SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
samochody elektryczne na allegro
Autor Wiadomość
qwas0987

Wysłany: 2017-04-09, 21:29   

to była okazyjna sztuka Leafa, niestety ktoś godzinę przede mną ją kupił :(

https://www.otomoto.pl/of...html#f654189e93

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-04-09, 21:41   

Brak podgrzewanej kierownicy, brak podgrzewanych siedzeń, brak pompy ciepła, przedlift, do tego już rdzewiał w miejscu uszkodzenia. Czy ja wiem, czy taka okazja? Za ok. 50 tys sprowadzasz ze stanów polifta, w 100% bezwypadkowego, z pompą ciepła, podgrzewaną kierownicą, podgrzewanymi wszystkimi fotelami, itp.

highend 

Wysłany: 2017-04-09, 23:44   

qwas0987 napisał/a:
to była okazyjna sztuka Leafa, niestety ktoś godzinę przede mną ją kupił :(

https://www.otomoto.pl/of...html#f654189e93

e tam, nie taka okazja... aczkolwiek cena niezła :) swojego sprzedałem duuużo drożej ;)
tak jak kolega napisał - przedliftowy
w sumie identyczny jak ja miałem :)
ale uszkodzony troche, a przebiegiem sie nie sugeruj.
Baterie w Leafie zjada czas + temperatura. Przebieg jest bardzo drugorzędny.
Tutaj nie ma nawet zdjęcia licznika... więc nie wiadomo :)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-04-10, 06:50   

Po opłatach i ogarnięciu uszkodzeń wyjdzie ok. 50 tys. Za tyle to na allegro stoi czarny przedlift, znacznie lepiej wyposażony. Tyle tylko, że sprzedający ma problem z prawdomównością, więc trzeba by dokładnie obejrzeć to auto.

qwas0987

Wysłany: 2017-04-10, 17:48   

jaka jest w ogóle różnica Leaf z USA vs Leaf z EU ? czy światła trzeba przerabiać ?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-04-10, 22:38   

Jest już o tym temat na forum, zerknij tam.

highend 

Wysłany: 2017-04-10, 23:05   

qwas0987 napisał/a:
jaka jest w ogóle różnica Leaf z USA vs Leaf z EU ? czy światła trzeba przerabiać ?

było na forum.
ogólnie jest OK jeśli akceptujesz, że nie działa Carwings/NissanConnect, nie ma gwarancji (działa tylko w USA), nie działa nawigacja i radio przeskakuje niektóre fale. Poza tym jest to samo.
Leaf ogólnie jest niezawodny, więc gwarancja - rzecz "gustu" bym rzekł.

Teoretycznie moduł nawigacji i radia oraz Carwings (z kartą SIM) można zaadoptować z wersji europejskiej (np z rozbitka czy z anglika).

Generalnie uważam, że Leaf z USA winien być około 20% tańszy od odpowiednika EU, ale to moje prywatne zdanie :)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-04-11, 07:11   

Carwings/navi/radio można niby przełożyć, ale nie spotkałem nikogo, kto by to zrobił. Podobno radio europejskie jest zabezpieczone (amerykańskie nie) i trzeba je najpierw rozkodować. Koszt europejskiej navi w porównaniu z ceną auta w sumie niewielki (ok. 2 tys) ale fajnie byłoby znaleźć kogoś, komu to zadziałało.
Jeśli sprowadzisz leafa ze stanów to faktycznie wychodzi ok. 20% taniej.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-04-11, 16:47   

Wprawdzie nie Allegro ale ciekawe ceny wywoławcze.
Licytacja komornicza kilku Modeli S
Aukcja

EVauto.pl
Nissan Leaf

Wysłany: 2017-04-12, 12:58   

vwir napisał/a:
Carwings/navi/radio można niby przełożyć, ale nie spotkałem nikogo, kto by to zrobił. Podobno radio europejskie jest zabezpieczone (amerykańskie nie) i trzeba je najpierw rozkodować. Koszt europejskiej navi w porównaniu z ceną auta w sumie niewielki (ok. 2 tys) ale fajnie byłoby znaleźć kogoś, komu to zadziałało.
Jeśli sprowadzisz leafa ze stanów to faktycznie wychodzi ok. 20% taniej.

Z Carwings'em się bawiliśmy w aucie z USA mając "bebechy" z Anglika ale niestety nie udało nam się zarejestrować bo włożony hardwer był przypisany do konta kogoś kto wcześniej używał Anglika :) Może nie wystarczającą wiedzę aby to ominąć mieliśmy ...

