SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla Model S
Autor Wiadomość
jatko 

Wysłany: 2013-04-01, 18:47   

Przecież tesla nie jest budowana wg jedynych słusznych zasad więc jest bee :P

Zbyszku się zdecyduj, jak ktoś krytykuje elektryki to jest opłacany przez lobby paliwowe, jak ktoś chwali i propaguje elektryki to dostaje kasę za marketing.

Robsonik20

Wysłany: 2013-04-01, 20:44   

Obiecali mi naleśnik ZBYKOPTEK :mrgreen:

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2013-04-01, 21:23   

Skoro model S zużywa o wiele wiecej energii niż jego poprzednik, więc jakieś lobby było zainteresowane, aby pokazać, że auto dla bogaczy jest coraz bardziej energochłonne itp..

highend 

Wysłany: 2013-04-01, 22:23   

Model S z pakietem 85kWh naładujemy za ok. 28 PLN w taryfie nocnej (u mnie 0,32 PLN za 1kWh z opłatami przesyłowymi). Niech będzie 30 PLN dla uproszczenia (straty itp).
Za te 30 PLN przejedziemy 400-500km w samochodzie z prawdziwego zdarzenia, w luksusowej limuzynie, pojemnej (5 lub 7 osób, dwa bagażniki)......
która ma do setki 4,8 sekundy, hamuje rewelacyjnie... itp....
jakoś nie widze wad tego auta... no może poza tym, że jest .... duże? ;) do miasta duże;)

poza tym jakoś spalinowce duże palą więcej niż spalinowce małe.
oczywistym jest, że Model S będzie "jadł" więcej prądu niż iMiEV..... ale gdzie imiev'owi do tesli ???? a poza tym różnica będzie rzędu 2-3 PLN więcej na 100km....

zatem koszt przejechania 100km Modelem S to:

6 PLN/100km (w przypadku zrobienia zasięgu 500km)
7,50 PLN/100km w przypadku zasięgu 400km

Ja się pytam GDZIE tu jest ten pożeracz energii ??

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2013-04-02, 21:51   

Pożeracz energii jest podany w tekstach RAVENA w artykule na "samochodyelektryczne.org", razem z wykresami porownawczymi między "S" a poprzednikiem.
Jeśli nie widzisz wad, to kup nowa sztukę, potem pojeździj i opowiesz o realu.
Na wygody, to każdy inaczej patrzy, na gusta także.

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2013-04-03, 07:15   

highend:
Masz fajną komfortową HONDĘ jeszcze w wersji spalinowej. Włóż do niej 85kWh akumulatorów i prawidłową resztę dla EV, wówczas będziesz miał śliczną maszynę EV i taką, którą lubisz, a przy prawidłowym wykonaniu zrobisz zasięg o bardzo wiele większy od modelu "S".
Ja miałem w mojej COROLLI EV tylko 31kWh i byłem 2 razy w Warszawie bez tankowania po drodze.

tomektymanski

Wysłany: 2013-04-04, 12:59   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Ja miałem w mojej COROLLI EV tylko 31kWh i byłem 2 razy w Warszawie bez tankowania po drodze.

... jadąc max 45 km/h

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2013-04-04, 16:45   

Poczytaj dokładniej na moich stronach, a nie przekłamuj, przy 45 km/h moja TOYOTA EV robi aż ponad 700km i to tylko dlatego, że zabrakło kasy na następne akumuloatory.
Druga sprawa, to popatrz w zasięgi TESLI jednego i drugiego i dokładnie poczytaj przy jakich podają prędkościach te zasięgi.
To samo popatrz na powyższych energochłonność przy prędkościach na wykresach w tym artrykule u RAVENA.
Chińczycy podają zasięgi przy 30 km/h, a czasem przy 35 km/h, a Niemcy mają normy zużycia paliwa przy 45 km/h i to bez jakiejkolwiek górki na idealnie poziomej drodze (ostatnio troszkę się zmnieniło).

