SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Leaf I czy Kia Soul czy Renault Zoe
Autor Wiadomość
Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-07-31, 09:26   

Hermes napisał/a:

A jakimś testem/tabelką kolega by się podparł - hę? ;) :mrgreen:

No właśnie to był test.
A tabelki owszem - można szukać, pytanie co negujesz, co wymaga potwierdzenia z tabelki?
Że CC+ ma opór toczenia C, czyli nijak nie jest energooszczędny?

bro

Wysłany: 2020-07-31, 09:44   

Cav napisał/a:

No i to wystarczy, żeby CC odpadły.
A miał ktoś Nokiany do takiego porównania?
Parametry niby mają jeszcze lepsze....

ja mam i jestem zadowolony - jeździłem po zaśnieżonych krętych i pagórkowatych Mazurach, ale i po Chorwacji nie mam do nich zastrzeżeń - jedyne co to miałem 2 sytuacje ze hamując na mokrych pasach (takich w pierwszej minucie deszczu) mi się uślizgnęły, choć podejrzewam, że żadna opona nie dalaby sobie na tym rady.

niestety nie mam porównania do innych wielosezonów.

auto to Yaris w mocnym dieslu więc porównywalne wielkością i osiągami (200 Nm)
Nokian WeatherProof 175/65R15 84 T

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-07-31, 10:04   

bro napisał/a:
Cav napisał/a:

No i to wystarczy, żeby CC odpadły.
A miał ktoś Nokiany do takiego porównania?
Parametry niby mają jeszcze lepsze....

ja mam i jestem zadowolony - jeździłem po zaśnieżonych krętych i pagórkowatych Mazurach, ale i po Chorwacji nie mam do nich zastrzeżeń - jedyne co to miałem 2 sytuacje ze hamując na mokrych pasach (takich w pierwszej minucie deszczu) mi się uślizgnęły, choć podejrzewam, że żadna opona nie dalaby sobie na tym rady.

niestety nie mam porównania do innych wielosezonów.

auto to Yaris w mocnym dieslu więc porównywalne wielkością i osiągami (200 Nm)
Nokian WeatherProof 175/65R15 84 T

Dzięki.
Wersja V ma w tabelkach dużo lepsze parametry niż T albo H, (i o niej właśnie myślę) - wiec chyba tym bardziej powinno być ok.

Hermes 

Wysłany: 2020-07-31, 12:55   

Cav napisał/a:

Nie wiem - czy ty chłopie jesteś tak nerwowy na codzień czy tak niedokładny i robisz wszystko (z czytaniem włącznie) byle jak. Albo może masz problem po prostu rozumieć, co przeczytałeś - jeśli w ogóle doczytałeś: ze zrozumieniem. Ewidentnie jednak masz duży problem.
Porównywałem Energy z C z 4S z A. Jak w mailu do dużych korporacji - trzeba powtarzać tak z 5x, bo też mało kto czyta od początku do końca - i ze zrozumieniem. :lol:

Albo nie znosisz mieć niskiego ciśnienia - i sobie specjalnie i celowo podwyższasz na forach. To się leczy, kolego! :mrgreen: :lol:

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-31, 13:42   

Cav napisał/a:
Oczywiście że mało, bo ja nie jestem zmuszony do kupowania opon francuskich.
Zwłaszcza jeśli mają słabe parametry - a tak jest w przypadku CC/CC+.

