Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2012-08-23, 08:05
Opel Ampera
Autor Wiadomość
PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-01-18, 18:21   

Marek napisał/a:
nabijanie klimy w Amperze to jak w innych autach? czy trzeba trzymac sie procedury? ( inny czynnik, inny olej itp)
Było już w tym wątku - olej jest inny, o zwiększonej rezystancji, tak jak w zwykłych hybrydach, bo silnik elektryczny klimy w nim pływa, szanujący się serwis klimy to wie.

ARTEK 68 

Wysłany: 2020-01-18, 18:22   

Gaz - R134A Olej Estrowy - POE. Najlepiej warsztaty co ogarniają nasze auta oraz hybrydy.

Marek
marhal

Wysłany: 2020-01-18, 18:50   

ARTEK 68 napisał/a:
Gaz - R134A Olej Estrowy - POE. Najlepiej warsztaty co ogarniają nasze auta oraz hybrydy.

a który zakład polecacie w tej kwestii Wrocław i okolice???? tak żebym bym pewien ,ze zrobia przegląd klimy w Amperze zgodnie ze sztuką???

czekam na propozycje

ARTEK 68 

Wysłany: 2020-01-18, 19:15   

W twojej okolicy nie ma serwisu Ampery, ja bym poszukał w necie serwisu aut hybrydowych jest ich sporo w każdym województwie tak jak to mówią /wujek google ci pomoże/.Ja osobiście robiłem Opel Mucha Mikołów koło Katowic ale to za daleko od ciebie moim zdaniem oczywiście.

Marek
marhal

Wysłany: 2020-01-18, 19:20   

ARTEK 68 napisał/a:
W twojej okolicy nie ma serwisu Ampery, ja bym poszukał w necie serwisu aut hybrydowych jest ich sporo w każdym województwie tak jak to mówią /wujek google ci pomoże/.Ja osobiście robiłem Opel Mucha Mikołów koło Katowic ale to za daleko od ciebie moim zdaniem oczywiście.

tylko 200 km ode mnie:)
nie ma problemu z odległością , problem jest w tym czy warto tam jechać? czy wiedza jak serwisowac klimę Ampery??? macie doświadczenia z tym serwisem??

ARTEK 68 

Wysłany: 2020-01-18, 19:43   

Ja robiłem w zeszłym roku ale w moim przypadku to podjechałem od strzała i poprosiłem że jadę w trasę i słabo chłodzi i może trafiłem na taki czas co mieli trochę wolnego w każdym razie zrobili bo mają gościa co jest przeszkolony w obsłudze ampery jakieś tam papiery od wysokiego napięcia.Tylko zaznacza że to było w zeszłym roku tak na początku wiosny , nie wiem jak jest w chwili obecnej, zadzwoń i się spytaj i po sprawie.Tylko jak będziesz dzwonił to powiedz że Opel Mucha w MIKOŁOWIE bo oni na Śląsku mają kilka serwisów a numer jest do centrali , nie pamiętam ile zapłaciłem ale kwota była do przyjęcia.A cha i jeszcze jedno jak gościa nie będzie to nie tykają się auta bo elektryk i już tak mi powiedzieli, ja miałem szczęście.

Robert !!! 

Wysłany: 2020-01-18, 23:25   

Marek napisał/a:
ARTEK 68 napisał/a:

tylko 200 km ode mnie:)
nie ma problemu z odległością , problem jest w tym czy warto tam jechać? czy wiedza jak serwisowac klimę Ampery??? macie doświadczenia z tym serwisem??

Ja osobiście nie polecam serwisu. 400km miałem do nich. Tak mi olej zmienili, że filtra nie dokręcili mi olej wywaliło. Wprowadzają w błąd i próbują naciągnąć. Wymianę świec mi wciskali, że niby co 60tys lub 6lat. A w karcie jest 160k lub 10 lat. Ogólnie to porażka, dzwoniłem ale się wymigiwali. NIE POLECAM!!!
Chyba praktykantów tam trzymają, nie fachowców...

ARTEK 68 

Wysłany: 2020-01-19, 11:04   

Ciekawe co piszesz dobrze że mi nic nie robili mechanicznego tylko wężyki od maszyny podpięli i samo się robiło ale ja powiedziałem że tylko klima bo jadę dalej chcieli umawiać się na przegląd auta ale powiedziałem że przemyśle temat i dam znać z tego co pamiętam co mnie zdziwiło i powiedziałem że strasznie drogo to przegląd zawieszenia w cenie 600 zł to powiedziałem że w mojej miejscowości za tą kwotę to pół zawieszenia wymienią .Trzeba znaleść inny serwis.

Robert !!! 

Wysłany: 2020-01-19, 15:03   

Dzwoniąc i umawiając się na przegląd olejowy zapytalem o cenę. Dostałem informację, że 249 zł. Mówię no ok. Na miejscu okazało się, że 550 zł. Zacząłem pytać jak to w końcu jest i że cena wzrosła ponad 100%?
Nie dostałem jasnej odpowiedzi. Zgodziłem się ma ten przegląd ponieważ na moim Vin była akcja programowania bcm. Niestety, żałuję tej decyzji.

