SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf (2012) - europejski
Autor Wiadomość
highend 

Wysłany: 2013-02-28, 22:10   Nissan Leaf (2012) - europejski

To już tak oficjalnie chciałem się pochwalić zakupem Leaf'a na co niestety poświęciłem ukochanego iOn'a - bo niestety nie miałoby sensu trzymać dwóch takich aut EV, z których jedno by stało, a drugie jeździło (no i finansowo bym nie dał rady obu). Samochód zakupiłem pod Berlinem u pana handlarza niemieckiego autami używanymi, który o dziwo miał pojęcie co sprzedaje.

Auto kupiłem... przypadkiem, w sensie nie planowałem tego - zobaczyłem ogłoszenie na mobile.de, a że akurat byłem w Niemczech to podjechałem, zobaczyłem, zachorowałem i... zostawiłem zaliczkę. A potem popukałem się trochę w czoło mówiąc "co ja zrobiłem?" a co z iOn'em? No i efekt obecny jest taki, ze iOn'a już nie mam, a Leaf'em nawet się nie przejechałem (tyle co po parkingu). Co ciekawe sprzedawca pokazywał mi FAX z Polski od kogoś z Warszawy z prośbą o nr VIN - ciekawe kto był nim zainteresowany ;)

Leaf'a kupiłem lekko uszkodzonego - nie będę tego ukrywał, ale też znam się na samochodach i po ocenie uszkodzeń stwierdziłem, że warto. Decyzję o zakupie wspomogła wcześniej znaleziona na allegro prawa przednia lampa do Leaf'a (pisałem gdzieś o ogłoszeniach allegro). Taka lampa jest ponoć droga, a ta na allegro była stosunkowo tania. Leaf miał uszkodzony prawy przód - przy czym podłużnica była nienaruszona i wszystkie airbagi były na swoim miejscu. Gdyby airbag był wystrzelony to bym nie kupił - zapewne kosztują majątek (+ deska rozdzielcza)
Generalnie sprowadziło się to do wymiany uszkodzonych elementów jak: prawa lampa, zderzak, błotnik prawy, belka pod zderzakiem, maska, nadkole plastikowe prawe i obudowa skrzynki bezpieczników - jest obok błotnika prawego. Maska była w sumie bardzo lekko zagięta, ale ponieważ jest wykonana w całości z aluminium - zdecydowałem się na nową.

Wszystkie części z wyjątkiem zderzaka zakupiłem nowe, lampa z allegro też okazała się nówką, zderzak kupiłem na ebayu w Anglii (używany, ale przyszedł jak nowy), pozostałe części zakupiłem w ASO w Niemczech oraz w Anglii - wszystkie fabrycznie nowe na fakturkę ;) .
Jedynie zbiorniczek do spryskiwacza zdecydowałem się pokleić gdyż w ASO kosztuje 500 EUR, co jest dość kosmiczną ceną (taka maska np. 300 EUR).
Pewną konsternację wzbudziło uszkodzenie czegoś czego moi mechanicy nie mogli ustalić co to było (wisiał kabelek tylko). Jednakże Pan z ASO w Niemczech mi pokazał iż jest to.. brzęczyk do ostrzegania pieszych - zamontowany obok błotnika prawego. Jakoś nie chcę mi się go wymieniać. Poza tym w samochodzie nic więcej nie było popsute, Wszystko działa, jeździ, świeci, gra i buczy, nie świeci się żadna podejrzana kontrolka, auto działa normalnie, pojemność aku miała wszystkie kreski itp....

Chciałem nadmienić, ze w polskim ASO nie da się w ogóle kupić części do LEAF'a. Dopóki nie ma go u nas oficjalnie w sprzedaży to jest NIE i kropka.

Leaf jest z przebiegiem 2800km, rocznik 2012 - styczeń, a więc ma obecnie rok. Mały przebieg również wpłynął na decyzję zakupu. Auto stało naładowane do połowy - co również było jak dla mnie ZA. Wyjaśniłem panu handlarzowi w Niemczech aby nie ładował Leaf'a do pełna (bo miał taki zamiar) :) )

No i tyle ;) jak będzie gotowy to dam znać i fotki. Aktualnie mam zapłacone już wszystkie akcyzy, vat i recykling, pozostaje wydział komunikacji. Jest w kolorze szary metalik i wygląda mniej więcej tak ten kolor:

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2013-02-28, 22:33   

No i fajnie, gratuluję. Mam nadzieję, że będzie Ci dobrze służył.

