SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Tesla Shuttle

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2012-08-23, 08:05
Opel Ampera
Autor Wiadomość
rume 

Wysłany: 2019-01-03, 20:57   

Znaczek to nie tylko inna blaszka ale też logo na wyświetlaczu, więc inne oprogramowanie. Gdańsk się podejmie naprawy ale tylko tych elementów co są takie same co w Amperze. Praktycznie prawie wszystko :)

Pawiel 
Opel Ampera 2013

Wysłany: 2019-01-03, 21:00   

ARTEK 68 napisał/a:
Panowie a chevrolet volt to czym sie różni od ampery z tego samego rocznika oprócz znaczka i świateł czy serwisy amper w polsce też robią volty

Od roku nie tykają Volta. Odsyłają chyba do berlina.
Nie mają dostępu do systemów informatycznych GM, oczywiście jeśli naprawa się z tym wiąże. A często tak.
Info od obsługi klienta z hallera GD.

Wojtasek0
Ampera for EVER

Wysłany: 2019-01-03, 22:31   

Cześć
A ktoś używa może albo miał styczność z VOLT 2???
Powoli przymierzam się do wymiany mojej Ampery i tak mi chodzi po głowie.....

Komandrat 
Krzysztof

Wysłany: 2019-01-04, 00:28   

Grooby78 napisał/a:
A czy ktoś jest w stanie podać numer części tego łożyska po którym można je zamówić w serwisie. Skoro trzeba tak długo na nie czekać to może lepiej kupić i niech czeka :)

ŁOŻYSKO [24259842] 486 zł
USZCZELNIENIE [24234780] 36 zł. Teflonowe uszczelnienie na osi silnika
USZCZELKA [24248399]. Pod pokrywę skrzyni. Tego elementu nie było w magazynie. Na szczęście stara była w dobrej kondycji. ( około 120 zł )

Katalog części https://opel.7zap.com/pl/car/r12/h/1/4-0/
ARTEK 68 napisał/a:
Jaki to serwis w Krakowie bo jest ich kilka może jakieś bliższe dane i pytanie jaki łączny koszt całości tj . kupno łożyska oleju i robocizna fajnie byłoby to wiedzieć czy to wszystko w jednym serwisie .

Serwis
MARIMEX SP. Z O.O. SP. KOM.
ul. Góra Libertowska 12
30-444 Kraków-Libertów

Części i olej plus plastikowa spinka, którą urwałem. Frezy, gdyż żaden ściągacz nie pasował. Środki czystości. Całość nie przekroczyła 1100 zł. Robocizna we własnym zakresie.

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2019-01-04, 10:37   

Komandrat napisał/a:
Grooby78 napisał/a:
A czy ktoś jest w stanie podać numer części tego łożyska po którym można je zamówić w serwisie. Skoro trzeba tak długo na nie czekać to może lepiej kupić i niech czeka :)

ŁOŻYSKO [24259842] 486 zł
USZCZELNIENIE [24234780] 36 zł. Teflonowe uszczelnienie na osi silnika
USZCZELKA [24248399]. Pod pokrywę skrzyni. Tego elementu nie było w magazynie. Na szczęście stara była w dobrej kondycji. ( około 120 zł )

Katalog części https://opel.7zap.com/pl/car/r12/h/1/4-0/
ARTEK 68 napisał/a:
Jaki to serwis w Krakowie bo jest ich kilka może jakieś bliższe dane i pytanie jaki łączny koszt całości tj . kupno łożyska oleju i robocizna fajnie byłoby to wiedzieć czy to wszystko w jednym serwisie .

Serwis
MARIMEX SP. Z O.O. SP. KOM.
ul. Góra Libertowska 12
30-444 Kraków-Libertów

Części i olej plus plastikowa spinka, którą urwałem. Frezy, gdyż żaden ściągacz nie pasował. Środki czystości. Całość nie przekroczyła 1100 zł. Robocizna we własnym zakresie.

