SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla X -zakup w Leasing a darmowe ładowanie.
Autor Wiadomość
Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-05-19, 17:15   Tesla X -zakup w Leasing a darmowe ładowanie.

Witam serdecznie.
Mam pytanie:
Chodzi o zakup X-sa nowego z darmowym ładowaniem dla pierwszego właściciela.
Czy kupując w tzw. Leasingu,po jego upływie i wykupieniu autka, będąc automatycznie drugim właścicielem, utracę darmowe ładowanie?Może to i banał, ale jak dają za darmo a tak faktycznie jest ono ujęte w cenie nabycia, to czemu nie skorzystać.Ma ktoś wiedzę jak to jest faktycznie.Dział techniczny w Tilburgu w rozmowie tel poinformował z zaznaczeniem "wg mojej wiedzy"że firma Leasingowa będzie pierwszym właścicielem i koniec.Otrzymałem też z innego źródła info, że tworzy się konto dla użytkownika i on jest pierwszym właścicielem bez znaczenia na kogo jest wystawiona faktura.

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-05-19, 17:53   

Chyba zalezy od tego, jak to jestogarniete w systemie Tesli (czyli konto uzytkownika). Spytaj leasingodawcy, w Polsce oagrnia to np. EFL.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-21, 04:59   

Konto mozna mieć ,ale aby dopisać do niego auto lub auta, to trzeba przesłać skany papierów potwierdzających prawo własności i podpiąć np kartę
Inaczej przecież aplikacja nie ruszy,
O ile pewnie jaka karta i kogo jest ona nie ma pewnie znaczenia , to z właścicielem może być różnie . Pewnie to to ten co kupuje? A co jak jest dwóch ?

Czy Tesla przewidziała współwłasność ?
A jak to jest gdy tak jak u mnie był pośrednik i to chyba naw nie wprowadzali samochodu jak gdyby do eksploatacji . Ale faktycznie byli krotko jego właścicielami.

Ciekawe ?

To może leasing odnawialny? Za cztery lata oddasz i weźmiesz nowe?

Nie badałem tej formy leasingu i na ile to jest jako tako opłacalny.

PS zawsze jak coś jest za darmo , to musi byc haczyk.
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-06-29, 07:15   

C.D zakupu.
Po 9-ciu miesiącach od "kliknięcia"na stronie Tesli,moje autko X dotarło do Polski i jest na parkingu Firmy Leasingowej.Trwają czynności rejestracyjne.Z parkingu mam 250 km do domu i
tu mam pytanie.Wsiadam i jadę, czy konieczna jest jakaś wcześniej rejestracja na stronie Tesli,
jeżeli tak to czy na użytkownika czy na Leasingodawcę.
Na to pytanie oraz darmowe ładowanie dla pierwszego użytkownika nie otrzymałem odpowiedzi raczej nie otrzymam.Sama procedura Leasingu trwa już ponad miesiąc. :cry:

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-06-29, 07:35   

Zeby jechać to nic nie potrzebujesz.
Aplikacje konto ogarniesz w domu.
Wsiadasz jedziesz, szerokiej drogi.
Przed wyjazdem ustal, czy trzeba ładować
i znajdź jakieś ładowarki na trasie.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-29, 07:36   

Sama karta Ci wystarczy by odjechac i korzystać.
Konto tesli załozyc mozna nawet bez samochodu ( teraz od paru dni istnieje dodatkowa mozliwość udostepnienia komuś samochodu na jego maila ) ale to dygresja.

