SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chevrolet Volt model 2016 - oficjalnie hybrydowy ;)
Autor Wiadomość
highend 

Wysłany: 2014-10-29, 21:01   Chevrolet Volt model 2016 - oficjalnie hybrydowy ;)

http://www.greencarreport...-engine-details

większy silnik spalinowy!
większe zużycie paliwa!

oficjalnie silnik spalinowy napędza koła samochodu...

To jest właśnie GM, GM who killed electric car.

Artykuł rozpisuje sie o silniku spalinowym w tym .... pseudo elektrycznym samochodzie.

Owszem - piszą tam też, że ma być większa (o 20%) bateria.
Bez opcji szybkiego ładowania DC, GM twierdzi, że to niepotrzebne.

:) ot prawdziwy "godny" następca GM EV1

GM! GM ! SHAME ON YOU !

LeafOK

Wysłany: 2015-01-13, 21:09   

GM tez przedstawilo tez koncept Bolt EV o zasiegu 200 mil 320 km co prawda koncept i malo szczegolow ale jest to cos co pozwoliloby mnie wrocic do EV, Leaf mial za malo zasiegu

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2015-01-13, 21:55   

LeafOK, hej! Dawno Cię nie było na forum, odwiedzasz nas jeszcze? ;)

LeafOK

Wysłany: 2015-01-14, 19:04   

Oczywiscie ze tak, wszystkiego najlepszego w nowym roku. Chyba miesiac temu bylem bardzo bliski do klejnej proby z Leaf. Jedyny powod ze go nie kupilem to fakt ze jest mi bardzo ciezko pozbyc sie dwoch Civic CNG. Obnizka ropy spowodowala ze benzyna jest tansza niz cng a w zwiazku z tym jest ciezko sprzedac samochody napedzane naturalnym gazem.Podoba mi sie to co sie dzieje z EV, jest nadzieja ze moim nastepnym samochodem bedzie albo Leaf 2 albo Bolt. Podoba mi sie tez Volt 2 a to z powodu ze moja podroz do pracy sie wydluzyla do 120 km i w ciagu kilku miesiecy bedzie w sprzedazy.

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2015-01-20, 01:05   

Cytat:
większe zużycie paliwa!

to ze spalinowk zapedza kola to dobrze,
ale powiekszanie silnika spalinowego, to droga w dobrym kierunku, ale niestety przeciwnym do dobrego zwrocie

highend 

Wysłany: 2015-01-20, 18:31   

KGB napisał/a:
Cytat:
większe zużycie paliwa!

to ze spalinowk zapedza kola to dobrze,
ale powiekszanie silnika spalinowego, to droga w dobrym kierunku, ale niestety przeciwnym do dobrego zwrocie

KGB nie pij tyle, ja w ogóle nie rozumiem co napisałeś ;)

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2015-01-20, 18:35   

opis techniczny,
dla Ciebie mam w takim razie prostsza wersje humanistyczna :
powinni zmniejszac silnik spalinowy ,a nie go powiekszac

LeafOK

Wysłany: 2015-02-26, 21:15   

KGB napisał/a:
opis techniczny,
dla Ciebie mam w takim razie prostsza wersje humanistyczna :
powinni zmniejszac silnik spalinowy ,a nie go powiekszac

Cytat:
Chevrolet says overall fuel economy for the 2016 Volt is 41 mpg, up from the previous 37 mpg EPA combined rating. The new Volt is also expected to earn an electric-efficiency rating of 102 MPGe, compared with the 98 MPGe for the outgoing Volt.

wiekszy silnik ale na regularna benzyne i bardzie oszczedny, czyli wiekszy nie jest koniecznie mniej ekonomiczny

highend 

Wysłany: 2015-10-03, 08:46   

Widzieliscie reklamy Volta 2016 uderzajace w Priusa i Leafa?
Troche nieladnie z leafem.
Zasieg 50mil na samym pradzie niezle...
Jakby sie dalo szybko naladowac z 3 faz to moze byc nawet hit :)

