SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2017-07-22, 09:17
Mitsubishi PHEV bład RBS system
Autor Wiadomość
MarSi 

Wysłany: 2017-07-12, 22:45   Mitsubishi PHEV bład RBS system

W czasie piątkowej nawałnicy w opolskiem wracałem z wakacji z nad morza auto jechało bez problemu . Po ładowaniu w sobotę zaniemogło w czasie jazdy. Wyświetla błąd RBS system i ogranicza moc silnika elektrycznego do max 60km/h a silnik spalinowy się nie włącza wcale. Najczęściej po uruchomieni jedzie normalnie a po gwałtowny skręcie w lewo zgłasza błąd i jest problem z jazdą. Ładuje się z gniazdka lub nie ładuje - losowo . Byłem u mechanika podłączył komputer 6 błędów zestawu hybrydowego których nie można skasować między innymi problem z z silnikiem elektrycznym , błąd izolacji , czujnik temperatury płynu chłodzącego i jakieś inne nieznane błędy . Czy ktoś coś wie przechodził taką usterkę ? Na pewno jest wilgoć w baterii bo na pochyłym terenie woda lała się z kufra ja z czajnika w poniedziałek kiedy deszcz nie padał ale jak ją wygonić bez zdjęcia jej . Bezpiecznik główny także wilgotny inne wtyczki gniazda rozpiąłem i przedmuchałem . Dziś ładował się i jechałem 40km bez problemu potem znowu błąd RBS i się nie ładuje i stoję i czekam aż coś wyschnie.

pozdrawiam
Marek

-------------------------------------------------------
Berlingo Electrique , Romet Kadet 1kW , Saxo Electrique , 2x 106 Electrique , Partner Electrique,Outlander PHEV

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-07-12, 22:57   

MarSi napisał/a:
Na pewno jest wilgoć w baterii bo na pochyłym terenie woda lała się z kufra ja z czajnika w poniedziałek kiedy deszcz nie padał ale jak ją wygonić bez zdjęcia jej .
Ej, wątpię, żeby była nieszczelna bateria, chyba że auto zaliczyło kiedyś poważny dzwon. Stawiam na wtyczki wszelakie - trochę jazdy po dziurach, żeby wytrząść nadmiar wody, i w przewiewnym miejscu na słońce go z otwartymi drzwiami i wszelkimi możliwymi klapami, czynność powtórzyć. Na koniec może się da w końcu skasować błędy.

Odpowiedz do tematu