SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mitsubishi i-MiEV
Autor Wiadomość
ircio3

Wysłany: 2012-08-27, 09:07   

Podczas weekendu, tj. w piątek postanowiłem przetestować auto i zobaczyć ile uda mi się przejechać przy zawrotnej prędkości 50 km/h.

Trasę rozpocząłem z centrum Warszawy i udałem się na nad Wiślankę w stronę Kazimierza Dolnego (Ci co jeżdżą to wiedzą iż droga nie najlepsza). Dojechawszy do domu po 2,5 h przejechałem coś koło 105km, a w zbiorniku miałem jeszcze spokojnie z 35%. Wskaźnik zasięgu auta wskazywał ok. 60km. Jechać dalej już nie miałem siły, bo mnie siedzenie bolało :)

Tak więc autem można spokojnie przejechać w dalszym ciągu ponad 150 km..... może nawet i ze 170-180 udałoby się wycisnąć na lepszej drodze i w cieplejszy dzień (wtedy było coś koło 22 stopni i lekko padał deszcz).

opel4

Wysłany: 2012-08-27, 20:37   

Jakby ktoś chciał sobie wypożyczyć Mitsubishi iMiev, to tutaj znalazłem ofertę.
https://expressrent.eu/reservation/cennik
Ciekawe czy w cenie jest naładowanie auta?

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2012-08-27, 21:13   

No tak, prądu za trzy złote na 100km jazdy, to też wydatek; na pewno każde auto jest naładowane do pełna.

ircio3

Wysłany: 2012-08-28, 09:32   

opel4 napisał/a:
Jakby ktoś chciał sobie wypożyczyć Mitsubishi iMiev, to tutaj znalazłem ofertę.
https://expressrent.eu/reservation/cennik
Ciekawe czy w cenie jest naładowanie auta?

Jest w cenie :)

highend 

Wysłany: 2012-08-29, 12:37   

ircio3 - powiedz mi czy iMiev też nie ma żadnej osłony silnika z tyłu? Bo trochę mnie martwi jak będzie lało/śnieg - że tam syf naleci. Może by coś dopasować?

ircio3

Wysłany: 2012-08-29, 17:08   

Z tego co pamiętam to nie ma, ale nie masz się czym przejmować. Podczas zimy nie było problemów.

Jedyne na co trzeba uważać to kałuże, których głębokość jest większa niż 15cm, bo na tej wysokości mniej więcej jest wlot powietrza do baterii chyba (po stronie pasażera z przodu) o ile się nie mylę.

P.S.

Dziś zrobiłem 140 km :) udało mi się dojechać na jednym ładowaniu z Warszawy (Krucza) do Łodzi (Manufaktura) :) Podróż trwała ok. 3,5h (średnia prędkość w granicach 50-55 km/h) gdyż w Wawie na wyjeździe spędziłem blisko 1 godzinę :( Za godzinę wracam i zobaczę czy prawdą jest iż szybciej się wraca :)

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2012-08-30, 13:33   

ircio3 napisał/a:
Dziś zrobiłem 140 km :) udało mi się dojechać na jednym ładowaniu z Warszawy (Krucza) do Łodzi (Manufaktura) :) Podróż trwała ok. 3,5h (średnia prędkość w granicach 50-55 km/h) gdyż w Wawie na wyjeździe spędziłem blisko 1 godzinę :( Za godzinę wracam i zobaczę czy prawdą jest iż szybciej się wraca :)

Hmmmy... martwi mnie ta średnia prędkość jazdy 50-55 km/h. Zastanawia mnie, czy zostało Ci jeszcze trochę energii i czy następnym razem byłbyś w stanie jechać szybciej - około 80 km/h?

ircio3

Wysłany: 2012-08-30, 14:23   

RaveN napisał/a:

Hmmmy... martwi mnie ta średnia prędkość jazdy 50-55 km/h. Zastanawia mnie, czy zostało Ci jeszcze trochę energii i czy następnym razem byłbyś w stanie jechać szybciej - około 80 km/h?