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2015-10-03, 09:45   

Szybkie ładowanie w aucie z extenderem nie ma sensu. Szybkie ładowarki są drogie i nikt by z tego nie korzystał skoro kontynuowanie jazdy na benzynie będzie tańsze. Sam często staję przed dylematem czy spędzić dwie godziny w knajpie ładując auto czy kontynuować podróż na benzynie. Zazwyczaj mi się nie spieszy więc ładuję ale nie każdy ma tak spokojny tryb życia...

Co do reklam to GM pojechał po bandzie. Wytykając ewidentne wady konkurencji ryzykuje odwetem. Ani Volt ani Bolt nie są ideałami więc jeżeli Toyota odbije piłeczkę to może być ciekawie. Nie zmienia to jednak faktu, że Volt jest lepszym autem niż wskazani rywale.

highend 

Wysłany: 2015-10-03, 10:50   

Volt jest lepszy niż Prius PlugIn - tu się zgodzę
ale lepszy czy Leaf? Nie - jest inny.

Leaf jest autem 100% elektrycznym, a Volt nie :)

ale nieważne, co do szybkiego ładowania - drogie?
Taki Renault ZOE ładuje się z 3 faz 400V, Tesla też potrafi.
Mi chodzi o taką ładowarkę pokładową

Leaf tutaj kuleje - ledwo w nowszym modelu dali 6.6kW (wciąż za mało).

Chodzi mi o ładowanie się tak z 11kW ze słupków nie-Chademo.
Nie chodzi mi aby Volt miał port CHADEMO, ale aby miał mocniejszą ładowarkę pokładową, a nie tylko standardowe 3.3kW.
To by pomogło ludziom jeździć więcej na prądzie, a przeciez o to chodzi.

Bo na benzynie taniej na pewno nie będzie ;)

Więc jeśli VOLT AD 2016 ma nadal tylko 3.3kW max - to strzał w stopę IMHO i promowanie jeżdżenia na benzynie.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2015-10-03, 13:23   

Rozumiem.
Pisząc o drogich ładowarkach miałem na myśli fakt, że ładowanie z szybkich ładowarek (np. przy autostradach w NL czy F) jest koszmarnie drogie. Naładowanie Ampery do pełna kosztowałoby równowartość 5 litrów benzyny więc na spaliniaku pojadę taniej, dalej i bez zwłoki. Ampera ładuje się w 2 godziny ze zwykłego słupka i choć perspektywa ładowania w 45-60 minut jest bardzo kusząca to nie sądzę aby był to decydujący czynnik przy zakupie auta. Co innego w autach wyłącznie elektrycznych gdzie nie ma opcji kontynuowania podróży z rozładowaną baterią...
Bateria Volta jest zapewne mniejszej pojemności niż w autach wyłącznie elektrycznych więc ładowanie powinno być krótsze nawet przy 3,3 czy jak niektórzy zmierzyli 3,6 kW.
Ja nie kupię raczej Volta'16 bo mam zamiar zajeździć Amperę do końca ale będę mu kibicował.
Czy ktoś wie czy w nowym Volcie będą tryby jazdy do wyboru? W tej chwili jest to opcja zarezerwowana dla Ampery ale skoro Opel nie jest zainteresowany tworzeniem Ampery 2 na bazie Volta 2 to czy wypasy dotąd niedostępne w Volcie trafią do nowego modelu Volta?

