SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygoda Chajzera z Passatem GTE
Autor Wiadomość
domino

Wysłany: 2016-12-22, 12:46   Przygoda Chajzera z Passatem GTE

Chajzer kontra sasiedzi. Fajna historia.

http://moto.wp.pl/kat,551...,wiadomosc.html

Filip Chajzer, dziennikarz TVN, w mediach społecznościowych podzielił się z fanami kolejną ciekawą historią. Tym razem chodzi o ładowanie samochodu Passata GTE plug in „wspólnym” prądem wspólnoty mieszkaniowej. Kilkoro lokatorów złożyło na niego donosy. Czy słusznie?

przeczytajcie sami....

W Polsce nie można mieć samochodu z napędem elektrycznym lub plug in bo zaraz inni zazdroszczą... :-/

jas_pik

Wysłany: 2016-12-22, 14:16   

Bo niestety Chajzer w tym momencie był złodziejem w stosunku do pozostałych udziałowców wspólnoty.
Ja już w momencie zakupu skutera elektrycznego wystałem do Spółdzielni administrującej o zrobienie własnego przyłącza. Spółdzielnia początkowo zaproponowała opłatę ryczałtową traktując że ile ja tego prądu zużyje - tyle co nic. Ale zakładając że będzie samochód elektryczny który co no może pobierać i 12 - 24 kWh wolałem zapłacić w sumie dość duże koszty pociągnięcia osobnej linii zasilającej z rozdzielni głównej budynku do mojego miejsca parkingowego w garażu i zainstalować podlicznik. I dobrze zrobiłem - bo elektryk odkrył iż jeden z mieszkańców - i to zamożny ( licząc po ilości miejsc parkingowych i zaparkowanych pojazdów ) podpięło się pajęczyną do systemu zasilania monitoringu z własnymi urządzeniami elektrycznymi ( typu klimatyzator domowy) .
Złodziejstwo w każdej postaci trzeba piętnować .

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2016-12-22, 16:52   

Cytat:
Złodziejstwo w każdej postaci trzeba piętnować .
popieram

nie mogles zalozyc sobie licznika i rozliczac sie ze spoldzielnia za zuzyty prad ?

Maras 
AMPERA 2012

Wysłany: 2017-01-09, 18:07   

jas_pik napisał/a:

Ja już w momencie zakupu skutera elektrycznego wystałem do Spółdzielni administrującej o zrobienie własnego przyłącza. Spółdzielnia początkowo zaproponowała opłatę ryczałtową traktując że ile ja tego prądu zużyje - tyle co nic. Ale zakładając że będzie samochód elektryczny który co no może pobierać i 12 - 24 kWh wolałem zapłacić w sumie dość duże koszty pociągnięcia osobnej linii zasilającej z rozdzielni głównej budynku do mojego miejsca parkingowego w garażu i zainstalować podlicznik. I dobrze zrobiłem - bo elektryk odkrył iż jeden z mieszkańców - i to zamożny ( licząc po ilości miejsc parkingowych i zaparkowanych pojazdów ) podpięło się pajęczyną do systemu zasilania monitoringu z własnymi urządzeniami elektrycznymi ( typu klimatyzator domowy) .
Złodziejstwo w każdej postaci trzeba piętnować

Możesz podać jaki to mniej więcej koszt? Właśnie do swojej spółdzielni wystosowałem w tej sprawie pismo. Ciekawe czy nie będą robili problemów?

Maras

jas_pik

Wysłany: 2017-01-09, 18:17   

Nie płaciłem spółdzielni lecz wykonawcy zewnętrznemu wskazanemu przez spółdzielnię jako firmie realizującej i nadzorującej sprawy elektryczne w spółdzielni. Koszt wraz z materiałami i podlicznikiem zamknął się kwotą 1200 zł + Vat . Miał być niższy ale wykonawca pociągnął zasilanie bezpośrednio z rozdzielni głównej aby nie robić problemów mieszkańcom przy większych poborach.

Maras 
AMPERA 2012

Wysłany: 2017-01-09, 18:54   

Dzięki, do Ampery nie potrzebuję wiele bo mam ładowarkę 10A. Ale być może i tak będzie trzeba zrobić to jak u Ciebie bezpośrednio spod tablicy.

Pozdro

jas_pik

Wysłany: 2017-01-09, 19:10   

A jak za kilka lat wymienisz na nowszy model?
Nie myśl o tym co dziś ale także o tym co będzie jutro.
Jak instalowałem to miałem tylko skuter , problemy wynikły jak ładowałem i samochód i skuter jednocześnie - zabezpieczanie leciało

Maras 
AMPERA 2012

Wysłany: 2017-01-10, 19:44   

No to dali mi odmowę. Na razie telefonicznie, mają jeszcze wysłać pismo... Ciekawe jaki podali powód.
... a w Warszawie SMOG.

Czy jak zakładałeś to był robiony jakiś projekt tego przyłącza?

jas_pik

Wysłany: 2017-01-10, 19:55   

Wszystkim zajmowała się ta zewnętrzna firma - ale jako że oni konserwują dla spółdzielni wszystkie instalacje to zapewne gdzieś to trafiło do archiwum spółdzielni. Jest to instalacja której właścicielem jest spółdzielnia a nie ja.
Walcz - w dobrze zrozumianym interesie warszawiaków.

Maras 
AMPERA 2012

Wysłany: 2017-01-17, 17:48   

Po tym jak byłem w dziale technicznym i dano mi do przeczytania przygotowaną dla mnie odmowę ze względu na warunki techniczne... zagotowałem się.
Jeszcze tego samego dnia zadzwoniłem do konserwatora naszego bloku ( elektryka ) by dowiedzieć się jakie to przeszkody techniczne uniemożliwiają realizację przyłącza. Elektryk oczywiście o sprawie nic nie wiedział i stwierdził iż technicznie nie ma przeszkód.
Następnego dnia postanowiłem umówić się z Prezesem na rozmowę. Pani sekretarka już 6-dzień mnie umawia i nie daje rady. Po kolejnym tel. stwierdziła iż Dział Techniczny pracuje nad moją sprawą...
Masakra. Czekam do jutra i robię zadymę w tym bur..lu.
JAk nie pomoże to zaatakuję MSt Warszawę które to jest jedynym właścicielem mojej spółdzielni.

Będę walczył do końca.... jej albo mojego :lol:

jas_pik

Wysłany: 2017-01-17, 19:08   

Dziwną masz Spółdzielnię.Miasto nie może być jedynym udziałowce, przecież jeśli ty jesteś członkiem to masz takie same prawa jak miasto w spółdzielni.
Skoro udziałowcem spółdzielni jest miasto to wywalcz z miastem publiczny słupek ładowania pod Twoim blokiem, na ulicy. Przecież miasto Warszawa zobowiązało się do budowy publicznych 100 punktów ładowania. A od 4 lat wszystko stoi w miejscu jest ich chyba 16 i nic się nie zwiększa.
Ja walczyć to trzeba coś wywalczyć

Odpowiedz do tematu