Jeśli chodzi o radio/navi to przełożenie nie jest takie proste szczególnie jeśli chodzi o wersję europejską , która do jest przypisana do konkretnego auta i po instalacji w innym egzemplarzu po prostu zabezpieczenie antykradzieżowe blokuje je zupełnie . Może gdyby najpierw je wylogować ze starego auta było by możliwe zalogowanie go w kolejnym aucie , ale tego nie testowaliśmy. Natomiast przełożenie navi z jednego auta z USA do innego egzemplaża nie stanowi problemu bo USA nie ma zabezpieczenia antykradzieżowego
Większe jaja są natomiast w przypadku zagubionych kart pamięci SD w Navi co zdarzyło nam sie dwukrotnie . Niestety zakupienie używanej lub przełożenie z innego egzemplarza nic nie daje . To po prostu nie działa ! Karta jest przypisana do konkretnego egzemplarza i numeru seryjnego NAVI. Większość dealerów w EU i USA nie ma o tym pojęcia i nie potrafią pomóc w roziązaniu problemu - próbując sprzedać kartę z updatem map co też nic nie daje ponieważ karta z updatem nie zadzieła jeśli nie mamy oryginalnej SD. Rozwiązaniem jest zakup oryginalnej karty dedykowanej do konkretnego egzemplarza co tanie niestety nie jest , ale po wielu tygodniach zmagań udało nam się nawiązać współpracę z Dealerem w USA który to potrtafi .

Podsumowywując - zakup używanej europejskiej navi lub amerykańskiej bez karty pamięci dedykowanej do tego egzemplaża jest wyrzuceniem pieniędzy na ten moment

EVauto.pl
Nissan Leaf

Wysłany: 2017-04-12, 13:51   

highend napisał/a:
większość aut z USA to ściema - rozbitki z aukcji :)
dotyczy spalinowych i pewnie elektryków też...
przoduje w tym np. komis w Żorach, gdzie poszło kilka Tesli z USA - sprawdzane po VIN wszystkie były mocno walone....
taki urok... opłacalności i kalkulacji.

Większość oferentów nie jest zbyt uczciwych - to prawda . Importujemy Leafy z USA od 2 lat 90 % to auta bezwypadkowe z pełną fakturą VAT co jest istotne bo większość naszych klientów je leasinguje i częściowo lub w całości go sobie odlicza .

Oto przykład naszego auta DEMO które wypożyczamy ale jednocześnie oferujemy do sprzedaży
Jak można zauważyć po prawej stronie oferty jest raport który jasno informuje potencjalnego klienta ża auto było uszkodzone i załącza zdjęcia tych uszkodzeń .
http://evauto.pl/leafsv791/

Ilość ofert nie informujących klientów uczciwie o historii auta jest rzeczywiście dość duża . Zastanawiam się ostatnio czy dla zwiększenia uczciwości nie założyć podstrony i nie zainwestować w raporty wszystkich aut aktualnie sprzedawanych , tak aby klient w jednym mmiejscu mógł dowiedzieć się czy wogóle chce tracić czas i jechać oglądać auto .

Wybieramy AUTODNA bo raport najczęściej uwzględnia zdjęcia uszkodzeń . Carfax lub autocheck tylko informuje że cośbyło na rzeczy ...

O ile auta z rynku amerykańskiego są bardzo łatwe do "prześwietlenia" pod tym względem to z mojego doświadczenia wynika że z autami europejskimi może być trudniej, ale też możemy spróbować . Dajcie znać co o tym myślicie i podsyłajcie "kandydatów do ewentualnego sprawdzenia :)

Tak apropos aut z Europy i powtarzalnej jak mantra przewagi nad autami z USA to chcę jasno powiedzieć że jako sprzedawca/importer bardzo chętnie zajmę się autami w których działa nawigacja i Carwings - tylko z naszych doświadczeń i rozeznania rynków europejskich większość klientów wybiera tańszą opcję ;) bo w praktyce mało kto z tego korzysta - szczególnie z mało aktualnej nawigacji .Mapy google w przeciętnym telefonie dużo lepiej załatwiają temat ;)
A tak zupełnie poważnie to bezwypadkowe , niekombinowane auta z Europy są po prostu dużo droższe , więc na takim rynku jak Polska niestety przegrywają . Chyba że będziemy prównywać oferty aut powypadkowych lub ze skręconymi przebiegami - a takich nie brakuje w Europie i jest to dużo trudniejsze do wykrycia niż w przypadku USA.