Nie nie jesteś zmuszony do kupowania niczego co francuskie, więc kup chińskie, bo jak mawia
turecki kolega opony są czarne i okrągłe. Tu należ zauważyć, że to Zoe, to już zostanie francuskie.
No, a sam zakup auta, jak miał być tani, to nie trafiony, bo już trzeba wkładać. Mam nadzieję
że sprzedawca oddał Ci to z nawiązką, a Ty mu zrobiłeś wykład ekonomiczno cenowy.
Ten wybór Nokian o tyle rozumiem, że są najtańsze jak zszedł z ceny 1500 na opony to 500 zostanie.
Do wypożyczalni na zachód dawano CC pewnie z podobnych względów jak Twoje, ma być tanio.
Tu u nas mała wydymka, dealer Nawrot miał w specyfikacji wielosezon, to poleciał tanio w Barum.
Od badania parametrów opon, to nie my forumowicze, ale producenci aut i opon. Jak sądzisz, że
się dogadali, to powiem tak zgadza się. Te durne E-V zostały z parametrem Q stworzone do ZOE,
bo ono nie jedzie szybciej i uwaga guma tak że nigdy nie piszczy, co w EV potrafi wkurzać (Bronka).
Jeżeli producent dogaduje się z Mich czy GY i robi testy na ich produkcie, to jedno trzeba powiedzieć
daje markę premium nie NEXEN czy Hankook, jak w TM3 LR na 19 calowych.
Nigdy wersji V bo są twarde, a powinny być w Zoe
niskie opory toczenia - będzie oszczędnie
niskia prędkości Q H T - bezdzie cicho
XL nośność, bo to 1500 kg nie Clio 1100 kg

.
Podsumowując jak 6 letni Leon podrośnie to przestanie pajacować i beczeć ale pewnie zajmie
się tuningiem aut aby "poprawić fabrykę" wg swoich norm. Baw się tylko nie zawracaj rzeki kijem.
P.S.
Jak już kupisz opony, to podziel się, będzie więcej warte, niż mieszanie cukru w herbacie.
Nie jemy spagetti łyżką stołową, (ona jest tylko do pomocy) bo to długo trwa.
Ostatnio zmieniony przez Apolonia 2020-07-31, 14:06, w całości zmieniany 3 razy  

Hermes 

Wysłany: 2020-07-31, 13:54   

A Leaf 2 wg homologacji ma indeks P :)

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-31, 13:56   

Pięknie tylko nie dla 15 cali

Hermes 

Wysłany: 2020-07-31, 16:02   

Tak - dla 16".
Przy czym indeks prędkości nijak się ma do średnicy.

...ale naklejka na drzwiach już ma indeks V, bo takie fabryka daje. Jeszcze się z gumiarzem kłóciłem, że "Panie, ma Pan specjalne opony do elektryków", a ja że akurat w tym przypadku są zwykłe. Nie chciał uwierzyć..., potem zobaczył, to uwierzył. :lol:

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-07-31, 19:12   

Hermes napisał/a:
Cav napisał/a:

Nie wiem - czy ty chłopie jesteś tak nerwowy na codzień czy tak niedokładny i robisz wszystko (z czytaniem włącznie) byle jak. Albo może masz problem po prostu rozumieć, co przeczytałeś - jeśli w ogóle doczytałeś: ze zrozumieniem. Ewidentnie jednak masz duży problem.
Porównywałem Energy z C z 4S z A.

Pytałem na co chcesz tabelki, a nie o Twoje odczucia.
Ale widzę, że amnestia była błędem, bo nadal braki w wiedzy nadrabiasz pyskowaniem - więc z powrotem do kibla won...
PLONK
Ostatnio zmieniony przez Cav 2020-07-31, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-07-31, 19:15   

Apolonia napisał/a:

Ten wybór Nokian o tyle rozumiem, że są najtańsze

Nie są, kosztują dokładnie tyle co Goodyeary i 20 zł mniej niż Conti, więc różnica żadna.
Czytałbyś to byś wiedział i nie musiałbyś dyskutować ze swoimi wyobrażeniami, bo już to pisałem.
A EV się nie łapią, bo nie są całoroczne i tyle.

Koszty nie grają roli, tylko parametry.
A że z braku konkretów, muszę je wybierać z tabelek - no to właśnie wybieram.
Lepszych (wg tabelek) całorocznych nie znalazłem i nikt też ich nie wskazał.
Mają takie dane:
Opory toczenia - B
jazda na mokrym - A
hałas - 68Db

Hermes 

Wysłany: 2020-07-31, 19:30   

Cavały świetne opowiada tutaj - nigdzie się tak nie ubawię.
...a teraz o amnezji bredzi. :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odpowiedz do tematu