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2020-01-19, 21:12   

ARTEK 68 napisał/a:
Ciekawe co piszesz dobrze że mi nic nie robili mechanicznego tylko wężyki od maszyny podpięli i samo się robiło ale ja powiedziałem że tylko klima bo jadę dalej chcieli umawiać się na przegląd auta ale powiedziałem że przemyśle temat i dam znać z tego co pamiętam co mnie zdziwiło i powiedziałem że strasznie drogo to przegląd zawieszenia w cenie 600 zł to powiedziałem że w mojej miejscowości za tą kwotę to pół zawieszenia wymienią .Trzeba znaleść inny serwis.

600 zł za przegląd zawieszenia, które jest identyczne jak w Astrze IV? :mrgreen:
Za 600 zł to masz już dwie tuleje wahacza, łączniki stabilzatora i komplet drążków z końcówkami ;)

ARTEK 68 

Wysłany: 2020-01-19, 21:18   

No tak było i dla tego zrezygnowałem z ich usługi szczegółowego przeglądu zawieszenia.

JacekR 
Volt 2013

Wysłany: 2020-01-21, 20:42   

rume napisał/a:
Jeżeli informatycy Chevroleta nie zrobili to nie ma, chyba że ktoś to ogarnie i podmieni np z hiszpańskim czy francuskim. Myślę że nie realne.

Mam Volta z 2013 i wszystko jest w polskim.

EVOLT 

Wysłany: 2020-01-24, 18:02   

Byłem w tym serwisie Opel Mucha w Mikołowie, nie sprawili na mnie dobrego wrażenia.
Gość który mnie obsługiwał sprawiał wrażenie znudzonego, ja dla niego byłem pewnie kolejnym gościem, co coś chce, a On przecież tam tylko pracuje ;) .
Zapytałem o serwis Ampery, to otrzymałem odpowiedź, że tak Oni serwisują ale auta zakupione w Polsce. Więdz go zapytałem ile tych Amper już sprzedali, i czy przypadkiem nie mają w ofercie ?, bo właśnie szukam Ampery.
Miałem wrażenie, że podczas kilku pierwszych zdań nie bardzo wiedział o czym rozmawiamy, a jedyne na co się wysilił to standardowy marketingowy bełkot.
Z mojego skromnego doświadczenia wiem, że serwisowanie auta w ASO, po okresie gwarancyjnym jest nieporozumieniem. Ceny z kosmosu, za wątpliwą jakość usługi, pracownicy z łapanki, lub mechanicy pracujący tam dla ZUS, a po godzinach swój własny warsztat obskakują. Lepiej mieć swojego zaufanego mechanika, który auto ogarnie, a tematy elektoniczno-elektryczne już też kilka zakładów robi, i to dużo lepiej jak marnej jakości serwis ASO.
Oczywiście nie jestem wyrocznią, i mogę się mylić, ale z własnego doświadczenia z Mercedesem klasy C i serwisami ASO wolałbym zapomnieć.
Odwiedziłem kilka serwisów w Polsce, wydałem kilka stówek, i w żadnym z tych ASO nie potrafili zdiagnozować usterki, a Pan Kazio z warsztatu samochodowego mieszczącego się w przydomowym garażu zdiagnozował problem i naprawił za 50 zł.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-01-24, 19:44   

EVOLT napisał/a:

Oczywiście nie jestem wyrocznią, i mogę się mylić, ale z własnego doświadczenia z Mercedesem klasy C i serwisami ASO wolałbym zapomnieć.
Odwiedziłem kilka serwisów w Polsce, wydałem kilka stówek, i w żadnym z tych ASO nie potrafili zdiagnozować usterki, a Pan Kazio z warsztatu samochodowego mieszczącego się w przydomowym garażu zdiagnozował problem i naprawił za 50 zł.

Gdzieś już to słyszałem.
Marek? ;-)

EVOLT 

Wysłany: 2020-01-24, 22:48   

Cav napisał/a:
EVOLT napisał/a:

Gdzieś już to słyszałem.
Marek? ;-)