highend 

Wysłany: 2017-04-12, 14:50   

EVauto.pl napisał/a:

Tak apropos aut z Europy i powtarzalnej jak mantra przewagi nad autami z USA to chcę jasno powiedzieć że jako sprzedawca/importer bardzo chętnie zajmę się autami w których działa nawigacja i Carwings - tylko z naszych doświadczeń i rozeznania rynków europejskich większość klientów wybiera tańszą opcję ;) bo w praktyce mało kto z tego korzysta - szczególnie z mało aktualnej nawigacji .Mapy google w przeciętnym telefonie dużo lepiej załatwiają temat ;)
A tak zupełnie poważnie to bezwypadkowe , niekombinowane auta z Europy są po prostu dużo droższe , więc na takim rynku jak Polska niestety przegrywają . Chyba że będziemy prównywać oferty aut powypadkowych lub ze skręconymi przebiegami - a takich nie brakuje w Europie i jest to dużo trudniejsze do wykrycia niż w przypadku USA.

Robert... ja wiem, że nawigacja w Leafie to padaka i lepsze mapy google czy iGO. Sam też tak używałem.
Natomiast carwings się przydaje :)
Piszesz o wyborze tańszej opcji... ale jak tańszej jak oferujesz Leafy z USA w cenie europejskich? :)
Ja tam Ci kibicuje - popieram sprowadzanie bezwypadków, gdzie większość aut z USA to wraki, a tu jest wyjątek i bardzo dobrze :)

Natomiast uważam, że czeka nas zalew używanych europejskich Leafów z takich krajów jak Norwegia czy Francja, oraz RHD (wielka brytania/irlandia). Szczególnie jak wejdzie Leaf II generacji czy upowszechni się Ampera. To kwestia 2 lat.

highend 

Wysłany: 2017-04-12, 14:52   

EVauto.pl napisał/a:

Z Carwings'em się bawiliśmy w aucie z USA mając "bebechy" z Anglika ale niestety nie udało nam się zarejestrować bo włożony hardwer był przypisany do konta kogoś kto wcześniej używał Anglika :) Może nie wystarczającą wiedzę aby to ominąć mieliśmy ...

no właśnie, trzeba mieć dane konta (login/hasło) z anglika...i powinno zadziałać.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-04-12, 14:57   

Nawet nie mów, że taki login/hasło jest nie do zresetowania przez ASO. To by było bez sensu. Ale to nie zmienia faktu, że europejskich carwings nie ma jak wsadzić do auta z USA, bo carwings jest powiązane z navi (ten sam VIN). A navi z europejczyka nie zadziała bez ingerencji w bebechy i rozkodowanie.

highend 

Wysłany: 2017-04-12, 15:17   

vwir napisał/a:
Nawet nie mów, że taki login/hasło jest nie do zresetowania przez ASO. To by było bez sensu. Ale to nie zmienia faktu, że europejskich carwings nie ma jak wsadzić do auta z USA, bo carwings jest powiązane z navi (ten sam VIN). A navi z europejczyka nie zadziała bez ingerencji w bebechy i rozkodowanie.

podobno do ex mojego Leafa (z 2012 roku) nie da się tego zrobić. Auto było na rynek niemiecki i login/hasło posiadam, który działa nawet teraz :mrgreen: - chyba, że w ASO w DE, nie pytałem.

A w Polsce może do nowszych Leafów (oferowanych w PL od 2015 roku z carwings/nissanconnectEV) da się to zrobić

EVauto.pl
Nissan Leaf

Wysłany: 2017-04-12, 16:07   

Jeśli chodzi o nowe oferty to właśnie dotarł do nas Fiat 500e z 2015 r 100% bezwypadkowy

FIAT 500e

Wkrótce postaramy się zdać relację z testów

metu 

Wysłany: 2017-04-12, 17:18   

EVauto.pl napisał/a:
O ile auta z rynku amerykańskiego są bardzo łatwe do "prześwietlenia" pod tym względem to z mojego doświadczenia wynika że z autami europejskimi może być trudniej, ale też możemy spróbować . Dajcie znać co o tym myślicie i podsyłajcie "kandydatów do ewentualnego sprawdzenia :)

Pomysł uważam za rewelacyjny. Jaki jest koszt takiego sprawdzenia?
Podsyłam kandydatów:
1.) 1N4AZ0CP2FC333302
2.) 1N4AZ0CP5FC320169

qwas0987

Wysłany: 2017-04-12, 17:37   

znacie kogoś kto mógłby z EU sprowadzić autko na lawecie, sprawdzić na miejscu czy to jakoś jeździ i zmierzyć grubość lakieru ? W jednej firmie pytałem, to krzyknęli 4,5 tyś. Dużo trochę ...

