SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
samochody elektryczne na allegro
Autor Wiadomość
jas_pik

Wysłany: 2019-08-03, 13:50   

Przepraszam ale jesli ktoś pisze takie bzdury jak konieczność zapłaty podatku w Urzedzie Podatkowym to robi się to trochę śmieszne.
Co prawda ja sprowadzałem iMiEV-a ze Szwajacarii ( która jest traktowana identycznie jak No) to :
1. Nie będziesz płacił cła 10% o ile będziesz miał dokument że samochód został wyprodukowany w UE ( tzw zaświadczenie EUR 1)
2. Nie ma żadnych zwolnień od zapłaty VAT-u jesli wprowadzasz pojazd nowy lub uzywany na Europejski obszar celny ( musisz mieć dokoment odprawy granicznej z wjadu na teren EU). inaczej rejestracja jest prawie niemożliwa bo bez takiego dokumentu uzyskanego na przejściu granicznym NO z którymś z krajów UE lub portu morskiego jesli płynie promem bezpośrednio z No)
Ad.1 Niestety trojaczki ( wszystkie , tak samo te ze znaczkiem PSA) są produkowane w JPN, ale niektórym udało się uzyskać na nie zaświadczenie EUR1 i nie pąłcili cła.
Sporo Leafów ( od 2013 roku było produkowanych w Hiszpanii i UK i na nie bez problemu można dostać ten dokument)
As 2. Zamiast odprawiać w PL można zrobić odprawę w D , zaoszczędzimy kilka procent na VAT , i zazwyczaj nie musimy sie tłumaczyć z czasami niskiej wartość zakupionego pojazdu jak w PL w urzędach celnych.
Do mnie już kilka miesięcy po sprowadzeniu , w momencie gdy płaciłem jeszcze akcyzę do rejestracji to zgłosił się Urzad Celny z próbą podwyższenia wartości celnej żeby ponieść wartość tzw celną ( ponieważ wysokość cła zależy nie tylko od ceny zakupu którą chcieli kwestionować ale także od kosztów transportu do PL .
Wtedy dobrym tłumaczeniem dlaczego koszty transportu do PL były minimalne jest proste tłumaczenie, wracałem od znajomych z przyczepa na której wiozłem do znajomych i z powrotem ( motocykl/łódz/kajak) :)
Inaczej z automatu liczą stawki typu , Niemcy 1500 zł . Francja 2000 zł jako stawki transportowe które podnoszą tzw wartość celną pojazdu.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-08-04, 07:43   

Nie wiem czy Norwegia jest traktowana tak samo jak Szwajcaria, ale wszędzie znajduję tą samą informację: https://wataha.no/2018/04/17/zakup-samochodu-w-norwegii/

Czyli jeśli jest to transakcja pomiędzy osobami fizycznymi i auto nie jest nowe, to można uzyskać zwolnienie od VAT.

Apolonia 

Wysłany: 2019-08-04, 10:51   

Norwegia jak i Szwajcaria jest poza obszarem celnym EU, więc przy zalupie auta i innych cennych towarow obowiązuje cło i podatek VAT.
Są dopuszczalne zwolnienia zgodne z polityką fiskalną EU i o tym nie będę opowiadał, bo to długi temat.

lookash_c

Wysłany: 2019-08-04, 15:31   

Jafidzi napisał/a:
https://www.otomoto.pl/oferta/mitsubishi-i-miev-nawigacja-tv-pelny-serwis-aso-21900-vat-salon-pl-f-vat-23-ID6C2R62.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=87164921

W najbliższych dniach planuję pojechać zobaczyć to auto, cena strasznie niska, jak myślicie jaki może być haczyk?

Jeśli dotarłeś na oględziny daj znać.
Auto jest dość mocno zniszczone - przyjrzyj się tapicerce foteli albo boczkowi drzwi kierowcy. Dzwoniłem kiedyś do nich z kilkoma pytaniami i oprócz ogólników nie dowiedziałem się wiele, a
do tego chyba na sprzedaż jest inny egzemplarz niż ze zdjęć :-D

lookash_c

Wysłany: 2019-08-04, 15:43   

krawcu napisał/a:
W tym ogłoszeniu jest napisane ze to cen ado leasingu.