Ad rem jak założysz konto TESLI , to trzeba dodac do niego samochód . Z Other Europe sie nie dało To mozna zrobic ze strony np Niemieckiej ale to tez nie tak do końca gdzyz trzeba im przeslać skan prawa jazdy i Prawo do posiadania samochodu moze to byc umowa sprzedazy i ja bym przeslał np unowe leasingową jakąć " wazną" stronę "

KONTO załóż na swojego maila .
Ja z nimi pisalem na maila wyciagnietego z pomocy na stronie Tesli ??? Gdzieś tu jest ?? Poszukam
Dwa razy monitowałem /
Reasumując na szybko to pojedziesz na karte ale aplikacja bedzie dzialac jak przypiszą auto do konta
U mnie to z 2 tygodnie trwało

Wybacz byki i stylale pisze na kolanie znajde adres to podrzuce , juz go tu komus dawałem i poszło
Tu z nimi pisałem przesłałem skan Prawa jazdy dwie strony i umowe kupna .
AccountSupportEMEA@tesla.com
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-06-29, 08:25   

Mała poprawka w X ma kluczyk.
Ja wysłałem dowód, prawko i papiery firmy.
Możliwe, że w dowódzie będziesz jako użytkownik.

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-06-29, 10:02   

Apolonia napisał/a:

Dziękuje Wszystkim za info.
Odbiór mam we Wrocławiu,jest tam Supercharger, X ma darmowe ładowanie,tylko czy zadziała?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-29, 10:16   

Może zrób sobie Grenwaya ? Itd . na wszelki wypadek zobacz alternatywne rozwiazania z DC. Posiedzenie w Xie moze byc przyjemne , jest troche zabawy z ustawieniami itd.
Ostatecznie netfix lub YT . kabarety sobie pooglądasz.
Zazdraszczam !!!!!!!

Ps Na marginesie : Nie zbadane są sciezki "myslenia" Tesli . mam np do konca zycia auta darmowy internet full a teoretycznie chyba powininem miec czasowa subskrypcje . Dlaczego ??? cHGW.

zakladaj konta na Siebie a dokument wlasności tak sfotografuj abyś tam był. Zreszta moze sie to okazać tez niepotrzebne , bo dopuki Tesla bedzie na Twoim koncie to możesz byc traktowany jak PIERWSZY .
Leasing raczej konta nie bedzie zakładał ?

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-06-29, 12:26   

Henryczek napisał/a:
Apolonia napisał/a:

Dziękuje Wszystkim za info.
Odbiór mam we Wrocławiu,jest tam Supercharger, X ma darmowe ładowanie,tylko czy zadziała?

Pierwsze ładowanie na SC trenowałem w sobotę może być stresujące.
Powiązane ono jest z kontem Tesli.
Różnice mamy taka że ja mam TM3 i platne a X gratis.
U mnie były 2 podejścia po dwa przełączenia plus telefon do Tesli.
Najważniejszy jest spokój i nie stresować się.
Ładowanie możesz zrobić na Orlenie we Wrocławiu, też trzeba aplikacje.
W którą stronę jedziesz? To może coś podpowiem.

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-06-29, 15:58   

Cytat:
W którą stronę jedziesz? To może coś podpowiem.

Bielsko-Biała

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-06-29, 20:41   

Rób aplikację Orłen.
Masz Orleny we Wrocławiu i 3 MOPy
po drodze, to zero stresu.

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-07-03, 07:22   

Co Tesla X powinna mieć jako wyposażenie fabryczne, pytam,bo odbiór niebawem a kojarze jak kiedyś Bronek pisał, że nie miał kabla do ładowania.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-03, 07:57   

Nie miałem bo podczas pokrywania ceramiką lakieru ??? Ktos wyjął "puderniczkę" z evse
Pośrednik szybko dosłał
Kabel niebieski był .
Dostajesz EVSE z kablem i jedną końcówką do zwykłego gniazdka i druga do zmiany - u mnie to było małe kempingowe czyli niebieskie 16A 1 faza . Oraz kabel ccs męsko/żeński do innych ładowarek (evse) i słupków bez kabla. Chyba 3x32A ?

Nie wiem jak w X , ale evse moje obsługuje do 32A czyli 7 kW z jednej fazy :!: . To orginał otrzymany z Teslą
Warto miec własne evse na 3Fazy . Ja mam 3x32A ( z regulowana mocą) ale i tak więcej Tm3 nie weźmie jak 3x16A z pradu stałego , to determinuje zamontowana w niej ładowarka.