Super, że zrobiłeś to sam :) Jesteś mechanikiem czy amatorem?
Czy w zamówionym nowym łożysku koszyk też jest plastikowy czy zmieniony na trwalszy?
Producent widzę FAG, ciekawe czy nie w ASO jest to do dostania.
Sam mam już 265 kkm i jest cisza, w książce serwisowej i dodanych papierach nic na temat łożyska nie widziałem.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-01-04, 11:04   

Gdy się interesowałem tematem to najtaniej było ze stanów, na ebay. Na przykład tutaj: https://www.ebay.com/itm/...=item468764f982

Z wysyłką wychodzi 90$. Taniej niż w sklepach europejskich, mimo iż łożysko wyprodukowane w Europie ;) Ten sam gość ma też pozostałe części (uszczelnienie osi za 2,60$).

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2019-01-04, 12:14   

Ja zamówiłem, żeby mieć w razie W. 1 szt. dostępność od ręki, łożysko FAG, dostępne w albeco.com.pl. Napisali mi, że jeszcze dwie sztuki są dostępne na zamówienie w ciągu 2 dni dostępność i później koniec, brak możliwości zamówienia. Także sugeruję sobie zamówić. Aha, cena ok. 250 zł brutto.

Grooby78 

Wysłany: 2019-01-04, 13:19   

Darek napisał/a:
Hmmm tak zrobiłem... A z innej beczki czy ktoś dorabiał kluczyk oryginał albo kupował nowy?

Ale ten od podgrzewania trzeba przytrzymać ok. 2 sekundy.

Grooby78 

Wysłany: 2019-01-06, 13:21   

Koledzy, powiedzcie jak to jest z obsługą klimatyzacji w Amperze? Tak samo jak w każdym innym samochodzie czy są jakieś różnice?
Gaz jest R134A, a olej do sprężarki taki sam jak w innych autach?

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2019-01-06, 22:54   

Grooby78 napisał/a:
Gaz jest R134A, a olej do sprężarki taki sam jak w innych autach?
Ponoć olej jest inny - bardziej nieprzewodzący, bo sprężarka elektryczna. Gdzieś w wątku było o tym - serwisy od hybryd mają to opanowane, byle tylko miały dwie osobne maszyny do napełniania, bo jak mają jedną to na bank nie myją po każdym użyciu i olej będzie zawierał trochę nie tego co trzeba.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2019-01-07, 09:24   

Darek napisał/a:
kalex napisał/a:
Pytanie. Jak odpalałem grzanie z kluczyka zawsze mi się włączały światła. Ostatnio kilka razy mi się nie włączyły. Teraz znowu świecą. Jakoś się to ustawia ???

Hmm. Z tym podgrzewaniem jest jakoś dziwnie...raz mi się z pilota odpaliło normalnie a dziś próbowałem i nic...Cisnę na ten zegareczek i nic...dlaczemu tak?
A czy grzanie działało jak się światła nie włączały? Bo ja też czasami obserwuję taki problem z włączaniem ogrzewania - światła błysną i gasną zamiast pozostać właczone, ogrzewanie nie działa. Widzę to w różnych wariantach - generalnie można włączyć dwa razy i potem trzeba włączyć/wyłaczyć zapłon, żeby można było znowu, u mnie czasami daje się tylko raz, a czasami w ogóle. Wiem że czasami to ogrzewanie potrafi włączyć się samo, to by tłumaczyło część przypadków. Mocno mi się wydaje, że nie miałem takich problemów zanim zacząłem używać aplikacji MyVoltStar. Wydaje mi się też, że każde zdalne włączenie ogrzewania przez MyVoltStar (start) trzeba zakończyć (stop) nawet jak minie te 10 minut i samo się wyłączy, jeszcze to będę potwierdzał.

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2019-01-07, 16:24   

PatrykS napisał/a:
Darek napisał/a:
kalex napisał/a:
Pytanie. Jak odpalałem grzanie z kluczyka zawsze mi się włączały światła. Ostatnio kilka razy mi się nie włączyły. Teraz znowu świecą. Jakoś się to ustawia ???

