SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o pomoc w naprawie Vectrix-a
Autor Wiadomość
phumr 

Wysłany: 2020-07-19, 21:45   Proszę o pomoc w naprawie Vectrix-a

Witam
Prosze o pomoc w uruchomieniu vectrixa vx1 , kupiłem skuter który po przekręceniu kluczyka był całkowicie martwy, rozebrałem baterie i naładowałem oddzielnie pakiety
Po poskładaniu baterii całość daje 140v i po przekręceniu kluczyka zapalają sie kontrolki i wyświetlacze ale silnik nie działa. przy rozbieraniu baterii zauważyłem ze uszkodzone są układy scalone w zabezpieczeniu baterii przed przegrzaniem i nie wiem czy przez te zabezpieczenie silnik nie pracuje czy jest jeszcze coś uszkodzone

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-07-19, 22:10   

Masz interfejs i soft do jego obsługi? Bez tego nie ma co zaczynać. Z poziomu softu możesz wyłączyć te czujniki w baterii i jeździć bez nich.

jas_pik

Wysłany: 2020-07-19, 22:18   

Rozłącz czujniki temperatury całkiem . Ale one z zasady nie blokują uruchomienia silnika.
Czy podłączając naładowane baterie użyłeś rezystora żarówki w celu zmniejszenia iskry? Jesli nie mogłeś uwalić kontroler silnika.
Aby zdiagnozować musisz mieć dostęp do odpowiedniego konwertera CAN-USB np Grid/Peak.
Bez niego trudno zdiagnozować.
Jesli Ci się nie uda to mogę postarać się go ożywić ale musisz go podrzucić do mnie .

phumr 

Wysłany: 2020-07-19, 22:19   

Niestety nie mam interfejsu , jeżeli jest któś z okolić Katowic kto ma interfejs i sie na tym zna to chętnie zapłacę za diagnostykę i pomoc w rozwiązanie usterki
Ewentualnie jezeli ktoś ma do sprzedania te zabezpieczenia to tez kupie bo widze ze wypalony jest układ PIC16F677 który jest do kupienia ale jest to mikrokontroler który pewnie też trzeba zaprogramoweać

phumr 

Wysłany: 2020-07-19, 22:21   

No właśnie żarówki nie użyłem i zaiskrzyło

jas_pik

Wysłany: 2020-07-19, 23:02   

Bez tych zabezpieczeń w PL da się jeździć ( taki mamy klimat jak powiadała pewna pani puszczająca się za duża kasę )
Ta sa zaprogramowane i chyba nikt się nie bawił w ich programowanie bo taniej/łatwiej jest kupić sprawne z dobrz działające z czujnikami w sklepie i być pewnym że działają i poprawnie wskazują ( co nie zawsze jest takie proste) : http://www.shop.vectrixparts.com/pl/269.html

Odpowiedz do tematu