Tm3 może w domu ładowac sie 3x16A
CO DAJE OK 72KM zasiegu /na godzine ładowania . Wg mnie na moje potrzeby i instalację wystarczająco - aczkolwiek 3x32A byłoby lepsze tylko wtedy trzeba uważać aby nie wywaliło na słupie . Mam zabezpieczenie 40 A przed licznikiem -niby dużo ,ale trzeba uwazać z pobieraną mocą ???

NIE WIEM JAKĄ ŁADOWARKE MA W SOBIE X ???

PS . Dokupilem , dorobiłem rózne przjsciówki zarówno do orginalnej EVSE Tesli jak i do tej regulowanej .
Czyli moge sie podłaczyc do gniazdek
zwykłych np 10A ;
do kempingowego małego- (niebieskie )16A 1F ;
do kempingowego dużego ( niebieskie) 1 F 32A
Do małej sily 16A 3F(czerwone) ;
dużej siły 32A 3F ( czerwone)
Nie mam do CHADEM) ale mi to zbędne

Zaletą evse Tesli jest guiziczek otwierajacy klapke , niestety to jednofazowe ustrojstwo ale rozpoznaje jaki prad otrzymuje i do 32A sama ustawia ładowanie ( pewnie po przyłączonej do niej koncówce?10-32A). Oczywiscie możesz je jeszcze modyfikować z poziomu ekranu samochodu.

Wallbox tesli to co innego , ale nie wiem czy warto dla guziczka ?? To juz kazdy sobie wybiera...
Ja mam 3F od Nissana ( prezent) przerobioną przez Patryka na mobilna i regulowaną i to mi wystarcza.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-07-03, 09:59   

Bronek napisał/a:
Oraz kabel ccs męsko/żeński do innych ładowarek (evse) i słupków bez kabla.
To Type 2, nie CCS. CCS to Type 2 + te grube piny DC.

Bronek napisał/a:
NIE WIEM JAKĄ ŁADOWARKE MA W SOBIE X ???
Obecne to standard 3x16A 11kW, w opcji 3x25A 17kW.

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-03, 10:06   

Bronek napisał/a:
Oraz kabel ccs męsko/żeński do innych ładowarek (evse) i słupków bez kabla. Chyba 3x32A ?

- TYP2 niebieski
- czarny kuferek z EVSE 230V z przejściem na kamping, u mnie jest też wtyk szwajcarski (chyba)
- czerwony kufer z apteczka trójkąt
- ucho do holowania

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-03, 10:52   

PatrykS napisał/a:
Bronek napisał/a:
Oraz kabel ccs męsko/żeński do innych ładowarek (evse) i słupków bez kabla.
To Type 2, nie CCS. CCS to Type 2 + te grube piny DC.

Oczywiście... na odruchu o czy innym myslałem o czym innym pisałem , przed robotą to się czlek rozkojarza :lol: przed oczami mialem gniazdo combo a pisałem o kablu

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-03, 14:16   

Coś mi się zdaje, że to było gniazdo PIS, zasłonięte wargami - nie mylić z partią.

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-07-06, 20:39   

Dalej walcze,w zasadzie czekam na mój wózek, a miał być ostatecznie na miniony weekend.Wydział Komunikacji nie zarejestruje nowego X bez polskiego przeglądu.Czyli czerwone tablice i do diagnosty/ciekawe kto pojedzie jak na moje pytanie o dostarczenie na adres, usłyszałem że nie znajdzie się odważny aby tym jechał/ a następnie rejestracja i zielone blaszki.Trochę mnie to dziwi, nowy samochód z fabrycznym zestawem dokumentów/przetłumaczonych/nie spełnia warunków dla W K.
Ps
15.05.2020 zgłosiłem chęć zakupu do EFL z info, że mój X jest gotowy do odbioru.Podjeli wezwanie zapewniając że zagraniczny temat Tesli jest im znany.Może i tak ale z Salonu Berlin lub Wiedeń.Odniosłem wrażenie że Fabryka w Tilburgu była dla nich nowością a ja królikiem.Pozostaje uszy opuścić i czekać bo w WK kolejki.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-06, 21:04   

Wszystko to opisalem :mrgreen: Tylko u mnie chcieli a bali sie . To im odwaznego dostarczyłem w formie parlamentarzysty .
Teraz ogarniają .