Hmm. Z tym podgrzewaniem jest jakoś dziwnie...raz mi się z pilota odpaliło normalnie a dziś próbowałem i nic...Cisnę na ten zegareczek i nic...dlaczemu tak?
A czy grzanie działało jak się światła nie włączały? Bo ja też czasami obserwuję taki problem z włączaniem ogrzewania - światła błysną i gasną zamiast pozostać właczone, ogrzewanie nie działa. Widzę to w różnych wariantach - generalnie można włączyć dwa razy i potem trzeba włączyć/wyłaczyć zapłon, żeby można było znowu, u mnie czasami daje się tylko raz, a czasami w ogóle. Wiem że czasami to ogrzewanie potrafi włączyć się samo, to by tłumaczyło część przypadków. Mocno mi się wydaje, że nie miałem takich problemów zanim zacząłem używać aplikacji MyVoltStar. Wydaje mi się też, że każde zdalne włączenie ogrzewania przez MyVoltStar (start) trzeba zakończyć (stop) nawet jak minie te 10 minut i samo się wyłączy, jeszcze to będę potwierdzał.

Ja z aplikacji nie korzystam, ogrzewanie załącza się za każdym razem. Oczywiście max. 2 razy.

Darek 

Wysłany: 2019-01-07, 19:41   

Ponawiam pytanie: Czy w polifcie z radiem DAB da się zainstalować mapę PL? Gdzie pytać ile to kosztuje?

Grooby78 

Wysłany: 2019-01-07, 21:10   

Darek napisał/a:
Ponawiam pytanie: Czy w polifcie z radiem DAB da się zainstalować mapę PL? Gdzie pytać ile to kosztuje?

Nie wiem czy pomogę, ale według tej strony:
https://opel.navigation.com/en_GB/OpelEMEA/GBP

Można wgrać mapę PL do Ampery 2014. Do żadnej innej nie ma.

Pawiel 
Opel Ampera 2013

Wysłany: 2019-01-07, 23:36   

Darek napisał/a:

W numerze VIN zakodowany jest rok produkcji auta. Po tym sprawdzisz. Mapy można dogrywać od określonego roku/konfiguracji auta. Jest to prawdpodobnie 2014 r., na pewno nie 2013. Napisz do ASO lub poszukaj na stronach Opla. To kwestia hardware, po prostu 2012 i 2013 rok ma HW uniemołżiwiający upgrade z zasobów Opla (mapy).

ARTEK 68 

Wysłany: 2019-01-09, 12:30   

Witam powiedzcie mi czy opel ampera jest rejestrowany jako samochód elektryczny czy jako normalny spaliniak bo dzwoniłem do urzedu celnego w czestochowie i gosciu mi powiedział że od tego roku jeżeli to elektryk w papierach to nie płaci sie tego podatku 3 procentowego przy zakupie z ue.

Grooby78 

Wysłany: 2019-01-09, 12:42   

ARTEK 68 napisał/a:
Witam powiedzcie mi czy opel ampera jest rejestrowany jako samochód elektryczny czy jako normalny spaliniak bo dzwoniłem do urzedu celnego w czestochowie i gosciu mi powiedział że od tego roku jeżeli to elektryk w papierach to nie płaci sie tego podatku 3 procentowego przy zakupie z ue.

To zależy od tego co napisze diagnosta podczas pierwszego przeglądu. Generalnie jest to samochód z wpisem P EE czyli że paliwo i elektryczny. Czytałem natomiast, iż niektórym udało się załatwić podczas przeglądu wpis EE czyli elektryczny.
Generalnie jednak Ampera jest traktowana jako hybryda P EE.