Robsonik20

Wysłany: 2013-02-28, 23:21   

Jak zapłaciłeś w okolicach 60 tys to się opłacało :->

highend 

Wysłany: 2013-03-02, 19:24   

jest mój leaf (znaczy się identyczny):

http://szukaj.pl.mobile.e.../173869087.html

no może prawie, moj nie ma winterpakietu (podgrzewane fotele i kierownica), ale fotele podgrzewane sobie zrobię na forum mynissanleaf.com jest foto-porada :)

tylko czemu taki drogi? nowy w salonie w Niemczech kosztuje 33.900 EUR brutto.

Robsonik - Leaf kosztował mniej więcej tyle co piszesz + naprawa i opłaty. Wyjdzie być może nieco drożej niż kosztował mnie nowy iOn - ale w zasadzie to "wlał, wylał"

wrzesien

Wysłany: 2013-03-05, 10:29   

Gratulacje! Bardzo jestem ciekaw jak auto sprawdzi sie w polskim klimacie.

Swoja droga niski przebieg nie jest tak wartosciowy dla aut elektrycznych, albowiem czesto auta takie stoja z bateria naladowana do "pelna" przez dlugi okres czasu, co na podstawie wiadomosci z MNL wydaje sie byc bardziej szkodliwe niz jezdzenie.

highend 

Wysłany: 2013-03-05, 12:31   

Mój stał z bateria naladowana do połowy - pisałem wyżej :)

tomektymanski

Wysłany: 2013-03-05, 15:20   

No ładny. Napisz (chyba że gdzieś już było, ale nie doczytałem), w czym Leaf jest lepszy od Iona, czy to tylko kwestia estetyki, albo że coś nowego ?

LeafOK

Wysłany: 2013-03-05, 15:40   

Gratulacje, czy to pierwszy Leaf w Polsce

highend 

Wysłany: 2013-03-05, 21:49   

Leaf by był gotowy za kilka dni gdyby nie to, że błotnik który zakupiłem w Anglii okazał się.... podróbką Made in Taiwan! Normalnie szok! Nijak nie pasuje... tzn. pasuje, ale nierówno!
Zamówiłem już błotnik w Niemczech od Nissana, co przedłuży całość o min. tydzień.
Wszystkie części z Niemiec mają znaczek Nissan i są 100% oryginalne, a z Anglii kupiłem błotnik i wzmocnienie zderzaka - obie to podróbki !!!! O ile wzmocnienie to tam jeszcze pół biedy, bo pasuje, tak błotnik jest absolutnie nie do przyjęcia!

I tak jestem obecnie wyjęty z życia z racji synka, który jest w szpitalu i ja już wychodzę z siebie żeby było lepiej... :(

highend 

Wysłany: 2013-03-07, 16:12   

uff... z synkiem dużo lepiej, ze mną za to gorzej.... i Leaf dziś mnie przyprawił o palpitacje. Dzwonią mi moi mechanicy, że po naprawie chcieli uruchomić auto i.... nic chuchu - pokazuje "baterry zero". Na czas naprawy był wyjęty główny bezpiecznik (jest za tunelem środkowym przy kanapie tylnej).... Wystraszyłem się, że może ugotowali pakiet aku ;)
Okazało się jednak, że poczciwy kwasowy 12V akumulator się rozładował (auto już długo w sumie stoi) i... nie chciał sie uruchomić. Podobnie miał chyba ircio kiedyś z imiev'em - że jak zdechł 12V to auto się nie uruchomi. I wszystko jest OK. Auto miałbym gotowe w tym tygodniu gdyby nie ten cholerny błotnik - podróbka.

highend 

Wysłany: 2013-03-07, 16:34   

tomektymanski napisał/a:
No ładny. Napisz (chyba że gdzieś już było, ale nie doczytałem), w czym Leaf jest lepszy od Iona, czy to tylko kwestia estetyki, albo że coś nowego ?

większy, 5 osobowy, szybszy, niby ma większy zasięg, dużo bardziej "odbajerzony" - kamera cofania, zdalna obsługa poprzez CarWings smartfonem... itd

highend 

Wysłany: 2013-03-07, 16:44   

LeafOK napisał/a:
Gratulacje, czy to pierwszy Leaf w Polsce

no właśnie nie wiem, bo poza egzemplarzami dla prasy wychodzi że tak :)

tomektymanski

Wysłany: 2013-03-07, 17:34   

highend napisał/a:
Okazało się jednak, że poczciwy kwasowy 12V akumulator się rozładował (auto już długo w sumie stoi) i... nie chciał sie uruchomić.