Nie, cena jest taka bez różnicowania formy finansowania.

Cytat:
Przy normalnym zakupie cena jest bardzo atrakcyjna.
Jedyny minus tego samochodu to brak szybkiego ładowania.

Z jednej strony - sensowna (wydaje się) cena, funkcjonalna bryła nadwozia, legalna sprzedaż z fakturą (brak pcc), historia auta, etc.
Z drugiej strony - umiarkowany zasięg (wg zeznań sprzedającego przy poziomie naładowania ze zdjęć pokazuje bodaj zasięg 68 km), brak szybkiego ładowania, no i to elektryczne Renault, więc kto wie co się może (w odróżnieniu np. od japońskich "trojaczków") zbiesić ;-)

eldrive

Wysłany: 2019-08-29, 13:54   

Jak pisalem w „przywitaniu”, pomoge w sprawdzeniu elektryka z Norwegii, jedyna formalnosc ktora kuoujacy musi spelnic to rejestracja w urzedzie komunikacji. Reszte oplat i formalnosci zalatwiam ja ;)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-08-29, 14:05   

To może rozwiej podstawową wątpliwość: czy od samochodu sprowadzonego z Norwegii trzeba zapłacić VAT?

eldrive

Wysłany: 2019-08-29, 14:24   

Tak, trzeba

Apolonia 

Wysłany: 2019-08-29, 16:08   

Żadna wątpliwość, oczywista sprawa. Norwegia jak Szwajcaria i USA poza EU

tomusy
O-PHEV, BMW i3 94Ah

Wysłany: 2019-08-30, 16:08   

https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-i3-range-extender-170-km-8430884812

za 42 400 PLN, okazja? cena netto ? czy zabrakło jedynki z przodu?

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2019-08-30, 17:42   

Z jedynką z przodu to byłoby za prawie nowy, a ten 3 latka już ma. Przebieg fakt mizerny.

jas_pik

Wysłany: 2019-08-30, 20:55   

Do tego wersja USA , czyli ładowarka jednofazowa i CCS1

mmazi
1xEV i 1xPHEV

Wysłany: 2019-09-04, 06:55   

tomusy napisał/a:
https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-i3-range-extender-170-km-8430884812

za 42 400 PLN, okazja? cena netto ? czy zabrakło jedynki z przodu?
\
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy mail do sprzedawcy i odpowiedź :
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam,

Dziekuje za zainteresowanie moim samochodem BMW i3 Range Extender, 2016. Cena za samochód wynosi 42400PLN.
To polski samochód, ma oplacone wszystkie podatki i dokumenty przygotowane do sprzedazy. Nie ciazy na nim zaden kredyt. Samochód jest calkowicie zaplacony.
- Samochód jest obecnie zarejestrowany w Polsce i jest w bardzo dobrym stanie.
- Brak wypadków przed lub problemy techniczne (silnik dziala doskonale).
- Brak uszkodzen, zadrapan i wgniecen. To samochód dla niepalacych.
- Samochód ma kierownice po lewej stronie.

Jestem lekarzem i przeprowadzilem sie z rodzina w Irlandii do pracy. Mam tu nowa prace i zarabiam wiecej pieniedzy niz w Polsce.
Sprzedaje samochód tak tanio, bo tutaj w Irlandia musze placic 35 EURO dziennie za parking, jestem zmuszony sprzedac auto bardzo szybko.
Próbowalem sprzedac samochód tutaj w Irlandii, ale nikt nie chce kupowac samochodu z lewa kierownica, równiez dla mnie trudno go prowadzic. Po Brexicie cla ubezpieczeniowe i importowe sa bardzo wysokie i postanawiam sprzedac samochód z powrotem w Polsce.

Moge wyslac samochód z powrotem do Polski, jesli jestes zainteresowany jego kupnem.