ARTEK 68 

Wysłany: 2019-01-09, 13:03   

Troche to jest nie tak bo jeżeli w orginalnym dowodzie auta np. z hollandi pisze że jest P EE to jak diagnosta może napisać że tylko EE przeciesz w skarbówce mają do wglądu orginał dowodu.I jeszcze jedno pytanie co pierwsze sie robi ten przegląd czy skarbówka.

Grooby78 

Wysłany: 2019-01-09, 14:54   

ARTEK 68 napisał/a:
Troche to jest nie tak bo jeżeli w orginalnym dowodzie auta np. z hollandi pisze że jest P EE to jak diagnosta może napisać że tylko EE przeciesz w skarbówce mają do wglądu orginał dowodu.I jeszcze jedno pytanie co pierwsze sie robi ten przegląd czy skarbówka.

Zaraz, Tobie chodzi o akcyzę. No to chyba od tego nie uciekniesz.

ARTEK 68 

Wysłany: 2019-01-09, 15:32   

Chodzi mi o to że gosciu w skarbówce powiedział że od nowego roku tj.2019 po kupnie elektrycznego auta za granicą w polsce nie bedzie sie płacić podatku lub akcyzy jak kto woli nazywac te 3,1 %. I teraz wszystko zależy jak jest określony opel ampera w orginalnym dowdzie czy elektryk czy normalny samochód z silnikem spalinowym.

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2019-01-09, 16:16   

Przepisy zwalniające z obowiązku zapłaty akcyzy wg. mojej wiedzy jeszcze nie weszły. Nie opublikowano oficjalnego stanowiska KE. Jeżeli natomiast już ta decyzja będzie to w kwestii akcyzy zwolnione są zarówno samochody czysto elektryczne, jak i hybrydy plug-in. Tak więc bez względu jak zarejestrujesz Amperę, akcyzy płacić nie musisz. I rozmawiamy z Urzędem celnym, a nie skarbowym.

ARTEK 68 

Wysłany: 2019-01-09, 17:07   

No własnie potwierdziło się .Jak dzwoniłem do urzędu skarbowego w mojej miejscowości o informacje ile zapłace za samochód elektryczny sprowadzony z zagranicy to powiedzieli że u nich nic tylko w urzedzie celnym . Podczas rozmowy w urzedzie celnym powiedzieli że też nic sie nie bedzie płacić .Z tego wszystkiego wynika że można kupić autio w holandi beż tego btw i w polsce cena nie wzrośnie bo już nie bedzie akcyzy.Mówimy o autach z UE bez cła bo z poza uni to cło obowiazkowe.

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2019-01-09, 19:35   

Nie mylcie pojecia vatu a akcyzy! BTW to wlasnie holenderski VAT. Nie kupisz bez vatu e Holandii, jesli nie masz firmy i Europejskiego VAT ID.

Jesli kupisz bez vatu, czyli majac europejska VAT ID, musisz oplacic vat w Polsce (reverse charge).

Akcyza to 3,1%, vat ciut wiecej:)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-01-09, 19:40   

No właśnie się zastanawiam, czemu to taki gorący temat i czekacie na to zwolnienie z akcyzy jak na zbawienie. Przecież to 3%. Przy zakupie ampery za 50 tys to da oszałamiające 1,5tys pln. Zamiast czekać na zwolnienie z akcyzy to zacznijcie już jeździć na prądzie i zaoszczędzicie te 1,5tys na paliwie w 3 miesiące.

Grooby78 

Wysłany: 2019-01-09, 20:52   

vwir napisał/a:
No właśnie się zastanawiam, czemu to taki gorący temat i czekacie na to zwolnienie z akcyzy jak na zbawienie. Przecież to 3%. Przy zakupie ampery za 50 tys to da oszałamiające 1,5tys pln. Zamiast czekać na zwolnienie z akcyzy to zacznijcie już jeździć na prądzie i zaoszczędzicie te 1,5tys na paliwie w 3 miesiące.

O... właśnie, tak.
Mądrego człowieka to warto posłuchać. Tym bardziej, że to szczera prawda.

Odpowiedz do tematu