Chłe chłe, ja u siebie kwasowy 12V zastąpiłem LiFePO4 12V i nic się nie rozładowuje jak stoi

highend 

Wysłany: 2013-03-08, 15:43   

tomektymanski napisał/a:
Chłe chłe, ja u siebie kwasowy 12V zastąpiłem LiFePO4 12V i nic się nie rozładowuje jak stoi

imho szkoda kasy ;)

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2013-03-09, 09:06   

I kwasowy i LiFEPO4 (wolniej) musi się rozładować, jeśli są obciążenia różnych czujniczków, sterowań, zamków, czuwania radia itp..

highend 

Wysłany: 2013-03-23, 15:33   

fajna wtopa nissana:

http://www.mynissanleaf.c...hp?f=27&t=11811
siedzisko skóra, oparcie materiał ;)

ale już sprawa załatwiona pozytywnie dla klienta.
takie rzeczy to tylko w wersji 2013 Leaf'a produkowanej w USA ;)

Fajny jest 2013, ale prawdopodobnie będzie miał problemy z jakością z uwagi na produkcję w USA i w UK, a nie w Japonii... ehhh... uważać przy kupnie, sprawdzać dokładnie ;)
Szczególnie jak w końcu u nas będą (czerwiec blisko, a nikt nic nie wie)

do mojego mam oryginalny błotnik od Nissan'a (za jedyne 280 EURO). I mam nadzieję w przyszłym tygodniu jeździć ;)

highend 

Wysłany: 2013-03-25, 18:36   

Jak się uda to w piątek wyjeżdżam leafem :)
Oby tylko było już ciepło - wtedy będzie Mik leaf + vectrix ;)

Robsonik20

Wysłany: 2013-03-25, 20:48   

Czekamy na filmik ;)

highend 

Wysłany: 2013-03-26, 20:07   

filmik to pewnie po świętach, ale nie omieszkam zapodać fotek :)
jutro jadę do warsztatu na inspekcję Leaf'a no i Berlingo Multispace EV (to też na finiszu jest).
Leaf od soboty stoi na hali i "się robi", a tam jedynie zostało zamontować maskę/błotnik i zderzak przedni po lakierowaniu. I tyle. No i idę do Wydziału Komunikacji po tablice. Najpewniej próbne celem zrobienia przeglądu. Sfilmować diagnostę? ;)

Robsonik20

Wysłany: 2013-03-26, 21:37   

Tia:)

tomasz_kombi 

Wysłany: 2013-03-27, 10:08   

highend napisał/a:
Sfilmować diagnostę?
Jego mina może być bezcenna .... :mrgreen:

highend 

Wysłany: 2013-03-27, 21:37   

oj tam nie przewiduje problemów, dane sobie spisze z niemieckiego Briefu, pomierzy rozstaw osi, szerokość, długość, wysokość, sprawdzi zawieszenie i hamulce, światła, klakson i tyle - no bo jak wygląda przegląd w Polsce.....
Jedyne co mu pokażę to jak się tym rusza do przodu ;)
Auto jest już gotowe - części spasowane, został lakier i wyjazd. Po świętach.

highend 

Wysłany: 2013-04-04, 20:52   

fotki dziś zrobiłem:

http://www.electrique.pl/photos-8/index.html

tam jeszcze nie ma takiej kratki plastikowej podłużnej założonej na masce, tak więc fotki zmienię na finalne później ;) ale auto już jest ;)

w poniedziałek jadę rejestrować :)

Robsonik20

Wysłany: 2013-04-07, 23:46   

Ile będzie Cię kosztować ubezpieczenie?

highend 

Wysłany: 2013-04-08, 09:50   

dziś będę wiedział, ma mi znajoma wyliczyć kilka opcji: samo OC, pakiet OC + AC, oraz pakiet OC + AC oszczędne (tylko od stłuczek)....

niebawem jadę rejestrować i po auto.

Odpowiedz do tematu