Własnie dlatego wziąłem posrednika i jeszcze raz bym brał . u mnie te 6-7 tys było to warte pomimo perturbacji . Ale to pikus w porównaniu z samodzielknym zakupem .

dadzą Ci karte pojazdu ?? Masz MAŁY BRIEF ?? Bo co WK to inne podejście

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-07-07, 08:32   

Bronek.
Pamiętam Twoją historie zakupu TM3. Moim pośrednikiem jest EFL i zgodnie z umową mam otrzymać pojazd gotowy do użytku,zatem niech walczą.Na pytanie co tak długo bo X jest w kraju od 19.06.2020 /a ja płacę za parking strzeżone/ słyszę opowieści jak wyżej opisałem.
To amerykański pojazd i chyba z takim nastawieniem należy do tematu podchodzić:Preria-ranczo,kawusia,browarek, potańcówka weekendowa a reszta to marność.
Ps
Ech,popiskało by się kółeczkami:)

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-07-07, 09:00   

Henryczek napisał/a:
A da się? Pewnie tylko po wyłączeniu ESP albo czegoś tam?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-07, 10:40   

Henryczek napisał/a:
Preria-ranczo, kawusia, browarek

Słusznie .
Słuchaj ten EFL mnie interesuje . Kiedyś byłem jego stałym klientem . Może bym sobie wziął po Leafie Tesle w Leasing . Bo nic nie będziemy mieli a Księgowy : "Ech, popiskał by sobie kółeczkami :) " czyli i zerami do odliczenia .

Możesz zdradzić warunki ?? Ja nie Vatowiec u mnie teraz chyba 75% wchodzi raty/czynszu w koszta ? .
Do tej pory na ogół brałem : 10% wpłata i na 4 lata . Ale bywało też ,że ok 30/40% .
W leasingu nie amortyzujesz to kwestioa księgowa jak i dlaczego tak a nie inaczej .
pandb@poczta.fm lub dariuszbronny@gmail.com

PatrykS napisał/a:
Henryczek napisał/a:
A da się? Pewnie tylko po wyłączeniu ESP albo czegoś tam?

Performance na pewno jest tryb specjalny do dryftu

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-07-07, 11:05   

Cytat:
ten EFL mnie interesuje

Teraz mam wyliczenie szacunkowe,bo nie był znany kurs Euro na dzień przelewu i tzw koszty dodatkowe.Jak dostanę ostateczną umowę to prześlę.Pierwszą wpłatę zrobiłem max,czyli 45% bo /amortyzacja czy odpis jak zwał/ elektryka jest do kwoty 225 tyś.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-07, 14:12   

Ty nie amortyzujesz dlatego to EFL ustala maksymalną kwotę a resztę trzeba lesingować.
Nie pozwoli wiecej jak ta kwota lub taki % . Bo to On jest właścicielem , my tylko użytkujemy dzierżawiąc .
Natomiast w dół można bo wtedy więcej zarobią na leasingu.
Na ogół minium to 10% . Aczkolwiek bywało symbolicznie .
Wiekszość leasingów mozna po 2 latach splacic . czy warto ??? Nie wiem . Raz to zrobilismy na jakiś sprzęt medyczny i miodu nie było .
Leasing ma ten plus ,że nie wchodzi w BIK

Tesle wsadzilismy w amortyzacje bo za gotówke i 4600 z ok 280 tys odpisujemy plus ubezpieczenie itd.

PS Dzieki za dane . Niewiele sobie liczą ,bede myslal . Ale nie wiem co . poczekam na Twoje wrazenia

Odpowiedz do tematu