Jezeli potrzeba wiecej zdjec albo innych informacji o samochodzie, prosze powiadomic mnie w kolejnym mailu, tak zebym mógl je wyslac. Podam równiez szczególy dotyczace sposobu, w jaki sfinalizujemy umowe.

Bede wdzieczny za szybka odpowiedz.

Pozdrawiam,
Dr. Szkudlarz Adam Stanislaw

Drugi mail do sprzedawcy i odpowiedz :
Witam,

WBY1Z4C59GV507810

Wyobrazam sobie, ze najlepszy sposób zamkniecia sprawy to bedzie uzycie profesjonalnej firmy ( Europe Cargo Vehicle ), której uzywalem juz wczesniej, jak kupowalem motocykl z Niemiec. Oni zajma sie transportem, platnoscia i wszystkimi innymi niezbednymi uslugami, tak, ze transakcja moze byc bezpieczna i gladka.

Samochód moze byc dostarczony do pana kraju w ciagu 3-5 dni roboczych. Firma przewozowa zajmuje sie tego typu transakcjami caly czas w calej Europie. Moga dostarczyc samochód i dadza panu dokumenty samochodu (wlacznie z umowa sprzedazy).
Kiedy auto przybedzie do pana, bedzie pan mógl testowac i sprawdzac samochód przez 7 dni przed podjeciem decyzji czy go kupi, czy nie. Jezeli nie bedzie pan zadowolony z samochodu i nie bedzie chcial go zatrzymac, firma transportowa odbierze samochód od pana i odprowadzi go do Irlandia na mój wlasny koszt. Dadza panu równiez zwrot kosztów na miejscu. Jestem pewien, ze to nie bedzie konieczne (samochód spodoba ci sie na 100%). Musi pan podpisac umowe sprzedazy i dokumenty po 7 dniach testowania samochodu. Platnosc bedzie wykonana przelewem bankowym. Jezeli samochód ci sie nie spodoba, mozesz odeslac go do Irlandia. Pokryje wszystkie koszty transportu z Polski do Irlandia. Nie ma zadnych ukrytych kosztów. Samochód zjawi sie w Polsce w ciagu 5 dni.

Wiec jezeli masz pieniadze i jestes gotowy kupic, musze miec pana imie i nazwisko, adres pocztowy i numer telefonu. Jak tylko je dostaniemy, niezwlocznie rozpoczniemy transakcje.

Po otrzymaniu danych do dostawy przekaze je firmie transportowej. Oni przygotuje trase dowozu, fakture transakcji, numer przesylki, zeby mozna bylo sprawdzac transport online.
Po rozpoczeciu transakcji firma przewozowa skontaktuje sie z panem w sprawie numeru przesylki i szczególów dotyczacych dostawy i platnosci. Koszt dowozu pokryje ja, dostane znaczny upust, bo korzystalem z ich uslug wczesniej, wiec pan zaplaci tylko cene samochodu.
Bedzie pan mial 7 dni czasu na sprawdzenie, bedzie mozna przetestowac auto i sprawdzic dokumenty samochodu, zobaczyc, czy spelnia pana potrzeby. Jezeli zdecyduje sie pan zatrzymac samochód, zarejestruje je pan na swoje nazwisko. Ale jezeli nie zdecyduje sie pan na zatrzymanie samochodu, wysla kuriera samochodowego do pana w ciagu maksimum 2 dni i odbiora samochód (mysle, ze to nie bedzie potrzebne, samochód jest perfekcyjny i jestem pewny ze polubi go pan).

Mam nadzieje, ze jest pan zadowolony ze sposobu, w jakim prowadze interesy. Jezeli chce pan zaakceptowac moje warunki, prosze dac mi znac, nie bedziemy tracic czasu.

Dziekuje za poswiecenie mi czasu. Bede wdzieczny za szybka odpowiedz.