Notoco 

Wysłany: 2015-10-04, 01:07   

highend napisał/a:
Volt jest lepszy niż Prius PlugIn - tu się zgodzę

Niech to nie zabrzmi jak zachwalanie tego czym jezdze ale mam dosc dobre porownaine ampery i plugina.
Jesli chodzi o jakosc to Toyota bije ampera o conajmniej dekade. Kolega z oplem widuje serwis raz na kwartal i juz mial dwie powazne usterki (raz byl na lawecie)
Komfort w amperze daleki od idealu - zwieszenie twardsze niz toyoty i co za tym idzie mniej komfortowe. Oboje stwierdzilismy po przejazdce (nie) swoimi autami.
Wibracje od silnika w Amperze jak na wyzszej klasy auto sa dalekie od idealu.
Ekonomia 7 litrow ampery przeciw 4,6 toyoty ... na samej benzynie
Wiem ze cizko porownac ale na trasie 1000km przy ciezkiej nodze toyota spalila 5.1 Ampera spalla 8,7l !
Na Krotkich trasach do 100km Ampera bije toyote z 1,5 l/100

4 miejsca Ampery przeci 5 toyoty i bagaznik takze wiekszy w toyocie
Jedynie czego zazdroszcze to zasiegu na EV ale ja i tak robie srednio 400-500 km dziennie wiec bez paliwa ani rusz.
Jak tylko GM poprawi bledy i niedociagniecia.. to kto wie .. moze zawojuja rynek.
Jak tylko cena nie bedzie zaporowa to moze sie skusze?

Ale nie zapominajmy nowa gen toyoty tez wychodzi w tym roku - konkurencja nie spi
Juz zapisalm sie na lisci do jazdy testowej w grudniu :)

highend 

Wysłany: 2015-10-04, 09:35   

400-500km dziennie? Mieszkasz w tym aucie? To może rozważ Teslę ? :)
W sumie ja tez zrobiłem z 7000km w ciągu 6 dni (dwa wyjazdy), ale to okazjonalnie/zarobkowo - a nigdy na codzień (plecy by mi umarły)

Porównałem nowego Volta ad 2016 do najnowszej Toyoty Prius.

Na korzyść Volta:
- dużo większy zasięg na prądzie
- wygląd (!!!!)

Co do reszty (jakość, usterkowość, spalanie na benzynie) - to nie wiem :) Porównałem tylko pod kątem jazdy na prądzie głównie. Poza tym Volt 2016 ma 5 miejsc i wygląda jak auto, a nie jak dziwoląg (nowy Prius)

Lolek electric 
Motoparalotniarz

Wysłany: 2015-10-05, 07:26   

Pojęcie "usterkowość" Priusa nie dotyczy. Na 70 tysięcy km raz wymieniałem jedną żarówkę i teraz przed zimą zamierzam wymienić trzeci raz olej. A i raz złapałem gumę ale to był problem z wyrwą w jezdni a nie z samą oponą. L
PS I chyba wymienię akku 12 V, w końcu już ma chyba szósty rok.

Notoco 

Wysłany: 2015-10-05, 10:11   

Osobiscie podoba mi sie idea Powertrain z Volta/Ampery
Moze druga generacja poprawi dotychczasowe niedociagniecia.
Zwiekszenie silnika wbrew pozorom nie koniecznie bedzie wiazalo sie z wiekszym spalaniem.
Prace silnika dobierze sie do lepszego punktu pracy i spalanie bedzie mniejsze (zaleta systemu powertrain)

Toyota nie jest idealna ale obecnie to najbardziej optymalne rozwiazanie (dla mnie)
Jest jeszcze outlander PHEV - piekne i duze auto ale niestety nie znam nikogo kto by sie podzielil opiniami praktycznymi o tym aucie. Naped dosc podobny do Volta/Ampery

I ceny tych trzech aut sa coraz blizsze siebie

PS
W kwestji awaryjności toyoty
Mnie przestaly dzialac jedne led-y w jednej lampie stop. 1h godzina pracy i wymienili na gwarancji :) Poza tym auto praktycznie bezobsługowe.