highend 

Wysłany: 2013-04-04, 20:40   

Zbyszku to może wzorem szefa Tesli zbuduj fabrykę i buduj najlepsże auta ev na świecie? :)
Jak widać on odniósł sukces, skoro uważasz, ze Twoje auto jest lepsze od modelu S - to hit masz jak w banku :)

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2013-04-04, 20:49   

Dołącz, zainwestuj, daj dobry marketing i będziemy lepsi, bo Polacy zawsze są najlepsi.
Niech potem Niemcy od nas kupują, tylko ten ich lokalny patriotyzm jest problemem, nawet ciężkie OPLE z wieloma wadami oni zachwalają, podobnie z innymi narodami.

tomektymanski

Wysłany: 2013-04-05, 12:29   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Poczytaj dokładniej na moich stronach, a nie przekłamuj, przy 45 km/h moja TOYOTA EV robi aż ponad 700km i to tylko dlatego, że zabrakło kasy na następne akumuloatory.

Bzdury, auto musiałoby wtedy ważyć bez akumulatorów 400kg albo mieć pedały.
Ja też na rowerze z pakietem 0,4kW zrobiłem latem 135km bez doładowywania, tyle że cały czas kręciłem korbą

Po drugie Twoje strony nie są wykładnią wiedzy o zasięgach aut elektrycznych, gdyż nie są poparte żadnymi obliczeniami

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2013-04-05, 13:28   

Moje strony są wykładnią wiedzy (bo moje auta były pierwsze w Polsce jako normalne elektryczne samochody EV z parametrami samochodowymi) i wyniki moich aut EV potwierdzają inni, szczególnie pomiary na wykonanych autach na EV w/g moich instrukcji na polskich uczeloniach i innych szkołach, już wiele razy na FORUM były podawane linki do takich wyników tych pomiarów.
Jak auto EV jest prawidłowo skonstruowane, to musi mieć co musi mieć.
Podobnie mają spalinoiwe, jedne palą po 25 litórw na 100 km, a inne po ponad 5 litrów na 100km przy podobnej wadze.

zeeltom 

Wysłany: 2013-04-05, 20:30   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Moje strony są wykładnią wiedzy (bo moje auta były pierwsze w Polsce jako normalne elektryczne samochody EV z parametrami samochodowymi) i wyniki moich aut EV potwierdzają inni, szczególnie pomiary na wykonanych autach na EV w/g moich instrukcji na polskich uczeloniach i innych szkołach, już wiele razy na FORUM były podawane linki do takich wyników tych pomiarów..

Grunt to skromność ;)

highend 

Wysłany: 2013-04-07, 21:05   

kiedyś chciałbym mieć dom, z podwójnym garażem, a w nim....:

http://cgi.ebay.com/ebaym...7#ht_500wt_1163

:)

Robsonik20

Wysłany: 2013-04-07, 22:54   

Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać żeby kupić ją z jakimś uszkodzonym zderzakiem ;)

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2013-04-08, 09:21   

Sprzedaj pół domu i jeden garaż, a kup sobie tę maszynę, bo marzenia należy realizować, gdyż życie jest zbyt krótkie, nie wolno sobie takich drobiazgów odmawiać.

tomektymanski

Wysłany: 2013-04-08, 10:20   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Moje strony są wykładnią wiedzy (bo moje auta były pierwsze w Polsce jako normalne elektryczne samochody EV z parametrami samochodowymi) i wyniki moich aut EV potwierdzają inni, szczególnie pomiary na wykonanych autach na EV w/g moich instrukcji na polskich uczeloniach i innych szkołach, już wiele razy na FORUM były podawane linki do takich wyników tych pomiarów.