Szczera prawda.
Zaraz krótko po zakupie C klasy, zaczęło coś stukać pod spodem auta. Coraz głośniej, aż słychać było to stukanie przez cały czas jak tylko auto na coś najechało, wystarczyła mała dziura w drodze o które u nas nietrudno. Auto było stosunkowo młode (3 lata) więc nie chciałem go dawać do "zwykłego" warsztatu i za namową kolegi pojechałem do renomowanej ASO Mercedesa.
Pierwsza wizyta w ASO zakończyła się fiaskiem, nic nie pomogli, ale zapłaciłem kilka stówek bo wymienili mi stabilizatory, czy coś innego już nie pamiętam dokładnie.
Druga wizyta w innym ASO to samo, brak diagnozy, ale rachunek znów kilka stówek za kolejną wymianę też jakiś części w zawieszeniu, nic nie pomogło dalej trzaski i ten sam stukot pod podłogą.
Przy trzeciej próbie naprawy również w ASO, nie wytrzymałem i powiedziałem, że nie zapłace już ani jednej złotówki, bo nic nie zrobiliście z usterką i dalej sie trzaska coś pod spodem auta.
Po małej awanturze z kierownikiem tego ASO wygrałem spór i trzecia wizyta w ASO, była bez faktury, ale chyba tylko dlatego, że tym razem nic nie wymienili.
Zrezygnowany przyjechałem do domu i zacząłem pytać wszystkich znajomych i kolegów o jakiegoś dobrego mechanika od podwozi, lub zawieszenia bo ten stukot wydawał się że jest od spodu auta.
Po jakimś tygodniu pojechałem do kolegi, z którym razem strzelam w Klubie, i podczas drogi na strzelnicę kolega mnie zapytał co mi tak tłucze się pod spodem auta, jakby się coś urwało. Opowiedziałem mu o wszystkim i On mi polecił swojego mechanika.
Na drugi dzień z samego rana pojechałem do tego warsztatu, powiedziałem w warsztacie że jestem z polecenia tego kolegi, i mechanicy zajęli się moim autem od zaraz.
Właściciel miły gość zrobił kawę i pogadaliśmy o próbach naprawy auta w ASO.
Po ok 2 godzinach nadal nie było diagnozy, wszystko sprawdzone, każdy element zawieszenia i nadal stukało podczas próbnej jazdy autem.
I teraz finał przy długiej opowieści :-P , starszy gość mechanik tego warsztatu który zajmował się innym autem, wypytał mnie od początku jak to się zaczęło, i po wysłuchaniu mnie, kazał wjechać autem na kanał wziął do ręki małą łyżkę do kół i wszedł pod samochód, coś tam pod spodem szarpał, kazał autem bujać z wszystkich stron, i po krótkim czasie wchodząc z kanału powiedział, że to pierdoła, ktoś nie zakręcił nakrętki na tylnym amortyzatorze i to amortyzator luźny puka o podłogę. :shock:

rume 

Wysłany: 2020-01-25, 07:36   

JacekR napisał/a:
rume napisał/a:
Jeżeli informatycy Chevroleta nie zrobili to nie ma, chyba że ktoś to ogarnie i podmieni np z hiszpańskim czy francuskim. Myślę że nie realne.

Mam Volta z 2013 i wszystko jest w polskim.

Ato mnie zaskoczyłeś. Europejczyk?

marcin.elektro 

Wysłany: 2020-02-14, 19:39   

Dokładnie volt z Europy ,ma j. Polski , a niektóre nawet mapy Polski.

Ampera2013

Wysłany: 2020-02-22, 18:45   

Cześć wszystkim, mam mały problem w Amperze, parują mi odblaski w tylnej klapie. Czy ktoś wie jak można je ściągnąć lub zdemontować tylną klapę?

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-02-22, 20:09   

Ampera2013 napisał/a:
Cześć wszystkim, mam mały problem w Amperze, parują mi odblaski w tylnej klapie. Czy ktoś wie jak można je ściągnąć lub zdemontować tylną klapę?
Przypadłość powszechna. Ponoć nie jest to takie łątwe, ktoś chyba w tym wątku to opisywał.

ARTEK 68 

Wysłany: 2020-02-23, 13:11   

Nie przejmuj się tym przyjdą cieplejsze dni nie take wilgotne i przestaną parować.

Ampera2013

Wysłany: 2020-02-23, 15:28   

Tylko, że trochę brudu się tam dostało i nie wygląda to dobrze (szczególnie w odblaskach). Spróbuję przekopać wątki i znaleźć informacje.

arekb
691361166

Wysłany: 2020-02-24, 22:45   

Czy ktoś wie jak zyskać hasło SECURITY CODE aby dostać się do aktualizacji i programowania niektórych z układów elektronicznych auta ? Niektóre są zabezpieczone.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-02-24, 23:28   

arekb napisał/a:
Czy ktoś wie jak zyskać hasło SECURITY CODE aby dostać się do aktualizacji i programowania niektórych z układów elektronicznych auta ? Niektóre są zabezpieczone
Jeśli chodzi o to 4-cyfrowe to w ASO za opłatą.

arekb
691361166

Wysłany: 2020-02-25, 08:45   

PatrykS napisał/a:
arekb napisał/a:
Czy ktoś wie jak zyskać hasło SECURITY CODE aby dostać się do aktualizacji i programowania niektórych z układów elektronicznych auta ? Niektóre są zabezpieczone
Jeśli chodzi o to 4-cyfrowe to w ASO za opłatą.

Znasz może koszt ?

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-02-25, 09:42   

arekb napisał/a:
Znasz może koszt ?
Jakoś 100 czy 200zł mnie kiedyś skasowali za to.

Odpowiedz do tematu