SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Montego Elan Acera za POŁOWĘ CENY
Autor Wiadomość
damiancito

Wysłany: 2013-08-30, 22:51   Montego Elan Acera za POŁOWĘ CENY

Witam wszystkich! Jestem nowym fanem rowerów elektrycznych mieszkającym czasowo w Brukseli. Mam możliwość nabyć „okazyjnie” dla żony nowy holenderski rower firmy Montego (Elan Acera 7) - za połowę ceny (620 EUR zamiast 1169 na necie lub 1349 EUR ceny katalogowej).

Rower jest, co prawda, oryginalnie zapakowany, ale jest to model 2011 (produkcja części 2010!), a poza tym sprzedaje go osoba prywatna - Holender, który kupił 2 miesiace temu 2 sztuki dla swoich rodziców, ale ojciec po jazdach próbnych na egzemplarzu złożonym dla swojej żony nie przekonał się do elektryka, i teraz syn 1 odsprzedaje. Sam kupił go okazyjnie, bo po upadłości dystrybutora, ale upierał się przez telefon, że poniżej 700 EUR nie sprzeda, ostatecznie wytargowałem na 620 EUR i nie wiem czy jechać po niego!!!

Zanim poproszę o poradę, jego parametry:
- Silnik BLDC 180W 24V z przekł. planetarną (5-10 A nominalnie) w piaście tylnego koła
- Bateria Panasonica Li-Ion 24V - 11,25 Ah (270 Ah)
- Waga 23,5 +bateria 2,4 kg (całość 25,9 kg)
- V max: 24,7 km/h
- Zasięg: 45-70 km
- Podzespoły (rama Al, 7 przerzutek tylnych Shimano Acera, widelec Suntour SFCR 8, V-brakes Shimano x2 , siedzenie Selle Royal, podwójne obręcze kół JoyTech, itd)

Potrzeby:
- Osoba 60 kg, wiek 30+ :) (waga rowerzysty nie może przekroczyć 100 kg)
- Codzienne dojazdy do pracy: 8,5 km x2
- Teren nieco urozmaicony (m.in. 2 średnie wzniesienia). Rower na max wzniesienia 15% (wg producenta)

Byłbym wdzięczny, gdybyście pomogli mi w 3 kwestiach:
1. Czy rower sprosta potrzebom żony (tylko 180W)? (jeździła próbnie tą samą mocą i mówi, że nie widzi różnicy z 250W; trochę nie wierzę)
2. Czy warty jest tej ceny biorąc pod uwagę, że to model 2011 i nie ma gwarancji (upadłość dystrybutora, firma zajmuje się tylko produkcją)?
3. Czy fakt, że bateria była doładowywana co jakiś czas (co 4 miesiące, czasami co 2-3: jest dowód) świadczy, że jest na pewno OK, mimo, że jej data produkcji to koniec 2010 r.?

Każda wypowiedź na wagę złota!!!

Z góry stokrotne dzięki!
Damiancito

damiancito

Wysłany: 2013-08-31, 11:28   

Książka mówi o 180W, a na silniku wybite 200W, co pewnie i tak wiele nie zmienia...

Notoco 

Wysłany: 2013-09-02, 14:54   

Nie warto - za drogo -
Czasami pojawiaja sie po 400-500 na takim holenderskim allegro. tez roczniki 2010-12
marktplaats
I w ogole to maja kiepska opinie te rowerki.

damiancito

Wysłany: 2013-09-02, 15:08   

Dzięki Notoco. Ten, o którym piszę, został znaleziony własnie na marktplaats. Siedzę na tej stronie od dłuższego czasu i można za 400-500 EUR kupić rower elektr. 2010-2012 lepszych marek, ale niestety używany. A to w przypadku elektryków loteria. Tamten jest natomiast fabrycznie zapakowany, w częściach, z baterią doładowywaną systematycznie przez dystrybutora, tyle tylko, że bez gwarancji.

damiancito

Wysłany: 2013-09-02, 15:14   

Co do opinii, czytałem testy tego modelu i ma kilka minusów, ale generalnie został określony jako "best value for money".

Odpowiedz do tematu