Nie no nie odpuszczę - nie wiem jaka jest masa tej corolli bez silnika spalinowego, ale powiedzmy że 950kg, zasięg 570km dla v=45km/h jest dopiero dla masy auta 500kg, niestety poniżej skala się kończy. Dla 950kg jest 400km. Nikt nie kwestionuje że Twoje auta były pierwsze, ale od tego czasu dużo rzeczy się zmieniło, a Ty chcesz tkwić w tych samych technologiach co 20 lat temu. Po za tym trochę skromności nie zaszkodzi

screen3.png
Plik ściągnięto 122 raz(y) 49,15 KB

highend 

Wysłany: 2013-04-08, 10:38   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Sprzedaj pół domu i jeden garaż, a kup sobie tę maszynę, bo marzenia należy realizować, gdyż życie jest zbyt krótkie, nie wolno sobie takich drobiazgów odmawiać.

:) dobrze napisane, ale niestety dom to dom, a auto będzie autem....
może kupię z nieuszkodzonym zderzakiem kiedyś ;) skoro iOna kupiłem nówkę z salonu, Leaf'a używanego po stłuczce, to teraz znowu trzeba kupić nówkę ;) znaczy się nie teraz tylko za jakiś czas

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2013-04-08, 14:28   

Tak, wszystko się zmieniło i już mam silniki z magnesami neodymowymi, które od niedawna są znane, silniki ważą po ok. 10 kg. Na moich stronach są przecież cały czas aktualizowane wpisy i długo jeszcze zanim pojawią się jakieś dobre wynalazki innych, bo tymczasem moje efekty są bezkonkurencyjne, oczywiście cały czas są unowocześniane.
Wpisy są datami, więc co nikt nie może pisać głupot o latach, bo to świadczy, ze nawet nie ma pojęcia o temtach, o których czyta. A to już nie wypada.
Zrób inny silnik o podobnej wadze i podobnych parfametrach bezszczotkowy i uzyskaj zasięgi itp. zbliżone, .......... - daj sobie trochę skromności i nie pisz głupot.

TESLA "S" to inna sprawa (też konstruktorzy ją tworzyli dziesiątki lat z ciągłymi zmianami), bo już nawet całkiem inne pieniądze, a niektórzy lubią seryjne produkcje, chociaż każdy w zasadzie chce być wyjątkowy i mieć inne auto od seryjniaka.
EV to jest EV ! - Zawsze to lepsze od spalinowca.

MERCEDES już 100 lat temu był w zasadzie najlepszy wśród spalinowych i nadal ma dobrą pozycję, chociaż już mogli by zrobić maszynę, która by słuzyła pierwszemu nabywcy przez 100 lat, a tu po dwu latach każdy szybko chce się pozbyć takiego spalinowego MERCA.

tomektymanski

Wysłany: 2013-04-08, 15:23   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
i już mam silniki z magnesami neodymowymi

... a co, takie dobre, że jeden nie wystarczył ?

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2013-04-08, 22:13   

Jakoś jeden silnik z magnesami neodymowymi nie chce mi napędzić czterech samochodów - staram się i nie wychodzi, ale może w przyszłości dopracuję jakieś zdalne czarne dziury magnetyczne.

tomektymanski

Wysłany: 2013-04-09, 09:40   

nie, chodzi o te 2 spięte razem paskiem

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2013-04-09, 19:46   

Dwusegmentowy daje zbyt duże odejście i zostawia każde BMW nawet też ze startu, czasem człowiek się zapomni i depnie, ale to nie jest dobre.
Taki dwusegmentowy waży razem ok. 21kg, więc dużo mniej od wszelkich innych do auta EV.

paqo

Wysłany: 2013-04-20, 22:00   

W samej Norwegii w 1 tygodniu możliwości zamawiania Tesli S wplacono zaliczki na 800 szt - rynek jednak jest jak na 5mln ludnosci ....

highend 

Wysłany: 2013-04-25, 08:41   

My Polacy, jako biedniejszy - ale za to mądry i sprytny naród możemy kupić np. uszkodzoną Teslę Model S i naprawić, aby kosztowała pół ceny nowej. Co powiecie na tą:

http://www.crashescars.co...d=49fad106634f2

ciekawe za ile zostanie kupiona :mrgreen:

Odpowiedz do tematu