Tesli - 18" by kosztowały obecnie 9500 zl ??? O ile pamietam wtedy taniej
20" to aż 19500 zł

20191130_133852-981x646_copy_785x516.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 67,61 KB

tempFileForShare_20191130-184648-800x498_copy_755x456.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 85,22 KB

Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-07-31, 06:44   

lookash_c napisał/a:

Zapytam więc filozoficznie - po co pytasz?

Bo akurat z oponami do elektryków doświadczeń nie mam, jako że nigdy nie zwracałem uwagi na opory toczenia.
Liczyłem więc, że na specjalistycznym forum ktoś będzie je miał - ale jak widać się przeliczyłem.
Nikt nawet nie wspomniał o żadnej propozycji z opon całorocznych, która wyróżniałaby się jakkolwiek tym parametrem, który jest decydujący jeśli chodzi o zwiększanie zasięgu.

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-07-31, 06:49   

Bronek napisał/a:

Nie ma opon idealnie dobranych , nawet w F1 nie zawsze potrafią optymalnie dobrać

Jasna rzecz, liczyłem bardziej na to że ktoś już szukał opon pod tym kątem, więc może się podzielić wnioskami, choćby z poszukiwań, a nie eksploatacji.

Jak sprzedałem poprzedniego Leafa, też po Vozilli, z oponami wielosezonowymi Nexen, to nowy nabywca po kilku miesiącach raportował mi, że zmienił opony na takie z indeksem A i zużycie prądu mu z miejsca mocno spadło.
No ale być może takich wielosezonówek po prostu się nie robi, dlatego nikt z nas o nich nie wie.
Trzeba więc wybrać coś możliwie najbardziej zbliżonego.

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-31, 07:42   

Cytat:
Nikt nawet nie wspomniał o żadnej propozycji z opon całorocznych,

Po co pierd...enie, napisałem Ci, co montuje Reno w Zoe na Europę E-V
na skandynawie CC. Mało? Ale to fakt. Ty będziesz poprawił fabrykę OK,
a kto jak nie producent zna sprawę dogłębnie. Ty testy oczekujesz to placz.
.
Napisałem, że jeżeli zużycie jest ważne to 2 komplety opon, ale nie,
wąż w kieszeni mówi tanio. Bronek nie Leon czytać ze zrozumieniem potrafi.
Pisałem też że przy wielosezonowych masz zwiększone zużycie prądu latem,
na śniegu już nie są ok i ponizej -10 robią die twarde.
Rozumiem ze kupujesz auto na chwilę i ze poznaniak. Jeżeli zrobisz,
30 tys km rocznie, to po 2 latach, 2 komplety będą już wątpliwe i na pewno
któryś będzie do odnowienia, bo takie są ciche gumy AA.
Dla mnie to nie oszczędność, ale norma.
W Zoe Q latem możesz dojść do 12 kWh na 100, ale tylko na EV.
Ostatnio zmieniony przez Apolonia 2020-07-31, 13:28, w całości zmieniany 2 razy  

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-31, 07:51   

DAJ SOBIE SPOKÓJ, każdy "nuworysz" lub posiadacz albo nawet potencjalny posiadacz zanim posiądzie - przegina i z autem i potem z jazdą . Czasem to mija .. No nie zawsze.

Po latach ja szukam opon na mokro Ma byc tam A lub B , bo u nas bywa najczęsciej mokro czy to w zimie czy w lecie.
Reszta to cena , nie tanio nie za drogo . Po 28 000 zł za koła do Gelendy ( patrz wyżej nuworysz i jeszcze nie posiadacz- kupiłem bo myslałem ze życie spedzę na stepach i polach w terenowym aucie ) wiecej głupot nie robię . :oops:
Dopompujesz i uzyskasz to samo w kazej a po za tym ile ??? SZKODA SZARYCH KOMÓREK >

Cav 
Zoe ZE40 2018

Apolonia napisał/a:
Cytat:
Nikt nawet nie wspomniał o żadnej propozycji z opon całorocznych,

Po co pierd...enie, napisałem Ci, co montuje Reno w Zoe na Europę E-V
na skandynawie CC. Mało?

Oczywiście że mało, bo ja nie jestem zmuszony do kupowania opon francuskich.
Zwłaszcza jeśli mają słabe parametry - a tak jest w przypadku CC/CC+.

Hermes 

Cav napisał/a:
zmienił opony na takie z indeksem A i zużycie prądu mu z miejsca mocno spadło

Ja bym w to zbyt mocno nie wierzył - raczej jeździ inaczej i w innych warunkach. Bo dla jednego "miasto" to ciągle centrum, bo mieszka lub ma blisko do centrum i tylko po mieście jeździ. A drugi też "mieszka w mieście", ale aby dojechać do centrum to ma np. 10 km i ten dojazd też dużo zmienia w spalaniu. A do tego dochodzi pełno innych kwestii związanych m.in. ze stylem jeżdżenia.

Ja zmieniłem w Leafie z A na C i różnic nie widzę: jak są to naprawdę minimalne czyli pomijalne.

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-07-31, 08:08   

Hermes napisał/a:
Cav napisał/a:
zmienił opony na takie z indeksem A i zużycie prądu mu z miejsca mocno spadło

Ja bym w to zbyt mocno nie wierzył - raczej jeździ inaczej i w innych warunkach.

Mówi o dojazdach do pracy, wiec raczej stała trasa i sposób jazdy.
Fakt - sprzedawałem zimą, więc jakiś wpływ mógł mieć też wzrost temperatur.

Cyt. jego informacje - wyglądają sensownie:

"Muszę przy okazji powiedzieć że na przyszłość bardzo polecam uwzględniać oznaczenia na oponach "szczególnie" przy takim samochodzie ;)
Opony fabryczne całoroczne (zakładam że te na których jeździł były fabryczne) mają indeks "F" jeśli chodzi o zużycie paliwa. Przy oszczędnej jeździe miałem zużycie średnie około 15kWh / 100m i zasięgi ok 170 - 180 km.
Po zmianie na opony zimowe z indeksem "C" z których byłem bardzo zadowolony w poprzednim samochodzie zużycie spadło do około 13,2 - 13,5. Zasięg miałem około 200km (oczywiście bez ogrzewania itp... ). Ogólnie sama zmiana opon spowodowała że zasięg wydłużył się o około 20km.
Teraz założyłem stare letnie i zużycie wskoczyło znowu powyżej 14..."

Hermes 

Wysłany: 2020-07-31, 08:54   

Ja zmieniłem z A na C (dodatkowo A były letnie a C całoroczne) i - owszem, coś tam czuję w oporach jak się rozpędzam - ale dajmy na to, jak jadę Vmax licznikowo ~150 km/h, to KOLOSALNE znaczenie ma - na tej samej trasie! - sposób operowania pedałem przyśpieszenia. Spalanie może być 25 kWh i może być 19-20 przy tej samej prędkości, trasie i kierowcy.
Do tego - jak w spaliniaku - więcej pali w upale i na mrozie.

Nie neguję, ale miarodajne wyniki tylko z warunków stricte laboratoryjnych.

A jakimś testem/tabelką kolega by się podparł - hę? ;) :mrgreen:

Odpowiedz do tematu