EVauto.pl
Nissan Leaf

Wysłany: 2017-04-12, 18:04   

metu napisał/a:
EVauto.pl napisał/a:

Pomysł uważam za rewelacyjny. Jaki jest koszt takiego sprawdzenia?
Podsyłam kandydatów:
1.) 1N4AZ0CP2FC333302
2.) 1N4AZ0CP5FC320169

Czy to sa auta które są juz w ofercie w Polsce ogłoszone ? - warto by sie odnosić do konkretnych ogłoszeń .

Jeśli chodzi o auta z USA to często wystarczy wkleić VIN w google i kliknąć zakładkę OBRAZY. Pierwsze zdjęcie zazwyczaj dotyczy wklejonego vinu - należy sprawdzić w szczegółach opisu.

Jeśli minęło dużo czasu od aukcji i już nie ma to możemy sprawdzić to wyciągnąć zazwyczaj z 10cioma zdjęciami z aukcji ale to jest koszt ok 30 zł

oto auta o które pytasz
Leaf Copart

metu 

Wysłany: 2017-04-12, 18:29   

Dzięki wielkie.
To są samochody aktualnie w sprzedaży:
1.) 1N4AZ0CP2FC333302 http://allegro.pl/nissan-...6769434325.html
2.) 1N4AZ0CP5FC320169 https://www.otomoto.pl/of...a-ID6yKbu9.html

Masz już pierwsze egzemplarze do swojej zakładki :)

Jak natrafię na podobne modele to będę tu publikował.

Chwila szukania:
3.) 1N4AZ0CP0DC403182 https://www.otomoto.pl/of...a-ID6yNguT.html

Sprzedający mówił, że był zdjęty "sam zderzak" :)

highend 

Wysłany: 2017-04-12, 19:33   

qwas0987 napisał/a:
znacie kogoś kto mógłby z EU sprowadzić autko na lawecie, sprawdzić na miejscu czy to jakoś jeździ i zmierzyć grubość lakieru ? W jednej firmie pytałem, to krzyknęli 4,5 tyś. Dużo trochę ...

Pytasz, a wiesz :) Pisz i sprawdze.

highend 

Wysłany: 2017-04-12, 19:34   

Komis w Żorach. 99% ich aut z USA to rozbitki.... nie polecam :)

Poza tym lepiej załóżcie nowy temat apropo sprawdzania aut :)

EVauto.pl
Nissan Leaf

Wysłany: 2017-04-12, 20:40   

highend napisał/a:
Komis w Żorach. 99% ich aut z USA to rozbitki.... nie polecam :)

Poza tym lepiej załóżcie nowy temat apropo sprawdzania aut :)

My tu przecież piszemy na temat aut dostępnych w polskich ogłoszeniach więc rozmowa jest jak najbardziej na temat . Wystarczy że nie będziemy offtopowych debat prowadzić a skupimy się na konkretnych informacjach które wnoszą cenną wiedzę dla ludzi którzy szukają aut

wester 

Wysłany: 2017-04-12, 21:49   

metu napisał/a:
Dzięki wielkie.
To są samochody aktualnie w sprzedaży:
1.) 1N4AZ0CP2FC333302 http://allegro.pl/nissan-...6769434325.html

No i kliknąłem i po co? :)

"akumulator 24kWh w autku ma sprawność 100% - świecą wszystkie kreski na mierniku jakości baterii"

bez komentarza

"warto pamiętać, że nowy akumulator Nissana o pojemności 30kWh mieści się w tej samej obudowie (montowanej do płyty podłogowej auta) i daje zasięg wg EPA 172km"

Przecież wiadomo że baterii 30 do auta które miało 24 się nie wsadzi.

metu 

Wysłany: 2017-04-14, 17:35   

Jak traktować zapis junk and salvage - złom, prawda?

Odpowiedz do tematu