Zostało mi jeszcze jakieś 3 kreski zasięgu (licznik wskazywał ok 20km zapasu). Podczas powrotu (wieczorem) włączone miałem światła i nawigację z radiem i średnią prędkość około 60km/h zajechałem troszkę dalej, ale licznik także i w tym wypadku wskazywał ok 25 km zasięgu, który bym mógł jeszcze przejechać.

Z prędkością rzędu 80km/h w 99,9% nie byłbym w stanie zajechać do Łodzi. Optymalną prędkością, by tam dojechać myślę iż byłby około 65km/h.

Najważniejsze podczas jazdy jest to by auto jak najmniej zatrzymywać, a tutaj niestety na tej trasie nie udało się tego uniknąć. Może następnym razem autostradą pojadę, ale to jak w głowie przestaną mi szumieć wczorajsze klaksony Tirowców :)

highend 

Wysłany: 2012-08-30, 18:16   

nie no to wiesz - ja jestem zwolennikiem normalnej jazdy - a nie żółwiej. Tiry mają zostać z tyłu, a nie trąbić na mnie. Robię spokojnie 120km - mi wystarczy :)
Klimę włączam - bo teraz upały straszne. Co jak co - ale moja dewiza to: żadnych wyrzeczeń. Inaczej to sobie mogę kupić malucha (notabene miałem pięknego z 1977 roku) i jeździć w stylu dziadkowo-kapelusznikowym.... ;)

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2012-08-30, 18:30   

Ale pewnie sam jeździsz, bo jakbyś kogoś z pasażerów lubiał, to byś jeździł zgodnie z przepisami, a jak byś kogoś z pasażerów kochał, to byś jeździł dużo wolniej niż zezwalają znaki.

highend 

Wysłany: 2012-08-30, 20:22   

em no Zbyszku - ależ ja jeżdżę zgodnie z przepisami - czyż nie napisałem gdzieś inaczej?

wleczenie się 60km/h na drodze gdzie można jechać 100km/h uważam właśnie za niezgodne z przepisami......

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2012-08-30, 20:27   

Przecież napisałeś, że jeździsz po 120 km/h itd..
Zwolnij, a więcej zobaczysz.

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2012-08-30, 20:29   

Chyba muszę Cię przeprosić, bo teraz doatrło do mnie, że chodziło Ci o zasięg 120 km a nie o prędkość.

highend 

Wysłany: 2012-08-30, 22:31   

spoko ;) na mojej trasie jest może z 10km drogi co się jedzie 80-100km/h, a tak to same światła i teren zabudowany. Więc w sumie średnia prędkość wychodzi 60km/h góra. Tak jak ircio, który mam nadzieję nie ma mi za złe, że ja wolę szybciej niż bić rekordy zasięgu kosztem nerwów innych kierowców....

zobaczcie co zrobił pewien właściciel iMiev'a z luksemburga - aby ograniczyć spadek zasięgu przy włączonym ogrzewaniu (na forum myimiev.com:

http://myimiev.com/forum/...&t=224&start=30

ircio co o tym myślisz? :) Ciekawe co na to gwarancja, ale to chyba łatwe w demontażu :)
facet pisze, że z tym "modem" nie musi dawać na full ogrzewania bo mu leci tak gorąco, że go parzy.
Idea jest prosta - zamiast pozwolić by ciepło uciekało w powietrze - jest ten cały grzejnik i rury "ocieplony" i trzyma ciepło w sobie. Aż dziw, ze producent na to nie wpadł....

ircio3

Wysłany: 2012-08-31, 09:20   

Wlekłem się, bo chciałem mieć pewność iż dojadę tam tym autem :) Teraz wiem iż mógłbym jechać nawet z prędkością 60-70km, ale byłoby to na styk. Nie zapominajmy iż mój I-Miev, którym jeżdżę jest roczny i ma przejechane 17k km.

Co do zawalania drogi, to jechałem trasą, gdzie są dwa pasy, więc nie było problemu by mnie ktoś wyprzedził, a poza tym w dużej części ta droga jest remontowana i są zakazy ograniczające prędkość do 50 - 70 km/h więc szybciej nie jechałem :) No ale dla niektórych kierowców to i tak stanowczo za duże ograniczenia, mimo iż co chwila robotnicy łażą i coś robią.