Pozdrawiam,
Dr. Szkudlarz Adam Stanislaw

Do tego otrzymałem zdjęcia I3 z ogłoszenia które kiedyś widziałem na otomoto.

rafmat

Wysłany: 2019-09-04, 07:40   

Pan raczy żartować przecież to wałek, czy ludzie są aż tak naiwni...

kalex 

Wysłany: 2019-09-04, 07:56   

Jak czytałem pierwszego maila "jestem lekarzem" to już wiadomo o co chodzi.

Apolonia 

Wysłany: 2019-09-04, 08:07   

Na mobile też trochę takich lekarzy jest.

rafmat

Wysłany: 2019-09-04, 08:23   

Ciekawe kiedy ludzie się w końcu nauczą, że nie ma "okazji" dobre auto musi kosztować, jak cena odstaje w jakiś sposób od ceny rynkowej to już potencjalnemu klientowi powinna się włączyć czerwona lampka, że coś jest nie tak... Niestety ludzie tego nie rozumieją albo rozumieją już po fakcie jak już jest za późno.

mmazi
1xEV i 1xPHEV

Wysłany: 2019-09-04, 08:33   

Pytanie, ile osób się nabierze na przekręt ....

A wkleiłem maile tutaj, żeby uważać.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-09-04, 23:23   

Pomijając inne kwestie, to doktor, który nie potrafi napisać skrótu od doktor i dodaje kropkę na końcu - w sumie to nawet zabawne ;) Ciekawe, ilu się na takie rzeczy nabiera.

MOTORASTA

Wysłany: 2019-09-05, 00:25   

https://www.otomoto.pl/of...html#f40cd62f5c

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2019-09-05, 09:38   

Cytat:
Jak czytałem pierwszego maila "jestem lekarzem" to już wiadomo o co chodzi.

"Jestem Księdzem i z powodu wysokich alimentów muszę sprzedać samochód ."
W to bym uwierzył , bo jest bardziej wiarygodne. :roll:

Cytat:
Pomijając inne kwestie, to doktor, który nie potrafi napisać skrótu od doktor i dodaje kropkę na końcu

:oops: Nie dam sobie ptaka obciąć , czy bym tak nie napisał, sprzedając np Leafa ??? :oops: Wielu poszło na medycynę , bo walili takie byki i matematyka im nie szła ... Wiem coś o tym . :oops:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

jatko 
jatko

Wysłany: 2019-09-05, 10:50   

Cytat:
"Jestem Księdzem i z powodu wysokich alimentów muszę sprzedać samochód ."
W to bym uwierzył , bo jest bardziej wiarygodne. :roll:

W to bym nie uwierzył, ich alimenty "firma" płaci ze specjalnego funduszu

Boże wybacz wszystkie bluźnierstwa jakie padają pod moim adresem z ust kierowców jadących za mną

https://www.facebook.com/iNasiTuByli/

krawcu 

Wysłany: 2019-09-05, 10:53   

Panowie, to nie jest forum na takie rozmowy - nie dotyczą one w żaden sposób tematyki tu poruszanej.

tomusy
O-PHEV, BMW i3 94Ah

Wysłany: 2019-09-05, 11:02   

...też pytałem sprzedawcy i też dostałem bajkę o byciu lekarzem. Dokładnie ten sam tekst.

Odpisałem, że jestem zainteresowany kupnem i jeżeli samochód będzie już w Polsce to przyjadę go obejrzeć i kupię. Nie wpłacam zaliczek na transport.

Drugiego e-maila nie dostałem :)

Apolonia 

Wysłany: 2019-09-05, 12:34   

Należało twardo twierdzić, że wpłacasz-wpłaciłeś zaliczkę i czekasz na auto.
Parę lat temu, też doktor, sprzedawał mi auto, poprosił nawet o dowód osobisty.
Wysłałem fotkę dowodu z danymi kanclerz Niemiec ale gość twardo szedł w temat.
http://www.fake-id-card.o...t/article?id=75
Wysłałem również scan przygotowanego przelewu, który nigdy nie wyszedł.
Następnie upominałem się o auto lub pieniądze, no i się konie rozbiegły.

Odpowiedz do tematu