SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kampania "Kraków Mobilny"
Autor Wiadomość
Adam Mazgaj 
EVmobile.pl

Wysłany: 2012-09-14, 22:29   Kampania "Kraków Mobilny"

W Krakowie ruszyła kampania społeczna realizowana przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Urząd Miasta Krakowa we współpracy z partnerami sektora biznesu pod nazwą „Kraków Mobilny”
Przewiduje się, że dzieki kampanii posiadacze aut hybrydowych oraz elektrycznych będą mogli jeździć bus pasami czy nie płacić za parkowanie. Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, które wprowadzi system wsparcia dla takich pojazdów. Poza wymienionymi powyżej udogodnieniami kierowcy będą mogli wjechać do stref ograniczonego ruchu.

Akcja ma na celu promocję pojazdów ekologicznych, transportu publicznego oraz rowerowego. W przyszłości miasto planuje zbudowanie sieci ulicznych stacji ładowania akumulatorów. Władze Krakowa liczą również na pomoc producentów we wdrażaniu samochodów ekologicznych do służb komunalnych oraz komunikacji miejskiej.

Od 16 września w Krakowie rozpoczyna się również Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

18 września 2012 (wtorek) w Sali Obrad Miasta Krakowa w godz., 10:30-15:45 w ramach kampanii „Kraków Mobilny” odbędzie się konferencja pod nazwa „CZY PRZYSZŁOŚĆ MOBILNOŚCI W KRAKOWIE BĘDZIE ELEKTRYCZNA?”

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie http://www.krakowmobilny.pl

Szwed 
motórzysta

Wysłany: 2012-09-15, 16:04   

Adam Mazgaj napisał/a:
Przewiduje się, że dzieki kampanii posiadacze aut hybrydowych oraz elektrycznych będą mogli jeździć bus pasami czy nie płacić za parkowanie. Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, które wprowadzi system wsparcia dla takich pojazdów. Poza wymienionymi powyżej udogodnieniami kierowcy będą mogli wjechać do stref ograniczonego ruchu.

Zastanawiam się skąd takie przywileje dla aut hybrydowych. Niektóre z nich są duże i tak naprawdę energochłonne. Palą więcej niż mała miejska spalinówka. Dlatego nie widzę powodu, żeby mogły parkować za darmo i jeździć po bus-pasach.
Co innego w pełni elektryczne.

Pir-serwis 

Wysłany: 2012-09-16, 09:09   17 września godz 17 Kraków Rynek Główny

Chciałem spytać czy coś wiecie gdzie można sie doładować-realnie w Krakowie-czy na rynku będzie gniazdo?
Zastanawiam się czy nie dołączyć w ramach promocji Ev jak i naszej strony ale po dobiciu do Krakowa będę potrzebowal od razu się wpiąc tylko gdzie?
Słupki pod UM ,który notabene to promuje nie działają bo kart udziela kto inny a w rzeczywistości-nie chcą ich wydać..wracamy do punktu wyjścia.

Citroen Berligo Electrique
Saxo 2D 5os Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique

opel4

Wysłany: 2012-09-16, 11:32   

W Krakowie kampanie są organizowane głównie pod publiczkę, prawie zawsze nie mają większego sensu ani społecznego ani ekonomicznego, tak jak było z wypożyczalnią rowerów, tramwajem wodnym czy Euro 2012.

Dużo bicia piany, wysokie koszty mizerny efekt końcowy.

tomasz_kombi 

Wysłany: 2012-09-16, 14:14   

Być może gdybyś przyjechał i trochę publicznie ponażekał na dostęp do punktów ładowania to może ktoś by się tym w końcu zainteresował?

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2012-09-16, 16:07   

Załatw telewizję (może TVN) na Twoją wizytę pod tymi słupkami i z grzeczności uprzedź właściciela słupków.

Pir-serwis 

Wysłany: 2012-09-18, 00:41   

I jak tam.
Był ktoś na miejscu?
Była feta, ludzie, ale skoro Kraków Rynek to zapewne jakaś widownia była?
Ja akurat się nie wybrałem.
Gdybym był na miejscu to może bym się skusił.
W każdym razie czekam na jakąś relację.
Miałem nadzieję,że w wiadomościach cos powiedzą na ten temat..a tu nic.
Do telewizji mam parę metrów..
Pozdrawiam.

Citroen Berligo Electrique
Saxo 2D 5os Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique

tomasz_kombi 

Wysłany: 2013-04-22, 09:05   

Wydaje się, że Katowice wyprzedziły Kraków ;)

http://motoryzacja.interi...rakowie,1911903

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2013-05-12, 14:22   

Adam Mazgaj napisał/a:
Przewiduje się, że dzieki kampanii posiadacze aut hybrydowych oraz elektrycznych będą mogli jeździć bus pasami czy nie płacić za parkowanie. Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, które wprowadzi system wsparcia dla takich pojazdów.

To była informacja z jesieni 2012r., ale czy cokolwiek faktycznie wprowadzono, bo przeglądając tamtejsze uchwały nic na temat EV nie znalazłem. Oznaczałoby to, że mimo licznych wiadomości w mediach fizycznie nie można bezpłatnie parkować. Możliwe jednak, że coś przeoczyłem.

Na razie tutaj jest lista miast, które zdecydowały się coś zaoferować: Miasta promujące samochody elektryczne.

Odpowiedz do tematu