Pomysł w sumie fajny, będę musiał się skupić i poczytać o tym troszkę później. Wiem z doświadczenia iż na najprostsze rozwiązania wpadają zawsze wszyscy poza projektantami i inżynierami konstruującymi dane rzeczy :)

highend 

Wysłany: 2012-09-01, 13:34   

a powiedz mi czy Ty masz do iMiev'a ten pilot co się ustawia ładowanie i że można auto ogrzać lub ochłodzić (klima) - przed wyjazdem jak jeszcze podłączone do gniazdka? Ciekawe czy dałoby się zrobić żeby to z iOn'em działało.

Dziś zrobiłem iOnem 70km - ale wyjechałem z domu z połową stanu naładowania baterii (jak wróciłem to już było zero, a pod bramą domu zapalił się żółwik ;) ) Oczywiście od razu go dałem do ładowania.

ircio3

Wysłany: 2012-09-03, 09:25   

highend napisał/a:
a powiedz mi czy Ty masz do iMiev'a ten pilot co się ustawia ładowanie i że można auto ogrzać lub ochłodzić (klima) - przed wyjazdem jak jeszcze podłączone do gniazdka? Ciekawe czy dałoby się zrobić żeby to z iOn'em działało.

Niestety pilota nie posiadam, gdyż ten I-Miev to jedna z pierwszych wersji, a ten pilot to jakoś później wprowadzili.

highend 

Wysłany: 2012-09-03, 21:20   

koniecznie obejrzyjcie:

http://www.youtube.com/watch?v=zqSLNX3WlHY

jak węgierscy koledzy przejechali 220km na jednym ładowaniu :)
wymiękłem...

ale przypatrz się też na ich EVSE - pisze na nim 16A !!!

ircio3

Wysłany: 2012-10-09, 14:19   

Dano nic nie pisałem, bo się nie działo to teraz napiszę, że w jednym z aut niestety pękła mi metalowa część od wycieraczki. Jakim sposobem to się stało to nie mam zielonego pojęcia.

Co do zasięgów to, np w poniedziałek rano przejechałem ok. 110 km przy średniej prędkości 70 km/h. Także widać że temperatura powietrza trochę niekorzystnie zaczyna działać na zasięg auta.

highend 

Wysłany: 2012-10-09, 14:36   

ja dziś 110km i zostało mi jeszcze na 10km....
ale różny styl jazdy no i rano dużo ogrzewania na full puściłem bo miałem zamarzniętą szybę przednią.

wycieraczkę masz na gwarancji? ;)

a tak btw. to miałem drobną stłuczkę - cofając na parkingu puknąłem w słup. Nic w sumie się nie stało - masakra te duże zagłówki + martwa strefa. Autocasco ;)

ircio3

Wysłany: 2012-10-09, 15:41   

No wycieraczka jest na gwarancji, bo pękła ta metalowa część od napędu.

Te samochodu, które ja użytkuję to są opukane ze wszystkich stron :) Kilka razy musiałem zderzaki zakładać, bo ktoś wjechał na parkingu i wyskoczył trochę zderzak, a to się wygiął. Kiepskie plastikowe mocowanie mają. No, ale grunt, że się nie połamały, tylko delikatnie odkształciły.

highend 

Wysłany: 2012-10-09, 16:34   

na allegro jest chyba z 5 zderzaków do imiev, są błotniki i lampy. Ponadto widziałem klapę i zderzak do Leaf'a - ciekawe! skąd Ci handlarze to mają - bo sprzedają to osoby normalnie handlujące wszelakimi częściami. W Niemczech na ebay.de nie spotkałem części blacharskich do w/w aut.

wrzesien

Wysłany: 2012-10-09, 17:04   

Ciekawe czy mozna tez nabyc baterie trakcyjne od w/w pojadow a jesli tak to w jakiej cenie.

highend 

Wysłany: 2012-10-28, 11:26   

ircio powiedz mi czy po zimie w imiev'ach wystąpiła jakaś korozja (z uwagi na sól) - od spodu wydaje mi się, że te auta są kiepsko zabezpieczone?

w sumie stwierdziłem, ze zamówię stalówki i komplet zimówek :D

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2012-10-28, 12:54   

Opony zimowe powinny być węższe od letnich.

Odpowiedz do tematu