Lolek electric 
Motoparalotniarz

Wysłany: 2015-10-06, 07:54   

Kilka lat temu, gdy decodowaliśmy się z synem na Priusa, zasięgneliśmy opinii u mojego przyjaciela który wtedy pracował na Jagiellońskiej. Odpowiedź była że on o tym modelu nic nie może powiedzieć bo auta po przeglądach gwarancyjnych znikają z ewidencji. L

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2015-10-06, 12:14   

Lolek electric napisał/a:
Kilka lat temu, gdy decodowaliśmy się z synem na Priusa, zasięgneliśmy opinii u mojego przyjaciela który wtedy pracował na Jagiellońskiej. Odpowiedź była że on o tym modelu nic nie może powiedzieć bo auta po przeglądach gwarancyjnych znikają z ewidencji. L

znikaja z ewidencji, bo pedal gazu blokuje sie o dywanik :mrgreen:

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2015-12-08, 23:34   

YANNOSICK napisał/a:
Czy ktoś wie czy w nowym Volcie będą tryby jazdy do wyboru?

Gdzieś czytałem, ze ta brakująca opcja (tryb 4 - hold/podtrzymanie) pojawiła się w Volcie w roku 2013.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2015-12-11, 18:52   

PatrykS napisał/a:
YANNOSICK napisał/a:
Czy ktoś wie czy w nowym Volcie będą tryby jazdy do wyboru?

Gdzieś czytałem, ze ta brakująca opcja (tryb 4 - hold/podtrzymanie) pojawiła się w Volcie w roku 2013.

Pojawiła się w ostatnim lifcie ale Amerykanie jej nie docenili (zrozumiałe bo przy pokonywanych przez nich odległościach nie ma to większego sensu) i w oficjalnych danych premierowych nie było mowy o istnieniu podtrzymania w Volcie 16. Podobno jednak jest więc cacy. Szkoda, że na razie nie ma danych o ewentualnej dystrybucji Volta w Europie...

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2016-01-04, 17:10   

Jeszcze go nie ma a już jest najlepszy:
VOLT najlepszym wyborem

Darek 

Wysłany: 2016-02-08, 20:48   

Lolek electric napisał/a:
Pojęcie "usterkowość" Priusa nie dotyczy. Na 70 tysięcy km raz wymieniałem jedną żarówkę i teraz przed zimą zamierzam wymienić trzeci raz olej. A i raz złapałem gumę ale to był problem z wyrwą w jezdni a nie z samą oponą. L
PS I chyba wymienię akku 12 V, w końcu już ma chyba szósty rok.

Mnie 12V szczelił po 7latach (w sensie od nowego)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-01-04, 07:33   

GM oficjalnie zapowiedział koniec volta II, potwierdzając informacje sprzed kilku miesięcy: https://cleantechnica.com/2017/07/22/sedan-swoon-may-signal-end-chevy-volt-chevy-impala/

Jeszcze przez kilka lat będą go produkować, ale następcy już nie będzie. Generalnie wycofują się z sedanów na rzecz SUVów, więc jest szansa, że napęd trafi do jakiegoś SUVa.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2018-01-06, 09:04   

vwir napisał/a:
GM oficjalnie zapowiedział koniec volta II

Gdzie to oficjalne stanowisko GM?
vwir napisał/a:
Jeszcze przez kilka lat będą go produkować, ale następcy już nie będzie.

No to koniec czy zwyczajny sześcioletni cykl produkcji modelu?
vwir napisał/a:
Generalnie wycofują się z sedanów na rzecz SUVów, więc jest szansa, że napęd trafi do jakiegoś SUVa.

Czyli robią to co cały motoryzacyjny świat i żadnej sensacji tu nie ma. Napęd pochodzi od zewnętrznego producenta więc trafić może gdziekolwiek.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-01-06, 13:44   

Nie będzie już volta III. Tak trudno to zrozumieć? Nie będzie sedana/liftbacka hybrydowego od GM. Gdzieś napisałem, że to sensacja? Po prostu nie mamy co liczyć na bezpośredniego następcę.

Odpowiedz do tematu